|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visina dece
28.7.2012 8:13:00   
Anoniman
Evo danas smo se izmerili. Mihajlo je 2 godine i 7 meseci: 93,5cm visok i 14,6kg težak

Prošle godine je baš mnogo dobijao na kilaži, a sporo rastao. Ove godine je druga priča. Za sedam meseci je porastao 5,5cm i dobio 900gr. Moja "beba" počinje da liči na dečaka user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Visina dece
28.7.2012 9:52:18   
red3lilu
Nidžoni je 4 godine. 115 cm visok. 15-16 kg težine. 29 cipele.

hmmm, na prethodnoj strani je debata o debljini i broju cipela bila, sad će me neko oplesti da mi je dete neuhranjenouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Visina dece
28.7.2012 10:29:20   
Anoniman
Ako je tvoj Nikola neuhranjen, moj Mihajlo je onda predebeo user posted image A u stvari sad je možda najproporcionalniji od kad se rodio. Da, mi nosimo 24

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Visina dece
28.7.2012 10:56:22   
red3lilu
Pa čujem s vremena na vreme opaske u prolazuuser posted image al se ne sekiram...
Evo stavila sam i sliku na drugoj temi

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Visina dece
28.7.2012 10:58:57   
Anoniman
Pa izvuklo se dete. Moja baba je uvek govorila: popraviće zubi guzu user posted image

(odgovor članu red3lilu)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Visina dece
28.7.2012 12:27:13   
vukosava

IZVORNA PORUKA: red3lilu

Pa čujem s vremena na vreme opaske u prolazuuser posted image al se ne sekiram...
Evo stavila sam i sliku na drugoj temi


Ne osvrci se na nekulturne ljude.

Moje dete odstupa na drugu stranu i kad sretne decu svoje visine, kad joj se obrate na tecnom decijem jeziku a ona ih gleda bledo (plus mi u kuci pricamo naravno Srpski a spolja je Engleski svuda oko nas) gledaju je cudno, pogotovu roditelji. Uvek dodam koliko je stara pa se onda tek pocinju da cude. A jedna zena mi je rekla da naviknem da je pazim na igralistu od dece njene visine jer se oni igraju vec agresivnije, guraju se i slicno. Cesto joj pridju deca slicnih dimenzija sa zeljom da se igraju a ona se postidi, okrene i krene nesto onako da se pokazuje, ali ovi drugi posto su stariji i na visem razvojnom stupnju od nje, brzo povuku ponudu drugarstva i nestrpljivo odu na drugu stranu. A kad vidim dete neko njeno godiste, po pokretima skontam odmah da su tu negde, ta je deca ne konstatuju.

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Visina dece
29.7.2012 1:41:30   
Yula
Vuko, koliko ti je visoka malena sada?

Lazara je dr sa 13 punih izmerila pogresno, a merila ga tri puta i uve ispadalo 88cm! Sto je apsolutno nemoguce da je narastao 5cm za mesec dana, i ona se cudila, pogotovu sto nosi garderobu 86cm i ona mu je bas normalna, komotna. Kuci smo ga odmah izmeril i visok je naravno ocekivano bio 84cm, znaci da je dobio 1cm za mesec dana, koliko i inace poslednjih meseci dodaje.

Ne znam kako to uspeva, ali Lazar se jako lepo igra sa decicom starijom od njega, ili bar pokusava, mada se oni igraju uglavnom jedni pored drugih, a ne jedni s drugima. Fenomenalno funkcionise i sa decom koja imaju 18-20 meseci, ali i sa klincima od 3 i 4 godine. On je sa 10.5  prohodao pa sada uveliko stabilno hoda i trckara, pa mozda i to doprinosi jer super moze sa njima da se jurca, da se krije, ili ih trazi. Skoro smo bili kod prijatelja koji imaju klinca od 3 god. i oni su se toliko lepo igrali i L. je toliko bio srecan da smo bas bili svi prijatno iznenadjeni.

