|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 22:47:14   
gagana83
Ju user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 22:48:52   
Anoniman
Kaže moja mama, "Nije to ništa strašno, bubna opna posle zaraste, ali užasno boli tokom celog leta". Lekar, banalizuje stvari, a ja od kada sam za to saznala padam u nesvest kad treba da putujem avionom. user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Beba u avionu
6.7.2011 23:54:29   
choopa choops
Citala sam neki dan da su neke kompanije (malaysia?)zabranile putovanje ljudima se bebom? user posted image user posted image user posted image

user posted image

KLIK


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Beba u avionu
7.7.2011 0:13:16   
Anoniman
Keva moja je putovala iz Indije nedavno, mislim da je let 10 sati. Kaže da su 3 bebe urlale sve vreme na smenu! Kaže, nisi se mogao ljutiti na roditelje jer su zaista dali sve od sebe da smire decu, ali, kaže između tri bebe je sedeo momak od nekih 27-28 godina koji je iz aviona izašao zelen.
Jbg, ne znam šta da ti kažem.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Beba u avionu
7.7.2011 0:19:50   
choopa choops
Ustvari nisam dobro napisala, zabranjen im je let prvom klasom, a ovi iz ekonomske nek...  user posted image

Ma znam, zeznuto jeste, narocito ako je put dalek user posted image , ali sta da se radi, maleni su, sta oni znaju nego da placu...Mislim meni bi sigurno smetalo ako bi vidjela da djeca 'histerisu' a da roditelji ignorisu takvo ponasanje...Zato treba ponijeti cepice za usi i milina user posted image




_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Beba u avionu
9.7.2011 23:18:28   
New Mom
Ugnjavih ova 3 dana ove iz JAT-a, mislim da me već znaju u call centru.
Sve se svodi na sledeće: "Sve što mislite da joj treba ili da će joj pomoći da se smiri tokom leta, dozvoljeno vam je da ponesete". Keks, kašice, voda, mleko, sokići.
Ajd' još sutra da bude tako.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Beba u avionu
9.7.2011 23:23:22   
gagana83
Ma ne brini nista, bice tako.
Nisu bas tako rigorozni kad su deca u pitanju.
Bar je moje iskustvo tako.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Beba u avionu
9.7.2011 23:25:46   
marija32
NM, obavezno ponesi kapi za nos u spreju, obican fizioloski, np. Marisol i dudu ako koristi. Naime nekada ih kada avion polece ili slece bole usice pa placu.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Beba u avionu
27.7.2011 23:05:26   
New Mom
Evo izveštaja:
prvo, što se tiče stvari (hrane), jako su fleksibilni bili i kod nas i u Larnaki, unela sam po 2 sokića, pakovanje keksa, flašicu vode. Objasnili su mi da ako ovi na prvom "čeku" provere puste (policija), sigurno prolazi.
Oba puta kad smo uzletali nije ništa reagovala, ali zato pri spuštanju je bio haos. Prvo je počela da trlja uši, pa da ih čupa, a u drugom letu je čak napravila rane i prokrvarila ih (zbog čega sam se odsekla jer sam prvo pomislila da joj je bubna opna perforirala). Flašicu je odbijala (cuclu ne koristi), a u povratku sam joj dala da sisa (jedino je upalilo).
Ostatak u letovima je bila nemoguća, minut nije htela da sedi, stalno je ustajala, vrtela se, negodovala... Let je trajao 2 sata i 25 minuta, mrtva sam bila posle. Pojela je 2 sendviča što dele, nalila se vode... Strašno.
Stjuardese su stvarno bile maksimalno ljubazne prema njoj, a u povratku su nam čak na aerodromu pri čekuranju dali slobodno mesto pored (od jedina 2 u letu), da bude komotnija (naravno, samo još kad bi ona i sedela sama, a ne mami o vratu).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Beba u avionu
29.7.2011 20:44:40   
Elvy
E ovako, u principu je totalni mit o pritisku kod beba u bubnim opnama. Mi smo prvi put leteli kad mu je bilo 3,5 meseci, zatim ponovo sa 7,5 i ni jednom nije nista cuclao, tj nije ni hteo. Mi kao pokusavali, a ispalo sa ili bez cucle ili flasice njemu bilo isto. Njega je nerviralo to sto je morao da bude vezan, a pritisak nije ni osetio. Sto se tice onoga sto zelite da ponesete dozvoljeno je da se nosi sve sto je vezano za bebu, mleko, bilo da je u prahu pa da mu jos treba voda, ili da je gotovo kao sto se moze kupiti van nase nam lepe zemlje. Hrana u teglicama je takodje dozvoljena, mada se moze dobiti u avionu, doduse ne znam za jatove avione koliko su njom opremljeni :D Velike kompanije imaju cak i pelene ako vam zafali da mozete bebu da presvucete. Ukoliko idete na duza putovanja obavezno zahtevajte krevet gde bebca mozete ostaviti da spava jer je za nas to bio spas :) Inace bebe relativno dobro podnose putovanja, ali ocekujte da ce biti ekstra nervozne ako krenu turbulencije, osim ukoliko nisu navikli da budu stalno u rukama i vezani

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Beba u avionu
29.7.2011 23:08:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Elvy

E ovako, u principu je totalni mit o pritisku kod beba u bubnim opnama.


Mhm, a mi ostali koji smo se ovde žalili na probleme pri poletanju, a još više sletanju, smo lagali. user posted image

(odgovor članu Elvy)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Beba u avionu
29.7.2011 23:35:48   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Elvy

E ovako, u principu je totalni mit o pritisku kod beba u bubnim opnama.

Hm... No comment. user posted image Izgleda da je simulirala bol i vrištanje. Šteta što to tada nisam znala.

