|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:34:35   
micketta
imam ja jos jedno pitanje...

ja sam nedavno danici skinula platnenu ogradicu, ali ona je u medjuvremenu pocela da skakuce unazad i ponekad tako skakucuci lupne glavom o ivicu kreveca jer nema mekane ogradice. da li je to opasno? da li da pod hitno vratim ogradicu?


_____________________________

zna baba

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:38:31   
New Mom
I mi malo-malo glavom o ogradu. Ne veruj da mogu tako jako da se udare, ali joj ipak stavim urolovan peškir sa obe strane.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:39:33   
*Alexx*
Vrati ogradicu. user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:42:45   
micketta
ali, ona ne udari u ogradicu sa strane, nego u onaj deo iznad/iza glave...
nikakvi peskiri joj ne bi pomogli. rotira se za 180 stepeni dok si rek'o keks.

vracam ogradicu, prepala me alexx user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:47:10   
lanajelena
Ma to i moj beban radi...on se celu noc vrti za 360 stepeni...nece im nista biti

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:49:20   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: micketta
vracam ogradicu, prepala me alexx user posted image


user posted image user posted image
Ma rekla sam ti da vratiš ogradicu zato što je bolje da bubne glavom u mekano, nego u drveni krevetac user posted image Možeš i peškir da postaviš, svejedno. Lupaće oni glavom, to sad nije ništa - kad ustanu, pa počnu da padaju po krevetcu user posted image
Ali neće dobiti nikakvu psihozu od toga što će par puta da bubne glavicom o krevetac user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:51:51   
micketta
pa, vala bash...
ova moja dobila neki novi trip da se udara desnom rukom po celu kad jede, k'o majmun...

necu vise da skrecem temu, obecavam

nego, sve hocu da pitam snelleTA, koja joj je to mlekarica rekla? da nije ona debeljuskasta? nekako mi sve na nju lici user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 11:52:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Samo čekam da osvane neka pametnica sa tvrdnjom da je dojenje štetno jer izaziva ravne tabane kod bebe !!! user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja sam Luku ljuljala da ga uspavam, prvo smo imali korpu na točkiće, pa sam to drmusala, pa u kolicima, gurajući ih preko praga ili ivie tepiha (napolju je obožavao kaldrmu), posle sam ga ljuljala u naručju, nekada energičnije nekada blaže, pa sam drmala krevetac, pa sam drmala dušek pod njim, pa sam ga držala za guzicu dok leći na stomaku i drmala... sve su to bile faze uspavljivanja do pre nekih godinu dana.

A za ogradicu, ja sam je skinula pre oko godinu dana, a tada je već bio u velikom krevetu, i i tamo sam je montirala iznad glave. Meni nije smetala, njemu nije smetala, a nije udarao glavu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 21:56:42   
Snelle
IZVORNA PORUKA: micketta

nego, sve hocu da pitam snelleTA, koja joj je to mlekarica rekla? da nije ona debeljuskasta? nekako mi sve na nju lici user posted image



Mick, znas me, znam te user posted image Jeste, ta, ta mlekarica, bucko user posted image

p.s. nekako mi ovo SnelleTa izgleda ko da sam muskarac user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 22:15:53   
snješka
Jao meni, kakva glupost. Ne bavim se kliničkom psihologijom, već nekom drugom, ali sam dovoljno naučila na osnovnom i poslediplomskom studiju da znam šta je psihoza, šta autizam i dr. poremećaji kod djece i da se nijedan, ama baš nijedan ne može izazvati ljuljuškanjem bebe u kolijevci, krevecu ili u majčinom naručju i krilu. Uh što se iznervirah radi budalaština svakakvih. 

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Psihoze kod beba
22.7.2010 23:59:48   
micketta
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: micketta

nego, sve hocu da pitam snelleTA, koja joj je to mlekarica rekla? da nije ona debeljuskasta? nekako mi sve na nju lici user posted image



Mick, znas me, znam te user posted image Jeste, ta, ta mlekarica, bucko user posted image

p.s. nekako mi ovo SnelleTa izgleda ko da sam muskarac user posted image



kao da je sad gledam kako to govori iako je nikad nisam cula da je to rekla, ali nakon 11 dana provedenih sa mlekaricama, covek im dusu upozna user posted image


_____________________________

zna baba

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Psihoze kod beba
24.7.2010 18:00:49   
oliveradj
Ja i sad ljuljam moju malu i ljuljala sam je ovo prvi put čujem svašta!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Psihoze kod beba
24.7.2010 18:03:01   
minavb
Ma gluposti. {re ce da dobiju psihozu od sirokog povoja, nego od ljuljanja.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Psihoze kod beba
30.7.2010 18:04:13   
Grejs
Pitala sam danas moju dr.neurologa za ovo ona kaze da je to netacno,da bebama ljuljuskanje prija a da im ne prija jako drmusanje jako agresivno ljuljanje jer to im preterano nadrazuje centar za ravnotezu zbog procesa koji se odvija u srednjem uhu najslicnije je onome kada sidjemo sa nekog ringispila pa nam se vrti u glavi.Dakle ljuljuskanje da,a agresivno jako ljuljanje ne.

_____________________________

"Neki traže da budemo ne njihovi prijatelji, već prijatelji njihovih zabluda. Zbog toga se ne ostvaruju ili kvare mnoga prijateljstva.", Duško Radović

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here