|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ljetno racunanje vremena
26.3.2011 23:44:40   
New Mom
Sa 2h na 3h.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: ljetno racunanje vremena
26.3.2011 23:47:16   
choopa choops
thanks NM user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: ljetno racunanje vremena
26.3.2011 23:50:22   
Brana
E to racunanje me tako nervira taman se naviknemo na jedan rezim sada opet se menja pa ukracuje nam se spavanje koga inace ima malo pa i taj jedan sat znaciuser posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: ljetno racunanje vremena
27.3.2011 0:53:20   
dunja RR
RUSIJA ZAUVEK PRELAZI NA LETNJE VREME Rusi će za vikend preći na letnje računanje vremena, ali u oktobru neće vratiti kazaljke sat unazad user posted image MOSKVA - Posle 30 godina od uvođenja u nedelju, 27. marta, u dva sata ujutro, Rusija će poslednji put pomeriti kazaljke na časovnicima jedan sat unapred - na "letnje vreme". Uvođenje "večnog leta" u Rusiji najavio je 8. februara ruski predsednik Dmitrij Medvedev.

"Nećemo prelaziti na 'zimsko vreme', još ćemo jednom osetiti neprijatnosti jer prelazak na 'letnje vreme' uvek znači sat manje sna, ali se posle toga neprijatnosti završavaju. Istovremeno, produžićemo dnevnu svetlost. Čini mi se da bi to bilo zanimljivo i za našu zemlju i uopšte korisnije", rekao je tada ruski predsednik. Medvedev je dodao da Rusija odustaje od prakse prelaska sa letnjeg na zimsko vreme i obrnuto i od vraćanja kazaljki od jeseni i da su ga za to više puta molili. "Doneo sam odluku o ukidanju prelaska na zimsko vreme, počev od jeseni ove godine, i odgovarajući nalog sam dao vladi", rekao je predsednik Rusije.

Prema njegovim rečima, neophodnost prilagođavanja pomeranju kazaljki povezana je i sa stresom i sa obolevanjem, a uveren je da će ukidanje dosadašnje prakse biti korisno.

"Realno, narušava se ljudski bioritam, to sve razdražuje, ili prespavaju, ili se bude rano i ne znaju gde da se denu tokom tog sata viška. Da ne pominjem nesrećne krave i druge životinje koje ne razumeju pomeranje časovnika i zašto muzilje dolaze u drugačije vreme", rekao je ruski predsednik.

Poslednji put u nedelju ručno će biti pomerene i kazaljke drevnog sata na Spaskoj kuli Kremlja, jednim od simbola Rusije koji dominira na Crvenom trgu. Prelazak na zimsko vreme vrši se poslednje nedelje u oktobru u tri sata po lokalnom vremenu, vraćanjem kazaljki, dok se na letnje vreme prelazi poslednje nedelje u martu.

Prvi put je u Rusiji sezonsko pomeranje časovnika izvršeno 1. jula 1917. godine u skladu sa dekretom Privremene vlade, a u svetu se takva promena ostvaruje u približno 70 zemalja sveta. Rasprave o svrsishodnosti pomeranja kazaljki vode se od uvođenja te prakse 1981. godine, a prema februarskom istraživanju, većina Rusa podržava odluku Medvedeva.

Prema anketi Ruskog centra za istraživanje javnog mnjenja (VCIOM), objavljenoj krajem februara, odluku je pozitivno ocenilo 73 odsto ispitanih. Pre svega, tako smatraju u prvom redu žitelji gradova srednje veličine i Rusi stariji od 45 godina. Samo šest odsto je reklo da negativno ocenjuje ovakvu inicijativu i to najviše anketirani iz malih gradova. Svakom petom, kako je prenela agencija RIA Novosti, svejedno je, i to su uglavnom Moskovljani i Peterburžani, žitelji manjih gradova i omladina.

Protivnici navode da su se navikli na promene na zimsko i letnje vreme, mnogi misle da će loše uticati na zdravlje i to što se smanjuje trajanje dnevne svetlosti. U Rusiji je počelo realizovanje i druge ideje iz predsedničkog obraćanja 2009. godine - smanjenje broja časovnih zona, kada je 28. marta prošle godine pet regiona približeno Moskvi za jedan sat, tako što nisu zajedno sa ostatkom zemlje pomerili satove na letnje vreme, čime su odmah nestale dve časovne zone.

Na "magadansko" vreme prešle su Čukotka i Kamčatka, na "moskovsko" Udmurtija i Samarska oblast, a Kuzbas se priključio preostalom južnom Sibiru, gde je razlika u odnosu na Moskvu tri sata unapred.

