|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba u avionu
9.6.2010 14:16:56   
gagana83
Mi putujemo krajem avgusta u Grcku,Uni ce tada biti skoro godinu dana i prvi put ce leteti avionom.
Ja sam skroz opustena sto se tice toga,let kratko traje pa cu je nekako animirati tih sat i po.
Opet mi je to bolja varijanta nego voznja autom od 12 sati.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Beba u avionu
9.6.2010 14:57:32   
Anoniman
Uh, Mihi, ne znam sta bih ti rekla... nama ce biti prvi put u avion sa maleckom, tako da ne znam kako cemo se mi "provesti"!
Gagance, mi planiramo za Tunis, malo se duze putuje... uh! user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Beba u avionu
9.6.2010 15:04:36   
viking
Moje laičko zapažanje je da su ti čarteri uglavnom puni dece jer, naravno, svi idu na more, pa će svakako neko dete (od 20 koliko ih je u proseku na čarteru) plakati...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Beba u avionu
9.6.2010 15:15:19   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Trinny

Uh, Mihi, ne znam sta bih ti rekla... nama ce biti prvi put u avion sa maleckom, tako da ne znam kako cemo se mi "provesti"!
Gagance, mi planiramo za Tunis, malo se duze putuje... uh! user posted image


2 sata traje let

< Poruku je uredio gagana83 -- 9.6.2010 15:26:33 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Beba u avionu
9.6.2010 18:26:20   
marince1
IZVORNA PORUKA: gagana83

Mi putujemo krajem avgusta u Grcku,Uni ce tada biti skoro godinu dana i prvi put ce leteti avionom.
Ja sam skroz opustena sto se tice toga,let kratko traje pa cu je nekako animirati tih sat i po.
Opet mi je to bolja varijanta nego voznja autom od 12 sati.



Ma sta se ti cimas Una je velika devojka,lako ce ona to! user posted image
A gde bese idete?


_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Beba u avionu
9.6.2010 22:27:39   
gagana83
Zakintos,22 avgustauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 15:35:42   
New Mom
U nedelju putujemo na Kipar, let traje 2,5 sata. Nije čarter, redovan je let. Deca do 2.god. nemaju svoje sedište, već će biti u mom naručju.
Problem br.1: let je u 18,25h (profulaće vreme za spavanje).
Problem br.2: ne koristi cuclu. Kako pomoći kod bola u ušima?
Problem br.3: nju smiruju samo sokovi i keks, a šta raditi po tom pitanju, kad ne smem ništa da unesem?
Pitanje: da li je neko imao bebeći obrok (idemo JAT-om) i šta on obuhvata?
Dalje: na sajtu im stoji da smem bebi hranu da unesem, ali nije rečeno da li mora biti sa aerodroma (ima li uopšte da se kupi tamo?). Da li je neko nosio u kabinu?
Help!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 15:38:09   
indy_25
Smijes ponijeti sok vec sam ti napisala i to ce joj pomoci kad cucla flasicu pri pritisku kad se dize avion i sustanju u usima. Osim toga ja ne znam da li ima kod vas ali ovdje u holandiji imaju neke kapi za bebe koje se daju pola sata prije leta i pola sata prije slijetanja da bebi ne bi zujalo u usima pa raspitaj se u apoteci mozda oni imaju .

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 15:39:20   
LillyT
Nisam ja nosila, ali me uvek zadesi neka beba u avionu. Opušteno nosi hranu za nju, imaćete prednost i pri ulasku i izlasku, možete da unesete i keks i sok. Veruj mi, da niko ne voli bebu koja vrišti u avionu, pa sve što pomaže, smeš da poneseš.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 15:41:12   
New Mom
Joj, žene, koliko me sve to opterećuje! Mm mi se smeje, a ja sam u panici da će nešto ispasti loše, a još ako i ona bude nervozna..
Idem do poslovnice JAT-a ujutru da ih malo smaram.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 15:42:10   
New Mom

IZVORNA PORUKA: LillyT

Veruj mi, da niko ne voli bebu koja vrišti u avionu, pa sve što pomaže, smeš da poneseš.

Ja sam prva koja ne voli. A ako bude još i moja, duplo mi je zlo.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 15:44:08   
LillyT
A što misliš da će da pravi haos? Kakva vam je bila sada na moru (na putu)?

