|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kad dete laže!
8.3.2018 15:15:53   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha



Vidno je slagala bez da je trepnula. Moja D nista nije jasno i rekla sam joj da je Sara lopov i lazov. mozda eto preterujem ali sutra ce to biti neciji novcanik ili novac i ko zna.


Ljiso, ovde tako piseuser posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 8.3.2018 15:16:48 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kad dete laže!
8.3.2018 15:24:36   
Misha i Ljisha
Vidim sta napisah user posted image

Al ajd da se ispravim ne rekoh joj "Sara je lopov i lazov" mislim onda ne bih vodila sa njom razgovor od pola sata user posted image

Rekla sam joj da sam prvo ponosna na nju sto je pitala vaspitacicu i mene cija je bombona i da je dobro postupila sto ju je vratila na mesto. I rekla sam joj da to VEROVATNO nije Sarina bombona i da nije lepo sto ju je pojela i njoj rekla da je njena. I td i td Naravno da sam spominjala lopove i lazove hehehe i celokupnu pricu da treba odneti pitati cije je, dati vaspitacici da pricuva isvasta.

Mislim imam ja u podsvesti jos uvek "prosvetnog radnika" koji pazi sta prica na casu user posted image

Nije to moja D shvatila kao nesto strasno. Ona se sa tom Sarom bas bas druzi. Mislim da su njih dve najbolje drugarice u vrticu. JA dete ne znam, osim na rodjendanima. I roditelje ne znam.


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kad dete laže!
8.3.2018 15:30:55   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Vidno je slagala bez da je trepnula. Moja D nista nije jasno i rekla sam joj da je Sara lopov i lazov. mozda eto preterujem ali sutra ce to biti neciji novcanik ili novac i ko zna.


Ljišo, mislim da nije bilo lepo od tebe što si to rekla. To je dete od koliko, 5 godina? Misliš da ono razmišlja o tom čije je to, videlo dete priliku za slatkiš i iskoristilo je. Ja nikada, ali nikada, ne pričam loše Marku o njegovim drugarima već se trudim da svaki postupak objasnim. Ne znam, nemoj se ljutiti na mene ali meni je to baš bzvz tako reći.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kad dete laže!
8.3.2018 15:36:03   
Misha i Ljisha
Ne ljutim se Ana. U zurbi sam tako opisala nas razgovor, izmedju mene i D. Da da me slusao stariji neko sigurno bi zakljucio da je moje misljenje da je lopov i lazov, ali cisto sumnjam da je moja D to tako razumela. A kazem nisam direkt tim recima rekla D. Vec celokupnu pricu o tome "kako nije lepo".

I kao sto rekoh, u pitanu je bombona pa manje vise o ruckanju bombone. (inace moja D ne jede u vrticu i gladna je bila kao vuk pa je nije uzela i pojela) vec me onako pogodilo to sto ju je moja D pitala da li je njena i ona ni pet ni sest Da.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kad dete laže!
8.3.2018 15:50:05   
Mala Elena
Sada da kazem svoj stav. Sto puta sam bila u drustvu gde se pricalo o deci iz komsiluka koja su nevaspitana, bezobrazna, mali adolescenti itd. Ali te price nikada necu svariti jer to su prvenstveno samo deca i dug je period ispred njih za formiranje karaktera. Ko ce sta biti, da li prevarant, bojadzija, lopov ili neko ko je uspeo u zivotu, za to treba sacekati .

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kad dete laže!
8.3.2018 16:00:17   
Misha i Ljisha
ME i moj tata prvi kaze da se nikad ne zna, od nemirka do genijalca i postenog coveka. Evo mm ima i primer u familiji, njegov rodjak koji je bio nemoguc kao dete, evo ga posteno radi ima porodicu, ugledan covek.

Nema to nikakve veze. Slazem se ja sa vama. Sa svima vama, nego kazem ostadoh u tom nekom soku. Npr bratanac zna da slaze, ali vidi se da "smislja" laz, ili kako da kazem da mu nije prijatno i da laze da bi se izvukao. A ovo je tako jedna bezvezna stvar i kazem ajd ono slazes odrasle al slagala je svoju drugaricu. Bespotrebno.

