|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Masaza grudi
23.3.2010 21:44:29   
Dora
i da, pivo podstiče stvaranje mlekauser posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Masaza grudi
23.3.2010 21:45:15   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: OTI

pomaze lanolin...
nije to kod mene strasno...samo kad tea sisa ponekad jako zaboli...

a ovo...jeste kao struja...

moram tecnost da smanjim da se malo uspori ovo mleko ali ne mogu...toliko sam zedna...




Kao sto je rekla Dora mora se to proci, i ja sam bila zedna ko pustinja, pila sam po litro i po tecnosti preko dana.Nisam mogla ugasiti zedz.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Masaza grudi
23.3.2010 21:54:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Mora tako Oti na početku dok se ti i beba ne uskladite s mlekom. Posle će organizam sam da ti zna koliko njoj treba. Ja da sam na tvom mestu ne bih se izmuzala jer tako samo podstićeš mleko, nego kad vidiš da ti se grudi jako napune daj joj da povuče malo a onda stavi hladne obloge. Ne znam, dok ti se kanali ne razrade tako će biti a posle nema bojazni, sve će ići lakše. Probaj pa vidi šta ti najviše prija, samo uvek imaj na umu da što više mleka izmuzeš mimo njenog sisanja- toliko i još malo više će ti se stvoriti za sledeći obrok.


Dora draga molim te pomozi..
Znam ja da sto vise izmlazam vise se stvara ali kad se napune i kad oset_im  pod rukom ono tvrdo (nije strasno ali..) ja se uplasim da ce meni to da se upali...i onda izmuzem samo malo da oset_im da su mekse...

Hladne obloge sam sad stavila a sestra u bolnici mi rekla da to ne radim jer cu da zatvorim kanale user posted image user posted image user posted image

Pivo sam popila samo jedno ali vodu pijem kao blesava i znam da bi trebalo da smanjim ali jako jako sam zedna...

Znaci da ne izmlazam vise ..samo malo pred njen obrok, je l tako?
pa onda ona da popije toliko koliko popije a ja da ne diram nista???

i JOS NESTO: preko noci i nekad preko dana CURI MLEKO IZ MENE i sasvim budem mokra...

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Masaza grudi
23.3.2010 21:58:05   
gagana83
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: Dora

Mora tako Oti na početku dok se ti i beba ne uskladite s mlekom. Posle će organizam sam da ti zna koliko njoj treba. Ja da sam na tvom mestu ne bih se izmuzala jer tako samo podstićeš mleko, nego kad vidiš da ti se grudi jako napune daj joj da povuče malo a onda stavi hladne obloge. Ne znam, dok ti se kanali ne razrade tako će biti a posle nema bojazni, sve će ići lakše. Probaj pa vidi šta ti najviše prija, samo uvek imaj na umu da što više mleka izmuzeš mimo njenog sisanja- toliko i još malo više će ti se stvoriti za sledeći obrok.


Dora draga molim te pomozi..
Znam ja da sto vise izmlazam vise se stvara ali kad se napune i kad oset__im  pod rukom ono tvrdo (nije strasno ali..) ja se uplasim da ce meni to da se upali...i onda izmuzem samo malo da oset__im da su mekse...

Hladne obloge sam sad stavila a sestra u bolnici mi rekla da to ne radim jer cu da zatvorim kanale user posted image user posted image user posted image

Pivo sam popila samo jedno ali vodu pijem kao blesava i znam da bi trebalo da smanjim ali jako jako sam zedna...

Znaci da ne izmlazam vise ..samo malo pred njen obrok, je l tako?
pa onda ona da popije toliko koliko popije a ja da ne diram nista???

i JOS NESTO: preko noci i nekad preko dana CURI MLEKO IZ MENE i sasvim budem mokra...


Meni su isto u bolnici rekli-nikako hladne obloge!!!
A to sto ti curi mleko je sasvim normalno,i to ce prestati kad se uspostavi laktacija.I meni se to desavalo,a pogotovo dok je Una sisala-ona sisa iz jedne a iz druge potok!
Imas u DM-u one tufere za grudi.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Masaza grudi
23.3.2010 22:03:54   
Dora
joj, znam taj osećaj kad su tvrde grudi, malo masiraj ali ne preteruj, samo da se ne stvore grudvice. Daj bebi da sisa kad hoće a ne na 3 sata ili kako već, ja sam brzo znala po tome što mi samo krene mleko kad je vreme i baš tad beba traži. Ne znam ali su mi hladne obloge pomagale mada nije ni to rešenje, treba to samo da se sredi a opet je zeznuto što si uvek na granici da ti se začepe kanali od previše mleka. To će se rešiti redovnom ishranom bebe a do tad... ne vredi ne piti vode, dehidriraćeš! Ne znam, ne paniči, ako oset_iš da te jako boli, ti to mesto masiraj i proći će.
A, da, stavljaj tufere, ja sam ih dugo koristila. Dobra stvar. Izbeći ćeš ragade jer bradavice pucaju ako su stalno mokre, a tuferi upiju mleko, kao pampers mokraćuuser posted image

