|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
10.12.2013 20:12:07   
jole82
Jelena a kad bi je operisali? mislim da je rano sa 2 meseca..pretpostavljam da je to samo u planu pa kasnije da rade..
Ja sam radila sa bebom koja je isto imala urođeno skraćenje ahilove operisana pre prohodavanja...otprilike sa nekih 7 meseci...posle operacije je nosila i gips, pa longetu da l mesec ili 2 ne znam..jer ja sam sa njom tek posle gipsa radila akoleginica dok je još nosila longetu koja se skidala za vežbe, pa su je vraćali..i to nekih 2 meseca smo radili vežbe i prohodala je..ja sam primećivela blagu razliku al profesionalna deformacija mi "nalaže" da uočavam razlike i nedostatke...al kažem dete je prohodalo..
U principu sve ti je individualo..mislim na tok oporavka...neki kažu da operacija kao i svaka u ostalom, nosi komplikacije u smislu stvaranja preteranog ožiljka pa treba ponovo operacija, drugi kažu da oporavak i zavisi i ne zavisi od rehabilitacije..Al svakako zavisi od same tetive i koliko je skraćenje bilo pre operacije...Nekoj deci se kod teških deformiteta planira čitav set operacija..navodim ti sve i svašta, prosto jer ne znam tačno stanje kakvo je...
U svakom slučaju ako je takvo skraćenje bolje operisati jer ahilova tetiva je po svojoj "prirodi" krta/kruta i neće se razvući i rastegnuti sama od sebe..a devojčice imaju blagu prednost (procentualno gledano)jer su po prirodi plastičnije i elastičnije od dečaka..dakle nije tako 100% ali kažem procentualno gledano devojčice se lakše oporave u ovom slučaju samim tim što su im veze labavije tj elastičnije...
Ajd baš se javi user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
10.12.2013 22:00:19   
jelenazvezda
evo ovako ona je nosila 7 nedelja longetu i stopalo je skroz funkcionalno i ispravilo se,al je peta palo podignuta i zbog toga se i radi operacija,dr kaze da je bolje sad,radice u ponedeljak... jako sam tuzna zbog svega al sta da radim ako mora

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
10.12.2013 22:24:15   
jole82
Nemoj biti tužna...kad mora, bolje da se onda uradi..to je za njeno dobro
Ne verujem da će operacija biti opsežna, zato što se njoj stopalo vratilo ipak ka središnjoj liniji samo sa longetom, a ostalo je još onako kao da stoji na prstićima..Nekad je ahilova toliko skraćena zajedno sa mišićima lista, da longeta ne može da uradi mnogo i tad je operacija obimnija..Al po ovom opisu bih rekla da nije strašno..
Pričam napamet..bolje bi mi bilo da mogu uživo da opipam pa više da ti kažem...
Jel možeš ti svojom rukom da joj ispraviš stopalce..onako da ga postaviš pod 90 kao kad bi ona stajala?
Ako ne možeš skroz do tog položaja onda mi kaži koliko ti otprilike stepeni fali da bi stopalce bilo pod pravim uglom gledano dakle iz profila?


< Poruku je uredio jole82 RR -- 10.12.2013 22:28:20 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
10.12.2013 23:14:33   
jelenazvezda
moze ona cak i vise od toga da savije,cak i sama,kod nje je vise problem ta peta koja je nekako povucena na gore,pa nogica deluje krace tj stopalo

< Poruku je uredio jelenazvezda -- 10.12.2013 23:15:29 >


_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
11.12.2013 12:08:51   
jole82
Onda se ne sekiraj..nije to toliko strašno..iako sama pomisao na operaciju jeste i tu te u potpunosti razumem...ako je "samo" to u pitanju onda i bolje sada plus što se neće ni sećati toga a problem će biti rešen..
Javi mi kako ste prošli..možeš i na PP i naravno ljubi princezu

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
11.12.2013 14:47:31   
jelenazvezda
hvala puno,javljam kako je sve proslo,nadam se najboljem

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.12.2013 22:48:51   
jelenazvezda
jole,jel znas mozda kakva je procedura posle operacije,koliko se nose longete i sta posle,dal idu vezbice,sutra idem na pripremu..uhhh bas se bojim,a najvise anestezije i dusa me boli kad pomislim da ne sme da jede