Mislim da je sve to do deteta, neko je slobodnije, a neko pak malo stidljivije.

< Poruku je uredio Yula -- 29.7.2012 1:42:13 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Visina dece
29.7.2012 20:09:00   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Yula

Vuko, koliko ti je visoka malena sada?


Ne znam tacno, sad ima 19.5 meseci a zadnji put kad smo je merili sa 15 meseci: 14.3 kg, 87.5 cm


IZVORNA PORUKA: Yula
Ne znam kako to uspeva, ali Lazar se jako lepo igra sa decicom starijom od njega, ili bar pokusava, mada se oni igraju uglavnom jedni pored drugih, a ne jedni s drugima. Fenomenalno funkcionise i sa decom koja imaju 18-20 meseci, ali i sa klincima od 3 i 4 godine. On je sa 10.5  prohodao pa sada uveliko stabilno hoda i trckara, pa mozda i to doprinosi jer super moze sa njima da se jurca, da se krije, ili ih trazi. Skoro smo bili kod prijatelja koji imaju klinca od 3 god. i oni su se toliko lepo igrali i L. je toliko bio srecan da smo bas bili svi prijatno iznenadjeni.



Boga mi ovu sto sam ja vidjala po igralistima nisu bas tako za taj fazon da se igraju jedni pored drugih vec se bas grubo guraju. Pogotovu decaci. Ali to su deca oko 2, 3 godine, mozda i starija jer vec uveliko pricaju. Samo ako su Meksikanci obicno budu sitnija od nase dece pa ne znam tacno da procenim, mozda imaju i vise.

Dva puta su na igralistu bas bila dva agresivna decaka. Jedan je prisao mojoj devojcici, ona srecna pruza mu ruku, a on je posle uhvatio za ramena otpozadi i odgurnuo, pala je na ledja i glavom o pod, muz nije stigao da je uhvati nije bio tik pored nje. Ali srecom pa je pod bio mekan, kao neka strunjaca (igraliste unutra). Njegova majka je pricala sa nekim sa strane, ja sam joj prisla i rekla da kaze svom sinu da mi ne gura dete a njemu sam rekla na Spanskom: "Ostavi je na miru!" kad se opet zaletao prema njoj. Znala je ona tad vec da hoda ali posto je ona sa nama u kuci i ne vidja cesto decu uopste, ne znamo nikoga sa decom, niti je ikada sa decom osim na igralistima koja su najcesce prazna pa nije ocekivala da ce ovaj tako grubo da je gurne.

Evo gde se igrala kad joj je prisao (ova mala pored nje je mesec dana razlika od moje cerke):

user posted image
free picture hosting

evo kako se igrala sa vecim devojcicama (a ovaj mali je tu negde mozda bas taj dan udario (taj je imala 15 meseci)

user posted image
free image hosting

Moje dete zna da lepo hoda i da trci i da ide unazad, nije to do sposobnosti vec do iskustva vezanog za interakciju sa malisanima. Kad je u blizini nekog deteta koje ima isto ispod 2 godine, obicno se super snalaze u toj paralelnoj igri i usputnom pozdravljanju. A igrala se sa cerkom mog druga bez problema.

Ja mislim da sve zavisi koliko su ta ostala deca agresivna. Dzaba ti koliko ti je dete stidljivo ili otvoreno ako naidje na huligana.

