|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Presvlačenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 14:28:47   
vukosava
Palo mi na pamet da vas pitam kako presvlacite i gde bebe kad ste napolju a imaju malu i kako kad imaju veliku nuzdu u pelene?

Juce sam bila sa muzem u jednom restoranu gde imaju plasitcne podloge za presvlacenje bebe. Zakacila sam torbu za vrata kad kvrc, nigde vlaznih maramica. A ona - da ne objasnjavam, proslo na sve strane. Srecom sam imala neke male maramice za brisanje bradavica nakon ispumavanja i brisanje igracaka, ciste pelene, pa je posluzilo, a tetra pelene su zavrsile posle u kanti... Morala sam skroz i da je presvucem... Show... A bili smo na kracem putu ne blizu kuce...

Pa stoga pitam vas kako je to sad kod nas? Postoje li ove "baby changing stations" igde? Ovde postoje u nekim prodavnicama i nekim restoranima:

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio vukosava -- 28.7.2011 14:29:48 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 14:32:48   
Anoniman
Kod nas ova daska za presvlačenje ima samo u jednom kafiću i nigde više-Srbija brale user posted image

Mi se presvlačimo gde nam pogodno- na klupi u parku, u oborenim kolicima, ako je hladno, uteram kolica negde unutra pa isto tako... Doduše sad često već idemo bez njih u šetnju, ali (da ga ne ureknem) nuždu jako retko obavi napolju, uglavnom čeka da dođemo kući user posted image A na klupu prostrem jednu mobilnu presvlaku koju uvek nosim u torbi, maramice i kremica, nova pelena i džada! I iskreno me ne interesuje šta mi ko misli...

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 14:40:40   
Anoniman
Ja do sada nisam nigde naišla na "pulteve" za povijanje dece, možda jedino u Merkatoru ovde po NS, apo ostalim gradovima nisam ni obraćala pažnju. A i sve da ih ima, nekako mi je fuj da je spuštam na ta "proverena" mesta za presvlačenje kod nas u Srbiji, jer nisam sigurna da teta promeni krpu svaki put kad mlati tuda (a kupatilo je uvek u istom ulazu). Presvlačim je u kolicima, ako smo u nekom kafiću proverim da li mogu kolicima do toaleta, a ako ne, negde se zavučem da ne mlatim usranom pelenom ljudima pred nosom, presvučem je i gotovo. Vlažnih maramica imam na kile u torbi, uvek, rezervnu garderobicu, podmetač i slično. I što mi je najmilije, moja torba uvek izgleda nekako majušno iako u njoj nema šta nema, u poređenju sa torbama  drugih mama sa bebama. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 14:45:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: BubaMira
I što mi je najmilije, moja torba uvek izgleda nekako majušno iako u njoj nema šta nema, u poređenju sa torbama  drugih mama sa bebama. user posted image



user posted image isto... Pogotovo u poslednje vreme, vlažne maramice, flašica sa vodom, rezervna pelena i sprej protiv komaraca+par mojih drangulija-sve stane u malu Allstar trobicu za preko ramena user posted image Ljudi ne veruju kad počnem da izvlačim iz nje!

user posted image


< Poruku je uredio n i n a -- 28.7.2011 14:48:09 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 14:50:46   
vukosava
Sta radite kad je hladno vreme?
Kako kad putujete?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 14:53:49   
Anoniman
Kad putujem, naravno u kolima... A kad je hladno ako se igra, igralište je iza zgrade, dakle kući na presvlačenje, ako smo negde u gradu, uteram kolica u prvi market (kod nas ima samo jedan user posted image ), pa stanem sa strane, okrenem kolica da baš nije guza na izvol'te i hopa!

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 14:54:02   
Anoniman
Kad smo putovali - stanemo. user posted image Raširim podmetač na zadnji sic, podlogu razvučem i bebu presvučem.
Kad je hladno nije kakila. user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 14:59:03   
Didy
Na putovanju u autu. Kad je hladno, uvezeš kolica negde unutra i presvučeš. Ja sam jednom ušla u kafić (nije bilo gužve), rasprostrla prostirkicu na stolicu (zavukli smo se u neki ćošak), polegla ga, obrisala, stavila suvu pelenu i kraj.
Kad smo išli na more (imao je 8 meseci), svratili smo u restoran. Pitala sam ih gde mogu da presvučem bebu, pokazali su mi jedan sto u uglu (običan sto sa stolnjakom, nije bilo stolica oko njega) i tu sam ga presvukla.
Iskreno, Vukosava, ja se ovo nikad nisam zapitala.user posted image Stalno smo bili u pokretu i presvlačili se na raznim mestima, nikad nisam našla da je nezgodno ili nekom neprijatno.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Presvlačenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 15:00:37   
Anoniman
U NS ima "KAO" u Bazaru, mislim, ostavljen je jedan drveni deo, i tu kao presvuci bebu. user posted image

Te na rasklapanje što je gore slika, ima svuda u Budimpešti. Milina brale.