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.12.2013 23:03:47   
jole82
To će sve hirurg koji bude operisao da ti kaže tj da napiše(za longete, on nema veze sa vežbama), jer će na samoj operaciji najbolje videti kakvo je realno stanje..sve osalo su nagađanja...longete mogu da se nose od 2 do 6 nedelja u proseku...a za vežbice da li i kada treba će se videte tek par nedelja posle operacije, a možda hirurg i napiše posle svoje kontrole preporuku za kontrolu kod fizijatra...ne znam kakav im je tim..da li je i fizijatar odmah uključen i zajedno prave plan ili fizijatar dolazi "na red" tek po saniranju reza...
Nemoj toliko unapred da brineš...da pregurate operaciju pa će za par nedelja biti jasnija slika..možda vežbice ne budu ni trebale, a možda čisto samo da se održava stanje posle poracije...stvarno je sad nagađanje..
Znam da ti je teško, al tebi je teže nego njoj..gledaj to tako..hrabriše su oni velike iako su mali user posted image


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.12.2013 23:13:29   
jelenazvezda
hvala puno,ma cula sa da pominju neke cipele po denis braunu il tako nesto,al ne shvatam sta ce to bebi od 2 meseca ona niti hoda niti stoji,ne razumem taj deo

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.12.2013 23:33:04   
jole82
E ako su i to pomenuli... to su cipele koje se nose posle gipsa (dakle gips 3-6 nedelja), koje su između sebe povezane šipkom i podešava im se ugao...Ako mora- to onda mora da se nosi, koliko se sećam do 3 meseca stalno, sem kad se beba kupa, a posle toga valjda samo noću još neko vreme..To je vrlo važno da bi se očuvao rezultat postignut operacijom...Opet sam ti navela cifre onako po knjizi, a opet sve je indvidualno...AL ako su ti sad pomenuli da će nositi, onda će nositi..ili su rekli da će videti još?..možda nisu hteli unapred da ti objašnjavaju...al ako su već pomenuli, evo ja ti objašnjavam šta je to...(Što me to nervira..pomenu i ne obrazlože i onda ti samo saspu posle, pa kao rekli smo vam...Izvini nema ovo veze sa tobom..morala sam)

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
20.12.2013 23:45:40   
jelenazvezda
pa znas kako 2 dr su mi rekla da se nosi longeta od 3 do 6 nedelja i da zavisi od ishoda al 99% ce posle na vezbe,a jedan mi je rekao za ta pomagala,al nema mi logike stace detetu koje jos ni ne sedi pomagala za hodanje sa sipkama,svasta

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
21.12.2013 10:41:08   
jole82
Jeco to sa šipkama i nije za hod...to je baš za male bebe..ukucaj na googlu denis brown, pa ćeš videti kako izgleda...
Ja sam te od početka shvatila da nije strašan toliko deformitet, jer je i longeta odradila dosta posla...ako je tako onda su veće šanse da ne nosi ortozu tj te cipelice...al opet ti kažem prvo svaki pacijent je za sebe, postoje neki protokoli, ali ne mogu striktno da bidu isti za sve, pa tako ti i rekoh, na osnovu rezultata posle skidanja gipsa će se zanti više...a drugo svaki hirurg ima neke svoje ideje i principe na osnovu iskustva, koje nadomesti na realno stanje i onda se dobije komplet slika...
Opet možemo samo da nagađamo, ali stvarnu sliku ćete i i ti dr imati tek po skidanju gipsa...tako isto i za longetu -kad ste krenuli niko nije mogao da kaže ispraviće se sve/deo ili neće ni malo...razumeš? Isto važi i za ovaj deo "longeta od 3-6 nedelja"-upravo zato što to zavisi od samog stanja, dakle ne nose svi jednako dugo(neko 3, neko čak i 7 nedelja)... Jbg treba sačekati i to dodatno otežava tebi..ta neizvesnost..al tako to ide...Po mom mišljenju na osnovu onoga što si mi rekla (nisam je dakle ni videla) mislim da neće trebati cipelice, a da će vežbe trebati nekoliko meseci da se održava stanje ....u početku intenzivnije u smislu redovnosti (naravno ništa jako zbog reza), al slučajno da se ne zapusti stanje postignuto operacijom i da se održava elastičnost ahilove, a kasnije malo manje inenzivno i tako dok ne prohoda, dok joj težina ne bude držala istegnutu ahilovu..opet kažem to je moje (napamet i na neviđeno) mišljenje...i opet kažem to će se znati tek za par nedelja..a za dalje(vežbice) ćeš sve sa terapeutima da vidiš kako ide...

