|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 9:05:10   
Iwana87
Uh mina.Opet ti kazem religija i sujeverje su povezani toliko da evo i ti ne pravis razliku.A opet nemaju veze jedno sa drugim.Niti u jednom delu pravoslavlja se ne spominje da dete treba samo krstiti i da mu ne treba vise nista da bi bilo zdravo i srecno.I to jeste glupo ako neko veruje samo u to.Znas vic za Pirocanca kad trazi 7 na lotou pa mu Bog kaze pa uplati vec jednom.Isto to je ovde.Prvenstveno voli svoje dete,brini se o njemu na najbolji moguci nacin,upotrebi sve mere medicinske zastite,a ako pritom i verujes u boga krstis svoje dete,i molis se za njega.Ponovo ti kazem nema to veze sa pozivanjem raznih baba koje ce da mu baju da ne place ili da spava nocu,Popovi to ne rade niti postoji neka takva molitva da ti beba ne place.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 9:07:48   
gagins
Mina ja sad stvarno ne vidim ikakav smiasao u ovome sto si rekla!!!
I oni roditelji koji krste svoje dete i oni koji ne krste vode racuna o svom detetu i vakcinisu ih redovno,kakve to veze ima sa verom i krstenjem!?!user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.2.2010 9:08:09   
LillyT
Bapske price postoje izuzetno dugo, pre svih nas prisutnih i verujem da ce postajati i dalje. Navedeni su ovde i primeri kako obrazovani ljudi veruju u njih i razbijena je predrasuda da su one samo tipicne za ruralnu sredinu. Pitanje vere je nesto drugo, crkve i popova nesto trece, a verovanja i obicaji cetvrto. Svako ima prava da veruje u nesto, to nije samo kod nas obicaj, nego u vecini zemalja ljudi imaju svoje rituale. Ja sam cula samo nekoliko prica (o obicajima za dete) i totalno su mi glupe, ali ne zelim da se smejem ljudima koji detetu vezuju crveni koncic, ali ja to svakako necu da radim. Pravo izbora. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Da li verujete u bapske priče?
17.2.2010 9:10:21   
minavb
U čemu ne vidiš smisao gagins?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 9:19:00   
gagins
Meni nije smešno kad neko veruje da decu, umesto vakcina i odgovarajuće nege, od bolesti štiti malo vode i promuklo mumlanje popa.


U ovo,ja zaista ne verujem da ima roditelja koji krste dete a ne vode ga na vakcinu jer samtraju da je krstenje dovoljna zastita od svega!
A ovo stvarno nije vise tema koja je zapoceta!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 9:20:33   
minavb
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: pcelica Maja

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: dadaa

i kada je dete krsteno veca zastita mu ne treba....



Ja znam da treba da se krsti pre prve godine!user posted image




Ovo je mešanje religije i bapskih priča.


Kad već čitaš komentare, pročitaj sve. Ja sam napisala šta sam napisala, komentrišući ovo što ti sada citiram.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 9:26:53   
gagins
Da Mina,zena je veroivatno mislila da mu veca zastita ne treba u smislu bajanja,koncica i ostalih babskih stvari,jer koliko znam pravi vernici i crkva su protiv bajanja i crvenih koncica,svako ko krsti dete zna da popovi ne vole da vide detetu crveni konac oko ruke,a ne u smislu zdravstvene zastite!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 9:30:28   
Iwana87
Ala rade hormoniuser posted image Ko sto rekoh ajte da se batalimo religije.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 9:31:57   
minavb
Ni bajanja ni krštenje dete ne mogu zaštiti. Jedino odgovarajuća nega i zdravstveni nadzor, naravno, uz puno ljubavi i pažnje.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 9:40:05   
Snelle
Mina, to je tvoje mišljenje i tvoje pravo da tako misliš. Vernici misle drugačije i takodje imaju pravo na to. Rasprava oko vere i različitih mišljenja je nešto jako ozbiljno i nešto što kad se započne nema kraja, zato ajde lepo da nastavimo da se družimo, pre nego što rasprava krene u pogrešnom pravcu user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 9:52:13   
Iwana87
Snelleuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 12:22:39   
Anitaaa
Meni su govorili i ako imam hladna stopala da ću roditi dečaka,a to što sam zaboravna znači da nosim devojčicu-to su pričali drugiuser posted image





_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 12:31:20   
Anoniman
Iscitirah svašta da se složim i ne složim, i evo sve sam obrisala jer zaista nije mesto za mešanje religije i babskih priča.

Ja nisam krstila dete, i nadam se da neću ni morati, nek sam bira kada odraste.
I nisam vernik.
I smatram potapanje bebe u ono bure totalnim maltretiranjem.
Ali to sam ja...