Recnik mi je grub eto u ovoj situaciji. Kazem da me slusao bilo ko od odraslih sigurno bi zakljucio da kratko i jasno mislim ono gore sto napisah.
Moja mama kaze da me u zivotu uvek najvise nervirala nepravda. I jeste celog zivota u skoli sam bila "drveni advokat" i za pravdu. Isterivala je i kad je trebalo i kad nije. Jedan od razloga sto sam izabrala da ne radim u struci, jedan od razloga sto sam izabrala da se ne bakcem sa politikom i td i td. Sad posle 35 godina meni tata kaze da od postenja nemam nista, a on me prvi naucio da budem postena.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kad dete laže!
13.3.2018 22:22:17   
mama Jo
Ja zaista razumem... kada ucite svoje dete da ne laze ni u kojoj situaciji, i onda dete prisustvuje situaciji da vrsnjak tako lako izgovorj laz, kako i sta objasniti svom detetu to?
Naizgled preterana Ljishina reakcija, ali jedna krajnje ozbiljna situacija zaista.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kad dete laže!
14.3.2018 10:29:52   
IvanaSK RR
Znas sta, mama Jo, mene ne interesuju druga deca. Ni da li su lagala, ni da li su nešto uradila... Deca pronalaze i izgovore u drugoj deci..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kad dete laže!
14.3.2018 10:31:42   
mama Jo
To jeste, konkretno ovde je i majka bila prisutna pa zna sta se zaista desilo...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kad dete laže!
14.3.2018 10:37:54   
IvanaSK RR
Da, ali ja ne znam sa sigurnošću da li je drugo dete lagalo, kralo... Svi su nevini dok se ne dokaže suprotno user posted image
Reci cu da mi ne znamo da li je to tako ili nije, ali da od njega očekujem da ne laze...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kad dete laže!
14.3.2018 10:49:10   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Da, ali ja ne znam sa sigurnošću da li je drugo dete lagalo, kralo... Svi su nevini dok se ne dokaže suprotno user posted image
Reci cu da mi ne znamo da li je to tako ili nije, ali da od njega očekujem da ne laze...

user posted image Bas tako

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kad dete laže!
14.3.2018 10:58:58   
Anck Su Nmaun
Po meni je malo prenaglila ipak su to deca a to obicna bombona. Sutra ce sigurno biti lopov user posted image kad poraste jer je kao dete ukrala bombonu..ma dajteee bre.
Ajde nek mi neka od vas kaze da kao dete nije slagala niti jednom, znacu da laze.


Sto se mene tice jedino gde lovim lazi je kod moje H kad kaze da je oprala zube a nije. I to ne kaze jesam nego kao nesto smrlja, vise je kao precutala odgovor user posted image Al znam je udusu pa joj dzaba user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kad dete laže!
14.3.2018 22:17:21   
Misha i Ljisha
jaooo a propo da se javim.

Anck kao sto i sama rekoh prenaglila sam.user posted image

Elem danas vaspitacice u vrticu nakon druzenja decu poslale kao da nesto srede a mame ostale same sa jednom vaspitacicom i tema je bila BOMBONE user posted image i izgubljeno nadjeno. Verovatno je vaspitacica ispratila celu situaciju taj dan, pa su "obradile temu"

Doslo mi da se smejem. Naravno da nije dete od 5 godina lopov sto je pojelo neciju bombonu ali ocito je i vaspitacica shvatila to ozbiljno cim su spomenule to na tom mini roditeljskom.

A laz, pa zna se kad se laze da se vrda, a kad dete laze eto da laze. Ovaj mali iznad danas slagao da mu je nas pas pocepao jaknu. Ja vec u frci jaoo boze kako, pa kako nikad nikom od nas nije pocepala nista da bi na kraju shvatili da je slagao i ni trepnuo. Kazem mene to laganje sto ja kazem bez treptanja bas zamisli. Ne vidis uopste da dete laze i da smislja pricu vec te prosto hladnokrvno slaze.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kad dete laže!
14.3.2018 22:29:39   
mama Jo
Generalno gledano i ja zaista mislim da su decije lazi ozbiljna stvar. Ns mislim ni ja da ce dete postati lopov jer je uzelo neciju bombonu... mohda su i mali jos, sta znam... ali u jednom periodu moze da dodje do toga da jedna laz vodi u drugu... i da se to prihvati tako olako... mogu i da navedem primer moje veoma bliske rodjake... ona ceo zivot laze 😂 i to tako za manje i vece stvari... u srednjoj skoli je non-stop bezala sa casova i svaki put majci rodjenoj u oci kaze - bila sam danas u skoli. Mene je milion puta gledala u oci i slagala za nesto sto unapred znam... a njeno objasnjenje je sledece: sve je stvar percepcije, ja ne lazem ja se samo snalazim u datoj situaciji 😂



_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kad dete laže!
14.3.2018 23:12:10   
Misha i Ljisha
lazi se oslade nekad. To je cinjenica.

I onda se ide u krajnost sto ti kazes laze se bespotrebno i za sitnice i non stop se laze i td.U principu da, bilo mi je drago sto je vaspitacica ispratila taj dan situaciju sto je shvatila sta se desilo i sto su isto tako prisle tom problemu na adekvatan nacin.

Nego gledam danas decu. Na tom takmicenju mama i dece. Vaspitacica je vikala mami : "nema varanja" user posted image . Pa stvarno??? Zar odrasloj osobi koja je dosla da se igra sa svojim detetom mora tako nesto da se kaze??? Sta onda ocekivati od deteta? Oni sve upijaju a ocito iz eto obliznjih primera nisu oni vise ni tako mali sa pet godina.Moja je naivko pa valjda nema ni razvijenu kritiku ali njeni vrsnjaci i te kako imaju. I vrlo su lukavi i promisljeni. Tesko njoj u skoli

