|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine
20.10.2013 13:53:14   
Ana RR
U rame, koliko se sećam. U stvari, sve vakcine je primio u rame, čula sam da negde daju i u butinu ali kod nas ne.

Pazi, ako ćeš se ti osećati sigurnije onda kupi Priorix. Meni je prosto bila manja frka sa njim. A koliko znam, u domovima zdravlja i nema više tih torlakovih mmr vakcina, sve su uvozne.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Vakcine
20.10.2013 15:10:38   
Azra_
Eto, kod nas su davali Pentaxin u nožicu.

Posle koliko dana se očekuje reakcija na mmr vakcinu?

< Poruku je uredio Azra_ -- 20.10.2013 15:11:30 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Vakcine
20.10.2013 16:24:37   
Ana RR
U prve tri nedelje može se javiti reakcija. Nadam se da je neće biti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Vakcine
21.10.2013 0:10:43   
Azra_
Hvala Anči! Videćemo. Prvo da proverimo ks, redovna kontrola, pa ako bude moglo, primiće neku... Javiću kako smo prošli, ako se u međuvremenu ne setim jo nekog pitanja.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Vakcine
21.10.2013 6:56:26   
serpica
Azra reakcija na mmr se jaavlja dve nedelje posle primanja u vidu osipa,natecenog mesta ili temperature ako se uopste i javi vrlo retko. Tako su meni rakli i tako je i bilo.user posted image Ne brini.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Vakcine
21.10.2013 15:22:19   
Azra_
Šerpi, ti možda znaš.... Koju mmr vakcinu daju u dz u Nišu? Torlakova ili neka drugog proizvođača? Naplašili me opasno.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Vakcine
22.10.2013 8:05:21   
serpica
Azra nemas potrebe da se plasis koja god da je vakcina,sad ne znam koju daju ali pre 4 god je bila torlakova i moja deca su je super podnela bez ikakvih nus pojava. Dete ti je zdravo hvala bogu i nemas razloga za brigu,ako saznam koja je u dz javljam ti.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Vakcine
22.10.2013 8:54:30   
Peace*
Još uvek nisam odvela Luku da primi revakcinu na MMR. Ustvari me nervira što me je dr u DZ isparanojisala kako su reakcije na Priorix gore nego na "državni" (ili kakav god da je sad) MMR, i to par nedelja nakon što sam Marku dala Priorix. Ali ne znam ni šta da mislim, ona je generalno protiv MMR-a.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Vakcine
22.10.2013 15:31:10   
Azra_
Peace, Sad mi je još i to trebalo da čujem! Sutra idemo kod dr. Da vidimo prvo ks, uvek smo bili tanki sa tim, pa kako dr kaže. Stvarno više ne znam...user posted image

Šerpi, hvala ti...user posted image

< Poruku je uredio Azra_ -- 22.10.2013 15:32:06 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Vakcine
22.10.2013 22:32:32   
Sanchy
Azra sacekaj da napuni dve godine pa ga vodi da primi MMR vidim da ste blizu rodjendanauser posted image ..pisala sam dosta o toj vakcini i ne volim da se ponavljam jer je ovde vecina za vakcinu pa me stvarno mrzi da opet sve izadje na neku prepirkuuser posted image ili tako nesto.i obavezno Priorix ,ima veze sa samim sastavom,sigurniji je..pozdrav

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Vakcine
22.10.2013 22:46:39   
cockic
ja sam dala deci drzavne MMR sin 2011,cera ove godine.i prosli su bez reakcija.i meni rekose da su uvozne.sin je imao 13 meseci,cera skoro 15m.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Vakcine
23.10.2013 8:44:23   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Sanchy

