|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 16:48:01   
Mishica 77
Prvi UZ kukova je bio dobar ali nam je dr rekao i dalje široki povoj. user posted image Sledeća kontrola za dva meseca. Nadam se da ćemo posle skinuti.
Isidora obožava da se presvlači i macka tako da nam nije problem menjanje pelena ali me peglanje ubi!
A što se tiče toga šta je široki povoj... kod nas je to tetra pelena u pravougaonik od guze ka tibi između nogu i "šveđanka"(kako je mm i ja zovemo user posted image ) preko.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 16:51:30   
minavb
Neki stavljaju samo svedjanku.user posted image Mozda to nije losa ideja.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 16:51:38   
Verus
Pa pitala sam i za to i za uz kukova....gledali me ko da sam sa druge planete....pregledaju "rucno" pa ako nije k onda na uz kukova i odmah kod ortopeda....pa sad valjda ce biti ok.  Mene vise brine sto  voli da krivi levo stopalo ka unutra...
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Ja ovo uopste ne radim.  Samo Pampers pelene....

Naravno, ovo se samo jos kod nas radi.user posted image


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 16:55:57   
minavb
Sigurna sam da znaju sta rade, ne brini.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 16:58:00   
Verus
user posted image valjda znaju amerikenjci majku im.....

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 17:00:20   
minavb
IZVORNA PORUKA: Verus RR

user posted image valjda znaju amerikenjci majku im.....

user posted image
Ma znaju sigurno. Samo kod nas je sve tako komplikovano i nejasno, pa cak i kad su bebe u pitanju. Zasto prosto kad moze komplikovano, to je nasa parola!


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 17:47:31   
maslinica
mi smo novi u ovomeuser posted image user posted image ...i rekose do 3 meseca tj. do prvog uz..ja cu da ispostujemuser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 18:54:35   
buhla
a kad je uopste prvi uz kukova, u kom mesecu?

ja isto stavljam pampers, tetra, pa svedsku pelenu i to pitaj Boga dal dobro stavim jer se ovaj mali migolji... par puta je uspeo da ukaki sve tri pelene jer mu je i pampers veliki user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Koliko dugo široki povoj?
28.4.2010 19:00:53   
Mishica 77
Mislim sa dva, tri meseca. Mi smo radili sa 6 nedelja jer je bila karlično i rađen je CR. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 12:26:49   
Anoniman
Nama je patronazna u shkolici rekla da se kod nas uz kukova ne radi, osim ako na pregledu sa mesec dana ortoped na utvrdi da neshto ne valja...onda shalje na uz... A patronazna kaze da je sasvim dovoljno ,ako je sve u redu....da se 2 meseca stavlja shiroki povoj....


(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 185
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 12:35:54   
Olga75
Smeshkice, nas ortoped je bio dr Jovisevic i radio je uz kukova na kontroli sa sest nedelj a zatim i sa tri meseca a siroki povoj smo stavljali do drugog uz.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 12:44:21   
Anoniman
Joj...meni imena zasad nishta ne znache.... nemam pojma ni kojeg pedijatra tju da izaberem u dispanzeru (znam jedino da tju u badawi ako bude neshto ozbiljno...jer samo njima verujem) , a ni ortopede josh neznam.... patronazna je spominjala neke koji rade u badawiju, pediatrici i megalabu, ali nisam zapamtila imena...user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 12:46:31   
Modessty

IZVORNA PORUKA: buhla

a kad je uopste prvi uz kukova, u kom mesecu?

ja isto stavljam pampers, tetra, pa svedsku pelenu i to pitaj Boga dal dobro stavim jer se ovaj mali migolji... par puta je uspeo da ukaki sve tri pelene jer mu je i pampers veliki user posted image



jao buhla šta će ti ta pelena izmedju švedske i pampersa?! Jadno dete i ovako račepljeno s tim pampersom i švedskom. Još ide i toplo vreme. Prokuvaće.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 12:49:31   
Anoniman
Meni nije jasno čemu švedska bez platnene? Poenta širokog povoja jeste da beba bude raščepljena.

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 12:50:22   
Anoniman
Nama je patronazna savetovala da stavljamo tu jednu tetra....jer bebi izmedju nogu mora biti razmak 4 prsta.... tj debljina pelena izmedju nogu.... ako to mozesh da postignesh samo pampersom i shvedskom...odlichno....a ako ne...potrebna je tetra....nekad chak i dve tetra...user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 12:50:46   
Mishica 77
A šta će ti onda i švedska? Ne znam kakav ona ima efekat bez tetra. Nisam to nikad videla. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 12:57:28   
Modessty
MA ne treba ti tetra izmedju zaista! Sem ako dete ima već problem pa zbog toga savetuju. U porodilištu sestra kad nas pakovala da idemo kući rekla jednoj ženi: Ne treba ti ništa sem švedske preko pampersa. A i ona zato što je zima i bolje je da se bebi tako ugreje stomak i da ti drži benkicu da joj ne budu gola ledja.

