|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
28.8.2011 23:00:15   
bebać
Jeste, žena je stijena, kamen...uh, neki dan sam sa m diskutovala i oko toga, stavio zube(konačno) i to one malo bolje bez nepca i prenemaže se kako ga žuljaju, te ne može da jedeuser posted image user posted image kuka i kuka, kao da mu se desilo ne znam šta, reko čoveče kako bi se poroio, ebote, ležala sam pod dripom ujutro od 9 pa naveče do 18, sto posto se otvorila pod dripom(prirodno nisam bila nimalo otvorena'. Jesam jaukala, ali izdržala sam sasvim pristojno,normalno, donijela dijete na svijet zdravo i pravo.

Muškarci su piz..e naspram žena. Odoh u off, ali i ovo ima veze sa snagom ženauser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
28.8.2011 23:10:52   
minavb
Kad tako pitas, ne znam ni sama. Meni se cini da je danas zenama dosta tesko. Osim sto brinu o porodici, ocekuje se da imaju i karijeru, da zarade. Takodje, nije bas veliki broj onih koje na porodjaju prodju dobro, dobiju epidural na vreme, imaju makar jednog doktora prisutnog... ni danas nije lako.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
28.8.2011 23:15:43   
Olga75
ja sam sad zbunjena , imam sto godina ali moje babe su se poradjale u bolnici i nisu bile nesto preterano " izmucene " teskim zivotom a sto se tice tezackih poslova i danas ima zena koje bacaju bale slame na prikolicu u pokretu i muzu krave , kolju pilice
na kraju ispadne : zena je jaka
ali sve vucemo ono sto nam se zalomilo kad smo se rodile user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
28.8.2011 23:28:59   
Lu
IZVORNA PORUKA: minavb

Kad tako pitas, ne znam ni sama. Meni se cini da je danas zenama dosta tesko. Osim sto brinu o porodici, ocekuje se da imaju i karijeru, da zarade. Takodje, nije bas veliki broj onih koje na porodjaju prodju dobro, dobiju epidural na vreme, imaju makar jednog doktora prisutnog... ni danas nije lako.


A dobro recimo da nam je danas teže...zašto, jel opet društvo krivo za to li smo same sebi natovarile teret?
Ja ne tvrdim da je danas ženama lako, naprotiv, samo mislim da smo pomalo mi krive za touser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
28.8.2011 23:34:12   
minavb
Htele smo da budemo ravnopravne sa muskarcima. Eto, sad smo malo ravnopravnije. Ne samo da odlucujemo, radimo, glasamo, nego je sve na nasim plecimauser posted image  

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
28.8.2011 23:35:10   
Lu
IZVORNA PORUKA: minavb

Htele smo da budemo ravnopravne sa muskarcima. Eto, sad smo malo ravnopravnije. Ne samo da odlucujemo, radimo, glasamo, nego je sve na nasim plecimauser posted image  

user posted image  user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
28.8.2011 23:52:45   
World

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja sam sad zbunjena , imam sto godina ali moje babe su se poradjale u bolnici i nisu bile nesto preterano " izmucene " teskim zivotom a sto se tice tezackih poslova i danas ima zena koje bacaju bale slame na prikolicu u pokretu i muzu krave , kolju pilice
na kraju ispadne : zena je jaka
ali sve vucemo ono sto nam se zalomilo kad smo se rodile user posted image



sve ste vec napisale, ali slazem se sa olgom... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 0:08:08   
mikica sa
ja ne mislim ni da je njima bilo lakse niti da smo mi slabije. jednostavno receno mi smo svjesnije tezine koja nas ceka i slabosti koju nosimo u sebi pa se samim tim vjerovatno vise i plasimo.

a da moram bilo sta da uradim za svoju bebu znam i tvrdim da bih bila u stanju jer sam dozivjela situacije gdje zaista nisam imala izbora a izborila sam se user posted image ziv covjek svasta izdrzi i ne kaze se uzalud "ne daj Boze da izdrzimo koliko mozemo podnijeti".

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 2:49:47   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: minavb

Zene danas, osim sto su majke , supruge, domacice, uspevaju da budu inzenjeri, lekari, profesori, menadzeri... ja bih rekla da su jace

A da li bi se ijedna od njih usudila roditi 8 djece na njivi, svezati im pupak konopcom iz suknje i nastaviti kopatiuser posted image



Nije bilo bas odmah, al 3 nedelje posle carskog sam pocela da radim. Kad se mora, mora se..

