|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 0:12:33   
Anoniman
Mi smo brzo organizovali venčanje, za 2-3 meseca. Neki to rade celu godinu, ja bih se verovatno već smorila da traje tako dugo. Ali svako ima svoje razloge!

Muževljevo društvo se skupilo kod njega, otišli su po kuma, pa po mene. Ne bih preterano dužila sa detaljima jer ćete se smoriti... fotograf je bio svuda - ne znam kako je čovek postigao? user posted image  Kum i dever su me kupili za celih 35eur. user posted image  Venčanje u crkvi je bilo u 17h, a onda je matičar došao u restoran u 18.30h.

Sve smo muž i ja sami organizovali. Cveće, meni, retoran, pa čak i stolove smo razvlačili veče pred svadbu. Zamislite scenu - ja trudna vrištim na kelnera zato što ne razume kako ja hoću da stoje stolovi! user posted image  Čak smo i ukrase za kićenje svatova sami smislili u dogovoru sa cvećarkom, potražiću fotku da vam stavim. Meni se ruzmarini ne sviđaju. Imali smo oko 130 ljudi, uglavnom mladih - naših prijatelja. Bili su prvo tamburaši, pa posle ... ja to zovem "sintisajzer"... ne znam kako se ti bendovi zovu. Venčanicu sam skinula već oko 22h jer mi je jako pritiskala stomak, valjda kako je bila teška pa je vukla dole bila sam trudna 4,5 meseca). Imala sam lepu svilenu braon haljinu za "posle ponoći" (u mom slučaju za posle 22h user posted image ). Torta je bila u ponoć, ja sam vatromet na torti zabranila, izneli su tortu uz 4 sveće. Bilo je jako veselo! I ustvari sam se super provela... user posted image

A vi? Kakvo je bilo vaše venčanje?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 9:49:31   
guppy RR
Mi smo planirali venčanje duži period, ali s obzirom, da sam ja bila u Sloveniji a muž u Srbiji, planiranje je više ličilo na "kad smo u NS, moramo da uradimo SVE" user posted image
A išlo je ovako...

Moja porodica se skupila u jednom gradu. Tu smo ugostili naše prijatelje, dok su muževi bili u Novom Sadu. Oko 11 ujutro su se oni napakovali u kola, kroz prozor prvog auta stavili ogromnu srpsku zastavu i ajd' po mladu (1,5 - 2 sata vožnje) user posted image

U ulici smo imali idealan raspored parkiranja, tako da su oni parkirali skroooooz na kraju ulice i morali su celooooom ulicom da prođu sa zastavom na čelu i trubačima, da dođu do nas. Predivno. Trubači su tukli dok nisu došli do kapije, a tamo uobičajena razmena mišljenja starog svata našeg/njihovog, dok nisu utvrdili po šta su došli user posted image . Uz to rukovanje, menja se rakija, stavlja se barjak preko kapije, na vrh njega stoji jabuka, u koju moja majka zabada dukate. Na barjak se kačio svadbeni peškir... sve peškire je ručno izradila moja baka.

I tako ulazi moja buduća familija, skupe se oko vrata kuće da kupe mladu. Prvo izlazi jedna mlada, kojoj su dali milijon (šampanjac sa tim imenom hehe). Izlazi druga, ni ta im nije po volji, za nju daju gomilu zlata (kupili smo čokoladice u zlatnoj foliji). A onda izlazi treća, pazi, to sam ja user posted image , za koju se ne traži novac, već kumov glas... ja naime nisam htela da me neko kupi "parama", već da se za mene zapeva pesma. I tako kum iz sveg grla uz pratnju harmonike i kasnije trubača, otpeva mi "Izađi mala, izađi mala, izaaađi bar na čassss, hoću da te vidim, hoću da te ljubim, hoću da ti čujem glas" :)) I tu ja izlazim, narod se razveseli hehehe, i kimnem mom bratu koji me prodavao da pesma valja i da je to to.

