|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uskrs (Vaskrs)
1.4.2010 22:19:23   
Lu
Oti hvala na čestitkamauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Uskrs (Vaskrs)
1.4.2010 22:19:38   
Lilly*
Što reče Eugeni, odgledala user posted image Znaš da te keksiće zekane moj sin i dan danas spominje user posted image Moraću mu opet tako nešto praviti user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Uskrs (Vaskrs)
1.4.2010 22:42:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Tasho, a što ti nisu uspela mramorna jaja? Jel' imaš neki savet na šta da obratimo pažnju user posted image



Ubacila sam jaja na paru, posula bojama, i poklopila. Mislim da je greška bila u poklapanju, jer kada sam nakon par minuta odklopila, boja se slila.
Posle je mm došao i rekao da je on čuo da se jaja pokvase pre nego što se ubace na paru, mada ja smatram da nema potrebe, jer se jaja časkom napare, i postanu taman mokra.
Eto, ako neka bude pravila, neka javi detalje tipa dal je poklapala ili ne.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Uskrs (Vaskrs)
1.4.2010 22:44:32   
Suncicabg
Tasha trebas mi u bazalnojuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Uskrs (Vaskrs)
1.4.2010 23:20:37   
Anoniman
Otice hvala user posted image
I ja zelim prijatan praznik svima user posted image

(odgovor članu Suncicabg)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Uskrs (Vaskrs)
1.4.2010 23:26:23   
Anoniman
Lillyka kako si pravila one zekane na trecoj str teme koju si stavila malopre user posted image ?Mnogo su mi slatki,hocu jaaaaaaaa user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 1:15:59   
Anoniman
Evo ako jos niste ofarbale jaja user posted image Ja farbam sutra ali koliko ima ideja ja nemam toliko jaja!user posted image   Farbacu ona bela!user posted image

Šaranje jaja voskom

Sastojci:
• obična olovka
• kutija pribadača s plastificiranim glavicama (može i čačkalica)
• velika, debela sveća
• jaja
• boje u kesicama (one u pigmentu, najjeftinije)

Priprema:
1. Na običnu olovku nabodite pribadaču (čiodu) sa loptastim vrhom, to će biti vaš alat za pisanje jaja.
2. Upalite sveću, neka se dobro razgori i oko fitilja nakupi rastopljenog voska.
3. Umačite pribadaču u otopljeni vosak pa na vatru plamena i brzo prinosite jajetu pa pišite: crtom, potezom, tačkama,... Potrebno je malo prakse dok ne steknete sigurnost i jasan potez. Ako je pretanak namaz, nanesite vosak još jednom. Tokom voskarenja uvek pribadaču s voskom otopite u plamenu, to je važno!
4. Išarano jaje umačite u boje koje ste pripremili po uputstvu na kesici (stavite po 2 boje, a vode i sirćeta prema uputstvu). Okrećite jaje. Želite li tamniju boju namačite ga u boji duže vreme.
5. Izvadite jaje iz boje, obrišite ga papirnatim ubrusom i prinesite ga ravno na plinski plamen – na vatru. Pazite prste! Vosak će se otapati pa ga odmah brišite papirnatim ubrusom.
6. Želite li jaje u dve ili više boja onda ga prvo obojite jednom bojom, osušite, šarajte voskom pa umačite u drugu boju. Tako možete puno puta i dobiti jako lepo i šareno jaje.

Izgrebana jaja

Ofarbano jaje izguliti žicom za pranje posuđa, a zatim ga ponovo spustiti u posudu sa bojom. Premazati uljem.


Mermerna jaja

Ljuske crnog luka iseći na komade. Uzeti jedno živo jaje, uviti malo u ljuske crnog luka, pa jaje umotati u foliju. Tako uvijati jaje po jaje, i kuvati u šerpi oko 12 minuta.
Kad se skuvaju, skinuti foliju i ostaviti da se hlade. Namazti uljem.


Šaranje kanapom

Potrebno:
• kanap
• boja za jaja - tečna (u epruveticama) ili praškasta, pripremljena tako da budu jače koncentrovana (manje vode nego što piše na uputstvu)
• jaja prethodno skuvana

Kanap dužine 30-tak cm potopiti u koncentrovanu farbu za jaja. Namočen kanap obmotati oko jajeta u raznim pravcima. Po želji ponoviti ovo sa nekoliko kanapa u različitim bojama. Ostaviti da se ocedi, skinuti kanap i prosušiti. Jaje namazati nauljenom krpom ili slaninom.