i obavezno Priorix ,ima veze sa samim sastavom,sigurniji je..pozdrav


Pošto kod mene nije više pitanje "da li" nego "koju", jel bi mogla u kojoj rečenici da mi malo pojasniš zašto Priorix?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Vakcine
23.10.2013 9:05:18   
Torbica
Sanchy, ja cu se sloziti sa tobom, iskreno i ja nisam pristalica MMR-a. Cerka mi je primila sa godinu dana i imala je reakciju, temperatura, otok zlezda.... Sinovima nisam dala i odlazem stalno. Djole je imao problem sa izlazenjem herpesa povremeno pa je imunolog rekla da mu ne dajem i nisam. E sad, nismo otisli na kontrolu kod imunologa jer nam je pedijatar-homeopatijom resio problem herpesa, evo nema ga od januara, hvala Bogu, ali vise ni ne idem kod imunologa jer i nisam bila zadovoljna a i nista nam nije pomogla....Ne pada mi na pamet da maltretiram dete, vadim antitela i sta vec, za problem koji smo resili na drugom mestu. Pa cu videti sta kaze pedijatar. Ali pre dve godine nikako, to se slazem. Nazalost znam za slucaj jako teske reakcije na MMR i zato se i lomim. Mamica od drugara iz vrtica ima komsinicu koja je pod velikim znakom pitanja, navodno, da ne detaljisem. Ali nije mi svejedno. Iako je cerka prosla ok. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Vakcine
23.10.2013 14:53:04   
Sanchy
Peace,sigurnija je u smislu sastava,,Trimovax koja se daje u Dz sadrzi Urabe soj Mumps virusa koji je opasniji u smislu nezeljenih efekata po nekim studijama koje su radjene moze da izazove meningitis,febrilne konvulzije,encefalitis,,Priorix sadrzi precisceniji Jeryl Lynn soj za koji nije utvrdjeno da izaziva ovakve nus pojave pa je shodno tome sigurniji inace vakcinu sa Urabe sojem je lakse proizvesti i jeftinije pa je onba ostala u upotrebi u masi siromasnijih zemalja kao sto je i nase jer i same studije pokazuju da je procenat dece koja obole od gore navedenih bolesti relativno mali(pa se siromasne dryzave tese da nisu toliko opasne) ali meni je svaka verovatnoca kada je u pitanju moje dete velika pa sam licno za Priorix,,sto se tice veze izmedju autizma i ove vakcine dosta je kontraverzi i ne bih dalje da pisem o tome,,ono sto je cinjenca jeste da je po jednoj studiji najveci broj ne vakcinisane dece medju Romima i decom lekarauser posted image ,,takodje u poslednje dve godine broj autisticne dece povecao se osam puta sto je vise nego alarmantno ,,naravno to nigde nije kategoricki povezano sa MMR vakcinom ali eto u porodici gde nema genetske predispozicije u zakljucku navode da je uzrok bolest spoljni faktoruser posted image ..u svakom slucaju u Japanu deca se vakcinisu tek nakon napunjene dve godine,ni jednu vakcinu ne primaju ranije ,takodje MMR vakcinu primaju rasclanjenu na njene tri komponente jer smatraju da je kao trovalentna vakcina opasna ,,kod nas na zalost ova vakcina ne postoji u rasclanjenom obliku,,koliko sam se raspitivala,,u svakom slucaju Priorix i posle druge godine,eto prijateljski savet,,ko smatra drugacije ,naravno,njegova odluka,,bez dalje polemikeuser posted image ..Torbiceuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Vakcine
23.10.2013 16:00:01   
Azra_
Hvala svima na savetima, mišlejnjima, iskustvima...

Danas smo uradili KS, leukociti dobri, sve stabilno.Inače, njegova krvna slika(rbc, hgb..) je uvek bila na donjoj granici , to nije ništa novo. Dr se složila da kupimo Priorix, mada, je rekla i ako ne nađemo, da se ne plašim, nije strašno da primi i tu koju daju u DZ. Našli smo Priorix i nju je primio. Daju je u ručicu, malo ispod ramena. Dr reče rekacija moguća između 5-15.dana... Za oko 2 meseca punimo 2 godine. Trebalo je da je primi na proleće, pa smo odložili, na leto nismo hteli, i evo, došao red. Videćemo kako ćemo proći.user posted image