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 10:06:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

A da li bi se ijedna od njih usudila roditi 8 djece na njivi, svezati im pupak konopcom iz suknje i nastaviti kopatiuser posted image



mislim da to nije bilo bas tako. nekada se strogo vodilo racuna o onih 40 dana posle porodjaja.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 10:08:31   
maca821
Ja mislim da je sad sve zagadjeno, voda,vazduh, hrana i da se zato desava sve ovo.

_____________________________

Umesto što bih davala sebi razloge zbog kojih ne mogu,dajem sebi sve moguće razloge zbog kojih MOGU…


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 10:09:07   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Jako, ali jako mrzim to "naše bake su se porađale kod kuće, mi smo kenjkave". Ok porađale su se kod kuće, bile su zdravije i jače od nas, a niko nikad ne pominje koliki je bio procenat smrti porodilje i novorođenčeta zbog nehigijenskih uslova, prevelikog napora kom je porodilja bila izložena svega par dana nakon porođaja, prerani povratak svakodnevnim, teškim obavezama....mislim da su žene danas jake koliko i ranije, samo na drugi način. Psihički pritisak je neuporedivo veći, tempo života brži...ma sve se menja, zašto bi žene ostale iste.


Slažem se od reči do reči.

IZVORNA PORUKA: verolino

Niko im nije radio revizije materice, jer se priroda pobrinula da posteljicu do kraja  izbace same.


Ne slažem se. Dužina porađanja svakako ima veze sa fizičkim (i psihičkim) stanjem, ali to da li će posteljica biti porođena cela ili ne, da li će pupčana vrpca biti obmotana oko vrata pa se roditi mrtvo dete, ili oko nekog ekstremiteta pa se roditi invalidno dete, stvarno nema nikakve veze.

IZVORNA PORUKA: Lu RR

A da li bi se ijedna od njih usudila roditi 8 djece na njivi, svezati im pupak konopcom iz suknje i nastaviti kopatiuser posted image


Ne, jer bi bila luda. To je kao da pitamo da li bi se neko usudio da ga operiše lokalni veterinar kod kuće. Svako vreme daje određene mogućnosti i mudar čovek ih maksimalno koristi.

Ako je pitanje da li su žene današnjice fizički slabije od prababa, verovatno jesu. Prva ja ne izlazim iz kola.
Po pitanju svakog drugog konteksta, ne mislim da su slabije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 10:52:21   
Lu
IZVORNA PORUKA: ksena

IZVORNA PORUKA: Lu RR

A da li bi se ijedna od njih usudila roditi 8 djece na njivi, svezati im pupak konopcom iz suknje i nastaviti kopatiuser posted image



mislim da to nije bilo bas tako. nekada se strogo vodilo racuna o onih 40 dana posle porodjaja.

Ja znam da vama zvuči nevjerojatno, ali moja je baka baš tako rodila 9 djece, ustvari porodila se 13 puta ali četvero je umrlo.
Možda nisu sve žene tako rađale tih godina pa se vi zato ne slažete  ja sam malo subjektivna jer sam navela slučaj svoje bake i nikako se ne mogu načuditi da je imala toliko snagu, mislim na fizičku a da pritom nikad se nije ni požalila da joj je teško.
To je bilo prije 80-tak godina, i djeca naravno nisu vakcinisana, s obzirom na to, dosta ih je i preživjelo.
Budimo iskreni pa recimo da to današnje žene ne bi izdržale ni fizički ni psihički, ne zato što ne bi htjele, nego zbog svih faktora u životu koji su navedeni, zagađenost, bolesti, nezdrav život, poroci, stres, depresija...i na kraju JA TO NE MORAM!

I ja bi sve uradila za svoje dijete, ponovo bi prošla onaj grozni porođaj da nekim slučajem moram to uraditi za njega, na kraju krajeva svi bi mi umrli za svoje dijete ali ne radi se o tome, radi se o tome da ne moramo više kroz to da prolazimo ako ne želimo, volja mi zatrudniti, volja mi se poroditi uz epidural, na carski, ležati 10 dana ili 50, koga briga!

Mislim da smo mi žene danas psihički opterećenije i same smo krive za to!
Fizički, ni blizu kao prije!

