|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine
29.1.2017 22:41:22   
vocicana
Eto vidis a nezvanicno su dali neko objasnjenje, ljudi su bili u opstoj panici.
Serpi, vazno daje Manjci dobro, desava se, ali stvarno retko. Nisam te samo razumela, d li sesezit javio bas na mestu uboda ili na nekom nebitnommestu, negde dalje oduboda?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Vakcine
29.1.2017 22:52:25   
serpica
Javio se ispod levog pazuha,iako joj je vakcina gnojila na mestu uboda sa 2,3 meseca eto javila se i ova reakcija posle godinu dana,nazalost.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Vakcine
30.1.2017 8:27:35   
vocicana
Pa da, krvotok razneo dalje, tj mikrocirkulacija. Javi bas kakav je HP nalaz. Ljubi je a ja ljubim sve vas.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Vakcine
30.1.2017 9:11:31   
Maraj
Serpi strasno. Ne znam sta da ti kazem. Ja sam odlepila i sa ovom synflorix vakcinom. Prva doza - nikakva reakcija. Druga doza za dva meseca , njemu se nadulo mesto uboda. Onako crvenuli otok. To je sad proslo. Primio je pre nedelju dana. Ali je ostao onaj podliv tvrdi levo od uboda. Mislim da mu dr nije mozda lepo dala vakcinu pa da mu je ona napravila taj kao čvorić. A o njegovom plakanju i nespavanju nakon vakcinisanja...da ne govorim. Tek je pre dan - dva poceo da spava normalno...

< Poruku je uredio Maraj -- 30.1.2017 9:12:10 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Vakcine
30.1.2017 15:19:06   
branki*

IZVORNA PORUKA: serpica

Nama je dr u bolnici rekla ovako: "mnogo mi je zao sto je vase dete ovako reagovalo na obicnu bsg vakcinu,verovatnoca da se desi ovakava reakcija je 1 do 2 % ali eto desava se.

serpi,razumem tvoj strah..grlim vasuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Vakcine
10.7.2017 21:49:15   
Sanjica26 RR
Evo i ja da se javim. Pre mesec dana se Sofi razbolela i dobila je Ab. Nakon toga proslo je dve nedelje igram se sa njom i golicam je primetim ispod levog pazuha zlezdicu (Kao kod Serpicine Manje). Naravno da sam se presekla. Sutra sam je odvela kod pedijatra. Ona nam nista nije specijalno rekla. Osim sto nas je poslala da odradimo krvnu sliku i dala uput za decijeg hirurga. Odradili smo odmah krvnu sliku i pokazale su analize da je imala virus. Znaci bespotrebno pijenje AB-a.
Poslala sam je kod mojih jer njoj u sustini nista ne fali. Nekoliko dana posle njihovog odlaska rekla sam mami da pogleda da li se ta zlezdica povecava ili se pojavila jos neka. Tata je pogledao i opipao jos jednu. U medjuvremenu je sestra vodila kod pedijatra. Pedijatar je posumnjao na mononuklezu. Naravno analize su pokazale da nije imala mononukleozu. Poslati smo na uz jetre i slezine. Mama ju je odvela. Ona je i dalje vesela, dobar apetit. Sve organe ju je pogledao. Sve je ok. Vazi za dobrog dijagnosticara. Njegov komentar da je to posledica BSG vakcine.user posted image Mora da se prati i da se odrzava imunitet. Za sest meseci kontrola. Bas sam bila skepticna o raznim pricama o vakcinama, ali sada sam ubedjena da je njoj imunitet od drugog meseca bio jako los zbog svega toga. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Vakcine
24.10.2017 17:14:37   
dddaca
Evo, aktuelna je tema o malim boginjama. Malopre citam da samo jedna doza MMR ne pruza potpunu zastitu od boginja, potrebna je i revakcinacija da bi zastita bila maksimalna. Sarav, sta kaze medicina? Da li je to tacno?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Vakcine
24.10.2017 17:24:07   
Anck Su Nmaun
revakcina koja se dobija sa 7 god???

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Vakcine
24.10.2017 17:32:43   
dddaca
Da, bas sa, i ja to pomislila

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Vakcine
26.10.2017 10:14:25   
MamaNecaVo
Meni to nije logicno.
Kako misle da deca mladja od 7godina doboji revakcinu
Mada sve mi to lici na dobar marketinski trik drzave da poboljsaju procenat vakcinisane dece.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Vakcine
26.10.2017 10:30:06   
Sarav

IZVORNA PORUKA: dddaca

Evo, aktuelna je tema o malim boginjama. Malopre citam da samo jedna doza MMR ne pruza potpunu zastitu od boginja, potrebna je i revakcinacija da bi zastita bila maksimalna. Sarav, sta kaze medicina? Da li je to tacno?

