|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 16:54:22   
smeško
Ја је већ учила, али је сада не волим. Уопште. Мислим да је неопходна, али не на овај начин. И ја чак хтела да је студирам. То ми је био сан у основној школи. user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:03:27   
Olga75
Znači časovi niks, sve znaš!
Okeeej
da se vratimo veronauci i građanskom.
konvencija o pravima deteta, deca i mediji, deca u medijima i ludila
isto ko veronauka
Nisu za školu!!!


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:12:03   
smeško
Олга, ,,Знам да ништа не знам''. user posted image user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:33:09   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: bebilule

Smeško, i jeste priča bila o krštenju.

Ivanka, sveštenik i vaspitačice nisu imale pravo izdvojiti djecu iz grupe. To je javna ustanova koju plaćamo. Da ima alergije, mama bi pazila na te sutuacije, a i one, po mojim uputama, a ne zato što su to sami smislili. Ja nisam tri godine znala za to i nisam mogla reagovati. I sada sam tražila, ne da ga pričeste, u to ne ulazim, već da mi jave kako bi ostao kući, jer ne želim tome da ga izlažem. Nije bilo fer prosto. Zato i stoji ovo Olgino, to je za crkvu, ne za škole i vrtiće.





Bebi, mozda mi je bioo glupo poredjenje ali sam htela da uporedim osecanja dece koja ucestvuju u necemu i one koja su sklonjena na strane. Znam ja dobro sta su alergije. 
Odjavljujem se 😊

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:36:23   
branki*
ja se slazem i sa smeskom i sa sanjicom.gradjansko uglavnom drz nastavnici da popune fond jer nemaju normu.cak sam i ja jednom ranije drzala gradjansko,odnosno mlatila praznu slamu,ali stvarno.sigurno ima i nastavnika koji su prosli te obuke i seminare i koji drze te casove kvalitetno.ali veronauka je iznad toga.i naravno da joj je mesto u skoli.nekoj deci je to jedina prilika da cuju nesto o pravoslavlju i bogu,,a to sigurno treba svako da zna i da postuje.veronauka ih uci samo dobrim i pozitivnim stvarima,jaca i vrednuje i osnazuje dobre osobine,postenje,pravednost,drugarstvo,istinoljublje,porodicu velica i njen znacaj.ma sve najbolje sto covek treba da neguje u svom karakteru.od kada postujem veru i crkvu i verujem u boga i molim se i citam puno sta su razliciti monasi pisali,trudim se da i sama jaca,m kod sebe sve te vrline i karakterne osobine,da ne mrzim,da prastam,da pomazem ,da se ne bahatim,i donese mi mir zaista.i deca treba da se uce tome od malena.

< Poruku je uredio branki* -- 3.10.2019 17:41:03 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:39:40   
Ivanka 75
I da se razumemo, nekada su postojali predmeti Priroda i drustvo od 1. razreda osnovne skole, i lepo je u njemu bil9 i od gradjanskog po nesto. A verujem kad bi se napravio kvslitetan udzbenik da bi i gradjansko i veronauka bili lepo uklopljeni.
Kao i narodna tradicija, ruke u testu. U moje vreme se to zvalo Domacinstvo. 
Deca tereba o svemu da znaju po malo. To sezove opste obrazovnaje. 

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:48:42   
Sanjica26 RR
Ivanka domacinstvo opet ima😀


Branki, pa gde si ženo. 😘

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:48:43   
smeško
Некада су најученији људи били свештеници. Радили су и у школама. Потпуно се слажем са тобом.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:49:52   
flamingos
Tako je Ivanka❤Bila su to lepa vremena,približnih smo godina.Moja sestra bliznakinja i ja koristile smo jedan komplet knjiga,samo smo sveske morale da imamo svaka svoju.Čak i blok smo jedan koristile dok ne iskoristimo sve,pa kupimo novi.A danas-te nastavni listovi,radne sveske,evo sad i pčelice.Jeste,nije bilo ni građanskog,ni verskog,pa nam ništa ne fali.Svakako da podržavam i veronauku i građansko,a od svega je najbitnije da su zdravi,ostalo će lako


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:52:14   
branki*
evo me,sanjiceuser posted image user posted image mrdam.opet u sedluuser posted image bili u bgdu,od septembra smo kod kuce,pocela da radim opet..turbo.da ne masim temu-veronauka opetuser posted image imamo u skoli diiivnu verouciteljicu,mnogo mi je draga i puno je volim.mozda je ona jedan od razloga sto sam pocela nekako vise da citam na ovu temu i da verujem.ne znam.ali sve sto sam procitala me navelo na razmisljanje i na osnazivanje dobrih osobina.malopre sam cula recenicu-vrhunac nauke je pocetak Gospoda.kad nauka nema odgovor i resenje,moli se BOGU.

