|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li verujete u babske priče?
11.12.2009 18:20:54   
LillyT
Evo me trco.....

Mene to ne dotice bas nesto puno, jer uvek isteram po svom (nadam se da ce tako i biti), a i moji (okolina) nisu bas pristalice tih vradzbina. Ali, poludim kada to cujem od nekih ljudi. Moj momak radi sa gomilom nekih vernika, koji i dalje veruju u magiju i tako te gluposti, sta je on tamo sve cuo, majko moja. Najstarsnije je sto ti ljudi STVARNO veruju u to


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Da li verujete u babske priče?
11.12.2009 18:22:28   
Trcosava
Znam, ali mi bilo slatko kako si se iznervirala - pa ja reko' da te malo umiiriiiim user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Da li verujete u babske priče?
11.12.2009 18:25:26   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Znam, ali mi bilo slatko kako si se iznervirala - pa ja reko' da te malo umiiriiiim user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Da li verujete u babske priče?
18.12.2009 11:01:38   
Iwana87
Da se i ja pridruzim prici.U kraju odakle sam nikad nist od tog niko nije primenjivo niti se pricalo o tome.Jedino sto se kao radi to je da se dete vodi u 3 kuce i to nemam pojma zasto.Od kad sam se udala cega sam se sve naslusala to je strasno.Inace porodica nm je jako interesantna.Ja sam iz Srbije,muz Makedonac.U kuci zivimo mi u prizemlju  njegov brat i snajka Bugarka na spratu.Imaju malog bebca 6 meseci.Bas me interesuje koji ce jezik dete progovorite user posted image user posted image user posted image Elem,u sta sve ovde ljudi veruju.Ne cude me toliko starije babe vec mladji ljudi.Od vencanja dok ne prodje godinu dana ne ide se na groblje.Beba se kupa ujutru inace ne moze da spava uvece.Do 40 dana se nikuda ne ide niti sme neko da ti dodjeuser posted image (a moji roditelji kojima je to prvo unuce?)Do skora je sverkva kupala jetrvinu bebu,kao to baba radi?(kako da ne) ,sve dok nije svog sina,bebinog tatu "izbacila" van jer ne sme da vidi bebu golu?????user posted image Naravno jertva poludela.Do god dana ni majka ni beba ne idu nigde.Ma da se samo setim cega sam se sve naslusala.Da,i to da sve sto ima u kuci od hrane moram da pojedem ja kao trudnica i jetrva jer doji bebu,da ne mislim na to.,a kilograme ko ce da skida?Strasno.I nervira me sve to a najvise sto niko nema pojma zasto je to tako samo slepo veruju u sve te gluposti.


(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Da li verujete u babske priče?
18.12.2009 11:08:42   
anajid
Iwana prvi put cujem za ove obicaje i rituale.Svasta!Ma ne obracaj paznju,pa nece valjda tvoji roditelji toliko cekati da vide svoje unuce,pih!

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Da li verujete u babske priče?
18.12.2009 11:12:47   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

Evo me trco.....

Mene to ne dotice bas nesto puno, jer uvek isteram po svom (nadam se da ce tako i biti), a i moji (okolina) nisu bas pristalice tih vradzbina. Ali, poludim kada to cujem od nekih ljudi. Moj momak radi sa gomilom nekih vernika, koji i dalje veruju u magiju i tako te gluposti, sta je on tamo sve cuo, majko moja. Najstarsnije je sto ti ljudi STVARNO veruju u to


Mogla bi da ispricas sta su mu sve napricali.user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Da li verujete u babske priče?
18.12.2009 12:32:50   
Iwana87
anajid,kad sam cula zaprepastila sam se i stvrno me je sve to nerviralo ali verujem u Boga i tom recenicom zavrsim svaku raspravu pre nego uopste pocne user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Da li verujete u babske priče?
18.12.2009 12:36:41   
anajid
 