No, ako me pitate šta je bolje: da li krstiti dete ili mu bajati (ugašena šibica u vodu koju beba treba da popije...)... kažem: krstite decu!
user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 238
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 12:32:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Meni su govorili i ako imam hladna stopala da ću roditi dečaka,a to što sam zaboravna znači da nosim devojčicu-to su pričali drugiuser posted image






Nemoj da se ljutiš, ja nemam pojma dal imaš dečaa ili devojčicu? Otišla sam u spisak mama, ali meni je Mateja unisex ime. user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 239
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 12:35:27   
Rivana
Ja sam se uvek grozila od tih vracara i baba, joj to mi je tako grozno, a znam zene koje su vodile decu da im gase ugalji salivaju olovo kao da se deca ne plase, da nemaju strah. Ma to je meni sve grozno kakve bre babe

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 14:28:18   
Anoniman
A kad vec citas komentare procitaj ovo!
IZVORNA PORUKA: dadaa

ne verujem u bapske price..veliki sam vernik i trudim se da odolim svim tim stvarima..Crkva nema neka svoja pravila za takve stvari kao sto su sta treba raditi u trudnoci..sta kada se dete rodi itd..Crkva nas uci kako da se ponasamo pri molitvi,kako da obelezimo slavu,kako uskrs i kako badnji dan..i kako da volimo bliznje svoje i jos mnogo toga..po meni dete treba krstiti sa 6 nedelja..i to da se dete krsti na 1 rodjendan mi sami smo izmislili da ne bi pravili dva troska..i kada je dete krsteno veca zastita mu ne treba..nemoj te se opterecivati takvim glupostima..

IZVORNA PORUKA: minavb
IZVORNA PORUKA: pcelica Maja
IZVORNA PORUKA: dadaa
i kada je dete krsteno veca zastita mu ne treba....

Ja znam da treba da se krsti pre prve godine!user posted image

Ovo je mešanje religije i bapskih priča.


Dadaa je mislila na to da je dovoljno da krsti dete i zastiti ga od uroka i drugih gluposti pa samim tim i da ne veruje u bapske price!
Komentarisala sam dadaa-in post o krstenju,kod nas se dete krsti do prve godine! Religija i babske price se ne mesaju,svako ko je pravoslavac to zna!

I mene stvarno boli d**e da li ti verujes ili ne verujes,ali ne dozvoljavam da meni,kojoj verujem u Boga,pljujes po tome! Ja nikad nisam komentarisala vase stavove o verovanju i ne verovanju (samo preletim preko toga) pa tako Vas molim da se suzdrzite i vi!

Volim ovaj forum mnogo i ne zelim da mi se zgadi ulazak na njemu!


< Poruku je uredio pcelica Maja -- 17.2.2010 14:35:14 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 241
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 15:09:41   
Iwana87
Pcelice nemoj tako,i ja sam vernik i puno puta sam zbog toga upala u vatru,ali ovde stvarno nije ni vreme ni mesto,ajmo da se smirimo i nastavimo pricu u onom pravcu u kom treba da ide

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 15:31:51   
lothroniell
Slazem se sa Iwanom... Pcelice jednostavno svako ima svoje misljenje i svoj stav... Ti imas svoje, drzi ga se ali nemoj da se zestis jer neko ne razume to sto ti osecas i u sta ti verujes! user posted image A cak i ako osecas da "vredjaju" tvoj stav, nemoj ljutnjom da vracas, smireno im pokazi kako to nije ok i kako treba da te ispostuju! user posted image
I da, u mojoj kuci su svi vernici, imam kuma monaha i kuma svestenika, procitala sam dosta teoloskih knjiga, mogla bih se tri dana raspravljati sa nekim ljudima ali jednostavno zaobidjem to, jer takve rasprave nemaju smisla! Niti ces ti njih ubediti u nesto, niti oni tebe, ljudiskije je da popustis, a pravoslavnije da se prekrstis i nastavis dalje! user posted image

< Poruku je uredio lothroniell -- 17.2.2010 15:34:32 >


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 15:38:49   
gagins
Slazem se sa Iwanom... Pcelice jednostavno svako ima svoje misljenje i svoj stav... Ti imas svoje, drzi ga se ali nemoj da se zestis jer neko ne razume to sto ti osecas i u sta ti verujes!  A cak i ako osecas da "vredjaju" tvoj stav, nemoj ljutnjom da vracas, smireno im pokazi kako to nije ok i kako treba da te ispostuju!
I da, u mojoj kuci su svi vernici, imam kuma monaha i kuma svestenika, procitala sam dosta teoloskih knjiga, mogla bih se tri dana raspravljati sa nekim ljudima ali jednostavno zaobidjem to, jer takve rasprave nemaju smisla! Niti ces ti njih ubediti u nesto, niti oni tebe, ljudiskije je da popustis, a pravoslavnije da se prekrstis i nastavis dalje!



