|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vakcine
22.10.2010 22:28:09   
New Mom
IZVORNA PORUKA: choopa choops

S tim da se u SR (a i vecini drugih zemalja) HepB vakcina drugacije daje,tj na rodjenju pa onda sa 1mj, pa sa 2mj. (ako sam dobro shvatila).


Vakcina protiv hepatitisa B:
I - na rođenju (nulti mesec)
II - za mesec dana
III - za 6 meseci
IV - (ako je majka HbsAg+) za godinu dana

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Vakcine
22.10.2010 22:29:57   
choopa choops
Ja tek sad kontam koje je pitanje bilo user posted image Kod nas je uvijek bilo kad su tri vakcine, da se jedna pije, jedna u ruku i jedna u nogu.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Vakcine
22.10.2010 22:31:07   
choopa choops
New Mom hvala na ispravci user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Vakcine
11.11.2010 17:45:34   
Anoniman
Dr u DZ mi je rekla da ona ne vakciniše decu DiTePer+Polio-m sa navršenih 2 meseca, jer smatra da su mali, i da u svakoj vakcini ima živa, i ona nije pristalica toga, nego da će ga vakcinisati sa puna 3 meseca, i zakazali su nas za 21.12., kada bi Mare imao 3,5 meseca.
Danas sam bila privatno u savetovalištu, i tamo mi rekoše da su to gluposti, da on nije nedonošče, nije male kilaže i da treba da ga vakcinišem, tako da ćemo to obaviti sledeće nedelje.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Vakcine
11.11.2010 17:52:49   
Verus
Meni se svidja razmisljanje te doktorice.  Mislim da decu treba vakcinisati, daleko od toga, ali se slazem da dobiju previse toga u isto vreme....mislim dati 3 vakcine za 9 oboljenja odjednom je "zbunjujuce" i tesko i za odrasli imuni sistem, a ne nezreo sistem bebica....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Vakcine
11.11.2010 18:03:54   
Anoniman
kako kod vas vakcinišu?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Vakcine
11.11.2010 18:08:25   
Verus
Joj Tashke moram tacno da vidim listu: ali ide na 2 meseca, pa 4 meseca, 6, pa onda 9 i 12.  I ide dtp od 2og meseca-ali plus druge stvari koje dobije, primi svaki put za 7,8 oboljenja, sto mi jedna dr. rekla da je previse, al jbg...ne moze u obdaniste bez vakcina...jedino sto je htela da mi odlozi do 12 meseci je HepB

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Vakcine
11.11.2010 18:09:41   
Anoniman
što si hepb odlagala? on mi se čini najbezbolniji od svega. 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Vakcine
11.11.2010 18:13:35   
Verus
ja sam vakcinisana kao zdravstveni radnik (tako da joj ne mogu preneti jer sam zasticena sama) a i dobija se putem sexa i transfuzija, tako da se pedijatar slozila da je totalno nepotreban, ali dobro, dacemo joj od 12 meseci...tada ce zavrsiti sa bombardovanjem sa svim drugim vakcinama pa ce imunitet moci lepo da "odradi" svoje za HepB...

Planiram da je vakcinisem i za HPV kada bude starija, mislim da ide od 10 godine pa za to imamo foreuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Vakcine
11.11.2010 22:29:08   
Anoniman
Kad je Luka vakcinisan pre 4 god, prva doza HepB je išla uz DiTePer, sa 2 meseca, ali pošto se on nije vakcinisao u DZ nego privatno, naš privatni pedijatar je bio istog mišljenja kao tvoja dr. Tako je Luka prvi HepB primio tek kada smo otišli da primimo MMR u DZ, i onda dalje revakcine kako treba.
Marko je prvi HepB primio u porodilištu, tako da smo ga primili i sa mesec dana, treća doza je valjda sa pola godine.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Vakcine
12.11.2010 14:11:41   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Tash

Marko je prvi HepB primio u porodilištu, tako da smo ga primili i sa mesec dana, treća doza je valjda sa pola godine.