Jaja - bubamara

Ovo su tufnasta jaja koja podsećaju na bubamare.
Jaja prvo ofarbati bojom kojom želite (ako je bubamara – crvenom) i ostaviti da se ohlade. Umutiti belance viljuškom (ne u potpunosti) i četkicom za slikanje napraviti nekoliko tufni na jajetu. Jaje se potom uvalja u posudi sa mlevenim makom. Sačekati koji minut da se belance osuši pa oduvati višak maka sa jajeta.

Ukrašavanje oblicima od lepljive ili izolir trake

Potrebno:
• skuvana jaja
• izrezani oblici od čvršće lepljive trake (za izolaciju strujnih žica ili lepljenje paketa) na cvetiće, tačkice, kvadratiće, trougliće, srca, šta god vam padne na pamet.
• najlon čarapa, konac
• boja za farbanje jaja
• ulje ili mast

Način pripreme:
Skuvati jaja, pa ih ostaviti da se malo prohlade, toliko da ih možete držati u ruci i šarati.
Izrezati trake ili neke druge oblike (tačkice, kvadratiće, trougliće, srculenca, cvetiće...) od malo čvršćeg selotejpa (kojim se lepe paketi), pa lepiti po jajetu. Preko svakog jajeta staviti tanku žensku čarapu i dobro zavezati koncem, pa spuštati jaja u boju za farbanje po želji.

Kad vidite da je jaje obojeno, skinite čarapu i komadiće selotejpa, pa premažete mekanom krpicom koju ste namočili u ulje ili mast i dobićete predivna šarena jaja.


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 2.4.2010 1:21:03 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 10:19:22   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Tasho, a što ti nisu uspela mramorna jaja? Jel' imaš neki savet na šta da obratimo pažnju user posted image



Ubacila sam jaja na paru, posula bojama, i poklopila. Mislim da je greška bila u poklapanju, jer kada sam nakon par minuta odklopila, boja se slila.
Posle je mm došao i rekao da je on čuo da se jaja pokvase pre nego što se ubace na paru, mada ja smatram da nema potrebe, jer se jaja časkom napare, i postanu taman mokra.
Eto, ako neka bude pravila, neka javi detalje tipa dal je poklapala ili ne.



privlaci me da ih pravim....al me interesuje, koliko dugo se kuvaju na pari i dal smo savladale poklopiti ili ne, pokvasiti ili ne?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 10:45:06   
Lilly*
JMPMamica, moram prvo pronaći recept za taj gel user posted image Praviću danas zekane, pa ću otvoriti temu u reči i slici user posted image Pogledaj tamo negde posle podne
Maslinice, koliko sam čitala, jaja treba pokvasiti i tre ih poklopiti, ali nisam ih pravila, tek sam ove god. planirala da isprobam, tako da ne znam da li će uspet. Eto Tashi je boja samo skliznula user posted image Možda zato što ih nije pokvasilauser posted image Ne znam, ja ću probati tako pa se javnem, opet negde posle podne user posted image
A da, sada se set_ih da si pitala i koliko dugo se kuvaju, oko 15 min.


< Poruku je uredio Lilly RR -- 2.4.2010 10:46:27 >

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 10:57:51   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

JMPMamica, moram prvo pronaći recept za taj gel user posted image Praviću danas zekane, pa ću otvoriti temu u reči i slici user posted image Pogledaj tamo negde posle podne
Maslinice, koliko sam čitala, jaja treba pokvasiti i tre ih poklopiti, ali nisam ih pravila, tek sam ove god. planirala da isprobam, tako da ne znam da li će uspet. Eto Tashi je boja samo skliznula user posted image Možda zato što ih nije pokvasilauser posted image Ne znam, ja ću probati tako pa se javnem, opet negde posle podne user posted image
A da, sada se set_ih da si pitala i koliko dugo se kuvaju, oko 15 min.


TY...ja cu sada da ubacim par komada da vidim sat ce da ispadne...javim ishoduser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 11:22:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maslinica

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Tasho, a što ti nisu uspela mramorna jaja? Jel' imaš neki savet na šta da obratimo pažnju user posted image



Ubacila sam jaja na paru, posula bojama, i poklopila. Mislim da je greška bila u poklapanju, jer kada sam nakon par minuta odklopila, boja se slila.
Posle je mm došao i rekao da je on čuo da se jaja pokvase pre nego što se ubace na paru, mada ja smatram da nema potrebe, jer se jaja časkom napare, i postanu taman mokra.
Eto, ako neka bude pravila, neka javi detalje tipa dal je poklapala ili ne.



privlaci me da ih pravim....al me interesuje, koliko dugo se kuvaju na pari i dal smo savladale poklopiti ili ne, pokvasiti ili ne?