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 15:49:10   
New Mom
Kad smo išli tamo - super, krenuli oko 22h, ona pre toga jela, sisala, nešto pričala u stolici i posle pola sata zaspala. Budila se kod naplatnih rampi, ali i nastavljala. U Predejanima bili na pauzi 40 minuta, ona sanjiva, vrištala sve vreme.
Povratak je bio strašan. Prvih sat i po spavala, a ostalih 7h skoro stalno vrištala, kmezala. Neće u stolici, ništa je neinteresuje... Glava mi se raspala.
Problem će biti da ona sedi na jednom mestu 2,5 sata, nema mira ni 5 sekundi. A što je najgore, u poslednje vreme ne znam kako da je smirim, odmah kreće na histeriju. A druga stvar, (kreteni od njenih roditelja koji ne razmišljaju!), let je uveče, kad je navikla da se kupa i spava.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 15:55:50   
LillyT
Pazi, njoj može biti intresantno sve što se događa. I nema potrebe da sedite sve vreme, čim poletite, ako bude nervozna, pusti je da malo cunja po avionu. Jedne godine sa nama je bila jedna nemoguća, ali doslovno histerično nemoguća beba, koja je počela da arlauče već kod čekiranja. Smirila se tek kada smo poleteli pa su joj pustili crtani. Ako imate laptop (ili onaj portabl DVD) ponesite to pa probaj tako da je zabaviš.
Mi kada smo išli na Kipar, leteli smo nepuna 2 sata, nije baš dug let, tako da i ako bude plakala, nije strašno user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 15:57:11   
New Mom
Copy-Paste iz teme Kako uneti kremu, puder za lice u avion?
IZVORNA PORUKA: ksena

ja stvarno ne znam kakva je procedura za malu decu, mozda je najbolje da pozoves aerodrom i da pitas. inace se ne sme unositi nikakva tekucina.


IZVORNA PORUKA: New Mom

Gledala sam na sajtu JAT-a, pa sam zbunjena. Tamo stoji da hrana za bebe sme, ali nije precizirano da li mora biti kupljena na aerodromu (ima li uopšte tamo da se kupi?).
Do sada kad sam išla, sve sam pojednostavila - sve što ne sme ili je ograničeno sam stavljala dole u prtljag, da se ne gnjavim sa tim.
Čak su mi rekli da se i vlažne maramice podvode kao tečnost.user posted image

IZVORNA PORUKA: indy_25

NM ne mora biti kupljena na aerodromu. Ja sam Sari kad je bila mala ponijela mlijeko u flasici. Ali njoj nije ni trebalo jer ga nije pila. Niko mi nije pravio problem. Znaci mozes djetetu da poneses jedan obrok. Ali ako bude gladna svakako ces dobiti sendvic u avionu ili nesto drugo pa mozes njoj da das. Naravno ako ona jede to. A za mlijeko sigurno mozes da poneses flasicu ili sok neki .

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

NewMom, ja sam unela u avion i vlazne maramice, cak i sok!!! Mm ga je bacio tek u Turskoj!


IZVORNA PORUKA: indy_25

Ma moze za bebe Nm ne sekiraj se samo ti ponesi slobodno kad ti kazem. A za maramice i ja sam ih nosila isto .


IZVORNA PORUKA: Leana

Mozes da uneses i mleko i vodu, ne sekiraj se. Ja sam u torbi za bebu unosila i fizioloski rastvor u ampulama, vlazne maramice, flasicu sa vodom i jednu malu neotvorenu teglicu kasice. Nikakav problem nisam imala. Drugarici su samo trazili da proba mleko iz flasice pre nego sto je usla u avion kad je putovala za Grcku.



_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 15:57:51   
Leana
Hm, mozes specijalno za put da joj kupis neku novu igrackicu i da joj je das tek u avionu. Mada mislim da su najvece sanse da ce da zaspi cim avion poleti :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 15:59:39   
New Mom

IZVORNA PORUKA: LillyT

Mi kada smo išli na Kipar, leteli smo nepuna 2 sata, nije baš dug let, tako da i ako bude plakala, nije strašno user posted image