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kad dete laže!
15.3.2018 0:26:51   
choopa choops
Naravno da nije primjereno ponašanje da dijete ukrade bombonu, i da (vrlo vjerovatno) slaže da je njeno, u prisustvu starije osobe. Ja bih svojima isto objasnila da to NIJE u redu, iz prostog razloga što i oni trebaju da znaju da takvo ponašanje nije moralno prihvatljivo, počev od sitnica, pa do rkupnih stvari. Ja sam slično vaspitana kao MiLJ, ali mislim da karakter osobe tu ima vrlo važnu, prsudnu ulogu. Sestra i ja, isto vaspitavane, ona bi mogla da slaže da ne trepne, ja ne bih nema tih para. Što se moje djece tiče, isto - ovaj mali i hoće negdje da nas slaže (druge ne bi), a ćerka i ako slaže, grize je savjest i onda dođe plačući nakon par sati da se izjada jer joj bude krivo user posted image

Meni je jako važno da ne lažu mene, ali eto, vrijeme će pokazati da li će se nešto mijenjati u budućnosti.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kad dete laže!
15.3.2018 7:23:15   
vocicana
Choopo, imas toliko ispravan stav u zivotu. Mnogo bi volela da te upoznam, ali zaista.Sve se kod malisana vidi, moj do sada nije uzimao tudje, ali zna da onako te kupuje nekim palamudjenjem, nekom pricom I oci bnesto kao na blink, blink.
Ali videcemo sta ce vreme doneti.
Ja msm da ce biti jedan of tih koji ce doci da sse izvine unapred I da kaze sta je uradio. Tako mi lici.


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kad dete laže!
15.3.2018 7:26:14   
Misha i Ljisha
choopa slazem se i sa tobom.

Nego postoje dve vrste dece hehe..Oni koji kada ih uhvatis u lazu ostanu postidjeni (oni najcesce i prestaju u nekoj dobi da lazu ili retko lazu) i oni koji se naljute sto su razotkriveni pa se jos svadjaju (vrlo nezgodan tip dece i najverovatnije nece prestati da lazu). Dete sa 5 godina laze. Dete sa 3 godine izmislja. Znaci postoji razlika. Moja D kad nesto izmisljam mi kaze "ti malo lagis" ili mi kaze "ti mene malo zekis" user posted image (naravno da su to moji izrazi)

U svakom slucaju granica mora da postoji. I naravno ono sto je ocigledno, roditelji koji fizicki kaznjavaju svoju decu ili im daju kazne, njihova deca cesce pokusavaju da slaze da bi se izvukli iz kazne. Bratanac je primer. Ne priznati ni za zivu glavu sta sam uradio ili cu dobiti kaznu. Znaci ne prenagljene reakcije roditelja ne valjaju jer vode u laganje. Kazem kod moje mama si mogao slomiti, polomiti, prosuti, napraviti nered, ma sve sve. Ako priznas, nista. Ok pocisticemo, zalepicemo i td. Ali ako lazes...kazem ugasio siuser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kad dete laže!
15.3.2018 7:40:58   
vocicana
Tacno Ljiso, samo dete treba upoznati dobro, tako se taccno I zna kakav stav zauzeti.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kad dete laže!
4.5.2018 10:33:36   
mama ivane
Cerkica ima 4 ipo god i zna cesto da slaze i to mnogo , obicno kada uradi nesto sto netreba !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kad dete laže!
4.5.2018 10:44:12   
Misha i Ljisha
Jao pre neki dan D rucka, i nesto joj se meso nije svidelo, pojela je sav krastavac i krompiric i ja rekoh ajd ja cu ti pojesti meso a recicemo tati da si ti sve pojela.

I dolazi mm i ona kaze "tata ja sam sve pojela" pauza od 5 sekundi. "Salim se tata nisam meso pojela, pojela je mama, malo se salim"user posted image dobila je sladoled jer UVEK govori istinu user posted image i izljubila sam je jer nije pala cak ni na moja ubedjivanja da slazemo tatu

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kad dete laže!
4.5.2018 23:06:41   
mama Jo
user posted image
Sad se setih ove price od gore za devojcicu i bombonu user posted image
I bravo za iskrenost user posted image
Moja J isto sve govori, koliko puta se desilo da baka i deka joj kazu - to je nasa tajna... ona odmah dodje i kaze mi user posted image
Nadam se da ce zadrzati to i u pubertetu 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kad dete laže!
5.5.2018 14:59:04   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Nadam se da ce zadrzati to i u pubertetu 😊

Samo se ti nadajuser posted image salim se, ali stvarno to nema veze... Deca se skroz promene u pubertetu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kad dete laže!
5.5.2018 20:21:03   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Nadam se da ce zadrzati to i u pubertetu 😊

Samo se ti nadajuser posted image salim se, ali stvarno to nema veze... Deca se skroz promene u pubertetu.


user posted image znaaaam... nadam se samo da necemo imati problema sa laganjem 😢

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kad dete laže!
5.5.2018 21:15:15   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: mama Jo


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Nadam se da ce zadrzati to i u pubertetu 😊

Samo se ti nadajuser posted image salim se, ali stvarno to nema veze... Deca se skroz promene u pubertetu.


user posted image znaaaam... nadam se samo da necemo imati problema sa laganjem 😢


Htela sam ovaj user posted image a ne user posted image 😂

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here