|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada beba počne da vidi?
29.10.2010 9:21:28   
mihi
Čak i sada vidi samo ono što mu se baš približi do 2. godine imaju 60% vida odraslih, ne vide sve boje....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kada beba počne da vidi?
29.10.2010 9:52:11   
Anoniman
Ma sve ja to znam, ali napokon vidi nešto... 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kada beba počne da vidi?
29.10.2010 11:30:17   
Shishica
A kako neko moze da zna kako oni vide user posted image
Cime to oni "mere"?
Mislim, ne bojkotujem nego me zanima bas....

Ja im ne verujem i gotovo! Vide nase bebike vise..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kada beba počne da vidi?
29.10.2010 17:20:19   
Anoniman
hahahah, Shishi, i ja sam to pitala... Kako znaju da bebu ne boli pupak dok se previja prvih dana? Neko se seća kako mu je bilo kad su ga previjali??? user posted image Isto pitanje važi i za ovo... kako neko zna koliko vide? Da ne vide u početku, to je jasno.  Možeš igrati pipirevke oko njih i ništa. Zagledaju se beo zid... Ne vide. Ali kako su izmerili koliko posle vide... to već ne znam. 

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kada beba počne da vidi?
29.10.2010 17:24:52   
anajid
Ja u porodilistu zamolila sestru da premota Andriju posto se ukakio,a nosice ih tek za 3 sata!Kaze ona meni ne brinite ne osete oni to do 15 dana zivotauser posted image !

Da a kako oni i to znaju?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kada beba počne da vidi?
29.10.2010 17:27:02   
Anoniman
E sad ću da otvorim temu! user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kada beba počne da vidi?
29.10.2010 17:28:52   
anajid
Nego sta,sta oni znaju o nasoj deciuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kada beba počne da vidi?
14.5.2011 14:13:30   
eni26

IZVORNA PORUKA: LillyT

Mislim da je NM (ako sam pogrešila, izvinjujem se) postavila negde jednu sliku kako bebe vide, ali da je to bilo negde na chat-u

Evo, našla sam

user posted image


da li je to stvarno takouser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kada beba počne da vidi?
14.5.2011 14:17:05   
New Mom
Sve su neke doce ispitivale, prinoseći različite predmete, primicanje maminog lica (na to sigurno reagije beba) itd. i preračunale.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu eni26)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kada beba počne da vidi?
7.11.2011 15:31:49   
Jeca*
Tokom prvih nekoliko dana, novorođenčad imaju prilično maglovit vid, i ne razaznaju detalje na objektima, ali ih privlači contrast ili promena jačine svetlosti. Njihov vid je samo 0.5/10 i bebe mogu da razaznaju objekat na oko 20 cm udaljenosti, što predstavlja meru koja odgovara udaljenosti između bebinog i majčinog lica.
Kada napune mesec dana, bebe počinju da pilje u oblike i veoma ih privlače objekti u pokretu i izvori svetlosti.
Kada napune dva do tri meseca, mogu da sagledaju sliku kao celinu te im stoga kontrast i izvori svetlosti više jednostavno ne privlače pažnju. Bebe počinju da posmatraju sopstvene ruke i počinju da pokazuju naklonost ka bojama, naročito ka crvenoj, plavoj i ljubičastoj. Počinju da poboljšavaju svoje veštine usredsređivanja na objekte koji se nalaze na različitim udaljenostima i, dok počinju da kontrolišu pokrete svoje glave, njihova sposobnost da istražuju okolinu i prate objekte u pokretu se takođe poboljšava.
Do četvrtog do šestog meseca pa nadalje, bebe počinju da razlikuju plavu od zelene i ljubičaste, i crvenu od žute i roze, žutu od plave, crvene i zelene. Oštrina njihovog vida nastavlja da se poboljšava; u stanju su da pilje u objekte na razdaljini od 90cm do jednog metra. Tokom ove faze, takođe usavršavaju svoju ruka - oko koordinaciju pokreta; bebe privlače stvari oko njih, i u stanju su da ih zgrabe dok polako uče da ih istražuju uz pomoć čula dodira.
Sa 9 do 12 meseci starosti, bebe sada mogu aktivno da traže objekte koji su unutar njihovog vidnog polja, ne samo pokretima glave, već i pokretima očiju. Počinju da vide dubinu objekata i veoma ih privlače trodimenzionalni objekti (cigle, lopte) kojima mogu lako upravljati. Vidno polje u ovom dobu se može uporediti sa vidnim poljem odrasle osobe, čak iako su njihove veštine na skali 4/10. Njihove veštine opažanja boja se takođe mogu uporediti sa veštinama odrasle osobe, i takođe razvijaju sposobnost da razlikuju različite geometrijske oblike.
Sa 18 meseci starosti, bebe mogu da uoče sličnosti i razlike u obliku i bojama. Počinju da se interesuju za oblike i detalje i njihova sposobnost da vide objekte sa strane se takođe poboljšava (više nemaju samo frontalno vidno polje).

izvor: chicco

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kada beba počne da vidi?
7.11.2011 15:33:05   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 36
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here