Desilo mi se da se Marko ukakio na sred H&M u sred kupovine. Ja došla na kasu pitam šta ću sad, kaže čika "Evo ključ od sobe za mame i bebe". Ja ušla, ma da poželiš da ti se dete tamo ukaki! user posted image Sve šareno, dva ona iz Ikee za prepovijanje, igračke, stolica (valjda za dojilje).

Kad putujemo... sad se Marko ukakio na autoputu kad smo išli sa mora. Sva sreća pa je Luka bio u kolima sa mojim roditeljima, pa nisu bile obe AS nazad, te sam ga povijala na zadnjem sedištu, tako da sam ja napolju.

Povijala sam decu u kolicima, na travnjacima, na klupama... ma svuda. Kad je zima uđemo u neki TC.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Presvlačenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 15:01:42   
Anoniman
E, da, i posebna pohvala za Plavu frajlu u NS, oni čak imaju i različite veličine pelena, čak mislim i različitih proizvođača, u WC. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 15:03:48   
Anoniman
I da..... Opet ja user posted image sad ću kući pa vas puštam na miru... UVEK, ali uvek nosim sa sobom paket vlažnih maramica i bar jednu pelenu... Tako da se nisam zatekla u situaciji da sam bila bez ovih rekvizita user posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 15:05:09   
Anoniman
Imamo temu "šta sve treba da sadrži torba za bebu" i sad idem tamo da apdejtujem sadržaj moje torbe. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 15:05:39   
Anoniman
Ja nekada zaboravim maramice user posted image , ali ladno bih tada oprala dete pod slavinom i obrisala ga WC papirom. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 15:06:57   
Olga75
dok nismo skinuli pelenu ( sad se pravim vazna user posted image ) uvek sam nosila : podlosku , vlazne maramice ( i sad ih nosim ) , par pelena , pavlovicku , kese i presvlacila sam je svugde , u dosta kafica ima onih obicnih presvlacilica pa kad je hladno tamo a kad je lepo na klupi , u putu u autu , ma svugde sam je presvlacila


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 15:07:07   
Anoniman
Mi smo se jednom okupali na uličnoj fontanici user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
28.7.2011 17:33:23   
vukosava
Samo da se razumemo zene presvlacila sam i ja moju i u kolima, i na klupici i u krevecu nije samo na ovome... Zavisi gde smo...

A na ovo obavezno stavim mekanu podlogu i plus carsav koji ovo sve pokrije. Ovo obicno montiraju pored cesme i kante pa mozes lepo sve da bacas i da pokvasis nesto ako treba. I wc u kom ovo ima je nesto veci od obicnog...

Da li bi isli cesce na neko mesto ako bi imali nesto ovako? Da li bi ovo bilo dobro uvesti da se ima na mestima gde idu mame sa decom?

A kad pominjete sadrzaj torbe, ja ne idem bez 4-5 pelena, 4-5 tetra pelena, 3 odelca za presvlacenje, kreme za d, losiona za suncanje, bar 4 igrackice, 2 para carapica ako odkud znam zahladni, dukserice (ovde negde unutra bude hladno zbog klima), kapice za sunce, vlaznih maramica za njeno d, vlaznih maramica za igracke ako ispusti negde da obrisem (ili cuclu koju je ranije koristila). Imam isto i oko 3 carsavcica bas zbog presvlacenja i mekanu podlogu za presvlacenje ako moramo negde drugo. Ja sa mojom mogu da budem i po 6 h napolju van kuce (ne u gostima nego bas svuda negde - voznja, prodavnica, kratko putovanje, park itd.). Nosim i po tri flasice formule napravljene - 237 ml, tri cucle u onoj navrci da nasfrafim na flasu, rezervnu kesu za ostavljanje prljavih cucli i rezervnu za prljave pelene.

