|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
19.5.2020 12:23:44   
vonavoj
Imam osecaj da me deca nista ne slusaju,da sam babaroga koja non stop vice,zapoveda,a one kao da pricam sa zidom..ili samo cujem maaamaaa,ili evo sad cu (tako i mm isto).

I sve moram da im crtam,iako su naocene da ne izlaze bose na terasu,evo ih u carapama..obujte se,i krece maaaamaaa znamo,sad cemo...i nikom nista..banalan primer..Za sredjivanje sobe,isto...znamo mamaaa..sve znaju kad ih opominjem..Kada ce to prestati?  Mozda i nikad,kad je i mm takav,ili vide od njega...Sa drugima sy super,sve slysaju..

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
19.5.2020 13:27:19   
Ana RR
Von, moj nije da ne sluša ali imam utisak da je u nekom pred pubertetu. Vrlo je senzitivan, reaguje burno na sve što mu kažeš, nebitno šta. Od besa i ljutnje do plača i osećaja krivice u sekundi. Breca se, odgovara, razbesni, naljuti, rasplače.... sve odjednom. Razgovaram sa njim svaki dan, trudim se da ga smirim čim vidim da je u tom stanju i onda sednemo i pričamo dok se ne smiri. Ne znam, zaista nisam pametna, nadam se da je to samo jedna od faza odrastanja i da će proći (mada, ko zna šta nas tek čeka...).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
19.5.2020 14:38:01   
vonavoj
O da,Ana,tako i Tika...a meni manjka vremena i zivaca,pa se grizem..a zaista se trudim,prosto zelim da postanu samostalne i odgovorne,nista vise.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
19.5.2020 15:08:06   
Ana RR
Pazi, pubertet sada ranije počinje, negde sam čitala da kod dečaka kreće već od 9. godine tako da verujem da se svašta zbiva u njima. Ja x puta odreagujem vikom pa bude još gore pa onda smirujem i sebe i njega. Pokušavam da mu razgovorom stavim do znanja (iako je to nešto što govorimo oduvek) da smo uvek tu za njega i da sve može da nam kaže. I on je u suštini jako razuman i ako mu u startu lepo objasnim zašto nešto ne može npr, on to odmah prihvati. Ali ako je to kroz neku svađu onda i on burno reaguje.

A to Evo sad ću - to je druga priča. Ospice dobijem od Samo minut, Evo sad ću itd. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.5.2020 6:10:44   
Misha i Ljisha
Joj pogledah sta sam pisala na prethodnoj strani. I dalje sam baba roga.  Mada naravno ima i ona necu sad ili hocu da odgledam i td


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
29.7.2020 10:34:39   
mama Jo
Citala sam skoro jednu psiholosku knjigu o roditeljstvu. Naravno, teorija zvuci zaista dobro, i svi ti saveti su takvi da ih svi mi roditelji znamo. U knjizi kaze da lepo ponasanje nije isto sto i poslusnost. Kzu da je detetu dozvoljeno da bude neposlusno i da to nikako ne sme da se smatra kao nesto pogresno user posted image

Sta vi radite kada bas predju granicu? U tim.,,banalnim'' situacijama... Hajde da se okupamo, a oni jos 5 minuta, jos 5 minuta, jos 5 minuta... I slicno.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu doramar11)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
29.7.2020 10:45:46   
Mirko Svirko
Meni to radi M.. jos 5 mjnuta da budem platipus jos 5 minuta samo... i onda ja kazem ok budi. 2x moze po 5 minuta. S tim sto on ne zna sta je 5min pa to bide mnogooo krace. A li onda kad 2x po tih 5min prodje onda kazem jednostavno imali smo dogovor,  ako ga prekrsis sutra neces biti platipus ni 5min.

