|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uskrs
6.4.2020 14:45:32   
princezica1
Torta od palacinki user posted image Kako kriza odmice sve sam veca .

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Uskrs
6.4.2020 14:49:14   
Dragica Draga
Dobra ideja. Nisam nikada pravila tortu od palacinki...

(odgovor članu princezica1)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Uskrs
6.4.2020 14:51:42   
nata11
Ja jela ovu 1 sto Ana objavila i super je mogu reci.


Mozes i od gotovih kora. Nalijes ih cokoladnim mlekom pa fil po zelji. 

_____________________________





(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Uskrs
6.4.2020 15:12:39   
IvanaSK RR
Jess,ja pravim coko moko tortu sa gotovim korama i svi je vole 😀 a da se sad prebacimo u temu Pricajmo o hrani..😁

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Uskrs
15.4.2020 19:27:19   
Ivanka 75
Ajd da se aktiviramo opet 😊
Zarad ideja... 

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Uskrs
15.4.2020 19:34:38   
pari
E super

Pravila bih neku malu pogaču...ipak ćemo biti svo troje zajedno...


_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Uskrs
15.4.2020 19:39:51   
jess021
Pari, ja pravim Uskrsnju pogacu sa Minjine kuhinjice. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Uskrs
15.4.2020 19:42:43   
nata11
Ja cu veceras ili sutra praviti popse. A od kolaca sma odlucila klasicni coko kolac sa slatkom pavlakom. 



_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Uskrs
15.4.2020 19:42:59   
nata11


IZVORNA PORUKA: jess021

Pari, ja pravim Uskrsnju pogacu sa Minjine kuhinjice. 





Odlicna je. 

_____________________________





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Uskrs
15.4.2020 19:44:20   
Dragica Draga
A je l' praktijujete da deca prave gnezno, i sta im zeka donese?

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Uskrs
15.4.2020 21:00:10   
milicicak
Kako stvari stoje, bice masna pogaca, peceno pile, mladi krompirici, salata a za dezert sam narucila tortu, ipak je mm-u rodjendan 😁


Ne kupujem deci nista, ni moji to nikad nisu radili. Za Bozic smo uvek dobijali i nosili nesto novo al za Uskrs, stvarno nisu kupovali nista pa ni ja ne kupujem. Nikakve cokoladne zeke i te slicne stvari. 
Da mozemo da idemo negde, kupila bih kinder jaja za decu pored farbanih.
Jedne godine smo trazili jaja po dvoristu, al tad smo bili kod mojih u basti, super je bilo zabavno al me mama gledala kao da sam sa Marsa pala kad sam pomenula 😁

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Uskrs
15.4.2020 21:04:22   
pari
Mili, bas i u razgovorima pisemo sad o tome...sta su obicaji, kako ko praktikuje...


Ja sam nasla neko pecivo u obliku zeka, to bih napravila verovatno umesto pogace ili cu malu pogacu. I neku malu cokoladnu torticu

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Uskrs
15.4.2020 21:07:37   
Misha i Ljisha
hahah Mili P je rodj u subotu tako da cu svejedno za subotu praviti tortu. Mi pecemo patku, bice domaca supica, prilog ce biti krompir sto posto bez njega nista tikvice dodam, salata od paradajza luka i fete. Bice i neki kolaci verovatno. Isli bismo u crkvu ali ovako ne idemo zbog stanja trenutnog. NEma zeke nema poklona user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Uskrs
15.4.2020 21:10:04   
Ana RR
Ja sam planirala pile na pivu ali je mm kupio rolovano tako da će biti to. Mladi krompirići sa povrćem, sveža salata, za slatko ne znam šta ću ali znam da ću nešto brzo. I supica.