IZVORNA PORUKA: Iwana87

anajid,kad sam cula zaprepastila sam se i stvrno me je sve to nerviralo ali verujem u Boga i tom recenicom zavrsim svaku raspravu pre nego uopste pocne user posted image

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Da li verujete u babske priče?
18.12.2009 12:40:01   
mejra81
Verujem....
Posebno kad kazu,porodilji treba mir,odmor,razumevanje,podrska....sve sto pozeli.....user posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Da li verujete u babske priče?
18.12.2009 13:14:15   
Iwana87
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Da li verujete u babske priče?
30.12.2009 17:01:13   
Ence
Ja ne verujem u babske price ali ..... zivi sam dokaz da nesto ipak postoji
Kada je moja mama bila prvi put trudna sa bratom svi su je pazili i opominjali
da nesto slucajno ne ukrade, njoj je to bilo bzv pa je kad je drugi put bila trudna
htela bas da isproba i eto sad ja nosim beleg na telu bas u onom obliku predmeta
koji je ona ukrala. Moja snaja je takodje htela to da isproba sa drugim detetom
i evo bebac ima ispod pupka beleg.Hi hi hi kaze moja mama htela da me obelezi
ali meni je moj beleg bas lep i nije tako upadljivo tj. sreca moja pa nije na licu.user posted image

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Da li verujete u babske priče?
30.12.2009 17:16:48   
Anoniman
nevjrujem

(odgovor članu Ence)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Da li verujete u babske priče?
19.1.2010 18:57:57   
buhla
user posted image user posted image user posted image
sto ne volim kad krenem nesto o bebcu da pricam, kako je zivahan, kako sam vdela na uz prcast nosic, kako sam videla odelce ili nesto za njega, a nda mi taj neko odgovroi... ma samo da je zivo i zdravo... nije bitno na koga ce da lici,... ima vremena za kupovinu,... cek dok se ne rodi...
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
pa veci je baksuz kad mi tako neko krene da prica, nego sto ja pricam o bebi! pa on je moja realnost, nisam ga ja umislila ili ga tek pravim... postoji tu je u meni i uskoro ce da dodje na svet .... grrrrrrrrrrr user posted image

mozda sam ovo sve trebala u temu za istresanje negativne energije!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Da li verujete u babske priče?
19.1.2010 21:05:39   
Anitaaa
Ne verujem u te gluposti ali volim da čujem koliko ljudi još uvek veruju u budalaštine

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Da li verujete u babske priče?
19.1.2010 21:46:09   
lothroniell
Ni ja ne verujem ni u sta od tih gluposti i jako sam srecna jer u mojoj okolini nema ljudi koji u to veruju! Sva sreca ni svekrva, ni moja mama, ni moje babe, kume ama NIKO nije od tih pa ja uzivam sto se toga tice! Ali kada me neke "random" babe krenu smarati... UF! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.1.2010 10:27:22   
Anck Su Nmaun
Uff ..bas sam neko vece  o tome pricala sa mamom ...kakao svaka starija zena nadje sebi za pravo da komentarise...sta nosis....kako nosis... ovo ono...ja  malo nemam zivaca za takve stvari  pa ponekad znam biti i drska pa presecem jednom recenicom i ucute se! user posted image

Ma dajte vodite svoju brigu.....

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.1.2010 14:07:52   
lothroniell
Ja nemam zivaca a na zalost nikad u zivotu nisam znala da odgovorim starijima i tako slusam i pucam... user posted image Ali kad god sam usla u bus, ili me neka zena koju na zalost poznajem sretne ide ista prica "Jao daj da vidim stomak- odma cu ti reci sta je!" user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.1.2010 14:10:39   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Ja nemam zivaca a na zalost nikad u zivotu nisam znala da odgovorim starijima i tako slusam i pucam... user posted image Ali kad god sam usla u bus, ili me neka zena koju na zalost poznajem sretne ide ista prica "Jao daj da vidim stomak- odma cu ti reci sta je!" user posted image


Ne zelim da budem ne kulturna ali drugacije se nemoze sa nekim zenama .... ja odmah na takvo pitanje odgovorim Ne interesuje me! ili nekome poznatom ..kao kroz salu ...ne zanimaju me te babske price...pa uvredili se ili ne....