Ma daj, pa bole mene uši, a kamoli njih koji ne znaju da otvore Eustahijevu tubu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Elvy)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Beba u avionu
29.7.2011 23:45:17   
gagana83
Ma kakav mit, jednostavno neko dete bole usi prilikom letenja avionom a neko ne.
Ja sa Unom, srecom, nisam imala tih problema ali zato mene redovno bole usi. Kada smo leteli za Tunis su me toliko bolele da sam gotovo zaplakala.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Beba u avionu
13.3.2012 14:33:18   
soni
Sa koliko meseci beba najranije moze u avion???

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Beba u avionu
13.3.2012 14:40:34   
mihi
Sve zavisi od pritiska u kabini.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Beba u avionu
13.3.2012 14:41:04   
mihi
Mogu od prvih dana mislim da nema limita.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Beba u avionu
13.3.2012 14:44:22   
Anoniman
soni, komsinicina snaja se porodila ovde i dva dana nakon sto je izasla iz bolnice su otputovali avionom na ostrvo na kom zive. a posle toga su dolazili jos dva puta (beba sad ima valjda oko 5 meseci).
i mi cemo u aprilu putovati, ova mala ce tad imati 4,5 meseca, nadam se da ce sve dobro proci. za mleko su rekli da nema problema, mozemo poneti.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Beba u avionu
13.3.2012 14:47:51   
soni
hvalaaa,.... svu papirologiju bebi moram da vadim u srbiji posto srpska ambasada u norveskoj ne radi nista, pa me inmtreresuje kad najranije mogu sa njom dole i vec me boli glava user posted image

< Poruku je uredio soni -- 13.3.2012 14:49:51 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Beba u avionu
13.3.2012 14:52:13   
Sanchy
Mozes skoro pa odmah,jedna prijateljica iz C.G ovde se porodila i posle pet dana je odletela dole ,e jedino nisam pitala za mleko u flasici na primer kako uneti u avion,moze li to

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Beba u avionu
13.3.2012 15:33:10   
anuksunamun
Ja verujem da je podnosenje prItiska pri poletanju i sletanju individualno,moj muz i ja imamo totalno razlicit intezitet pritiska i bola u usima npr...meni se stuzi do bola ,ja bih da iskocim iz aviona,a mm malo svrbuckaju usi...jedino mi pomaze sedenje do prozora i gledanje kroz isti:) e sada mi planiramo u Srbiju vec krajem avgusta ,beba ce imati 4 meseca,put traje nekih 18 sati u proseku ,sa sve presedanjem...bice veselo znam,ali mozda nasa beba nasledi centar za ravnotezu mog dragog,pa iskulira celu situaciju u avionu,videcemouser posted image Inace je kao beba u maminom tj mom stomaku ,vec preletela oko 18 ooo km :) tako da je vec racunamo u Peru putnika

< Poruku je uredio anuksunamun -- 13.3.2012 15:34:56 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Beba u avionu
5.4.2012 12:35:10   
Anoniman
evo, pitamo se gae i ja da li nasa kolica (cam) u sportskoj varijanti racunaju u kisobran kolica? i sta se desava ako ih ne racunaju. mi jos planiramo da na njih prikopcamo i auto sediste koje nam svakako treba.
takodje, sta se desava sa kolicima - predajemo ih stjuardesama pri ulasku u avion, ali da li im dajemo i auto sediste? nismo uplatili posebno sediste za nju (jer ionako jos uvek ne sedi) pa bi trebalo da joj daju onaj posebni pojas kojim se veze za mene, zar ne? ili mozemo da je ostavimo u auto sedistu u nadi da ce biti slobodnog mesta i da ce nam dati da je tako ostavimo.
za mleko, caj i tako to su nam rekli da nema problema.

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Beba u avionu
5.4.2012 12:40:26   
Anoniman
Moja mala Chicco kolica su išla u gornji deo aviona sa nama, ali da smo nosili sportsku varijantu Peg Perego Pliko P3, ona ne bi mogla gore u avion, morala bi sa prtljagom. Tako da mislim da sva ta velika kolica ne mogu u ručni prtljag (da to tako nazovem), već ih predaješ sa ostalim prtljagom.
Takođe, mislim da ako beba nema svoje sedište, ne možeš uneti jaje, jer nemaš gde da ga staviš. Sav prtalj u avionu mora biti sklonjen tamo gore u one ladice, a jaje ne možeš staviti tamo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Beba u avionu
5.4.2012 12:47:21   
Anoniman
to za jaje i ja mislim, ali se tesim da su letovi solun - bg obicno poluprazni i da bi nam mogli progledati kroz prste. sad sam poslala mejl drugarici koja radi u agenciji pa ce mi valjda javiti.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Beba u avionu
5.4.2012 13:53:22   
minna
Mi smo do sada leteli kad je Vlada imao 2, 9 i 16 meseci. Svaki put je sve bilo ok, unosili smo sve bez problema (flasice sa sokom...).
Kolica nisam nikad sa nama u avion, tako mi je bilo lakse. Tada kad je imao 2 meseca sam ga vezala onim dodatnim pojasom, al je ceo let prespavao, samo sam ga ja iskrenula i lezao je

kseno, to ce ti mozda reci cim budete predavali prtljag, da li ima mesta na avionu pa da mozete da stavite as na zasebno sediste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Beba u avionu
5.4.2012 14:06:38   
gracia
Hm, da, to i mene zanima. Planirala sam sa bebom od 2.5-3 meseca za CG. Nadala sam se da cu moci da unesem korpu, a konstrukciju kolica da im predam na ulazu (sklapaju se kao kisobran), ali... Kako onda da pustim ravnu korpu zajedno sa prtljagom, a da je ne polome, kad su mi i kofere znali da polome...

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here