Tek sad vidim poruku. Tačno je za revakcinu, dobija se pred polazak u školu radi trajnog imuniteta. Tako je po kalendaru valcinacije. Inače po zakonu deca koja nisu vakcinisana MMRom ne dobijaju potvrdu od pedijatra jer predstavljaju pretnju za kolektiv i škole ne bi trebalo da vrše upis nevakcinisane dece bez potvrde pedijatra. To nije zaživelo u praksi. Videćemo ko će snositi odgovornost u slučaju epidemije.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Vakcine
26.10.2017 10:34:07   
MamaNecaVo
Licno znam xx mama koje su na muljalu potvrdu uzele od svig pedijatra i o tome otvoreno pricaju.
Moje dete nije primilo MMR jer mu je imunitet uzasan pa cekam to da sredimo.
Ali shodno tome ne vodim ga bukvalno nigde gde je masa ljudi i dece.
Ipak ko zna sta se krije iza svega.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Vakcine
26.10.2017 10:39:58   
Sarav
Meni se to ne sviđa. Neko ko je pametniji i obrazovaniji od svih nas je napravio kalendar valcinacije i ne može niko od nas po ličnom nahođenju da planira kad će dete da primi koju vakcinu. Uvek postoje deca koja neće moći da budu vakcinisana iz zdravstvenih razloga, ali o tome odlučuju odgovarajući specijalisti a ne mame.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Vakcine
26.10.2017 10:45:01   
Maslacak15
naravno da moze revakcinacija ranije. Pricala sam o tome x puta. U Nemackoj se revakcinise ODMAH tj u razmaku od 3 meseca. Prva sa navrsenih 11 meseci. Druga sa 14 meseci. I onda nema revakcinacije. I to se pelcuje ne samo MMR nego MMR+ varicelle. Na prvom terminu odvojeno U dva sprica, na drugom kao tetravalenttna MMRV.

Vakcinise te decu, nemojte da rizikujete morbile. Verujte mi, to svom detetu nebiste pozelele. Uzasno tezak i opasan virus.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Vakcine
26.10.2017 10:48:45   
Sarav
Kod nas je kalendar drugačiji. Kako god, ja sam svoju vakcinisala i sa tim se ne treba igrati.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Vakcine
26.10.2017 10:59:26   
Maslacak15
znam da je drugaciji i to je ok samo kazem da nema teorije zavere ako je neko predlozio da se dete ranije revakcinise.user posted image . Meni samo na ovu temu smetaju tracevi i dezinformacije. Kao sto se stalno poteze prica kako se deca na zapadu ne vakcinisu ( jel boze moj nije obavezno) i tome slicno. Svako odlucuje za svoje dete, Ja mozda radim u posebnom okruzenju, sa visoko obrazovanim svetom ali ja neznam ni jedno jedino dete da ga roditelji nisu vakcinisali sa MMR.
Uzasno bi mi bilo krivo, a desice se scenario verovatno nazalost, da prvo izbije epidemija, to xy dece u Beogradu plati nesagledivim posledicama pa ce onda pojedini da se predomisle i promene nacin razmisljanja.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Vakcine
26.10.2017 12:09:30   
MamaNecaVo
Vecina specijalista danas decu i ne pregleda shodno tome na mami je da odluci kada ce vakcinu dati detetu.
Zakonski rok postoji.
A dati bolesnom detetu vakcinu jer to tako treba u periodu vakcinacije po kalendaru je suludo.
Moram dopisati-u nasem slucaju je tako bilo.

Na moje pitanje,zasto bebi koja je bolesna uz to vuce mesecima kandidu (koju po njoi ne treba leciti) i ima uzasan inunitet dati MMR?Rece mi doktorka,pa to tako treba.
Neka.Rok postoji.Krvbu sliku radimo svako malo i kada ojaca primoce MMR.
U vrtic svakako ne ide pa mi se ne zur dokle god on zdrastveno ne bude stabilno u smislu ni da mu nos ne curi.
MMR je ozbiljna vakcina i sa njom se ne treba igrati.

< Poruku je uredio NevenaAleksejmom -- 26.10.2017 12:14:19 >

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Vakcine
26.10.2017 12:44:10   
MajaC94

Oni roditelji koji ne vakcinisu svoju decu moraju biti svesni da time ugrozavaju i zdravlje svog deteta, svoje zdravlje i zdravlje drugih ljudi i druge dece ali posto je ovo Srbija u kojoj svako vodi svoju politiku, svi sve znaju i svi su experti za sve ne bi me cudilo da se uskoro nadjemo u velikom problemu kao nacija.