(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.1.2010 14:41:21   
lothroniell
user posted image user posted image user posted image Poznatima jos i kazem, a ostale trpim, nikad necu nauciti da se branim! user posted image
IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: lothroniell

Ja nemam zivaca a na zalost nikad u zivotu nisam znala da odgovorim starijima i tako slusam i pucam... user posted image Ali kad god sam usla u bus, ili me neka zena koju na zalost poznajem sretne ide ista prica "Jao daj da vidim stomak- odma cu ti reci sta je!" user posted image


Ne zelim da budem ne kulturna ali drugacije se nemoze sa nekim zenama .... ja odmah na takvo pitanje odgovorim Ne interesuje me! ili nekome poznatom ..kao kroz salu ...ne zanimaju me te babske price...pa uvredili se ili ne....





_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.1.2010 14:44:17   
BabyG
Ma, mani babe i priče! Meni su svi rekli drugačije, a nekoće pogoditi, naravno.. user posted image Pa, znam i ja da je muško ili žensko! Treće ne mož' da bude nikako.. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.1.2010 15:11:11   
Verus
Ne verujem, znate da sam se samo nasekirala kada je beba skoro dosla rano a ja nemam nista!!!  Prekljuce smo sklopili namestaj, sredili sve to, i jos cu uzeti bar paklu pelena da imam, i jos par sitnica koje ce mi trebati.  Beba dodje i desi se ono sto je sudjeno-nema veze sa babamauser posted image

(odgovor članu BabyG)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.1.2010 19:01:25   
Anitaaa
joj setila sam se malopre kako su me iznervirali u 9 mesecu trudnoće.Ja sam bila kupila sve za bebu,jednostavno volim da pripremim sve na vreme, a dotična osoba mi je rekla kako nisam normalna,kako se to ne radi pre porodjaja i kako će mi se dete roditi bolesno ili još gore mrtvo,kako navlačim bedu na sebe i slično.Da ne nabrajam sada opet dižem sebi pritisak kad se setim.Ne možete ni da zamislite šta sam sve rekla toj osobi.....uf.....nisam birala rečiuser posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.1.2010 19:17:05   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

joj setila sam se malopre kako su me iznervirali u 9 mesecu trudnoće.Ja sam bila kupila sve za bebu,jednostavno volim da pripremim sve na vreme, a dotična osoba mi je rekla kako nisam normalna,kako se to ne radi pre porodjaja i kako će mi se dete roditi bolesno ili još gore mrtvo,kako navlačim bedu na sebe i slično.Da ne nabrajam sada opet dižem sebi pritisak kad se setim.Ne možete ni da zamislite šta sam sve rekla toj osobi.....uf.....nisam birala rečiuser posted image


Nemogu jednostavno da veerujem da u u 21 veku postoje takve osobe s tako glupim i neumesnim komentarima..pa ja bih je na mestu ubila!!! Boze sacuvaj ..svakakvih ljudi!
Pa i ja nameravam sve sto mi je potrebno da sredim i kupim PRE porodjaja..pa necu valjda onako razvaljena  i neispavana sva nikakva da idem u shoping...nepada mi napamet!!! Imacu precih stvari o cemu da mislim i sta da radim! GLUPOSTI!!!!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.1.2010 19:20:37   
Ana RR
Ne verujem u bapske priče, apsolutno me ne zanimaju takve gluposti.

I ne mogu da verujem da danas još uvek postoje osobe koje u to veruju, a najgore je što imam drugaricu koja je upravo takva.. užas.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Da li verujete u babske priče?
20.1.2010 23:01:45   
Anitaaa
A ovo mi je rekla drugarica koja je trebalo da mi bude prvobitno kuma na venčanju!!!Ima 26 god znači nije tamo neka babuskera


< Poruku je uredio Anitaaa -- 20.1.2010 23:02:09 >


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here