Ovde savetuju samo švedska i to do prvog uz kukova a to je sa tri meseca.
Mi idemo danas na snimanje


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 13:00:26   
Jeca*
Ne slažem se. Luka je sedam meseci nosio i tetra i švedsku preko pampersa, sve dok se na UZ nije pojavilo to koščano zrno što je bilo potvrda da su kukovi dobro formirani. Ja mislim da je to mala žrtva...evo sad sam to već i zaboravila, a u tom uzrastu je bilo važno

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 13:00:32   
Anoniman
Zaista nisam čula za to. Kod nas povijaju na otpustu sa platnenom pelenom, patronažna povija sa platnenom, u školici uče sa platnenom. user posted image
Tako kako ti opisuješ Mod, ta švedska nema veze sa širokim povojem, nego služi kao grejač i pričvršćivač benkice.


< Poruku je uredio Tasha RR -- 29.4.2010 13:01:30 >

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 13:02:36   
Jeca*

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Danas smo bili na UZ kukova i malo sam razočarana. Doktorka ga je pregledala i kaže da se tek nazire početak okoštavanja i da ne smemo sad da skinemo širok povoj. Po njenom iskustvu od ovog trenutka tek za 6 nedelja će možda biti spreman pa nam je tad i rekla da dođemo na kontrolu. Ja se toliko radovala da ćemo skinuti danas...user posted image
Pitala sam je ono što me i najviše mučilo, a to je sme li Luka da sedi sa širokim povojem na sebi, a ona kaže da nema nikakvih problema kod sedenja i da ga sloblodno stavljam da sedi. Da je problem da se eventualno oslanja beba na nogice, ako još nije došlo do okoštavanja. Utešila me je i sa time da se ranije nosilo i po 13 meseci pa su majke to pregurale i da je to za njegovo dobro. Sve ja to znam, samo eto, nadala sam se...
Dobro, važno je da su kukovi zdravi, da nema nekih iščašenja, pupupu user posted image


ovo sam pisala davno davno...sa lukinih 6 meseci

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 13:08:55   
Olga75
Mislim da Jovisevic radi i u badaviju ali ja sam isla kod njega u bolnicu , zakazivanje je bilo telefonski ,no kad dodje vreme brinuces o ortopedima i pregledima :) . Sto se tice sirokog povoja , kako mi se cini tu dva ortopeda imaju tri misljenja. Sa sirokim povojem je beba nekako " cvrsca" i laksa za drzanje , a ona cetiri prsta izmedju nogu postize i pampers. Ja sam siroki stavljala prakticno samo mesec dana . Pupak nam je otpao tek nakon mesec dana a za to vreme nisam stavljala siroki , sa sest nedelja smo isli na prvi uz i dr je rekao da stavljamo dve tetra pelene do sledeceg uz ( sa tri meseca) .Sa te dve pelene je bila i vise nego" rascepljena " pa sam jednu samoinicijativno ukinula. Kad postoji neki ozbiljniji problem sa kukovima taj povoj nista ne pomaze  mada ga i dalje preporucuju i to samo kod nas .

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 13:17:18   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Tako kako ti opisuješ Mod, ta švedska nema veze sa širokim povojem, nego služi kao grejač i pričvršćivač benkice.



I meni se čini isto to.

OK, kapiram da smo zaostali i da još samo mi koristimo široki povoj i možda neka zemlja Tunguzija ali ako već koristimo, onda bar neka bude pravilno: znači pampers, tetra pa švedska.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 15:21:13   
buhla
IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: buhla

a kad je uopste prvi uz kukova, u kom mesecu?

ja isto stavljam pampers, tetra, pa svedsku pelenu i to pitaj Boga dal dobro stavim jer se ovaj mali migolji... par puta je uspeo da ukaki sve tri pelene jer mu je i pampers veliki user posted image



jao buhla šta će ti ta pelena izmedju švedske i pampersa?! Jadno dete i ovako račepljeno s tim pampersom i švedskom. Još ide i toplo vreme. Prokuvaće.


paaaa meni tako rekli da treba user posted image

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Meni nije jasno čemu švedska bez platnene? Poenta širokog povoja jeste da beba bude raščepljena.



pa to i ja mislim... nemam nikakvog efekta bez tetra pelene.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Koliko dugo široki povoj?
29.4.2010 15:23:52   
LillyT
I ja stavljam i tetra pelenu, taman je ukrotim da se ne koprca user posted image Niko mi nije rekao da stavljam samo svedjanku user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Koliko dugo široki povoj?
4.5.2010 18:46:20   
kriss
Danas smo bili na drugom UZ kukova i nalaz je uredan.Pedijatar nam je rekao da beba treba da nosi siroki povoj jos 10 dana,a posle samo jednokratnu pelenu.Inace nas sin ima 3 meseca i 7 dana. 

_____________________________

"Da volim jedino to umem, jer ljubav je jedini vazduh koji sam udisao i osmeh jedini jezik koji na svetu razumem." ( Miroslav Mika Antic )

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here