Tom prilikom muževa rodbina ulazi u kući, vezujem im peškire, darujem ih poklonima. Moj tata nazdravi svima i poželi nam sreću u braku... i tako mi čekamo trenutak uz goste, da se popakujemo i vratimo u NS.

Dva sata, sa zastavom na čelu kolone, vozimo se u Novi Sad... Najlepša vožnja, puna leptirića u stomaku, znajući, da ideš na ono pravo user posted image . Parkiramo pred matičarem, tamo uobičajena ceremonija, posle matičara se slikamo na onom malom trgu pored i krenemo u hotel.

Tamo smo od običaja imali ples sa mladom.. Cipelu nisu uspeli da mi ukradu, jer sam ih sakrila iza zavese kad su me bolele noge. Oko 23.00 ponovo smo doveli trubače, oko ponoći je bila torta, pa ples sa mladom.. posle kojeg me mužić kidnapovao u sobu, da se presvučem u drugu haljinu. Da sam mogla, ostala bi u venčanici, jer sam se osećala FENOMENALNO!. Više o venčanici u drugoj temi user posted image

U glavnom... NEMAM REČI na svadbu... Svi su bili jako veseli, niko se nije napio, a mlada je plesala celu noooooć user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 10:29:09   
Anoniman
user posted image  A ja kao nisam htela da dužim.

Meni su ukrali cipelu... Kupio je mužić nazad za 1000din.

Naravno, i zastava je bila prisutna.

Ples sa mladom je bio neizvodljiv, jer su svi već posle torte bili toliko pijani da ne bi ni mogli igati sa mnom. user posted image

Mislim da čovek ipak najbolje može da se provede na svom venčanju, ipak su tu oni ljudi koje voliš, i uglavnom su svi tu.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 11:26:34   
kumara
E kod mene ja to sve bilo mnogo jednostavnije! Mi smo resili da se vencamo u ponedeljak, i u nedelju je vec bila svadba. user posted image

Ja ne volim velike ceremonije i puno ljudi kad sam ja u pitanju, a ni moj muz. Volim da odem na pravu lepu svadbu, ali ne volim kad sam ja u centru paznje i kad svi pilje u mene. user posted image Imam suvise veliku tremu.

ipak, bilo je divno. Bilo nas je 20-ak, samo najuza porodica. Ja sam nosila lepu roza haljinicu, mada mi je jako zao sto nisam imala pravu vencanicu (bilo mi je glupo da nosim vencanicu pred 20 ljudi, mada sam verovatno pogresila). Moj svekar je sve organizovao, tako da smo mi maltene dosli kao gosti. Ja sam ujutru otisla kod drugarice frizerke koja mi je sredila kosu, pokupila sam kumu i nas dve smo se dovezle kod mog muza. Svi ostali su vec bili u restoranu. Ne mozete ni da zamislite kako su me cudno gledali na naplatnoj rampi - mlada za volanom sa sve frizurom i bidermajerom u krilu. user posted image Najgore od svega mi je bilo sto su mi se noge odsekle kad smo ulazili u restoran. Bukvalno nisam mogla da hodam, a kuma i muz su mi umirali od smeha.

Sve je bilo fenomenalno. Uzasno sam bila srecna. Igrali smo, pevali, bas je bilo opusteno... Sve je pocelo oko 13h, a zavrsili smo negde oko 2 ujutru. Jedino sto zalim je sto nam najdrazi prijatelji nisu bili tu. Sa njima bi bilo jos lepse. Ali posto je plan bio da za nekoliko meseci napravimo vecu svadbu, sa vencanjem u crkvi, oni su bili u fazonu da ce tada doci. Na zalost, u medjuvremenu je moj svekar preminuo i nije vise bilo smisla ista praviti. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 11:32:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka

Ja sam ujutru otisla kod drugarice frizerke koja mi je sredila kosu


Frizura u drugu temu!