< Poruku je uredio branki* -- 3.10.2019 17:54:38 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:54:23   
smeško
Недостајеш, Бранки!user posted image

Наравно да има везе! Сви на целину пројектујемо лични доживљај.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:55:07   
Sanjica26 RR
Tvoja koleginica isto ima misljenje o meni, kao ti o tvojoj koleginici. 😉



< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 3.10.2019 17:56:02 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 17:57:38   
branki*

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Tvoja koleginica isto ima misljenje o meni, kao ti o tvojoj koleginici. 😉



je l da,sanjiceuser posted image prepoznajemo se.
smeskouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
3.10.2019 18:50:30   
Rosita
I jedan i drugi predmet mogu da budu jako dobri i zadovoljstvo mi je što poznajem sjajne veroučitelje i nastavnike građanskog, ja bih išla na oba 🙂. Ja bih, sanjice, volela, da teolozi više u medijima govore šta vera jeste a šta nije, baš zbog ovakvih interpretacija o kojima Ana priča, ljudi bi se više okrenuli veri kada bi spoznali da je suština ljubav. Mene je Beseda na gori lično dotakla puno. 



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
4.10.2019 11:20:15   
milicicak
Obećah sebi da necu da pišem na ovu temu ali moram user posted image
Naravno da naše mišljenje oblikuje lično iskustvo i meni je jako drago što su veroučitelji uglavnom dobri predavači i divni ljudi. Ja nemam takvo iskustvo, a radila sam u školi, ali verujem vam svima na reč. Komentar o mlaćenju prazne slame ću da zanemarim, jer svaki predmet može da bude mlaćenje prazne slame i mnogo zavisi od samog nastavnika kako će gradivo da prezentuje i približi deci.

Ja imam nekoliko razloga zašto sam protiv veronauke a kad smo kod toga i građanskog u školama a glavni je polarizacija dece, teramo ih da obavezno "biraju" između dva predmeta. To je jednako izbor kao i kad ja kažem mini bubi moraš da pojedeš prženo jaje ili kajganu za doručak, svakako ne jede ono što voli. Ono što meni jako smeta kod tog obaveznog izbora je ta perfidna podela na one koji veruju u Boga, našu tradiciju, veru, pravoslavlje i time što idu na veronauku je čuvaju i na ove druge. Jer deca to tako vide, bar dok ne porastu dovoljno da shvate šta je jedno a šta drugo. Pa pogledajte komentare ovde, iz većine provejava da veronauka treba da bude u školi jer čuva naše običaje, tradiciju, veru. A jako je upitno šta je to naše jer u Srbiji žive građani svih veroispovesti i nešto čisto sumnjam da je van multikulturalnih sredina svakom učeniku obezbeđeno da sluša versku nastavu veroispovesti koju izabere pa mora na građansko iako to ne želi... Meni smeta to što ih već u prvom razredu dele po nečemu što je duboko lično i intimno, što oni svakako ne mogu da razumeju, samo znaju da jedni idu na versku nastavu a drugi na građansko. Pa se na veronauci sprema predstava o Sv Savi na kojoj deca koja idu na građansko ne učestvuju... Ili se na građanskom sprema predstava o lepom ponašanju na kojoj deca koja idu na veronauku ne učestvuju... I podeljeni su a u školi bi trebalo da nauče da cene i ne osuđuju različitost.

I još da dodam, ja sam imala iskustvo da me dete u petom razredu dok sam pričala o postanku života na Zemlji sav zbunjen pita: Ali, nastavnice, kako to može kad je nama nastavnica veronauke rekla da je Bog stvorio zemlju i sva bića na njoj za 7 dana a Vi nam sad pričate o milijardama godina? Videlo se da je iskreno zbunjen i da očajnički želi da veruje i jednoj i drugoj, jer smo mi ipak nastavnice, autoriteti koji u školi pričaju tačne stvari a ono što priča jedna je u direktnoj koliziji sa onim što priča druga... I objašnjenje da je jedno vera a drugo nauka potkrepljena činjenicama ne prolazi baš, bar ne u tom uzrastu. Naročito ako neko insistira da je teorija evolucije budalaština koja vređa inteligenciju, a ima i takvih među veroučiteljima. Smatram da im ne treba takva konfuzija u glavi...

