|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.11.2011 17:49:40   
hanka
Moje devojacko je bilo samo krace i nista vise,uzela sam mm-ovo ali sam i dalje ista osoba.Ne znam zasto je to tako bitno osim zbog neke dokumentacije koja nam uvek zagorca zivot

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.11.2011 19:55:01   
vukosava
IZVORNA PORUKA: mihi

Dalje vrlo često mi ta dva prezimena prave problem, problem kod prijavljivanje dece moramo oboje zbog različitih, prezimena, Luki saglasnost za izlazak iz zemlje bez nas opet moramo oboje, za pasoš njegov i Milošev opet oboje, predugačka oba prezimena, Suprug ide u Ameriku a ja bi se decom u Švajcarsku kod sestre treba da provedem u MUP ceo dan da pribavim dozvole, smorih se bolje da imam samo jedno pa makar koje.


Ja nemam pojma kako izgleda u Americi jos oko svega, ali za sada bebi salju na njeno ime postu. I u svakom sistemu npr. zdravstveno osiguranje ima preko mene i tamo lepo pise moje ime i da mi je ona cerka. Ima ljudi iz celog sveta ovde i nemaju svi obicaj promene prezimena pri udaji. I razvode se pa tim pre uzmu devojacko nazad ili preudaju tako da nije retkost da se mama i dete razlicito prezivanju.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.11.2011 19:56:52   
vukosava
IZVORNA PORUKA: mihi

Ali ovo nema veze sa titulom dr koja stoji ispred mog imena i prezimena, veća sa tim što sam kad sam se udavala (mlada luda) mislila da gubim svoj identitet blabla.....



Mihi, kolezinice po tituli, vidi PP imam jedno pitanjce

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.11.2011 20:02:41   
vukosava
IZVORNA PORUKA: minavb
Pitanje, šta i da je Vuka jedini doktor nauka na forumu, kakve to ima veze?


I ja se pitam kakve veze ima?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.11.2011 23:07:14   
Alexis79
Nomina sunt odiosa (Imenu su mrska tj. nisu bitna sto bi rekao Ciceron)

Kod mene u kraju se kaže .....zovi me grne samo nemoj da me razbiješ (grne je inače zemljana posuda user posted image )

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.11.2011 23:21:16   
bea83
Možda je ovo malo off al ja moram da vam napišem kako sam se jutros nasmejala...Ja sam svoje prezime promenila bez mnogo razmišljanja, nisam bila vezana za svoje s obzirom da sam nosila prezime oca koji me je ostavio još kao dete i više nikakav kontakt nismo imali, tako da mi nije bio nikakav problem da uzmem prezime mm-a....ali jutros se nešto mazimo mm i ja u krevetu i kao zezamo se i zovemo se punim imenom i prezimenom, i nazove on mene sa mojim devojačkim prezimenom, ja kažem ti zaboravljaš da sam ja sad ---------, a on meni na to - Nekako mi je baš sexy da te zovem devojačkim prezimenomuser posted image user posted image user posted image Da napomenem se osećam kao morž jer sam pred kraj šestog meseca trudnoće, a i zabranjeno nam je da se "ozbiljnije" mazimo, pa mu je verovatno od muke postalo i prezime seksiuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio bea83 -- 14.11.2011 23:22:09 >

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.11.2011 23:23:36   
hanka
user posted image
Bea bas ste slatki

< Poruku je uredio hanka -- 14.11.2011 23:24:38 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.11.2011 23:34:40   
bea83
user posted image Hvala Hanka...ja sam se odvalila od smehauser posted image
Pouka ove moje priče je - razmislite pre nego što promenite prezime, možda će vam zatrebati ovaj seksi efekat devojačkog prezimenauser posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Promena prezimena pri udaji?
15.11.2011 3:51:46   
vukosava
Sta da vam kazem zene, tako mlada, tako mlada user posted image

Ma trudnice imaju najvise zenskih hormona pa plene paznju non stop hehe

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Promena prezimena pri udaji?
15.11.2011 4:13:33   
milia
zdravstveno osiguranje ima preko mene i tamo lepo pise moje ime i da mi je ona cerka


I moja je osigurana preko mene, a neko vreme je i suprug bio preko mene osiguran jer sam ja prva nasla posao) pa opet posta iz doma zdravlja kad se dete poziva na neki sistematski pregled stize na ime i prezime oca. Sistem! Necu da idem u off, brzo bih se raspisala bez kraja na temu rodova i sistema.
Ja radim na doktoratu, just for the record user posted image