Jel beše sad u ponedeljak OP? Mislim na vas, da pregrmite i to, a dalje će već biti drugačije...
I javljaj kako steuser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
22.12.2013 2:52:26   
jelenazvezda
slazem se sa tobo i hvala jos jednom,javlam se u ponedeljak kako je proslo user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
2.1.2014 17:11:20   
jole82
jelenazvezda nadam se da je sve prošlo uredno...čekam da se javite user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
8.1.2014 23:28:53   
jelenazvezda
operisana je pre par dana,sad nosi gips do 28.1. pa cu znati sta dalje kad skinu,nadam se da nece morati te cipelice,kaze dr da je sve proteklo odlicno i da se i on nada da nece morati

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
28.1.2014 17:55:36   
jelenazvezda
ipak mora da nosi denis brown cipelice,jel znas mozda gde je najbolje da je odvedem i kako uopste izgledaju kod nas

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
14.11.2015 16:19:14   
vonavoj
Samo da se javim u ovoj temi,danas smo kupili ekovel uloske,posto cerka ima skolski primer ravnih tabana..javljam iskustva! Pise kao IV stepen spustenosti.. Ima neki sraf koji se jednom nedeljno okrece,a ulozak ide u svu obucu..

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
14.11.2015 16:43:57   
Leptiric123
Vonavoj koliko je ona stara? Ja planiram da posetim ortopeda da vidimo za neke cipelice, ima dve godine i tri meseca i prilicno krivi stopala,kao spusten joj je taj svod loše gazi, naročito leva noga...a tata joj je imao ravne tabane. Ne znam kad je pravo vreme, meni su rekli sa 3 godine.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
14.11.2015 21:39:43   
adulence
Vonavoj,ja koristim ekovel,spasio me je u drugoj trudnoci...bas sutra idem na kontrolu...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
14.11.2015 22:18:20   
vonavoj
Adulence,drago mi je ds ima pozitivnih iskustava!
Oni kazu od 3-7 se vrsi korekcija. Moja sledece nedeljw puni 4godine..a inace genetika jw cudo,ni mm ni ja nemmao..ali zaova ima ravne tabane,spusten svod.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
14.11.2015 23:41:32   
Leptiric123
Uh dobro je,ja se sve plasim da ne zakasnim...planiram da krenemo tamo h martu aprilu kad se prolepsa vreme da mozemo neke lepse cipelice i da smo duze napolju u njima...


A na leto dva meseca na moru,samo bosonoga...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
15.11.2015 13:13:44   
vonavoj
ova zena kaze da mora dublja i cvrsca cipelica.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
15.11.2015 15:31:40   
Valerie
adulence, ti koristis te uloske? a ne dete?
ja imam ravne tabane i trebali bi mi neki novi ulosci, koje i inace stalno nosim, za ove nisam ni znala

a dete smo uz uput iz dz vodili kod fizijatra u tirsovu, divna bila dr, rekla kakve cipelice da uzmemo, ali nismo jos...

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
15.11.2015 21:44:45   
Leptiric123
Vonavoj i mi to praktikujemo ali ne pomaže mnogo, jer ona je najviše u patofnama a kući bosa u čarapama samo...zato čekamo lepše vreme pa da smo duže napolju u cipelicama i onda da ih uzmemo da imajus svrhu.

< Poruku je uredio Leptiric123 -- 15.11.2015 21:45:34 >

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Nepravilan hod, ravna stopala
18.11.2015 21:11:31   
madre
von, vodili ste je na pregled i odmah dobili uloske? kako ste zadovoljni pregledom? koliko traje? sta su vam sve rekli?
i ja sam zvala ekovel, planiramo da ga vodimo za vikend....

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here