_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Vakcine
23.10.2013 17:20:47   
serpica
I mi smo danas primili vakcine u obe nozice i ruku i onu sto se pije.Dr me je pitao da li zelim da kupim vakcine,( iako je protiv toga )odbila sam i uzela one koje imaju u dz,za sada nema reakcije sem sto pomalo place jer ga verovatno boli mesto uboda koje je malo nateceno i crveno.Nisam pristalica kupovine vakcina jer imam posebno misljenje o farmaceutskoj mafiji ali ukoliko mi bilo koji dr 100% potvrdi da od kupljenih vakcina ( bilo kojih) dete nece imati reakciju niti bilo koju nus pojavu onda bih mozda i probala do tada ne,ja sam nekako sigurnija u ove nase, NEuvozne.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Vakcine
23.10.2013 17:29:59   
Modessty
Šerpi hrabra si. Ja nekako u ove naše ne verujem. Danilo je primio Infanrix i nikad nije imao nikakvu reakciju. Čak nije bio ni kenjkav ili nervozan

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Vakcine
23.10.2013 17:31:33   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Azra_

Hvala svima na savetima, mišlejnjima, iskustvima...

Danas smo uradili KS, leukociti dobri, sve stabilno.Inače, njegova krvna slika(rbc, hgb..) je uvek bila na donjoj granici , to nije ništa novo. Dr se složila da kupimo Priorix, mada, je rekla i ako ne nađemo, da se ne plašim, nije strašno da primi i tu koju daju u DZ. Našli smo Priorix i nju je primio. Daju je u ručicu, malo ispod ramena. Dr reče rekacija moguća između 5-15.dana... Za oko 2 meseca punimo 2 godine. Trebalo je da je primi na proleće, pa smo odložili, na leto nismo hteli, i evo, došao red. Videćemo kako ćemo proći.user posted image



Ne brini. neće biti reakcije. I mi smo danilu dali priorix i to sa 16 meseci


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Vakcine
23.10.2013 17:41:52   
serpica

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Peace,sigurnija je u smislu sastava,,Trimovax koja se daje u Dz sadrzi Urabe soj Mumps virusa koji je opasniji u smislu nezeljenih efekata po nekim studijama koje su radjene moze da izazove meningitis,febrilne konvulzije,encefalitis,,Priorix sadrzi precisceniji Jeryl Lynn soj za koji nije utvrdjeno da izaziva ovakve nus pojave pa je shodno tome sigurniji inace vakcinu sa Urabe sojem je lakse proizvesti i jeftinije pa je onba ostala u upotrebi u masi siromasnijih zemalja kao sto je i nase jer i same studije pokazuju da je procenat dece koja obole od gore navedenih bolesti relativno mali(pa se siromasne dryzave tese da nisu toliko opasne) ali meni je svaka verovatnoca kada je u pitanju moje dete velika pa sam licno za Priorix,,sto se tice veze izmedju autizma i ove vakcine dosta je kontraverzi i ne bih dalje da pisem o tome,,ono sto je cinjenca jeste da je po jednoj studiji najveci broj ne vakcinisane dece medju Romima i decom lekarauser posted image ,,takodje u poslednje dve godine broj autisticne dece povecao se osam puta sto je vise nego alarmantno ,,naravno to nigde nije kategoricki povezano sa MMR vakcinom ali eto u porodici gde nema genetske predispozicije u zakljucku navode da je uzrok bolest spoljni faktoruser posted image ..u svakom slucaju u Japanu deca se vakcinisu tek nakon napunjene dve godine,ni jednu vakcinu ne primaju ranije ,takodje MMR vakcinu primaju rasclanjenu na njene tri komponente jer smatraju da je kao trovalentna vakcina opasna ,,kod nas na zalost ova vakcina ne postoji u rasclanjenom obliku,,koliko sam se raspitivala,,u svakom slucaju Priorix i posle druge godine,eto prijateljski savet,,ko smatra drugacije ,naravno,njegova odluka,,bez dalje polemikeuser posted image ..Torbiceuser posted image




Sanchy prica o MMR-u vuce rep jos iz proslog veka,doktor koji je napisao clanak o pomenutoj vakcini izgubio je dozvolu za rad i proteran iz svoje zemlje,mislim da je u pitanju Engleska,a ime dr cu naknadno da napisem da ne bih pogresila pa mozes da vidis i tacno o cemu se tad radilo.Naravno da MMR moze da izazove svasta ali kod dece koja inace imaju poremecaj u razvoju ili neku bolest urodjenu ili stecenu.Zdravo dete koje primi MMR sanse da dobije autizam,slepilo,istrofiju misica ili nesto cetvrto su 0.1%.
Opet,sve ovo pisem ne napamet vec iz naucne disertacije o imunizaciji naseg pedijatra koji je vanredan profesor na medicinskom fakultetu.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Vakcine
23.10.2013 23:48:44   
Azra_
I ja kao Mod, nekako nemam poverenja u ove naše. Kada je bilo vreme, dr nam je rekla, ako smo u mogućnosti, da kupimo Pentaxin, deca bolje reaguju na njega, tj.ređe su izražene reakcije, ako ne, ništa strašno. Naravno da smo kupili. Dobro mi je što nema dva bockanja, nego samo jednom.

