|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 13:23:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: demetra
Mislim da je istoj iskljucivo mesto u crkvi.

Iskreno,dok nisam posla na veronauku nisam znala toliko osnovnih stvari koje treba da se znaju,jednostavno je profesor tu i sta te zanima pitas i on ti objasni! I nikad,napominjem NIKAD nije nam receno nesto tipa "Bog je jedan jedini i naša vera jedina prava..." Profesor je pricao a ko je voljan da veruje veruje...

Sto se tice sekti... Kad ga zaposljavaju kao profesora verovatno mu traze neku diplomu a onaj ko je zavrsio teologiju ne verujem da ce biti u sekti nekoj!


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 20.11.2009 13:25:09 >

(odgovor članu demetra)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 14:42:47   
demetra
Ma to je ok, mislim da je lepo znati sto vise i o svojoj a i o drugim verama.Posebno sto smo mi generacije koje su to slabo mogle nauciti kuci.Ali i dalje smatram da se to uci u crkvi a ne u skoli.Pa ko voli nek izvoli.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 14:47:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

[napominjem NIKAD nije nam receno nesto tipa "Bog je jedan jedini i naša vera jedina prava..." Profesor je pricao a ko je voljan da veruje veruje...



ali BOG jeste 1 , a sad ko se kako i na koji način moli Bogu to je već nešto drugo ...ljudi su napravili tu podjelu na "bogove" a ne vjera kao vjera



ima i ona "i Bogu je prosto bilo krstimo l se ili klanjamo" (đ.balašević-sevdalinka-klik)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 16:57:20   
gina
Mi smo našeg sina koji je sada treći razred upisali na građansko vaspitanje. Uče o kulturi ponašanja, ophođenja, imaju radionice kao predstave gde pokazuju kako se snalaze u pojedinim konfliktnim situacijama itd.
Protivnik sam veronauke u školama. Veronauka bi trebala da bude nauka o verama, zar ne??? A na veronauci se ne uči ništa osim pravoslavlja, a u ovoj zemlji ima i katolika, muslimana, protestanata... Šta je sa njima? Ta deca nemaju pravo na izbor onda jer im je građansko jedina opcija!!!
Isto, ne mogu da prihvatim da ima toliko vernika i da u 21. veku ljudi i dalje ostaju toliko zalođeni Bogom i crkvom!!! Izgleda da je vera postala pomodarstvo jer 90% njih, nazovi, vernika ne živi po pravilima svoje vere.
Ja sam o mnogo čitala i proučavala i pravoslavlje, i katolicizam, i islam ali sebe nigde nisam pronašla tako da i dalje ostajem nekrštena kao i moja deca. Ako požele kasnije, i ako sebe nađu u nekoj veri neka se krste. Mada znajući roditelje, nema ništa od toga user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 17:10:40   
LillyT
Krstena jesam, ali se i dalje drzim za agnostika. Momak mi je katolik (nekrsten), ja satro pravoslavac. Nadam se da ce biti nesto normalno kada nase dete krene u skolu (tipa sexualno vaspitanje), ali ako stavri ostanu iste, ici ce na gradjansko.

Gina, kako nema veronauke i za druge vere? Moja mama radi u skoli (u ZR-u) i imaju "veroucitelje" koje salje crkva (kod njih dolaze samo za pravoslavne i katolike, nemaju druge vere). Bio par puta i pop u skoli, stercnuo se kada je ona citirala Crncevica i rekla da je "pravoslavni ateista"


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 17:21:35   
gina
LillyT, ne znam gde tvoja mama tadi, ali moj sin ide u OŠ Žarko Zrenjanin i tamo im pravoslavin pop dolazi da drži časove. Spajaju po dva odeljenja jer je otprilike 50% učenika opredeljeno za veronauku, a 50% za građansko vaspitanje.

< Poruku je uredio gina -- 20.11.2009 17:22:21 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 17:26:25   
LillyT
Gina, radi u srednjoj, no dobro, nema veze, malo mi bilo cudno da nemaju i druge popove ili ko vec to drzi. Bilo kako bilo, gradjansko je za sada po meni bolja opcija, nisam nikada bila za veronauku, ali to je vec moja stvar.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 17:38:54   
gina
user posted image

Kad budem napravila slicnu fotografiju gde popovi kupuju kod Kineza, kao vecina njihovih vernika, poslacu dete na veronauku....

< Poruku je uredio gina -- 20.11.2009 17:51:06 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 17:41:19   
Dora
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 17:48:35   
Anoniman
Bravo gina! user posted image

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 18:18:22   
Verus
ginauser posted image  super si!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.11.2009 19:09:17   
viking
Gina, carice! user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
2.12.2009 9:03:14   
afrodita
a da se vratimo mi malo na veronauku i gradjansko?
manite se shopinga.



(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
2.12.2009 9:05:19   
Anoniman
afro, jel Daki pojeo hleb onda kad su isli u crkvu?

