|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urin i urinokultura
14.5.2015 18:05:39   
Anoniman
superm ovde mozes iscitati http://www.stetoskop.info/Laboratorijska-analiza-mokrace-urina-3897-s3-content.htm o tome, a ti si rekla skoro da si imala upalu besike i mokracnih kanala, pa sve ukazje na to, mada posavetuj se sa lekaromuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Urin i urinokultura
14.5.2015 19:06:38   
superm
Čula sam se sa dr. Kaže da pijem uvin čaj i puno tečnosti.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Urin i urinokultura
14.5.2015 20:59:21   
Maraj
Superm zar sme uva u trudnoci user posted image
imas i onaj caj Josif Pancic za trudnice i decu. Njega sigurno mozes za uvu ja nisam sigurna. Koliko se ja secam ona ne sme u trudnoci. Proveri ti to

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Urin i urinokultura
14.5.2015 22:35:22   
superm
Dr mi je rekao urološki ili uvin čaj. Ja već pijem dosta Prolom vode, ona će mi najviše pomoći.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Urin i urinokultura
15.5.2015 9:16:48   
jekiki
Superm probaj i odmenjsku vodu, meni je ona pomogla, a ako imas nekog bliz Kraljeva gde je izvor pa da nju pijes e to je jos bolje.

_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Urin i urinokultura
17.10.2017 7:16:57   
Misha i Ljisha
jel ovo tema i za decu???

D ima proteina u urnu i ima cak i eritrocite. Krvna slika idealna, nema nikakve infekcije. UZ abdomena je kod nje radjen par 3 puta i niko nista nije spomenuo u vezi bubrega.

Treba nam potvrda da smo cakum pakum da moze da trenira hokej i ovo je sad prepreka. Evo opet nosimo jutros urin na analizu, da se proveri ponovo stanje, odneli smo stolicu i bris guze da se vidi da nema neke parazite mada nemam pojma kakve to veze ima sa proteinima u urinu.

Za njene 4 i po godine valjda nismo radili analize na parazite samo dok je bila beba mi ovo svake godine radimo i uvek je "cista kao suza" odnosno nema parazita.

Eozinofili su joj poviseni 7 jedinica cega god, ali ja mislim da ona ima neku alergiju na nesto sto nikada niije utvrdjeno jer je prosle godine imala urtikariju. I njoj su eozinofili skoro pa redovno poviseni a sve ostalo je super. Ne znam sta da mislim i sad se jako brinem da nema problem sa bubrezima.

Ima li neko iskustva na ovom polju?

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Urin i urinokultura
18.2.2021 19:18:45   
Filadendronka
D piski svaki cas, to traje vec duze vreme. Rezultat urina je ispod. Urinokultura nije pokazala prisustvo bakterija.Brinu me ti leukociti i fosfati.

user posted image



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Urin i urinokultura
18.2.2021 22:44:49   
lesli
Mislim da je prisustvo leukocita u maloj kolicini ok. Da li do 5 ili tako nesto je referentno (bar za odrasle). Njegov nalaz je od 2-5, tako da bih rekla da je to ok.
Za fosfate ne znam. Najbolje konsultuj nekog lekara. Da li mozda njihovo prisustvo ima veze sa ishranom ili to ukazuje da postoji neki problem. Meni se recimo u trudnoci redovno pojavljuju fosfati u urinu, a u ovoj i eritrociti. I ne pridaju neki znacaj svemu tome.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Urin i urinokultura
18.2.2021 22:48:00   
lesli
On ima i sluzi u urinu. I to verovatno zajedno sa fosfatima daje zamucen izgled, koji isto odstupa od referentnog.Laicki, rekla bih su leukociti ok jer ih ima svega nekoliko, ali da treba neko da ti kaze za tu sluz i fosfate. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Urin i urinokultura
19.2.2021 9:40:40   
Filadendronka
Hvala Lesli. Danas cemo kod dr, inace od ishrane nije sigurno posto jako slabo jede. Brinem svakako i zbog toga. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Urin i urinokultura
19.2.2021 9:50:17   
lesli
Nista Fil.Za leukocite stvarno mislim da ne moras da brine, mada jesam laik. A za fosfate i tu sluz ces videti vec sta kazu. Drzim palceve da nije nista strasno! 🤗

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Urin i urinokultura
19.2.2021 18:39:11   
lesli
Fil, jeste bili kod dr?Sta su ti rekli?

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Urin i urinokultura
19.2.2021 21:48:16   
Filadendronka
Da, danas bio mm sa rezultatom. Dr kaze psihicki, rezultat nista spec ne pokazuje. Bas sam besna, cim ne znaju neki uzrok odmah im je to objasnjenje. Videcu jos neki dan hoce ce li krenuti na bolje, pa da se obratim nekom drugom.


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Urin i urinokultura
19.2.2021 23:43:52   
lesli
Ne znam sta da kazem, jer znam da meni u trudnoci ne pridaju znacaj. Samo kazu da povecam kolicinu vode (a pijem bas puno).Sto ne pitas ovde na forumu za misljenje pedijatra?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Urin i urinokultura
19.7.2021 13:42:43   
JOKS94
Pozdrav, da li neko moze da mi kaze sta znaci kada su Epitalne celije dosta, da li je zabrinjavajuce ? Prva mi je trudnoca i ulazimo u cetvrti mesec...user posted image user posted image hvalaa

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 165
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here