< Poruku je uredio Lu RR -- 29.8.2011 10:54:13 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 15:50:40   
vukosava
Mi koje visimo po internetu sigurno nismo, ali ne verujem da se zenama na selu zivot mnogo razlikuje.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 15:59:54   
Anoniman
Razlikuje se Vuko i na selu nekad i sad. Tamo se mozda razlika najvise i vidi. Selo vise nije ono sto je bilo. Skoro svako selo ima pristup internetu, DZ, poste, skole i sl...Hocu da kazem da su sela modernizovana, zene su obavestene...Nijedna snasa se ne poradja kuci, a kamoli u polju (prosto vise se i na selu ne radi toliko kao sto se nekada radilo, ili bar ne na isti nacin, jer je mehanizacija mnogo olaksala), vec ide normalno u bolnicu. Isto je kao i u gradu. Isto se zivi, doduse, sa manje stresa i usporenije, ali to nije tema price.


(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 16:00:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ksena



nekada se strogo vodilo racuna o onih 40 dana posle porodjaja.

Jeste, ali zbog sujeverjauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 16:01:52   
Olga75
pa tih 40 dana uglavnom traju lohije , tako da mislim da je ipak zbog nekih prakticnih razloga a ne zbog sujeverja

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 16:06:22   
Anoniman
Ja ne znam za druge, ali babe koje sam ja poznavala i nisu bas nesto mnogo marile za lohije , ali zato jesu bile kuci da ih neko ne urekne, jer su kao tih 40 dana najrovitije i preko njih se moze nauditi detetuuser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 16:13:55   
Olga75
pa ja tih 40 dana uglavnom vezujem za puerperijum koji je uglavnom vezan za porodilju a za bebu bas kad su ekstremni vremenski uslovi
ali odosmo u ot

elem
nisu zene danas uopste slabije
jbt. ja se borim sa stvarima o kojima moja prababa nije ni mislila ( jedna je bila popadija , dve zene kulaka a ona jedna nesrecnica je bila bolesna pa su je uglavnom stedeli )
i te stvari : posao , svaka budala hoce da me tuzi ili ima da mi kaze jos nesto , sto bolje zna od mene , trcim po dete koje sam ostavila nepoznatima ( ne svekrvi i zaovi , gde bi mi bio kraj da je one cuvaju ) , pa u kupovinu , pa pranje , kuvanje , trista cuda , jedino sam postedjena njive ali kako stvari stoje pitanje je kad ce mi biti isplativije da mi sami odradimo sve na imanju nego da placamo
i tako
mi jadne zene smo jbna strana kako god da okrenes


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 16:20:17   
Anoniman
Cvrsto stojim iza misljenja da su zane danas fizicki slabije, nego zene ranije. I ne moram da idem do nasih baba, idem samo do generacija nasih majkei. Bile su jace i fizicki zdravije i sposobnije.
Isto to mislim i za psihu, ali postoje stvari koje su diskutabilne, pa mi je tu stav manje krut.
Pitanje je samo sta je dovelo do takve nesposobnosti nasih generacija-da li fizicke predispozicije ili "kenjkavljenje" zbog onog maminog "neka sine ja cu to"user posted image
Bezmalo svaka zene na selu je vukla jako veliki teret. Danasnja zena u 90% slucajeva ne moze da podigne ni 50% tog istog tereta. Govorim npr. o dzaku od 30 kg. Koliko sam samo puta videla da zene slabije fizicke konstitucije nose te dzakove na ramenu bez ikakvih problema.


(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 16:25:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: ksena



nekada se strogo vodilo racuna o onih 40 dana posle porodjaja.

Jeste, ali zbog sujeverjauser posted image



pa svako sujeverje je nastalo da bi sluzilo nekoj prakticnoj svrsi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 16:25:59   
Olga75
e , pa , ne znam , ne nosim dzakove

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 16:30:30   
Vika
Eto, ja dižem i džakove kad zatreba, i lemim, kosim, gletujem.. I finansiram porodicu, i kuvam, perem, peglam, i učim i praktično sama brinem o detetu i još mnooogo toga. Otud i današnje razmišljanje...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 16:37:11   
Verus
Mislim da je ovo kljucna recenica....
[/quote]
i na kraju JA TO NE MORAM!
[/quote]

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li su zene danasnjice slabije ili ....
29.8.2011 16:44:00   
Anoniman
Upravo je to rečenica novog milenijuma : ja to ne moram. Samo je u njoj razlika između olmajti nas i naših baba bez internet konekcije. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here