Probaj dva tri da ubaciš i da ne poklopiš. Ako se spere, uvek ih posle možeš ubaciti u neku tamnu farbu i biće jednobojna. Kuvaju se oko 30min.

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Eto Tashi je boja samo skliznula Možda zato što ih nije pokvasila



Ali nije skliznula boja odmah. Kada sam ih ubacila, naparila su se, i posula sam boju koja je počela da se razvodnjava i razliva. Onda sam ih poklopila i ode sve do vraga. Pokušajte da ne poklopite skroz, nego nakrivo stavite poklopac, da para delimično odlazi.

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 11:39:36   
Lu
Moje najdraže jaje koje ću da dobijem ove godineuser posted image user posted image user posted image
user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 13:44:56   
maslinica
ja sam isfarbala 6 jaja, maramorno....jako su lepo ispala...napravila sam kako mi je lilly rekla, jedino me sada strah da su sirova...kuvala sam 15 min...aj dobro, samo ih je6..sad je dosla i sveki i njoj se svidjaju, sad cemo napasti tako....

stavila jaja, malo ih pokvasila,posula farbu odzgo i poklopila, malo nstrpljivo virkala sta se desava...i skontah da cu sada posuti farbe raznih bojica....kad sve zavrsim sliknut cu da vidite:)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 14:16:08   
jelena038
ja lezim posle muckanja, user posted image a muz kontrolise jaja koja se kuvaju, jedna u kristalima, druga bez. kada bude gotovo, ide farbanje, taman ce i zrikavac da se probudi. narucio je sare u obliku buba paukova i kojecega, tako da, dok lezim, seckam kolaz papir i pravim svasta sto ce njih dvojica da lepe, pre bojenja, a smislila sam i mrezu od onog pakovanja belog luka zi prodavnice, taman staje po 3-4 jajeta unutra. kupila sam jestivu farbu za kolace, cetkice, kolaz papir, i sundjer, pa cemo da mackmo i glupiramo se, pa kako ispadne! uslikacu kad bude gotovo.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 14:34:49   
Anoniman
Boje su mi lepe, svetle ali nisam nista experimetisala jer me  u*rala crvena boja! Ispala je bordo, sareno je sve i  cak se pojavljuju i sedefasto zeleni tragovi, UZAS, a ista je  kao i ostale farbe (mislim na marku)! Iznervirala sam se strasno i samo sam ih jednobojne farbala!

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 14:47:16   
Anoniman
Smejem se vec dva sata. Ofarbala sam jaja. Covek bi rekao-nema nista lakse, MENI NIJE USPELO NIJEDNO JAJE!!!! Kao da sam pravila neki nezamislivi specijalitet, boze pomozi, jaja kao da imaju pegavi tifus, shugu...ne znam ni sama. Par sam stavila u lukovinu, pa u dzak, izgledaju ao da sam ih umocila u pelenu Nesinu!
U sustini, par jaja sto su bila domaca su uspela, a ostalih petnaestak, kupovnih, izgleda nesto nije bilo ok sa ljuskom, pa nije jednako primala boju. Sad cu prebaciti pa da se i vi malo smejeteuser posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 14:56:40   
Anoniman
Meni je mama kupila sa belom ljuspom a sarena su ispala kaoooo nikad do sad.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 14:59:40   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image
user posted image

A evo i pelena-jajetauser posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 15:01:21   
Anoniman
Bas je zanimljivo to pelena jaje user posted image Ozbiljno je lepo ispalo... bar odavde! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 15:16:39   
Anoniman
Evo mojih user posted image
user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 15:26:31   
Anoniman
Jao vidite ovo  KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 15:31:09   
Lilly*
Evo i naša jajca. Uopšte nisam zadovoljna, mramorna su ispala bzvz, sigurno više neću pokušavati user posted image izgleda da baš puno boje treba nasuti user posted image
user posted image
I evo ih u njihovom držaču user posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 15:31:21   
Alexis79
Ja sam ih farbala krep papirom i sva su sarenkasta


user posted image

user posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 15:32:06   
BabyG
Nije jaje, al' se jede! user posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Uskrs (Vaskrs)
2.4.2010 15:35:56   
Alexis79
Pa to je zecuser posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here