user posted image user posted image
Mislim da ću poneti apsolutno svaku glupost koje se setim a da može da pomogne.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 16:50:05   
jance
prijatelji su leteli za Ameriku kad im je mala imala 4.5 meseci....
nisu mi puno pricali, samo su rekli da su odusevljeni ponasanjem i razumevanjem ljudi u avionu prema roditeljima sa malom decom. inace leteli su Lufthansom, mala je imala svoju "korpu" za spavanje koja se okacila negde, nisam sigurna gde a oni su imali sedista tacno tu pored.. i imali su deciji obrok, ponudu da ugreju flasicu, apsolutno sve....
sad ne znam kako je tacno sa JATom, al sam cula komentare da nije tako strasno ko sto obicno zamislimo kad nam kazu da letimo JATom user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 18:51:07   
Anoniman
NM, smeš da nosiš sok i kašicu. Nas je sa Lukom spasao Portable DVD, ali on je bio stariji od KL. Plakao je pri poletanju i sletanju. Tada sam mu prvi put dala žvaku, problem je nastao što nije znao da guta pljuvačku a da ne proguta žvaku. Tako da je žvakao žvaku, onda zine, ja izvadim žvaku, on proguta, pa vratim žvaku. Ali KL je mala za to. Kupi joj neke male kisele bombone. Počni da ih uvodiš sada, da zna da ih savlada. Na kiselo će joj nadolaziti pljuvačka, i gutaće, odčepiće joj se uši. 

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 18:51:55   
Anoniman
I meni su rekli da ga ne budim pri sletanju, užasna greška, skočio je vrišteći iz sna. Ostala deca su većinom spavala, on ne. Valjda zavisi od deteta do deteta. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 19:08:33   
Verus
Mi letimo u nedelju, malo manje od 2.5 sata let.  Juce sam pitala pedijatra sta misli i rekla je da kad sama osetim pritisak da joj dam cuclu da sisa, i cak pre toga, i da ce joj to pomoci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 19:42:33   
Anoniman
Ja znam da je bitno za svako dete a i odraslog da nije bolestan, tj da nema zapusen nos ili da je slinav. To je jako opsano kad se leti, tako da nije lose proveriti da nije slinava pred put ili imati nekek kapi za nos.

Ne znam kako je za malu decu sto se unosenja hrane i tecnosti tice, ti je za svaki slucaj spakuj tako da sve mozes da pokazes odjednom i mozda kao manje porcije ili kolicine. Mislim da one teglice sa kasicama imaju i bas male, pa recimo poneses dve. Mislim da nije na svim aerodromima ista procedura sto se tice dece, cini mi se da su kod nas blazi za to unosenje svega i svacega. Izbegavajte sveze voce i povrce, jer u nekim zemjama postoji kontrola za to pa se mogu platiti jako visoke kazne. Nosite samo ono sto je kupljeno zapakovano.

Mozda neka lizalica nije lose resenje za poletanje i sletanje

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 21:11:18   
Brana
Mi smo putovali u Grcku avionom, kada je Laki imao 6. meseci,super je podneo,samo je bitno pri uzletanju i sletanju zbog promene pritiska, da beba siki ili siki flasicu,cuclu....tj.da radi vilicama...moj Laki je papio i sikio u to vreme...Pedijatri kazu da vec od 3.meseca,beba bez problema moze putovati avionom,i to je potvrdio i nas pedijatar.

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 22:31:56   
gagana83
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Ja znam da je bitno za svako dete a i odraslog da nije bolestan, tj da nema zapusen nos ili da je slinav. To je jako opsano kad se leti, tako da nije lose proveriti da nije slinava pred put ili imati nekek kapi za nos.

Ne znam kako je za malu decu sto se unosenja hrane i tecnosti tice, ti je za svaki slucaj spakuj tako da sve mozes da pokazes odjednom i mozda kao manje porcije ili kolicine. Mislim da one teglice sa kasicama imaju i bas male, pa recimo poneses dve. Mislim da nije na svim aerodromima ista procedura sto se tice dece, cini mi se da su kod nas blazi za to unosenje svega i svacega. Izbegavajte sveze voce i povrce, jer u nekim zemjama postoji kontrola za to pa se mogu platiti jako visoke kazne. Nosite samo ono sto je kupljeno zapakovano.

Mozda neka lizalica nije lose resenje za poletanje i sletanje


Ja ovo nisam znala user posted image a Una je bila prehladjena kada smo leteli avionom. Nije joj nista bilo. Cak nije osetila ni uzletanje ni sletanje, nista. Kada smo isli odavde, veci deo leta je prespavala a kada smo se vracali bila je budna.
Ja sam sa sobom nosila 2 velike kasice, keks i vodu i nismo imali problema, kada je dete u pitanju gledaju kroz prste.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 22:45:25   
Anoniman
Da, ako je nos zapušen, može da pukne bubna opna. user posted image Pa zato sam ja bila onako u grču kada je Luka išao sa mojom mamom, jer, njemu je nos bio kriminal. 10 dana pred put sam ga inhalirala, trpala kapi, u nadi da će proći. Jeste bilo bolje, ali nije prošlo. Mama mu je stavila kapi u nos i pred poletanje i pred sletanje. 

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here