Vakcinisite decu.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Vakcine
26.10.2017 12:50:19   
Maslacak15
ja imam dva deteta od pet i po ( jos malo pa sest) i cetiri ipo godine i nikada im nije uradjena krvna slikauser posted image user posted image Ozbiljna sam. Bas nikada do sada ni bez ni sa vakcine. Osim u porodilistu mislim, tada su im vadili tackicu iz pete za neke testove.
A idu na redovne sistematske preglede koji su precizno zadati i kontrolise se da li se ide. Stize opomena ako preskocite. Zdravi jesu hvala bogu, osim uobicajenih decijih bolesti ali ovde se za obicne decije viruse ne radi KKS. Par puta je na moje insistiranje radjen Bris grla na Strep A i tada su i dobili antibiotike ( kad je bio pozitivan). Nikada nisu bili toliko bolesni da bi neko vadio krv.

A za vakcinu je pravilo da dete poslednja 3 dana nije imalo temperaturu. Da sam cekala da im ne curi nos, mislim da nikad nebi ni jednu vakcinu primili posto su dosta slinili do druge godine.

Uopste ne zelim da delim pravdu, samo eto prenosim moje iskustvo kako se to ovde radi.... Sto se mene tice mozete da zakljucite da su Nemci ludiuser posted image

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Vakcine
26.10.2017 13:05:42   
MasnaMasnica
Nora je juce primila mmr. Jer ona je jako osetljiva, sa 15 dana smo zavrsili u bolnici i lecena je longacefom, i od tada i kasnimo sa vakcinama. Ja sam za to da dete primi vakcinu,Una je primila sve, ali kada je zdravo.
Nama je ostala jos revakcinacija pentaximom koju je juce Dr htela da da zajedno sa mmr-om. Jedva je ubedih da pomeri za mesec dana.

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Vakcine
26.10.2017 13:14:06   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Vakcinise te decu, nemojte da rizikujete morbile. Verujte mi, to svom detetu nebiste pozelele. Uzasno tezak i opasan virus.


user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Vakcine
26.10.2017 14:15:27   
Mala Elena
Petri sam zakazivala i otkazivala termine za mmr pogotovo. Mislila sam nikqd nece primiti, non stop bolesna. Ali srecom jeste pre oko dva meseca, a pre mesec pentaxim.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Vakcine
26.10.2017 14:23:32   
Sarav
Evo primera, moje dete je bilo afebrilno ali je kašljucala i slinavila kad je primila MMR. Pedijatar je pregledao (nikada nismo radili KS pre vakcine, to je sada pomodarstvo) i kad sam mu rekla da slinavi rekao je pa dobro, ja opet-ali kašlje, on-pa dobro živ je čovek pa kašlje. Inače naš dr nije šarlatan, imunolog je. I za primanje vakcine nije kontraindikacija ni temperatura 37,5 u trenutku pregleda pred vakcinu.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Vakcine
26.10.2017 15:22:04   
dddaca
Problem je u tome stro je danas informacija mnogo dostupnija nego raije i sto nas sa svih strana bombarduju pricama ovo je dobro, ovo nije dobro. A kad cujes da nesto mozda nije dobro za tvoje dete, bez obzira koliko se trudis da ne verujes u to, postoji jedan crvic koji ti ne da mira. I onda i dalje citas i slusas kako to ne valja i vremenom pocinjes da verujes u to.
Mi smo primili mmr, malo kasnije nego sto je to po kalendaru imunizacije predvidjeno. Znaci dete do sedme godine, tj. do revakcinacije nije potpuno zasticeno. Ono sto mene interesuje je da li to sto je primilo prvu dozu znaci da ce tok bolesti (ukoliko dodje do toga) biti blazi, da li je manja sansa da se razboli ili je sve kao i da je nije primilo? Taj deo mi je nejasan

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Vakcine
26.10.2017 15:24:41   
choopa choops
Nas je pedijatrica samo pitala kako su podnijeli prethodnu vakcinu. Vađenje krvi se ovdje radi oko godine dana, provjeravaju gvožđe tako da se to može povezati kao provjera pred MMr, ali nije. Od njih troje, L je jedina imala temperature poslije vakcina, ali ona je primala Torlakove, oni oboje Pentaxim.

A kad smo već kod teme-ono što me neopisivo nervira su komentari na portalima kako smo mi preležali male boginje i kako mi nismo vakcinisani....user posted image user posted image To kad vidim poludim---->oduzmite im internete!user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
7 činjenica koje niste znali o martovskim ...
Kažu da mart dolazi kao lav a odlazi kao jagnje. Dakle, da li će vaša martovska beba biti mirna mala ovčica... ili će ri...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here