Sad kad je bilo vreme za MMR, nije nam ni spomenula mogućnost da može da se kupi neka alternativa, ali kad sam je pitala, rekla je da se slaže.

Prve 3 doze Pentaxina smo prošli apsolutno bez ikakve reakcije. Nije čak ni plačljiv i kenjkav bio, ništa. Mesto uboda nikad nije bilo crveno, bez temperature. Super! Kod 4.doze Pentaxina, ona koja dolazi kao revakcinacija, bilo je reakcije. Kako dr reče, već je nivo antitela dosta visok(ako sam dobro zapamtila). Temperatura je bila oko 38...trajalo jednu noć i pola dana, on lepo raspoložen i to je to. Ja sam bila zadovoljna. Valjda nam sad mmr neće naplatiti dugove...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Vakcine
24.10.2013 7:10:45   
vukosava
Moja je mala vala primila svaku dozu kad su savetovali i ubuduce ce tako. I ja sam isto tako kad sam bila mala. Dete sam dvoje ljudi koji pre svega veruju u naucna dostignuca pa rekla kazala i senzacionalizam. Tako cu i ja sa svojim detetom. Da medicine nema, vratili bi smo se u srednji vek i svi imali po desetoro pa koje prezivi, pricace.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Vakcine
24.10.2013 9:52:13   
cockic
ja ceri jos revakcinu pentaxima nisam dala.kad je trebala da je primi krajem jula dobila je varicele,pa je odlozeno zbog imuniteta mesec dana.pa je krenula u vrtic malo kasljucala i nosic,pa opet odlozeno,pa onda stomacni,pa sad je pila antibiotik zbog uva,pa opet odlozena.dr,kaze da joj je bila bitnija MMR da je primi pre kolektiva,nju je primila 4 meseca pre vrtica ,a ova moze jos i da ceka.nije mi rekla do kad.sad cekamo 7 dana da prodje od ab,da bi je dobila.nadam se da se nece prehladiti za tih 7 dana.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Vakcine
8.11.2013 11:40:05   
tijatija
Imam jedno pitanje... kod nas u CG BCG vakcina ( koja se daje odma po rodjenju deteta) se revakcinise ako se nije primila do prve godine.Po novom zakonu ( od pre par godina) ako dete nije revakcinisano do godine ne daje mu se uopste revakcina user posted image Mojoj drugoj cerci nije davana jer smo zakasnili(nije mogla dobiti bila je bolesna ) Za nikolu imam zakazano krajem meseca BCG ako bude bio zdrav primice ako ne nikom nista. Nista mi tu nije jasno. Zasto onda daju tu vakcinu ako je bas svejedno hoceli je primiti ili ne. Kako je kod vas u SR?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Vakcine
8.11.2013 15:13:31   
Peace*
Ne znam kako sada stoje stvari sa tim. To da se nije primila znači da nije gnojila i sve to po redu, jel? Luki (pre 7 god) nije gnojila. Ma šta gnojila, ne znam gde ju je primio, pedijatar me ubeđuje da se toj generaciji davala u nogu. user posted image I nije revakcinisan jer su mi rekli da se to više ne radi.
Marku je gnojilo.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Vakcine
13.11.2013 0:48:37   
Azra_
Kao što sam pisala, primili smo MMR. Kupili smo Priorix i nju je primio. Danas tačno 3 nedelje prošlo od vakcine, nije bilo baš nikakve reakcije. Ni temperatura, ni osip, ni razdražljivost, mesto uboda ok, bez ikakvog crvenila i otoka... Eto, to je moje iskustv. Mirni smo sa vakcinama do početka škole.

Punooo hvala svim ženama na ovoj temi koje su mi pomogle svojim savetima!user posted image

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here