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: ljetno racunanje vremena
27.3.2011 8:43:36   
Anoniman
Jaooo sad je 9 a ne 8 user posted image Moja beba je prespavala noc onda user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: ljetno racunanje vremena
27.3.2011 12:31:24   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: ribizla

Jaooo sad je 9 a ne 8 user posted image Moja beba je prespavala noc onda user posted image user posted image


user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: ljetno racunanje vremena
27.3.2011 15:14:19   
Ana RR
Nadam se da ćemo i mi jednog dana prestati sa tim pomeranjem sata, apsolutna glupost.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: ljetno racunanje vremena
17.3.2012 8:21:56   
lesica
Sledeci vikend prelazimo na letnje racunanje vremena.
Moja L je vec pocela da se priprema za to,vec nedelju dana ustaje izmedju 6 i pola sedam,a uvece nastaje histerija ako nije u krevetu oko 8.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: ljetno racunanje vremena
17.3.2012 8:25:08   
PoisonEve
Covece i MIni to radi, ali ona je isuvise mala, jel dauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: ljetno racunanje vremena
17.3.2012 8:28:57   
lesica
Izgleda da to nema nikakve veze,malci se izglada programiraju kako oni hoce user posted image . Mada se ja iskreno ne bunim,jer u nasem slucaju znaci da ce nakon promene vremena da se budi do pola 8 a ici ce na spavanje oko 9.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: ljetno racunanje vremena
17.3.2012 8:33:47   
little_one
Ma jos dvije sedmice do tad...zar nije zadnja subota....znaci 31.03. ?


Pih, sad sam pitala cika Googla, ipak si lasice u pravu...24 na 25 mart se pomjera satic user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 17.3.2012 8:34:51 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: ljetno racunanje vremena
17.3.2012 8:35:04   
lesica
Ne,poslednji kompletan vikend,znaci noc izmedju 24. i 25.marta user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: ljetno racunanje vremena
17.3.2012 8:41:59   
NadaR
Bice malo nezgodno dok se ne naviknemo na krace spavanje ali cemo zato do 7 biti napolju user posted image

Onda kada se izmore vecera i kupanac i krevet . user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: ljetno racunanje vremena
17.3.2012 9:04:00   
Anoniman
I N već nedelju dana ustaje u 6:00, ni minut ne zakasni, i već u 8 uveče bi mogao da spava. Ja bih mogla i stojećki, ne znam kako ću se prilagoditi ovom letnjem vremenu

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: ljetno racunanje vremena
21.3.2012 9:53:02   
Zell
Ne zaboravite 24-25 mart (sub-ned) sa 02:00 pomerite sat na 03:00 a bilo bi dobro i leci sat vremena ranije....

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: ljetno racunanje vremena
21.3.2012 11:45:41   
nela79
Moji vampircici se bude u 6 ako ne i ranije. Kuku majko pa sad ima da se nadignu u 5. Trazite me u Lazi sljedece sedmice user posted image

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: ljetno racunanje vremena
21.3.2012 11:48:14   
Zell
ma jok sad ce ti spavati do 7 (po novom) a ti ih kasnije lezi pa mozda budes mirna i do 8 user posted image

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: ljetno racunanje vremena
21.3.2012 11:51:29   
cockic
znaci sad idemo u napred sat vremena zato vise volim ovo letnje vremeuser posted image

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: ljetno racunanje vremena
21.3.2012 11:54:50   
lajla
Aaaajoj kako cemo biti polupani na krstenju,mi u nedelju krstimo Urosauser posted image

_____________________________

Boze,daj mi strpljivosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim,hrabrosti da promenim one koje mogu,i mudrost da uvek pravim razliku izmedju njih.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: ljetno racunanje vremena
21.3.2012 12:19:40   
nela79

IZVORNA PORUKA: Zell

ma jok sad ce ti spavati do 7 (po novom) a ti ih kasnije lezi pa mozda budes mirna i do 8 user posted image


A joooj sto si me sad obradovala :) Mada kod njih ti nema pomjeranja , ako budu ustali u 7 ja i mm smo na konju user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: ljetno racunanje vremena
25.3.2012 11:14:45   
Olga75
skroz me je poremetilo ovo prebacivanje sata user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: ljetno racunanje vremena
25.3.2012 11:21:43   
Lilla
Auuu, ja tek sad vidim da je u stvari 11 i 20 a cijelo vrijeme gledam u sat na zidu na kom je staro vrijeme, sreca pa nemam obaveza, kasnila bih cijeli sat .

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: ljetno racunanje vremena
25.3.2012 11:23:35   
anajid
Joj sto je meni ovo vec bzvz,sva se poremetim i ja i Andrija.Ide mi na zivce vise ovo pomjeranje,posle se ustimavam danima.Negde sam citala da to jako lose utice na ljudski metabolizam.Odselicu se u Rusijuuser posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: ljetno racunanje vremena
30.3.2013 22:18:20   
New Mom
Večeras promena sata sa 2h na 3h.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: ljetno racunanje vremena
30.3.2013 22:28:55   
Leax
Hvala draga sto me podseti user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here