Jbg, volela bih da ti pomognem, ali znam kako, samo idi logikom i biće sve ok.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Masaza grudi
23.3.2010 22:08:53   
BabyG
Draga OTI, nemoj da piješ ništa što povećava količinu mleka, niti da izmuzavaš melko, ako nemaš čvorova. I meni je non-stop curelo mleko, još dok sam bila u porodilištu. Prala sam spavaćice ručno, umotavala grudi peškirima, al'' ništa to nije pomoglo. A da bude još gore, kad sam došla kući, počela sam da pijem humanin čaj za dojilje (pametnica). Trebalo mi je nedelju dana da shvatim zbog čega meni curi toliko mleko. user posted image Tek kad sam prestala da se izmuzava i da pijem čaj, onda mi se unormalilo. Sad više ne nosim ni tufere (a sam Bog zna koliko sam pakovanja potrošila), i naravno imam konstantno mleka, ali to sve Teodora reguliše. user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Masaza grudi
23.3.2010 23:21:24   
Anoniman
Gagana, dora, babyg hvala...

mene grudi ne bole...samo cure ludo...koristim tufere naravno...

ocigledno treba malo da smanjim vodu ...a onda se uplasim da cu da izgubim mleko..i tako u krug..razumete me...

Nemam one ploce po grudima ali se stvrdnu pomalo (ne previse i ne bolno) na svaka cetiri sata...
I ja se onda uplasim upale i mastitisa i izmuzem to..

da probam ja da smanjim tecnost i da smanjim izmlazavanje?
uh.

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Masaza grudi
23.3.2010 23:23:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BabyG

Draga OTI, nemoj da piješ ništa što povećava količinu mleka, niti da izmuzavaš melko, ako nemaš čvorova. I meni je non-stop curelo mleko, još dok sam bila u porodilištu. Prala sam spavaćice ručno, umotavala grudi peškirima, al'''' ništa to nije pomoglo. A da bude još gore, kad sam došla kući, počela sam da pijem humanin čaj za dojilje (pametnica). Trebalo mi je nedelju dana da shvatim zbog čega meni curi toliko mleko. user posted image Tek kad sam prestala da se izmuzava i da pijem čaj, onda mi se unormalilo. Sad više ne nosim ni tufere (a sam Bog zna koliko sam pakovanja potrošila), i naravno imam konstantno mleka, ali to sve Teodora reguliše. user posted image



babyg, kazes ako ne oset_im cvorove...a ako oset_im?

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Masaza grudi
23.3.2010 23:28:32   
BabyG
Kružnim pokretima ih lagano razbiješ. Treba malo vremena za to, ali ne vredi drugačije. Najbitnije je da ih razbiješ, a Teodora će izvući mleko. Iskreno, ja nisam mogla da smanjim tečnost, ali sam npr. pila po 3-4 kafe na dan, a kafa je dijaretik (ako se tako kaže user posted image ), i tera te da piškiš, pa samim tim izbacuješ dooosta tečnosti (vode, sokova..).. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Masaza grudi
23.3.2010 23:30:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BabyG

Kružnim pokretima ih lagano razbiješ. Treba malo vremena za to, ali ne vredi drugačije. Najbitnije je da ih razbiješ, a Teodora će izvući mleko. Iskreno, ja nisam mogla da smanjim tečnost, ali sam npr. pila po 3-4 kafe na dan, a kafa je dijaretik (ako se tako kaže user posted image ), i tera te da piškiš, pa samim tim izbacuješ dooosta tečnosti (vode, sokova..).. 


ja popijem jednu kafu...a plasila sam se da od kafe moze beba da dobije grceve pa nisam smela dve...a pilo mi se...

Hvala babyg do neba!!!!