Planirala sam pogaču uskršnja pletenica ali ovi moji više vole kiflice tako da pravim njih a od dela testa ću napraviti male pletenice za jaje. I to sve ako me ne bude mrzelo user posted image



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Uskrs
15.4.2020 21:10:36   
milicicak
Ja nisam vernik, ne postujem obicaje al nekako oko Uskrsa imam najvise secanja na baku, pa se trudim da radim onako kako je ona, eto zbog nje...
Zato je masna pogaca i nesto celo sto se pece u rerni. I za dorucak obavezno se jedu jaja, slanina, mladi luk i sir uz vrucu pogacu. 
Prvo jaje je uvek crveno i ostavlja se za kucu i njime se deca namazu da budu rumena i jaka kao jaje (ona je to radila u cik zore i uvek nas budila).
Mislim da bi na Uskrsnjeg zeku prevrnula ocima i rekla Devojka, kakve su ti to gluposti 😁 ali je nama unucima kad smo porasli za Uskrs uvek davala neki sitan novac, ipak nas je bilo puno.
Tu oko Uskrsa mi najvise nedostaje

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Uskrs
15.4.2020 21:19:36   
Misha i Ljisha
haha kod nas se jedu jaja i sunka ali ce ove godine biti jaja i slanina user posted image nemam sunke

Ja jesam vernik i za Uskrs idem u crkvu i vodim decu. Zbog dece nazalost nikad ne ostanem celu sluzbu jer njima nije zabavno, pardon P je ekstremno zabavno u crkvi ali on bi jurcao i pipao sve i svuda bi ga bilo a onda kad ga uzmem u narucje krece dernjava. Strasno user posted image

Isto se kod nas deca umivaju crvenim jajetom koje se ostavlja da bude cuvarkuca.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Uskrs
15.4.2020 21:23:27   
milicicak
Hmm, nas baka nije umivala nego izvadi to crveno jaje, ocedi ga od boje i dok je jos vruce premaze nas preko cela i obraza i izbaja Da mi budete crveni ko jaje, da mi budete jaki kao jaje. I to uvek sapuce da nas ne probudi, potpuno nesvesna da smo se probudile od toplote na celu i obrazima. Kad smo porasle, pretvarale smo se da spavamo da joj ne bi bilo krivo sto nas je probudila

I jaja se farbaju iskljucivo na veliki petak, zorom. To u zoru vec ne postujem 😁



< Poruku je uredio milicicak -- 15.4.2020 21:26:28 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Uskrs
15.4.2020 21:36:56   
Misha i Ljisha
Haha ceo Veliki petak farbamo jer D aktivno ucestvuje sa farbanjem. Mi smo uveli i novu tradicu da farbamo jaja sa komsijama na salasu i od kad smo se doselili ovde uvek bar 10 jaja odnesem da ofarbam sa komsinicom. Ove godine nazalost toga biti nece. 


Da drugacije je kod nas se umiva sa crvenim jajetom i isto senizgovara. 

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Uskrs
15.4.2020 21:42:03   
Ana RR
I kod nas se ujutru tradicionalno jede kuvana šunka. Ove godine biće pršuta pošto šunku nisam kuvala tj nisam je ni kupila.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Uskrs
15.4.2020 21:51:15   
Dragica Draga
I kod nas za dorucak barena sunka, jaja i rotkvice. Ne znam zasto rotkvice, ove god ih ni nemamo.
Tradicionalno deca iz sela idu od kuce do kuce po jaje i svakome spremimo po bananicu, bombonu, neki slatkis. Ove god ce se to preskociti, mada ionako svake godine ih bude sve manje

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Uskrs
15.4.2020 22:12:31   
flamingos
Ne znam za običaj sa šunkom,u našem kraju nisam čula da neko jede za doručak.Na Veliki petak farbamo jaja,a crvenom bojom namažemo decu da bi bila zdrava❤


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Uskrs
15.4.2020 22:22:37   
gocic
Kod nas se na Veliki petak farbaju jaja. Prvo se ostavlja da bude cuvarkuca.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Uskrs
15.4.2020 22:28:41   
flamingos
Naravno-prvo,crvene boje se ostavlja i to je čuvarkuća.Lepi su naši običaji.


(odgovor članu gocic)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Uskrs
15.4.2020 22:45:39   
Dragica Draga
I kod nas se farbaju na Veliki petak, i ostavljamo cuvarkucu. Ja nisam cula za to da se dete namaze.

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Uskrs
16.4.2020 8:47:15   
gocic
To su tako stariji radili, mada sve zavisi od mesta do mesta . Kod nas isto rucak i kolaci ne spremaju se posebno deci pokloni. Celog dana se dele jaja i kucaju.

(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here