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
2.12.2009 9:09:37   
Lu
Opet napad na popove....
Pa ne kupuju svi popovi Boss i ako vam je to mjerilo da li slati dijete na vjeronauk ili ne onda ste na totalno krivom putu!
A i ovo je kriva tema,temu o vjeri imamo,pitanje je šta izabrati u školi vjeronauk ili građansko vaspitanje!
Moje će dijete ići na vjeronauk u crkvu,jer smatram da je crkva mjesto za vjeru, a u školi, ako budem imala tu mogućnost, izabrala bi građansko vaspitanje!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
2.12.2009 9:12:50   
afrodita
Ne, to sam resila tako sto sam nametnula
neke obaveze da zaboravi da ode.
Mada mislim da ne bi on uzeo kada bih mu ja
rekla da je hleb i zalogajcic, ali ne zelim da ga
nude jer nije on duzan objasnjavati kako i zasto,
a neki ljudi ne mogu da shvate ni u familiji a kamoli
ko drugi.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
2.12.2009 9:16:10   
Anoniman
Svaka cast kako si to "sredila"user posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
13.12.2009 12:52:16   
Didy
U mojoj školi ima i katolički i pravoslavni predavač veronauke. Građansko vaspitanje drže poluobučeni nastavnici ostalih predmeta koji su pred penzijom i koji to rade preko volje, samo da bi imali normu.
Nismo još stigli do škole, ali kad Stefan krene, mislim da ćemo dobro razmisliti i uzeti sve u obzir. Naravno da ću pokušati da saslušam i njegovo mišljenje i da probam da procenim šta bi on više voleo. A do tad, ko zna šta će se sve promeniti, tako da još ne lupam glavom zbog toga...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
13.12.2009 13:59:38   
Anoniman
Pop u Boss-u? hihihi...covek voli kvalitet.

Ali to nije razlog zasto ne bih dete slala na veronauku.

Ne bih dete slala na veronauku jer ne zelim da ga tamo truju glupostima o Adamu i Evi, bibliji i sranjima...Ali to je moj stav.
Ne zelim da mi dete dodje pune glave gluposti o religiji, starom zavetu, spasenju, jadnom muceniku fucking Isusu...Tako da...nije pop razlog.

Gradjansko? Zao mi je sto ne postoji neka bolja alternativa...
Nadam se da kad moje dete krene u skolu...da ce tada biti mnogo toga promenjeno u obrazovanju...


(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
5.1.2010 18:07:23   
Lu
Maloprije sam gledala na RTS neku emisiju u kojoj su pričali u ovoj temi,odnosno o građanskom vaspitanju.
Počelo se predavati po školama prije 8 godina i postaje sve popularnije,s tim da za ovaj predmet više zanimanja pokazuju djeca iz nižih razreda i imaju bolje rezultate iz istog a prvo je se predavao samo u starijim razredima (4.-8.) pa tek onda se uveo u niže razrede.
Uglavnom se uči o demokraciji,toleranciji,ljudskim pravima,funkciji državnih službi...meni bi ovo bio dovoljan razlog da uputim dijete na tu nastavu.
Ima samo još jedan mali problem,djecu za sada uče učitelji ili nastavnici određenih predmeta uz pomoć priručnika a tek sada će se raditi na tome da se za ovaj predmet obrazuju nastavnici po posebnom programu.
Eto toliko sam saznala pa da vam prenesemuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.4.2011 0:27:50   
majathegreat
Svi mi jednostavno moramo da učimo građansko vaspitanje, jer je to normalno, jer u takvom svetu svi živimo, sva ta pravila važe za nas sve, svi smo pred zakonom jednaki i konačno, pa svi smo mi građani. Skroz je nelogično što postoji izbor između ova dva predmeta. Građansko su i uveli kao eto da vam malo izađemo u susret i namažemo oči. Veronauka ne sme da bude u državnoj školi. U tom svetu ne živimo svi i samim tim se stvara razlika među decom, a pogotovo što svaka verska zajednica ima svog predavača. Nanosi se nepravda, uvodi se netrpeljivost. Sve je kontra onome što vera predstavlja. Čovek je razumno i socijalno biće, nemojmo ga od ranog detinjstva upropaštavati. Bilo bi im pametnije da su uveli još jedan čas fizičkog vaspitanja (ali mislim pravi čas, ne da kažu sala je zauzeta, pa ćemo raditi diktat) ili možda još bolje da su uveli seksologiju u škole. Svašta imam da kažem još ovde, ajde malo da podignemo temu, mada sad odoh da spavam, ali šta ću kad sam sad videla da postoji ova tema.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.4.2011 0:40:45   
liliana
Upravo  i zato  je na roditeljima i učenicima izbor da li če učiti Građansko ili Veronauku.  Moram reči da se ne slažem da veronauci nije mesto u državnim školama. Naprotiv. Trebalo ju je odavno uvesti, ali to je več neka druga tema kako, zašto i zbog čega je nije bilo. Ko ne želi-ne mora pohađati; stvar sopstvene volje i izbora.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.4.2011 1:13:18   
choopa choops
Kod nas nema ni jedno ni drugo user posted image

Ima nedeljom skolica vjeronauke u kapeli pored nase crkve. A gradjansko vaspitanje ce valjda roditelji da nauce djecu user posted image

Ma salim se. Ja bi voljela da kod nas budu ovi predmeti jer mi se cini da su to jedni od rijetkih casova koji ne 'smaraju' djecu, tj. da je to vise kao ono kad smo mi imali C.O.Z. pa se malo opustimo...user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.4.2011 2:08:51   
anuksunamun
gradjansko vaspitanjeuser posted image user posted image user posted image a u seoskim skolama-moze veronauka...ta deca su predodredjena da uce veronauku...mislim takvo uslovljavanje je kretenizam GRADJANSKI.ONI KOJI su doneli Rezoluciju o ljudskim pravima-najvise je krse,al dok se u Srbiji ne preleze bolesti globalizma,trovacemo nasu decu istim,oduzmimo deci veru od malih nogu,to je prosto tako ljudski i humanouser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio anuksunamun -- 20.4.2011 2:17:59 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Veronauka vs građansko vaspitanje
20.4.2011 8:46:29   
minavb
Uh, veronauci nije mesto u skolama i tacka.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here