user posted image user posted image user posted image ,tako je,a ja ti pcelice savetujem da se ne nerviras zbog komentara,ja sam takodje odreagovala jer sam morala bar malo odbraniti nas stav i ispraviti totalnu glupost koja je napisana!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 17:14:35   
Anoniman
Pa bre dosta je vise,ja zaobilazim komentare vezano za religiju na ovim temama gde  nije mesto a citiraju a pre toga ni ne procitaju kako treba a prave se pametni! Pa ako mogu ja da iskuliram svaki put mogu i oni!

Loth ne zelim nikog da ubedjujem ni u sta,kao sto ja imam svoje tako i svi imate vase misljenje,ali ne zelim da budem bockana zbog njihovih stavova i pametovanja drugima!
Ljubim ja vas punooooo... user posted image

< Poruku je uredio pcelica Maja -- 17.2.2010 17:18:35 >

(odgovor članu gagins)
  Direktna veza do poruke: 245
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 17:32:53   
Anoniman
Nemojte da se svađate, pa ovo je bila tema za smejanje... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: Da li verujete u babske priče?
17.2.2010 17:40:25   
Anoniman
Smejemo se mi... user posted image

A ono da se ne sutiraju macici i kucici je kod mene tacno... mislim kod moje mame,zato zene pazite za svaki slucajuser posted image ! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 247
   RE: Da li verujete u babske priče?
27.2.2010 14:54:29   
Anoniman
joooooooooooooooooooooj!
user posted image crven konac!


Jutros pijem kafu sa mm... ćaskamo bezveze ...stiže neka strina na kafu , tu je i sveki aj pijemo svi zajedno...u jednom momentu se potegne tema o crvenom koncu koji se vezuje tek rođenom detetu... pustim ja njih da završe (al* sam ih pustila ,možda 2 minuta...)


i onako flegmanski(jer sam shvatila da ne vredi drugačije, što ja više penim dok pričam to njih više zabole...)

" Ma, to su čiste gluposti.Bolje da babe detetu kupe zlatnu narukvicu nego da vezuju takve gluposti... svi ti običaji su čisti izgovori za nešto..."


             user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 248
   RE: Da li verujete u babske priče?
27.2.2010 15:17:17   
bratzz
IZVORNA PORUKA: kaliopi

joooooooooooooooooooooj!
user posted image crven konac!


Jutros pijem kafu sa mm... ćaskamo bezveze ...stiže neka strina na kafu , tu je i sveki aj pijemo svi zajedno...u jednom momentu se potegne tema o crvenom koncu koji se vezuje tek rođenom detetu... pustim ja njih da završe (al* sam ih pustila ,možda 2 minuta...)


i onako flegmanski(jer sam shvatila da ne vredi drugačije, što ja više penim dok pričam to njih više zabole...)

" Ma, to su čiste gluposti.Bolje da babe detetu kupe zlatnu narukvicu nego da vezuju takve gluposti... svi ti običaji su čisti izgovori za nešto..."


            user posted image


Ako si im rekla. Ja uopste ne obracam paznju na babske price svasta sam cula od kad sam trudna svega ne mogu ni da se setim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Da li verujete u babske priče?
27.2.2010 15:30:36   
maslinica
citam ja ovo..al je bilo zustro...imam samo primer iz vlstitog iskustva i podeli cu ga sa vama..kad sam bila beba manje od 3 godine, jako sam obolila na besiku i bubrege i stalno su me vukli po bolnicama, cak je bilo slucajeva da mama nije mogla sa mnom da ostane u bolnici, nego ja tako sama i mala, secam se i danas nekih sekvenci od tada. Od tog soka i svega, nakon normalnog odlaska na nosu, tutu kako ko kaze, pocela sam da piskim u gacice...i to svesno...znam da moram al necu da kazem....i odvela me baka na selo i prolazili cigani i ciganka baaki govori na izust moj slucaj..unuka, piski..i sve redom....i kaze joj da ode do crkve zapali tamjan i ne znam vise sta ne i pospe po meni 3 puta dok budem spavala....NIKAD se vise nisam popiskila u gacice.....e sad...moja mam je to saznala godinama kasnije i nije mogla da vetuje da su joj takvo sta precutrali i bilo je svega....

elem, ja sam i krstena...od kad znam za sve to...romima uvek dam dinar kad me traze..a tim babam sta geldaju, caraju, bajaju nikad ne bi otisla i jakooooo ih se bojim....

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here