Ja imam ovu:

user posted image

< Poruku je uredio vukosava -- 28.7.2011 17:38:37 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
29.7.2011 20:33:44   
Elvy
Zavisi gde smo, ako smo napolju tad to odradim u kolicima ili pored kolica posto gospodin vise nece da sedi vec da stoji dok se presvlacenje obavlja. Srecom u parku u koji ga vodim ima cesma sa vodom pa mogu da ga operem, a ako sam van tog parka onda idu vlazne maramice nakon kojih sledi polivanje vodom iz flasice. Trzni centri su najmanji problem posto su opremljeni za te slucajeve. Najveci problem je u centru Bg gde ne postoji ni jedan restoran u kom se dete moze presvuci user posted image , mada sad kad je stariji pa moze da stoji ni to mi nije problem. Sto se tice putovanja i hladnog vremena to sam nekako imala odjednom, jer sam zimus isla za Kanadu, tako da smo morali da se presvlacimo u kolima vise puta po hladnoci, pa bih rasirila nesto preko zadnjeg sedista i presvlacila ga kako znam i umem uz upaljeno grejanje. Srecom nije obavljao nuzdu kad smo bili napolju, ali verujem da bih ga jednostavno odvela kuci ili u najblizi objekat jer je tamo prilicno sve baby friendly pa ne bi imala bas previse problema da ga presvucem

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Presvlačenje bebe na javnom mestu
29.7.2011 23:47:28   
New Mom

IZVORNA PORUKA: vukosava


Pa stoga pitam vas kako je to sad kod nas? Postoje li ove "baby changing stations" igde? Ovde postoje u nekim prodavnicama i nekim restoranima:


Ima u Mac-u. U Merkatoru ima soba za prepovijanje, ali npr. nema stolice za mamu pri podoju (dok u BG-u u Delti i Ušću ima nekoliko). Za restorane ne znam. Sad sam videla na aerobromu sobu, strava je, ima i kožni trosed za mame za podoj, a i zasebni wc u nastavku.

Ja nosim plastičnu podlogu i još onu jednokratnu, 3-4 pelene, vlažne maramice, malu kremicu, tetra pelenu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Presvlačenje bebe na javnom mestu
30.7.2011 14:54:42   
vukosava

IZVORNA PORUKA: New Mom

Ima u Mac-u. U Merkatoru ima soba za prepovijanje, ali npr. nema stolice za mamu pri podoju (dok u BG-u u Delti i Ušću ima nekoliko). Za restorane ne znam. Sad sam videla na aerobromu sobu, strava je, ima i kožni trosed za mame za podoj, a i zasebni wc u nastavku.



To je divno. Sa takvim stvarima vidis da zele mame i bebe u gostima...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Presvlačenje bebe na javnom mestu
3.8.2011 21:37:38   
mikica sa
vuko, ovo ti je supe tema. ja o tome nisam razmisljala dok nisam sad bila na odmoru u Sa jer tamo rijetko gdje imas sobu za presvlacenje beba, na zalost user posted image
ovdje je to nesto sto se podrazumijeva i stvarno je ekstra. najvise mi se dopada dm jer kod njih imas i rezervne pelene ako ih neko zaboravi. iskreno, rijetko mi se desava da se ukaki ali kad sam bila u Italiji bila sam prinudjena da ga presvlacim u kolicima. posto je sad porastao jako je nezgodno plus sto stalno neko ulazi i izlazi iz wc-a.
torba mi je slicna kao i vukina i u njoj nema sta nema. nekad stvarno razumijem postare kad ih bole ledja user posted image

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
24.11.2011 1:49:41   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Anoniman

Kad smo putovali - stanemo. user posted image Raširim podmetač na zadnji sic, podlogu razvučem i bebu presvučem.
Kad je hladno nije kakila. user posted image



Moja je prerasla ovo za presvlacenje pa je sad presvlacim na ovaj nacin, na zadnjem sedistu auta...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
24.11.2011 8:54:01   
Anoniman
Vuko, uskoro ćeš morati u gepeku user posted image Mi imamo karavan, i lepo se tamo presvučemo...

A neki dan se lepo uneredio u skafanderu na sred korzoa... Ja u prvi kafić, pitam je l mogu do toaleta, oni me pustili, i sreća baš su imali široke pulteve oko lavaboa, ja tamo prostrla prekrivač iz kolica i presvukla gospodina ukakanog user posted image Da nije bilo tog pulta ja bih ga presvukla u kolicima... Samo mi bilo bitno da uđemo na toplo da mogu da ga skinem

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Presvlacenje bebe na javnom mestu
24.11.2011 12:18:31   
Anoniman
Mi se presvlačimo gde stignemo... Ako imamo gde da se sklonimo super, ako ne, šta da se radi... U Immocentru smo se presvlačili u hodniku ispred Akse, u tržnom centru kod Mr Brikolage smo sedeli u kafiću a pošto toalet ima samo u suterenu na drugom kraju, presvlačili smo se na klupi u sred kafića...Kad je frka i u as je presvučem, samo podvučem podlogu pod guzu i u tri poteza gotovo...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here