|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo široki povoj?
10.2.2010 6:53:03   
Anoniman
Ma ja se ne bih brinula , i vjerovala ih dr. Vjerovatno sam ovdje na forumu procitala da su Pampers za americko trziste odlicnog kvaliteta i da one upravo drze bebi noge u onom zabljem polozaju. Ali ako te bas bas to kopka, neka ti tvoji donesau kada dodju siroki povoj pa barem drzi mjesec dana, da ti je dusa mirna. Samo pazi da te neko ne prijavi socijalno sluzbi, ko zna sta ce ameri misliti da radis malojuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Evo nas u toj temi....ko sto rekoh, ja nisam pametna sta da radim??  Ovde nijedan dr. ne zna za to, niti se radi UZ kukova rutinski.  Radi se redovan pregled (rukama), pa ako dr. vidi da nesto nije ok onda salje na UZ...ne znam ne znam ne znam poludecu

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Koliko dugo široki povoj?
10.3.2010 23:38:59   
sneza24
Ja neznam sta da radim.Bili smo na kontrolu i dr je rekla da su kukovi dobri ali da mu jos 2 nedelje stavljam siroki povoj a posle toga samo svedsku pelenu dok ne prohoda.
Isto to je rekla i jednoj mojoj drugarici koja ima bebu stariju od Davida 1,5 mesec.
Da nije i njoj to rekla ja bih je poslusala ali mi se cini da ona to svima kaze pa sad neznam sta da radim.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Koliko dugo široki povoj?
10.3.2010 23:43:25   
marince1
Ako ti je od neke pomoci,mene je komsinica pedijatar terala da idem privatno da Davidu snimam kukove kod ortopeda i on je sa 2 meseca reako da je sve ok i da skinemo siroki povoj.

U dz taj uz radi pedijatar i skoro nam je rekla da i dalje drzimo siroki povoj ,a mi ga skinula 2 meseca pre toga user posted image

to ti zavisi kadko koj dr gleda na to

Kakav je nalaz uz?

Mozda da pitas nekog drugog dr?

Meni je taj siroki povoj mucenje za dete ,ali to je moje laicko misljenje

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Koliko dugo široki povoj?
10.3.2010 23:49:05   
sneza24
Rekla je da su kukovi dobri.Na nalazu emogu da protumacim sta pise.Izgleda da ona to svima tako kaze.
Ja mu ne bih vise stavljala ali sa druge stane me grize savest sta ako posle bude nesto a ja sam kriva jer mu nisam stavljala siroki povoj.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Koliko dugo široki povoj?
10.3.2010 23:51:31   
marince1
Ma kakva griza savesti,sve sto uradis,ti radis da bi njemu bilo bolje.

Ja nebih da se mesam,samo kazem sta sm ja uradila.

Mislila sam sta pise na nalzu,imas negde pise tip ,npr Ia ti je idealan.
i trebalo bi da pise da li postoje ili ne zrna okostavanja.

< Poruku je uredio marince -- 10.3.2010 23:52:21 >


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.3.2010 0:14:34   
Ellenica
IZVORNA PORUKA: sneza24

....ali sa druge stane me grize savest sta ako posle bude nesto a ja sam kriva jer mu nisam stavljala siroki povoj.


Znaš li koliko beba na svetu nije dana nosilo široki povoj?



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.3.2010 1:37:59   
sneza24

IZVORNA PORUKA: Ellenica


Znaš li koliko beba na svetu nije dana nosilo široki povoj?



Znam ali uvek postoji ono ALI.

(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Koliko dugo široki povoj?
11.3.2010 1:42:42   
Ellenica
Što se tiče dr-a nebi ti rekao da netreba švedska ako postoji potreba za njom.
Aleksa je jako brzo zašao iz švedske, dok je sestrina devojčica koja je mesec dana starija nosila još dva meseca nakon njegovog pregleda.
Nisu sva deca ista.



_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Koliko dugo široki povoj?
26.4.2010 2:22:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy RR

E da... još jedno pitanje...
a šta je za vas širok povoj???

I to sam primetila, da ljudi različito tumače tj. različito su naučeni.

Kod nas je to bilo:
- pelena za jednokratnu upotrebu (npr. Pampers),
- dve tetra pelene složene u pravougaonik i stavljene kao "u" između bebinih nogu, od pupka ka guzi
- jedna pelena za povijanje, koja ima oblik peščanog sata, kojim se sve to onda umota....

Kako ste to radile?



Za mene je to jedna svedska pelena izmedju nogu.. user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Koliko dugo široki povoj?
26.4.2010 2:26:44   
eugenija
OTI, kod nas je to bila jedna pamučna pelena presavijena u obliku pravougaonika i položena od stomaka ka guzi, između, i preko nje švedska. Kako staviš samu švedsku? Jel ispod staviš bar pampers?

Edit: Tema je pod ključem, ali idi na neku od prethodnih strana i klikni na "odgovor" skroz na dnu strane..