< Poruku je uredio milia -- 15.11.2011 4:14:43 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Promena prezimena pri udaji?
15.11.2011 15:44:16   
vukosava
IZVORNA PORUKA: milia

zdravstveno osiguranje ima preko mene i tamo lepo pise moje ime i da mi je ona cerka


I moja je osigurana preko mene, a neko vreme je i suprug bio preko mene osiguran jer sam ja prva nasla posao) pa opet posta iz doma zdravlja kad se dete poziva na neki sistematski pregled stize na ime i prezime oca. Sistem! Necu da idem u off, brzo bih se raspisala bez kraja na temu rodova i sistema.
Ja radim na doktoratu, just for the record user posted image


milia, ovde salju bebi na njeno ime, nema veze sa mnom ni sa muzem. Gospojica dobija postu vec ovako malecka user posted image

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Promena prezimena pri udaji?
16.11.2011 7:46:59   
vanesicak
Evo jos jedna zanimljiva situacija, udala sam se prije 15 godina. Tad uzela mm prezime, iskreno nisam puno razmisljala o tome, to mi je bilo prirodno, a i bolje mi se slagalo uz ime :))). Rodila sam dvije kcerkice slatke... ali brak izdrza 6 godina. Moje cure ostase sa mnom sa prezimenom oca, a i ja se nisam bunila, vec sam se navikla, jer i ime i prezime zbog posla postalo je moj pravi identitet. E sad, zivim nevjencana sa drugim muzem vec dvije godine, planirali smo jednog bebaca posto on nema svoje djecice, a moju je prihvatio i zivimo slozno, medjutim desi nam se dupla sreca pa sam ja sada trudna sa blizancima :). Nismo se opterecavali sa vjencanjem jer je i on prosao kroz jedan neuspjeli brak, medjutim sjetim se ja da kada se porodim u bolnici ce nasa djeca imati prezime mog prvog muza oko rukice kao identifikaciju :) hocu da umrem od smijeha, a mom sadasnjem tek sada nije svejedno :) Kaze kako da cuvamo uspomenu hihihihi :) Medjutim to je bio samo neki nalet muskog ega. Ne treba se previse opterecavati takvim stvarima. Naravno djecica ce se upisati na ocevo prezime, a poslije kada i oni odrastu napravicemo zurku pa ce se mama i tata vjencati, a glavni gosti ce biti nasa i moja djeca :)
Uostalom, kada se tako lako mijenja, zar je uopste toliko bitno u zivotu jednog covjeka, ljudi ce te vise pamtiti po onome kakav si, a ne kako se zoves i prezivas.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Promena prezimena pri udaji?
24.11.2011 0:48:16   
milia
Interesantna situacija Vanesicak. To je samo razlog vise da se deca prezivaju kao majka. A i muz!

(odgovor članu vanesicak)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.9.2012 9:55:14   
jole82
Nama je vencanje za 15 dana...
I mm (tj buduci muser posted image ) nema nista protiv da uzmem njegovo prezime (sto i ja zelim), ali vise zeli da zadrzim svoje, jer mu se mnogo svidelo kad ga je prvi put cuo..(a i necu morati da menjam dokumenta )
Kad smo se muvali, posto smo inace i kolege, zvao me je po prezimenu i upisao me je u telefon po prezimenu i evo posle skoro 4 godine i dalje tako pise kad ja zovem...
Kaze da mu je totalno sexy kad mi vidi prezime na displey-u, uvek se seti tih leptirica u stomaku od pre 4 godine user posted image
Imamo jos 15 dana do konacne odluke user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.9.2012 12:48:59   
bojanica7
jole, ja bih mu ispunila zelju. user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.9.2012 16:26:55   
madre
i ja istouser posted image
i mene svi zovu po prezimenuuser posted image inace, ja sam zadrzala svoje i dodala prezime mm-a.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Promena prezimena pri udaji?
14.9.2012 20:16:04   
bojanica7
i ja sam dodala. jedva sam cekala da promenim svoje prezime, ali mis e prezime mog muza ne slaze uzime i onda sam dodala, s crticom user posted image kako i pravopis veli da treba da bude kad zena doda prezime user posted image a maticar nudi i bez. pa kako ko voliuser posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Promena prezimena pri udaji?
20.10.2012 10:25:05   
plačljiva
Ja sam na svoje dugačko prezime dodala i dugačko prezime mm...I još samo da kažem da se zovem Alexandra user posted image

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Promena prezimena pri udaji?
20.10.2012 17:22:43   
vukosava