< Poruku je uredio vukosava -- 29.7.2012 20:22:53 >

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Visina dece
29.7.2012 21:43:34   
Yula
Jaoj, ljubim je u oko! Kako je medena i zaista izgleda kao mali dzin pored ostale dece, kao i moj Lale user posted image  
Ovde deca uglavnom nisu agresivna, a mozda i zato sto sam ja bukvalno non-stop tik uz Lazara pa i ne stignu da ga diraju, ali uglavnom su miroljubivi. Ja se takodje ne ustrucavam da podviknem ako neko dete pokusa da ga gurne ili na neki drugi nacin da ga povredi. Ocigledno da je tu dosta agresivne dece, a decaci i inace imaju zelju da maltretiraju devojcice, tako da mozda ima i toga. Jos je ona malena, bez obzira da visinu, a samim tim i neznija, uplasenija od njih.
Postoje li sanse da je cesce izvodite van u parkice? Ja se trudim da svaki dan izadjemo bar na sat vremena, bas da bi provodio koliko toliko vremena sa ostalom decom. Da ne idemo vise u off, pisacu ti na pp.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Visina dece
2.8.2012 21:37:35   
Figaro88
Mi smo jutros bili na sistematskom i imamo 98cm i 14kg,24 broj patikica,za 20 dana puni 3godiniceuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Visina dece
2.8.2012 21:57:16   
Okica sljokica
mi imamo oko 100cm ,16.5kg,27 br obuce. Moja visoka cura! 2,5 god

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Visina dece
3.8.2012 10:15:16   
Anoniman
Šljokice, vi ste samo jedan dan mlađi od nas user posted image Mi smo 3.01.2010.

(odgovor članu Okica sljokica)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: Visina dece
26.8.2012 13:40:43   
vukosava
godinu dana: 14.3 kg, 86.4 cm
15 meseci: 14.3 kg, 87.5 cm
skoro 21 mesec: 15.3 kg, 96.5 cm (mereno dok ona stoji)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Visina dece
26.8.2012 17:10:32   
vukosava
user posted image

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Visina dece
26.9.2012 9:02:27   
Anoniman
4 godine i mesec dana - 18,5kg, 111cm, patike 29/30

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 165
   RE: Visina dece
26.9.2012 9:53:52   
Anoniman
6 god i 2 meseca: 110cm, 17,3kg, 27 patike
2 god: 86cm, 12,3kg, 22 patike

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Visina dece
26.9.2012 11:37:31   
branki*
boza sa 16 meseci,tad smo ga vodili na sistematski, imao 12400gr,a bio visok 86 cm.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Visina dece
26.9.2012 14:08:04   
Yula
Lazar 15 meseci 90cm, 14.800kg, 24 br patika user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Visina dece
26.9.2012 14:13:32   
Ana RR
Bravo, veliki dečak user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Visina dece
26.9.2012 14:25:27   
Yula
Hvala user posted image

Po kilazi bi se reklo da je bucko, ali nije, bas je skladan, samo mami puca kicma user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Visina dece
26.9.2012 18:37:37   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Yula

Lazar 15 meseci 90cm, 14.800kg, 24 br patika user posted image


user posted image jupiii neko veci i od moje cere konacno user posted image a jako slican user posted image

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Visina dece
30.9.2012 20:03:26   
Yula
Pa, ja mislila da su pogresili kada su ga merili, ali Bog'te, okracale mu sve pantalone 86, dosle kao trofrtaljke. A i svi nam kazu da je porastao. Ma, nek je samo ziv i zdrav, vazno mi je da je skladan i tezina prati visinu. Lepo se hrani, jede gomilu povrca, voca, meso, zitarice, ma sve po propisu a rodjen veliki, ima i genetske predispozicije da bude visok i eto.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Visina dece
10.10.2012 13:48:59   
Jeca*
Luka - 4godine i 2 meseca
visina 112cm
težina 23kg (ima jedno kilo dva više nego što bi trebalo user posted image )
broj patika 29/30

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Visina dece
26.10.2012 10:05:59   
Anck Su Nmaun
Tara 2,5 godine - 99cm i 14 kg br patika 25

Hana 13 mes - 75 cm i 8 kg - mrva mrvasta br - 19

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 26.10.2012 10:07:48 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Visina dece
26.10.2012 10:10:31   
NadaR
* 4godine i mjesec dana

visina 113 cm
težina 21 kg
br patika 29-30 , zavisi od modela user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here