|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Hemangiom (rodin ugriz)
12.1.2011 12:54:57   
madre
i bogi imam hemangiom od rodjenja, ali je mali i na stomaku, pa ne brinemo puno. kazu da on raste do prve godine, a da bi do trece trebalo da se povuce. naravno da se moze otkloniti laserski, to je rutinski zahvat, sto mm kaze samo ga pecnu. ne bi valjalo da raste brzouser posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 17.11.2017 16:53:41 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Hemangiom
12.1.2011 12:56:15   
lenaa
Zoco nemoj da se brines, moja bebica je rodjena sa hemangiomom ali skroz nisko na nogici velicine oraha je i poceo je da se povlaci, veci deo se povukao.

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Hemangiom
12.1.2011 12:59:23   
lenaa
Madre nama je dr rekao da bi tebalo da se povuce do devete godine. Kazu da se 65 % javlja na glavi, 20% na grudima i rukama, 15 % na nogama.Kako su meni objasnili bitno je da se ne zakaci da ne prokrvari. Inace ja bebici mazem penaten svaki dan na hemangiomu.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Hemangiom
12.1.2011 13:58:40   
zoća
hvalavam drage moje ma sve će se to rešiti ali...

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Hemangiom
6.3.2011 21:58:32   
vukosava
klikni ovde ima prica o jednoj devojcici

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Hemangiom
7.3.2011 5:09:43   
vukosava
super clanak o razlicitim stvarima vezanim za bebi kozu

i moja nina ima jednu jagodicu

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Hemangiom
9.4.2011 0:11:45   
bojana87
mi smo danas bili na kontroli od plasticnog hirurga.
onacno je uradjen ultrazvuk abdomena i glave da se proveri da nema na unutrasnjim oraganima (jer i to moze da se desi).
Inace heangiom ni malo nije izbledeo,samo se prosirio.
Bio je od sake do ramenog pojas,a sada je doslo do grudnog kosa i lopatice pa se cak pojavio i na potiljku.
lekar nam je preporucio i zakazao terapiju PROPLANOLOM jer kaze da je bezbednije i bezbolnije  nego laser,jer bi laser zahtevao dosta terapija sto podrazumeva i dosta totalnih anestezija.
Takodje,sto je dete manje veca je uspesnost terapije laserom,a proplanol ima dovoljno dobar efekat samo do prve godine zivota bebe...
Ako nekoga interesuje nesto slobodno neka pita.
I jos jedna stvar,nemojte da cekate,jer niko 100% ne moze da garantuje da ce se to povuci...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Hemangiom
28.5.2011 23:26:15   
madre
vec sam pisala da bogdan ima mali hemangiom na stomacicu, kao malecka malina. ono sto me zanima jeste kako se on tretira po suncu (na plazi). da li ga mazati deblim slojem kreme sa zastitnim faktorom ili ga necim zastititi (prelepiti gazu ili nesto slicno)??? ili mu nije potrebna nikakva posebna nega?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Hemangiom
1.6.2011 0:00:01   
Snelle
Madre, ne znam šta bih ti rekla user posted image Iskreno, ja o tome nisam ni razmišljala. Lana ima hemangiom na preponi, pa pošto planiram da na moru ima ili donji deo kupaćeg ili pelene za vodu, smatram da je samim tim zaštićena. Možda je najbolje da o tome razgovaraš sa pedijatrom.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Hemangiom
1.6.2011 0:01:49   
madre
pitala sam je, nema pojmauser posted image samo sto je to rekla drugim recimauser posted image ali zastiticu ga ja vec nekakouser posted image

< Poruku je uredio madre -- 1.6.2011 0:02:26 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Hemangiom
1.6.2011 0:04:17   
Snelle
Zar ne može sa nekim da se konsultuje pobogu user posted image A da pitaš dermatologa?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Hemangiom
1.6.2011 0:08:59   
indy_25
Madre pa ti ga i namazi a mozes i zaljepiti neki flastercic. Ili nazovi dermatologa valjda su oni strucni i znaju.Ja imam ovdje jednu zenu s kojom pricam Holandski i ona ima na celu kod njih se to zove moedervlek na nasem majcina fleka i skidala ga je do sada kaze 4 puta i nema ga nema nekoliko godina pa se opet pojavi pa sve tako. sada hoce da uradi peti put laserom jer joj kako kaze smeta ne svidja joj se .Moja Sarah je imala u ustima sjecate se kad sam pisala, sada samo je malo ispupceno ali nije onako crno sada je bjelkasto. Jo kad sam joj ja vidjela to u u ustima ja sam umrla od straha reko sta je ovo ja odma mislim na rak user posted image bas sam luda. Dok mi doktorica nije rekla da su bezazleni samo neki nisu estetski lijepi kad se nalaze na licu bas. A meni su neke osobe koje imaju i na licu lijepe s tim na svoj nacin cini mi se kad bi im nestalo to ne bi bile vise iste tako posebne.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Hemangiom
1.6.2011 0:11:01   
madre
IZVORNA PORUKA: Snelle