Jeste. KL, evo, u utorak (sa punih 6.+1) ide da primi i tu dozu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Vakcine
16.11.2010 22:37:57   
New Mom
Prošla i III doza protiv hepatitisa. Sad smo mirni do rođendana.
Ovu je najteže podnela, peče dok se daje. Baš mi je bilo žao koliko je tužna bila.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Vakcine
2.12.2010 15:37:34   
Anoniman
Bili smo danas u savetovalištu, par dana pre punih 3 meseca, i opet ništa od vakcine. Do sada je bio bronhitis, a sada čekamo još 2 nedelje da vidimo dal će dobiti boginje. Ako ih dobije, onda još minimum 3 nedelje da boginju prođu... Ko zna kada ćemo primiti prvu dozu DiTePer-a. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Vakcine
2.12.2010 17:03:13   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Bili smo danas u savetovalištu, par dana pre punih 3 meseca, i opet ništa od vakcine. Do sada je bio bronhitis, a sada čekamo još 2 nedelje da vidimo dal će dobiti boginje. Ako ih dobije, onda još minimum 3 nedelje da boginju prođu... Ko zna kada ćemo primiti prvu dozu DiTePer-a. 

Uh user posted image Cekaj Tash meni nije jasno...Zar Di te nije u Pentaximu? Ja veze nemam o ovim vakcinama user posted image user posted image Ni sta ni kako ce M da prima sad kad dobija Pentaxim...Jeste vi zavrsili sa pentaximom za sada?


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Vakcine
2.12.2010 17:47:48   
Anoniman
Pentaxim = DiTePer, Polio, i još nešto

Nismo primili još ni jednu dozu Pentaxima, samo ja to večito napišem DiTePer... Sa tom prvom vakcinom kasnimo već mesec dana, po kalendaru bismo za 2 nedelje trebali već drugu dozu da primimo.

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Vakcine
2.12.2010 18:05:59   
maja19
Moze jedno pitanjce..citam o vakcini diteper pa me interesuje da li su vasa deca primala penaxim ili torlakove tri...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Vakcine
2.12.2010 18:07:17   
Anoniman
Prvo dete je primilo Pentaxim, i drugo planiram da vakcinišem Pentaximom.

(odgovor članu maja19)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Vakcine
2.12.2010 18:07:53   
Olga75
Moja Marija je primala torlakove DTPer i nije bilo neke velike reakcije , blago povisena temperatura i mali otok , sve u svemu nije bilo strasno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Vakcine
2.12.2010 18:17:58   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Pentaxim = DiTePer, Polio, i još nešto

Nismo primili još ni jednu dozu Pentaxima, samo ja to večito napišem DiTePer... Sa tom prvom vakcinom kasnimo već mesec dana, po kalendaru bismo za 2 nedelje trebali već drugu dozu da primimo.



Aaaaaa ni jednu user posted image Uh i ja vec sizim zbog onoga sto nam je odloziladrugu dozu. Tako da cete nas vjerovatno stic sa drugom user posted image

majo i ja sam se odlucila za Pentaxim. Prvo dijete mi je dobijalo redovne diteper i lose ih je podnosila, imala temperaturu i td. user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Vakcine
2.12.2010 18:59:52   
maja19
Moj prvi sin je primio tu Torlakovu i kod njega nije bilo nikakve reakcije, mada sad vidim da se veliki broj mama odlucuje za Pentaxim...Kad sam htela njome da vakcinisem Nikolu doktorka me ubedila da nema potrebe, kao nista ne fali ovoj, i razni drugi argumenti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Vakcine
2.12.2010 19:03:31   
maja19
Inace ja sam po nekom babskom leku Nikoli uvek stavljala list svezeg kupusa lepo opranog i ne puno hladnog na mestu gde je primio vakcinu i obmotam zavojem da ne ispadne i stvarno nikad nije bilo problema...

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Vakcine
4.12.2010 14:29:54   
velike misli
Vakcina Pentaxim ne sadrzi zivu polio vakcinu vec inaktivisanu razlika je u vrsti imuniteta koji se dobije nakon vakcinacije, ali s obyirom da u nasoj zemlji nema polio virusa moze i samo Pentaxim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Vakcine
4.12.2010 20:25:20   
Podrum Š.
Majo, i mi smo se odlučili za Pentaxim. prvo dete mi ja jako loše podnosilo Torlakove diteper, svaki put smo završavali u dečijoj bolnici posle vakcine.
Rea mi nije reagovala uopšte na prvu dozu pentaxima, drugu dobijamo za dve nedelje, videćemo...

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Vakcine
4.12.2010 21:55:42   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Tash

Pentaxim = DiTePer, Polio, i još nešto

Hemofilus infuence B.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Vakcine
4.12.2010 22:06:19   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Tash

Pentaxim = DiTePer, Polio, i još nešto




H influenca tipa b


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here