< Poruku je uredio Jeca RR -- 26.4.2010 10:46:40 >

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.4.2010 12:32:11   
simke
IZVORNA PORUKA: gaganele

.... E HTELA SAM DA PIATAM STA MISLITE POVODOM SIROKOG POVIJANJA...MI SMO STRAHINJU SA MESEC DANA VODILI NESTO NA PRIVATNU KLINIKU U BG I PEDIJATRICA TAMO MI JE REKLA DA SU TE PELENE NEPOTREBNE DA JE PAMPERS DOVOLJAN I DA SE TO NIGDE U INOSTRANSTVU NE STAVLJA...ZNA LI NEKO NESTO O TOME )))

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.4.2010 12:40:17   
gaganele
E HTELA SAM DA PIATAM STA MISLITE POVODOM SIROKOG POVIJANJA...MI SMO STRAHINJU SA MESEC DANA VODILI NESTO NA PRIVATNU KLINIKU U BG I PEDIJATRICA TAMO MI JE REKLA DA SU TE PELENE NEPOTREBNE DA JE PAMPERS DOVOLJAN I DA SE TO NIGDE U INOSTRANSTVU NE STAVLJA...ZNA LI NEKO NESTO O TOME )))

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.4.2010 12:43:24   
Modessty
tacno je da u inostranstvu ne koriste nista sem pampersa. To mi je skoro rekla jedna rodjaka koja zivi u Svajcarskoj i tamo je rodila i ocuvala tri devojcice.
Ja stvaljam pampers i preko samo svedsku pelenu. Za dva dana idemo na snimanje kukova i ako dr kaze da je sve uredu skidamo svedsku.

< Poruku je uredio Modessty -- 27.4.2010 12:44:04 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.4.2010 12:46:13   
Anoniman
moja kuma mi juce rekl da je drzala siroki povoj samo sedam dana i smorila se i skinula...na oba sina...i sve je bilo OK>..
joj, ko ce biti pametan oko ovoga?

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 164
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.4.2010 12:48:43   
LillyT
Koliko me smara taj siroki povoj, toliko mi je lakse da je drzim. Mnogo mi se dzilita, znam da kada je dignem samo sa pampersom, imam utisak da cu je ispustiti. Meni svi rekose da sa drugim necu ni stavljati taj siroki povoj. Do prve kontrole cemo izdrzati, posle cemo videti

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.4.2010 12:53:48   
Anoniman
ja jedno vece skinula pelene i ostavila je u pampersu...isto sam imala utisak da ce da mi ispadne...user posted image

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.4.2010 12:55:26   
gagana83
user posted image user posted image user posted image
Jao jeste LillyT,ma smo siroki povoj skinuli sa dva meseca i bas mi je bilo nezgodno da je drzim,stalno mi se migoljila,jos je ona mrsavica a dupe i nemauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.4.2010 12:57:52   
LillyT
Vama je smesno, a ja sam sva istraumirana jer ne bi me zacudilo da je ispustim user posted image nekako je stisne taj povoj pa ne moze da se puno koprca, kada je skinemo, sve izubija nogama. A ima za sta i da se uhvati, ima i dupe i stomace (guzu na mene, stomak na taju).

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Koliko dugo široki povoj?
27.4.2010 13:02:05   
gaganele
MI SMO STAVLJALI PRVIH MESEC DANA I ONDA SAM SKINULA STAVIM MU NEKADA NOCU...ALI SE MUY BUNI...DETE MI JE JAKO NERVOZNO KAD MU STAVIM SIROKI POVOJ I JADAN BUDE RASKRECEN KO ZABA ((((

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 12:55:41   
aleksandraz
Sa kcer prvi 4 meseca smo imali po dve pelene na sredina i edna kaj nas je vikaju osmicka onaa sa vrvcama.a posle toa ni namalija edna obicna i edna osmicka do 6 meseci i konacno posle toa gi trgnavme a sada jos nismo bili na prvu kontroli.

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 13:13:50   
jacikaci
Vuleta sam siroko povijala do druge kontrole,a sad kad sam sa Tasom bila u porodilištu rekla nam jedna dr da se to odmah oseti kod beba ako postoji otpor u zglobu kog kukčića. Tako da ćemo se široko poviti kad idemo na kontrolu,a inače samo pampers. user posted image

(odgovor članu aleksandraz)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 14:39:06   
AtenA
Vukasinu sam stavljala do pet ipo meseci,jer lekari kod nas svim zenama tako pricaju da moraju da nose do sest meseci,iako je na kontroli,i na uz kukica sve ok.Njemu to nije smetalo bila je zima i taman smo na prolece skinuli.
Ali Nives puni sest meseci tek u julu,a inace je bas osetljiva,tako da stvarno ne znam sta da radim,pre neki dan smo bili na uz kukova i dr kaze da je ok,a pedijatar naravno kaze da je devojcica i da mora da nosi do sest meseci!Tako da cu ja da slusam pedijatra dok ne krenu vrucinstine,a ako joj bude smetalo i bude se osula,pa skinucu joj

(odgovor članu jacikaci)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 16:05:04   
Verus
Ja ovo uopste ne radim.  Samo Pampers pelene....

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 16:08:07   
minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja ovo uopste ne radim.  Samo Pampers pelene....

Naravno, ovo se samo jos kod nas radi.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 16:28:31   
AtenA
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja ovo uopste ne radim.  Samo Pampers pelene....

Naravno, ovo se samo jos kod nas radi.user posted image


da niko vise nigde ne koristi to siroko povijanje samo kod nas u Srbiji,ali jbg.
otkud znam ja kao da budem poslusna,nije mi tesko da joj stavljam i da je presvlacim,mada me smara malo da peglam te pelene,ali dobro kao tesim se jos samo koji mesec user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here