Zaista mi je žao zbog tvog svekra.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 11:40:39   
kumara
Hvala. Bio je zaista divan covek, i jako mi je drago sto smo napravili vencanje dok je bio tu, jer mi se cini je stvarno bio srecan. Nisam htela da vas rastuzujem u ovako lepoj temi, ali cinilo mi se da ipak moram da objasnim detalje.

Taman kad vec pricamo o tome, moram nesto da se posavetujem sa vama. Moja svekrva hoce da napravi vencanje kako treba jer je u fazonu da nam to duguje i da bi nas moj svekar sve ubio kad bi znao da to nije odradjeno kako treba. Meni se to ne radi jer mislim da nema smisla. Samo bi nam svima bilo bezveze bez njega. Opet glupo je jer mnogo dragih ljudi nije bilo na nasoj svadbi... E sad ja sam smislila kako bi mozda najbezbolnije i najbolje bilo da kada nam se rodi prvo dete napravimo veliko krstenje i vencanje u crkvi gde ce biti svi nama bitni ljudi. To mi se nekako cini kao dobro resenje, jer ce onda tu biti beba zbog koje ce se svi radovati. Sta mislite?

Guppy, jel ovo za pec-pec po prstima? user posted image Ali ne znam gde drugde da je stavim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 11:49:07   
Anoniman
Ja mislim da nije pec-pec. I mislim da je ta varijanta sa venčanjem u crkvi i krštenjem deteta odjednom, dobro rešenje. Imam ja jednu drugaricu koja je to tako uradila.

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 11:59:07   
kumara
E sad sam dosadna... Jel ona nosila pravu vencanicu?

Meni se bas jaaaaako nosi vencanica, ali mislim da bi to bilo potpuno glupavo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 12:03:11   
Anoniman
Nosila je ogromnu venčanicu! user posted image

Onu pravu... veeeeeliku! Ogroman šlep za njom, veo preko lica, rukavice... ma sve! I super je izgledala. Odlična je bila haljina, imala je neki ručni vez nazad na leđima, pa celom dužinom šlepa, ali kada pokupiš šlep, vez se takođe uklopi, ne izgleda bezveze nego odlično! Čak je bila u fazonu da će ona takvu haljinu nositi samo jednom u životu, i nije se ni presvalčila u ponoć. Mislim da slobodno možeš da uzmeš venčanicu, ali ja na tvom mestu ne bih uzela belu. Bela venčanica meni oslikava nevinost, a ako u isto vreme i krstiš dete... Ma možda lupetam, napisala sam u onoj drugoj temi da ja ustvari ne volim bele venčanice! user posted image

pec-pec po prstima. Ali bezveze bi bilo kada bih Lenki odgovor na pitanje pisala u temu o venčanicama, kada je početak njenog pitanja ovde. user posted image

< Poruku je uredio Tasha -- 17.11.2008 12:04:53 >

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 12:05:13   
kumara

IZVORNA PORUKA: Tasha
pec-pec po prstima.


Guppy, nemoj da nas ubijes!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 12:06:43   
kumara
Hvala! Eto ja izgleda samo bezveze panicim. Kao da ce nekog biti briga sta sam ja obukla. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 12:36:13   
guppy RR
E.. nema pec pec... ovo je tema o venčanjima.
Lenka, ja bi tako uradila na tvom mestu, ideja ti je fenomenalna... okupiće ti se svi koje želiš da pozoveš, a ti se obuci ko princeza, u ono što sama želiš za sebe, i pusti babe i žabe šta kažu, belo, crveno,... to je tvoj dan.

A naravno... dolazimo i mi sa RR :))))))))))))

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 12:41:18   
kumara

IZVORNA PORUKA: guppy

A naravno... dolazimo i mi sa RR :))))))))))))



Dogovoreno!!! Zovem vas obavezno!!! user posted image Mada to bas i nece biti skoro, fali mi jedan mali detalj - bebce! Ali polako...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 12:46:22   
Anoniman
SVADBA, SVADBA, SVADBA, SVADBA... !