Za sada slusa. Jedno vreme odmah cika,vika plac.. sada je mnogo bolji kako raste, razumniji.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
29.7.2020 10:50:46   
mama Jo
Jeste, razumniji su kako rastu. Po mojoj proceni oko 3 godine postaju tako... Ali evo i starijoj zna da se desi. A tacno znam, ne spava preko dana i onda je uvece uhvati takva razdrazljivost i nista nece.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
29.7.2020 10:56:37   
Ana RR
Mama Jo, ja imam kratak fitilj i mene to "Evo sad ću" užasno nervira. Realno, sve je to normalno i dečije ali eto ja ne volim kada moram istu stvar da ponavljam više puta. Svako veče vičem da krene na kupanje, spavanje... sinoć već pola 11 a njih dvojica se gnjave i baš sam komentarisala da ko zna kada bi dete otišlo na spavanje da ja ne zvocam. Mm je opušteniji i ne gleda na sat a ja volim red.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
29.7.2020 10:59:32   
Duškić
I ja volim da ranije legnu, manje swu nervozni, razdrazljivi, ali za dosta stvari popustam, sto mi se inace obije o glavu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
29.7.2020 11:15:47   
mama Jo
Znam Ana, isto imam bas ,, kratak fitilj'' za te stvari, posebno zato sto sam veoma, veoma, veeeeeeeeoma tolerantna i dopustam dosta, ali nekada granica stvarno ne postoji.
Sinoc smo imali sitiaciju, i legla sam sa bolom u glavi koliko sam se iznervirala.

Dakle, nije spavala preko dana sto znaci da u 9 sati vec treba da bude u krevetu jer je preumorna. Od pola 9 do 10h smo se ubedjivale da idemo na brzi tus. Samo jos 5 minuta, samo jos 5 minuta... Hajde dozvolim. Kazem, hajde da se istusiramo i nastavis da se igras koliko hoces dok ti se ne prispava. Necu. Do kraja naravno placuci otisla i na tus i na spavanje, jer je umorna, jedva gleda.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
29.7.2020 11:17:36   
Sanjica26 RR
Isto Anci. Ko sta radi, ja ponavljam sto puta. Mm je opusten. I stalno govori opusti se. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
29.7.2020 12:29:51   
flamingos
Tate,ko tate.Mi,mame,stalno smo sa dečicom,ponavljamo po huljadu puta jedno te isto.Sve to dođe i prođe.Da su živi i zdravi.❤


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.9.2021 0:27:19   
Dragica Draga
Decija posla sto bi se reklo 😊

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
21.9.2021 0:28:30   
flamingos
Ne bih rekla da su baš dečija posla...


(odgovor članu Dragica Draga)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
18.11.2023 11:52:29   
Kata90


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mama Jo, ja imam kratak fitilj i mene to "Evo sad ću" užasno nervira. Realno, sve je to normalno i dečije ali eto ja ne volim kada moram istu stvar da ponavljam više puta. Svako veče vičem da krene na kupanje, spavanje... sinoć već pola 11 a njih dvojica se gnjave i baš sam komentarisala da ko zna kada bi dete otišlo na spavanje da ja ne zvocam. Mm je opušteniji i ne gleda na sat a ja volim red.





Ista stvar kao kod Ane....😁

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
18.11.2023 12:36:08   
Ivanka 75
Preslikano 😊 Ali, nikad nece nauciti ako im ne zvockamo iz ljubavi. 
Sinoc smo sedeli sa prijateljima i komentarisali da deca koja ne postuju svoje roditeljene postuju nikoga drugog (i oni nam naveli primer svojih prijatelja i ponasanja dece prema svojim roditeljima, koji to ponasanje prepricavaju kao anegdotu, iskrrno, zgrozila sam se, ali anegdota je anegdota 🤔). 
Postovanje prema clanovima svoje porodice se prenosi i na ostale aspekte zivota. I tu dolazimo do ogdovora na pitanje Zasto deca ne slusaju roditelje? Jer ih ne postuju, jer im roditelji nisu uzor nego samo neko ko daje novac i stavlja hrwnu na sto. Jer se to podrazumeva. A ovo idi se kupaj, rasprrmi sobu je, po meni, bezazleno tinejdzersko ponasanje sve dok na kraju to urade bez drame i pravljenja scena. Onog momenta kad krene drama, scene, svadje i ubedjivanja sa teskim recima, e onda treba staviti prst na celo i zapitati se. 