IZVORNA PORUKA: vanesicak

Evo jos jedna zanimljiva situacija, udala sam se prije 15 godina. Tad uzela mm prezime, iskreno nisam puno razmisljala o tome, to mi je bilo prirodno, a i bolje mi se slagalo uz ime :))). Rodila sam dvije kcerkice slatke... ali brak izdrza 6 godina. Moje cure ostase sa mnom sa prezimenom oca, a i ja se nisam bunila, vec sam se navikla, jer i ime i prezime zbog posla postalo je moj pravi identitet. E sad, zivim nevjencana sa drugim muzem vec dvije godine, planirali smo jednog bebaca posto on nema svoje djecice, a moju je prihvatio i zivimo slozno, medjutim desi nam se dupla sreca pa sam ja sada trudna sa blizancima :). Nismo se opterecavali sa vjencanjem jer je i on prosao kroz jedan neuspjeli brak, medjutim sjetim se ja da kada se porodim u bolnici ce nasa djeca imati prezime mog prvog muza oko rukice kao identifikaciju :) hocu da umrem od smijeha, a mom sadasnjem tek sada nije svejedno :) Kaze kako da cuvamo uspomenu hihihihi :) Medjutim to je bio samo neki nalet muskog ega. Ne treba se previse opterecavati takvim stvarima. Naravno djecica ce se upisati na ocevo prezime, a poslije kada i oni odrastu napravicemo zurku pa ce se mama i tata vjencati, a glavni gosti ce biti nasa i moja djeca :)
Uostalom, kada se tako lako mijenja, zar je uopste toliko bitno u zivotu jednog covjeka, ljudi ce te vise pamtiti po onome kakav si, a ne kako se zoves i prezivas.



Imam drugaricu koja ne nosi prezime svog bioloskog oca nego ocuha, drugog supruga svoje majke koga smatra pravim ocem jer je on odgajio. To uopste ne vidi kao problem jer vise voli ocuha.


IZVORNA PORUKA: jole82

Nama je vencanje za 15 dana...
I mm (tj buduci muser posted image ) nema nista protiv da uzmem njegovo prezime (sto i ja zelim), ali vise zeli da zadrzim svoje, jer mu se mnogo svidelo kad ga je prvi put cuo..(a i necu morati da menjam dokumenta )
Kad smo se muvali, posto smo inace i kolege, zvao me je po prezimenu i upisao me je u telefon po prezimenu i evo posle skoro 4 godine i dalje tako pise kad ja zovem...
Kaze da mu je totalno sexy kad mi vidi prezime na displey-u, uvek se seti tih leptirica u stomaku od pre 4 godine user posted image
Imamo jos 15 dana do konacne odluke user posted image


I moj isto je naginjao da zadrzim svoje prezime. Kaze ceo zivot si to sto si, taku sam te upoznao, zasto da ocekujem od tebe da menjas identitet zbog mene. I nema nikakvih problema. Imam izvod iz njige vencanih uvek spreman ako treba da negde dokazem da sam u braku (sto ovde svakako traze sve i da se isto prezivate za zdravstvo i sl). Moj muz i cerka imaju moje zdravstveno osiguranje, karticu sa mojom imenom i prezimenom. Nikakav problem, svi koriste kompjutere tako da u njima to pise.

(odgovor članu vanesicak)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Promena prezimena pri udaji?
9.11.2012 18:11:07   
caca81
Pošto ja volim promene, uzela sam prezime mm....user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Promena prezimena pri udaji?
9.11.2012 19:18:08   
Sanchy
Ja sam htela da zadrzim svoje ali sam na kraju uzela njegovo prezime ..videla sam da mu je to bitno,jedinac i tako to pa mi bilo zao nesto a u sustini jedini razlog sto sam htela da zadrzim prezime jeste promena dokumenata jer mi to u ovoj drzavi posebno ide na zivce,tako da sam ga promenila a on me je svuda vozio i cekao redove za dokumenta i svi srecniuser posted image

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Promena prezimena pri udaji?
9.11.2012 22:24:42   
Shishica
Da mogu vreme nazad, ne bi menjala..sad mi zao..

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Promena prezimena pri udaji?
9.11.2012 22:44:06   
World
ja sam zadrzala svoje i dodala muzevo

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Promena prezimena pri udaji?
9.11.2012 22:55:45   
Anoniman
uzela sam njegovo, jer sam tako htela. user posted image

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 224
   RE: Promena prezimena pri udaji?
10.11.2012 16:57:08   
ivbo
Ja sam uzela mm prezime,i to je mnoge začudilo,pošto sam po struci ljekar,a moje koleginice po nepisanom pravilu imaju dva prezimena.Sada znam da nisam pogriješila,i kad me neko pita nesto na tu temu,kažem da ja u stvari nosim prezime svog sinauser posted image !

_____________________________

Nasa tri sunasca B I T :-*:-*:-*

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 8 [9] 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here