Zar ne može sa nekim da se konsultuje pobogu user posted image A da pitaš dermatologa?

to cu i uraditiuser posted image ali rekoh da vidim zna li neko ovde nesto o tome pre nego sto ga nadjemuser posted image  

< Poruku je uredio madre -- 1.6.2011 0:12:53 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Hemangiom
1.6.2011 0:11:40   
Snelle
Meni se čini da se u poslednje vreme radja mnogo više dece sa hemangiomom. Šta može biti razlog tome user posted image  

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Hemangiom
1.6.2011 0:14:28   
madre
i ja sam razmisljala o tomeuser posted image nemam pojmauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Hemangiom
3.6.2011 9:49:56   
bojana87
a mozes i zaljepiti neki flastercic. Ili nazovi dermatologa valjda su oni strucni i znaju.Ja imam ovdje jednu zenu s kojom pricam Holandski i ona ima na celu kod njih se to zove moedervlek na nasem majcina fleka i skidala ga je do sada kaze 4 puta i nema ga nema nekoliko godina pa se opet pojavi pa sve tako. sada hoce da uradi peti put laserom jer joj kako kaze smeta ne svidja joj se .Moja Sarah je imala u ustima sjecate se kad sam pisala, sada samo je malo ispupceno ali nije onako crno sada je bjelkasto. Jo kad sam joj ja vidjela to u u ustima ja sam umrla od straha reko sta je ovo ja odma mislim na rak user posted image bas sam luda. Dok mi doktorica nij
IZVORNA PORUKA: madre

vec sam pisala da bogdan ima mali hemangiom na stomacicu, kao malecka malina. ono sto me zanima jeste kako se on tretira po suncu (na plazi). da li ga mazati deblim slojem kreme sa zastitnim faktorom ili ga necim zastititi (prelepiti gazu ili nesto slicno)??? ili mu nije potrebna nikakva posebna nega?


zavisi koja je vrsta. Nama je hirurg rekao da treba malo da bude na suncu zbog pigmentacije (ali to samo ako nije ispupcen i ako je u nivou koze). A naravno da treba mazati,ali isto kao i ostatak bebine koze,ne preterano.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Hemangiom
11.6.2011 20:53:02   
madre
a bogijev je mali, ali ispupcenuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Hemangiom
11.6.2011 21:24:22   
Ivanka 75
I iva ima hemangiom na leđima, u predelu struka, nije ispupčen i skroz je nepravilnog oblika, poveći je, ima sigurno 4-5 cm2, i skroz oko njega sitne tačkice hemangioma do pola leđa. Rekoše da će se povući....

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Hemangiom
8.8.2011 14:25:53   
Sanjica26 RR
Mi imamo hemangiom na vise mesta: na potiljku glave, kapku oka i na prstu ruke. Na prstu je jako dosta izrazeno. Sad je pocelo da svetli. Imamo problem sto se stvorila neka ranica na prstu. Nemamo pojma od cega. To se desava vec drugi put. Sumnjamo da je ona to sama uradila dok je grizla prste. user posted image
Ne znam kako bih to zastitila. Ako stavim flaster, kad budemo skidali mozda se raskrvari, jer ima ranica. Imate li vi neki savet?

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Hemangiom
8.8.2011 14:30:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lanajelena

kako li sam uspela dva puta da se uhvatim za potiljak user posted image


I ja sam se ćapila za potiljak user posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Hemangiom
8.8.2011 14:33:05   
Snelle
IZVORNA PORUKA: n i n a

IZVORNA PORUKA: lanajelena

kako li sam uspela dva puta da se uhvatim za potiljak user posted image


I ja sam se ćapila za potiljak user posted image



Bolje da ja ne kažem gde moje dete ima hemangiom user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Hemangiom
8.8.2011 14:34:07   
Sanjica26 RR
Pade mi na pamet da stavim jednu mali zavoj i da vezem dok ne zaraste.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Hemangiom
8.8.2011 14:35:05   
lanajelena
user posted image user posted image user posted image  sram te bilo user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Hemangiom
8.8.2011 14:37:35   
Snelle
IZVORNA PORUKA: lenaa

Kako su meni objasnili bitno je da se ne zakaci da ne prokrvari.


Sanja, vodi je kod lekara!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Hemangiom
8.8.2011 14:38:53   
Sanjica26 RR
Samo kod koga kad od ovih nema vajde.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 8.8.2011 14:51:24 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here