(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
18.11.2023 15:22:32   
Kata90
Bila sam i ja dete,i dosta je bilo jednom da mi se kaze nesto....i bez ikakvih pod pitanja sam uradila.A ovo sada se totalno otelo kontroli.....kazes mirnim tonom absolutno te ne slusa i tako par puta ponovim.A ako kazem glasnije onda kao,sad cu pa prodje sat vremena dok ne uradi svoje obaveze.Treba da stekne naviku,sta su njegove obaveze....i non stop zvačem jedno te isto,ja se nadam da ce doci vec do nekih pozitivnih rezultata...Treba na vreme raditi snjima.Sela sam lepo i razgovarala,i rekla i mama i tata imaju svoje obaveze kao i ti sto treba da imas,a ne večito da ti se ponavlja....Kapirate me  da ne duzim😁itd.


_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
18.11.2023 16:17:59   
Ivanka 75
Kato, ne smem ni da napisem kako su se ta deca ponasala kod nasih prijatelja na slavi. Ali, uvek kazem, sve potice od roditelja. Ako roditelji vide njihovo (ne) ponasanje kao anegdotu onda nemamo o cemu da pricamo. Sve je jasno. Jer, deca su u velikom broju slucajeva ogledalo roditelja. A ja sam znala da se raspravljam sa njihovim ocem kada su neki stavovi u pitanju. I jos tada mi je bilo sve jasno. Jedino on zna kako treba, mi smo svi glupi i nemamo pojma, pa evo mu ga sad. A tada me mm udarao ispod stola da se ne raspravljam 😂
E vala, tupicu do besvesti dok ne utuvi u glavu. 🤣

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
18.11.2023 17:25:42   
Kata90
Tesko da ce taj shvatiti,sta si to njemu pricala...😁 raspustena banda kako bi rekli😁Nasmeje me to šutanje ispod stola😁Salu na stranu.....kasnije ce vec biti kasno da ispravlja



_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
18.11.2023 17:32:20   
Ivanka 75
Mm ne voli kad se ubedjujem, tj kad pokusavam nekome da dokazem poentu a taj neko nedokazan 😂 Otuda sutiranje. 

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
22.11.2023 9:31:24   
Srecko47E
Ja sam bila dete koje je oduvek slusalo,danas sam isto takva,sto nekad i nije dobor.
Moj brat,nikad nije slusao iz inata i dan,danas je takav.Mnogo bolje je prosao i prolazi u zivotu.
Ko zna zasto je eto dobro,ne slusati. user posted image user posted image


Kada salu sklonimo u stranu,deca i njihovo necu,ne mogu,ne zelim.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
22.11.2023 18:13:22   
flamingos
I ja sam bila poslušno dete.Deca kao deca.Razlikuju se po svačemu.Složila bih se da sve polazi od kuće.Ali,rasla sam sa sestrom bliznakinjom i isto su nas vaspitavali,ali je moja sestra bila nestašna,neposlušna,uvek je terala po svome.I ništa joj ne fali.Ne kažem da je za pohvalu kada dete ne sluša,ali sve je to prolazno.Neka su živi i zdravi.Moje dete je poslušno,tako da sam ponosna mama jedne pametne i dobre devojčice.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
22.11.2023 19:33:33   
Ivanka 75
Pazite, moramo razdvojiti poslušnost, bezobrazluk,  i decu koja ne saradjuju niti se sa njima moze dogovoriti. Dete moze da bude nestasno ali veoma tvrdoglavo. I to nije lose uopste. Malo roditelji polude i izgube zivce ali i to prodje. To je ovo sto Srecko pise.
Ja sam u mojoj porodici bila vecito neko ko ispravlja krive drine i bori se za neku pravdu ubedjuje se. Ali sam slusala kad je trebalo i bilo svima potrebno. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Zašto deca ne slušaju roditelje?
23.11.2023 6:19:04   
flamingos
Apsolutno su to različite stvari-neposlušnost i bezobrazluk.Razumem o čemu se radi.Joj čega sam se sve nagledala tokom života.Vrište,bacakaju se po podu,mora da bude baš kako oni žele,drsko odgovaraju...Što,naravno nije u redu.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here