Ja sam na poslu, hajde da neko nađe pesmu na youtube i stavi je ovde! user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 12:52:55   
kumara
Evo Tasho - KLIK
Cak je i video pravi svadbarski (ona krajnji stadijum doduse). user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 12:57:55   
Anoniman
Čim stignem kući ću da pogledam...

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 13:14:33   
Lu
Ja nevolim vjenčanja,pa smo sudbeno obavili sa kumovima u općini i na večeru u restoran.
Crkveno nakon godinu opet,poslije vjenčanja s kumovima i roditeljima na večeru,mi i kumovi još malo u dernek i to je to,zvuči bezveze ali meni to ništa neznači(čudak).
Još se nisam ni odlučila koju godišnjicu da slavim,možda kad smo se upoznali,jer smo poslije živjeli zajedno prije ijednog vjenčanja.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
17.11.2008 16:45:54   
gracija
Posto sam se ja udala daleke 1995.user posted image i jos uvijek je trajao rat u Bosni,nase vjencanje je bilo skromno.Najbliza familija je dosla u nas stan na rucak i to je to.Ali imala sam  vjencanicu...user posted image Za Milicin prvi rodjendan smo se vjencali u crkvi,krstili Milicu  i slavlje se nastavilo u restoranu.Tu je atmosfera bila bolja posto su svi do kojih nam je stalo bili prisutni.Tad sam imala dugu svilenu haljinu boje breskve.... 

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
18.11.2008 8:12:24   
Anoniman
Eto, Lenka, i gracija se udala kada je krstila Milicu! user posted image

(odgovor članu gracija)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
19.11.2008 13:03:20   
kumara
Super!!! To mi bas znaci da znam sta da radim kad za to dodje vreme! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
19.11.2008 18:40:49   
guppy RR
I ne zaboravi na nas user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
19.11.2008 23:15:24   
Anoniman
Sve ćemo da povedemo decu da ti ponesu veo... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
20.11.2008 17:11:37   
kumara
E to bi bilo super!!!! Samo ne znam da li prvo da prebrojimo koliko ce biti dece pa da po tome previmo veo ili obrnuto? Kontam ovo prvo, da neko dete ne ostane iskljuceno iz zabave. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
27.2.2009 9:17:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty



Mi smo pravili svadbu za sebe i svoje društvo a ne za rodbinu i rodbinska ogovaranja. Bilo je jedva 100 ljudi sa sve muzikantima!user posted image
Svadba je bila u petak uveče i ispala je ekstra žurka! user posted image   Niko nije sedeo ni 5 minuta. Morala sam da izujem sandale i provedem veče bosa user posted image
A najlepše je posle toga otvaranje poklona!user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kakvo je bilo vaše venčanje?
3.3.2009 21:25:29   
afrodita
Moja svadba,
Samo cu opisati cipele,
Obicne kozne bele cipele sa visokom tankom stiklom,
kupila sam ih mesec dana pre vencanja,
posto je vencanica bila predugacka cipele su mi je
taman podigle od zemlje. U medjuvremenu uraste mi
nokat na palcu od noge u meso, palac kao krompir,
mislila sam da ce proci i cekala dok nije udaralo u mozak
od boli. Operacija palca 7 dana pred vencanje.
Konci izvadjeni dan pred vencanje. Boli palac u beloj cipelici.
Odem i kupim bele spagerice, jednu podpapucim drugu obujem.
Kao nije lose... Svice dan mog vencanja... pala kisa...
ja sa cvecem u kosi kupujem bele klompe po gradu.
Penjem se na stepenice kod maticara i gazim sama sebi
vencanicu jer klompe nisu dovoljno visoke, dizem vencanicu
tako sto slezem ramenima, kao da sanjam...
Cela svadba je za mene od samog pocetka do samog kraja bila
veoma veoma veoma interesantna...
Hocete da nastavim?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here