I što reče Olga, da građansko ali od kuće, da veronauka ali u crkvi a u školi može da se priča i o jednom i o drugom na časovima Sveta oko nas, Prirode i društva, istorije, srpskog, filozofije bez potrebe da se deca dele jer samo tako svi imaju priliku da čuju sve.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
4.10.2019 11:44:11   
Ana RR
Mili, jako lepo si ovo napisala, slažem se apsolutno. Ja bih se samo nadovezala na ovo da u Srbiji žive građani svih veroispovesti - to je npr razlog zbog kod smatram da je naša himna totalno neprikladna. Ali to je verovatno već druga tema.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
4.10.2019 12:26:10   
smeško
И ја сам себи обећала да нећу више на ову темуuser posted image , јер немам апсолутно било какав проблем са тим што мислите другачије, али тако звучи. Ово ми је полемика са другарима уз кафу. Или са својим братом, умемо ми тако да развеземо док нам не досади. Углавном ништа битно не закључимо, поента је да се опуштено испричамо. user posted image О млаћењу празне сламе би се могло расправљати до 101 и назад, када си већ поменула. Предмет, за који сам везала тај израз, донео је деци у нашој школи још две књиге у ранцу, једну велику свеску и градиво које је део обавезе родитеља. А физичко немају организовано на адекватан начин. Што се тиче теорије еволуције, навешћу ауторе чим пре. Иначе, не знам како сте дошли до тога да су теорија еволуције и постојање Бога у супротности. Наш вероучитељ је све представио потпуно другачије и потпуно смислено, па деца немају било какву конфузију. Да, све зависи од онога ко преноси информацију.
И те поделе. Не знам зашто их потенцирате. Па баш тако се учимо да то није ништа страшно, радити различите ствари које друге не угрожавају и које смо сами одабрали. Ја не учим дете да се по сваку цену уклапа у сваку групу, него да буде свој. Том логиком, осетиће се изопштено и када неки другари изаберу часове хора, књижевне секције, па и ликовне, јер он није довољно добар у цртању. Осетиће се угроженим јер учитељица има три миљеника у одељењу, а он није међу њима, јер она воли девојчице. Или када не буде позван на сваки рођендан својих другара. Ја у томе не видим проблем. Живот је препун избора и лакших или тежих одлука, а они су његов део. Нису баш од стакла. Н најбоља другарица је муслиманка. И шта сад? Да не разговарају о томе, да се неко од њих не би осетио угроженим? Они о томе стално разговарају и доста лепих и корисних података су разменили о својој вери. Мили, па не би ни тај твој ученик био збуњен да му је неко икада објаснио шта је вера, сам појам имплицира. Да постоји више различитих и да свака има своје обичаје, доктрине,... Н приближно зна и када чија Н. година почиње и која је по реду. Моје дете се наслушало теорија и дискусија о Земљи као лопти или равној плочи. Објаснили смо му шта је званична трвдња, а шта су додатне полемике. Наравно да ће учити као и сви и надам се да ће једног дана бити довољно мотивисан да, можда и сам, реши да се тиме детаљније бави. Па, ко зна, можда буде међу првима који ће доказати да је неки нови Стоунхенџ заправо велика превара.


< Poruku je uredio smeško -- 4.10.2019 12:29:56 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
4.10.2019 18:16:10   
branki*
veronauka ne donosi konfuziju,donosi mir i spokoj.to je tako,to prihvatis,to ucis,tome se molis i to postujes.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
31.8.2021 18:08:01   
smoli
Sta odabrati, kako uopste doneti odluku umesto deteta? Prvaci su mali da bi znali vec sad za koji predmet da se opredele.


(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
31.8.2021 19:32:43   
dunja RR
Mi znamo odavno da je naš izbor veronauka, a sada smo na roditeljskom i upoznali veroučitelja, deluje jako fin i pristupačan.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smoli)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
31.8.2021 19:50:17   
smoli
Ne poznajem nastavnike, a ne volim da pridajem previse znacaja komentarima drugih ljudi jer danas ljudi svasta pricaju. Razmislicu jos, ali kad se jednom opredelimo za izborni predmet nema menjanja do kraja godine.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
31.8.2021 20:43:05   
dunja RR
Nakon nekih 10 minuta od početka roditeljskog ušao je veroučitelj, predstavio se svima, održao kratki govor i izašao, posle ga učiteljica dodatno nahvalila, i dala anketu da se opredelimo do petka. Ona će predavati građansko, onima koji ga budu izabrali.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smoli)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
31.8.2021 21:08:35   
smoli
Odlicno, nadam se da ce i kod nas biti tako i da cemo se upoznati sa nastavnicima izbornih predmeta. Trebalo bi da sutra saznam tacno kad ce biti roditeljski.


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
31.8.2021 23:08:04   
Sanjica26 RR
Imate samo jednog nastavnika izbornog predmeta. To je veronaukа. Građansko predaje uciteljica. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu smoli)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
31.8.2021 23:18:16   
smoli
Hvala, nisam to znala 🙂  Mislim da me vise privlaci veronauka za sada.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here