(odgovor članu BabyG)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Masaza grudi
24.3.2010 9:17:55   
majka mara
jesu li ti se to upalile grudi? jel mnogo? da li imas ploce?

moras non stop da se masiras,pre nego podojis malu 15 min odes u kupatilo i operi grudi toplom vodom tj toplim tusem to ce ti opustiti grudi,kad zavrsis,istusiraj gruhi hladnijom ili namoci pelenu u vodu grudi da ti se ohlade.

najbolje od svega jeste ako su ti grudi upaljene da cesce mala siki.

a joj mene su nf-u cedili dva dana-neponovilo se

imas li pumpicu? ja imam ali mi nije mnogo pomogla,posto si iz bg-a mogu da ti pozajmim mozda ti pomogne

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Masaza grudi
24.3.2010 9:20:12   
majka mara
oti da nekazem normalno je da curi mleko primetices da je to cesce kad gledas u svoju bebu ili kad mislis na nju,kad se probusis ujutro.ali mislim da sve to nije veliki problem sam da ti se neupale.
zovi halo bebu

(odgovor članu majka mara)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Masaza grudi
24.3.2010 9:59:55   
Anoniman
OTI, najbolja varijanta je da ti mleko curi iz grudi!
Meni su se grudi punile užasno, a ni kap nije curila napolje ako beba ne sisa ili se ne izmlazam. Nikada. Sve je ostajalo unutra. user posted image Znaš koliko to boli.
A čvorove ćeš oset_iti pod rukama, nema teorije da ih ne oset_iš. user posted image

(odgovor članu majka mara)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Masaza grudi
28.3.2010 1:24:10   
choopa choops
Ja nisam nikad masirala grudi (osim kad sam prestajala da dojim pa poslusala babski savjet da ih pritegnem pelenom  i suser posted image la se i stvorila cvorice).
Nije bilo potrebe, e sad ili je ona dobro vukla ili sam ja imala taman mlijeka koliko treba user posted image . Ne znam.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Masaza grudi
28.3.2010 1:31:48   
Anoniman
Majka maro, tasha, ja tek sad videla da ste odgovarale na ovu temu...Hvala vam!

Majka maro, nemam upalu sve je ok......masiram samo kad se napune a tea treba uskoro da sisa...da omeksam malo grudi i to je to...ne bole me,sve je ok sada...za sada
pumpicu imam i meni odgovara...malo da mi olaksa a i povucem njom par puta pre podoja ovu desnu da mi izvuce bradavicu..uspeva...

tasha, imala sam cvorice pa sam ih razbijala...da, osete se stvarno...

sad samo osetim golicanje i struju dva sata posle podoja...verovatno kad se opet napune..
a posle podoja budu mekane i izduvane kao baloni a osecaj lep user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Masaza grudi
28.3.2010 1:32:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: majka mara

jesu li ti se to upalile grudi? jel mnogo? da li imas ploce?

moras non stop da se masiras,pre nego podojis malu 15 min odes u kupatilo i operi grudi toplom vodom tj toplim tusem to ce ti opustiti grudi,kad zavrsis,istusiraj gruhi hladnijom ili namoci pelenu u vodu grudi da ti se ohlade.

najbolje od svega jeste ako su ti grudi upaljene da cesce mala siki.

a joj mene su nf-u cedili dva dana-neponovilo se

imas li pumpicu? ja imam ali mi nije mnogo pomogla,posto si iz bg-a mogu da ti pozajmim mozda ti pomogne


Majka maro hvala puno za  ponudjenu pumpicu..srce si...
kupio mi muz dok sam bila u bolnici...
user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio OTI -- 28.3.2010 1:33:56 >

(odgovor članu majka mara)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Masaza grudi
12.4.2010 18:28:05   
Verus
Par pitanja:

Da li vas bole grudi kada je vreme da beba sisa a ona se recimo ne budi?  Evo, sada je dva i po sata od zadnjeg sisanja, a navikli smo na neka dva sata, pa osetim kako me pocinju boleti grud i nekako me PEKU bradavice?

Jeste li to osetile?  OTI tusiraj grudi vrucom vodom i razradjuj te cvorice tako ili stavljaj TOPLE obloge.  Meni je to pomoglo u pocetku, dok ona nije sisala puno a meni je mleko rano krenulo.  Ja nosim tupfere u grudnjaku, ali nisam primetila da mi curi samo od sebe, jedino ako nju drzim, a ona se muci da se zakaci, onda mi curi na spavacicu, i curilo mi je kada sam izasla iz vruceg tusa, pred grejalicu. 

Ajde mi odgovorite ko zna u vezi bola i pecenja....pliz

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Masaza grudi
12.4.2010 19:04:29   
LillyT
Verus i ja osetim peckanje bradavica jer se ova moja jos nije ustalila sa sisanjem. Ja ih mazem lanolinom, ali su mi nesto mekane pa sam malo smanjila mackanje. Ne bole me, malo su mi teske, ali da me peckaju, peckaju

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here