|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
13.1.2011 13:54:05   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Shishica

Imamo temu sta poneti na more i morska deca (gde se pise o drugim stvarima).....

Ovde bih zelela da skupimo savete i iskustva u vezi toga na sta obratiti paznju, sta je pametnije nositi za njih od odece, prakticne stvari, na sta da budemo spremni, na kakve ludosti..

Tako te stvari..ako ste me shvatile user posted image


malo sam promenila naziv teme, inspirisala me Shishica user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
13.1.2011 14:34:39   
Shishica
E sto si neeeekaaa!

Ajde mamike pisite!!!!!!!

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
13.1.2011 14:36:28   
Jeca*
nista licno, samo greota da se rasipaju informacije, a ovde su se mame vec raskucale o tome sta se nosi, kako i sl

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
13.1.2011 14:58:44   
Shishica
Ovo sam procitala na drugom forumu i savest mi nalaze da kopiram ovde!!!

Imam obavezu da vam napišem moje iskustvo od letos sa Chicco kremom faktor 50. Kupila sam je svojoj devojčici. Mazala je par puta, i zadnji put kad sam je namazala imala sam crveni lak na noktima. Krema mi je istopila lak!!!!! Mislila sam da je do laka, međutim NE... Probala sam na raznim lakovima i sve ih je skinula...Ne kao aceton ali skoro tako...

Prijavila sam inspekciji, oni su otišli u Chicco, zvali me iz radnje i rekli da su probali to da urade (lak za nokte...) ali nisu uspeli i da je to to. Pitala sam ih što nisu došli da uzmu moju kremu i ispitaju je jer možda nije svaka felerična a oni moraju da znaju šta sa tom kremom nije u redu...Nisu mi dali odgovor, već kao ako sam blizu da dođem da mi vrate novac. Rekla sam im da mi novac nije potreban, ja sam prijavila to zbog druge dece a moje više neću mazati sa njihovim kremicama.

Od tada po preporuci farmaceuta i kozmetičara, dermatologa za malu isključivo koristim Eucerin ili SebaMed Kreme za sunčanje sa faktorom 50 a sebi kupujem šat stignem, uglavnom Niveu


_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
13.1.2011 16:45:01   
marija32
Jaoj Shishice, strasno, hvala sto si ovo podelila sa nama. Mi za suncanje uvek koristimo Niveu, kao i za licnu higijenu i za bebu Seba med. Ne volim chicco uopste, jer nemam poverenja u marke koje proizvode sve, od igle do lokomotive.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
13.1.2011 17:19:58   
Lilly*
Misim da malo preteruje user posted image Ja sam Mihajla mazala Chicco-vim kremama za sunčanje a lak je ostajao na mestu user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
13.1.2011 22:01:53   
Shishica
Pa ne preteruje, zena je jednostavno naletela na takvo pakovanje fals... sta ces..

I ja vise volim nesto sto ne spada u kozmetiku...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
14.1.2011 21:21:29   
Shishica
E sad sam sve iscitala i nigde niste pisale o tome sta je najprakticnije od garderobe da se nosi... da li bodici koji idu preko ramena ili haljinice ili .... tttt... ??

Zbog cega se desava da tamo dobiju proliv? Zbog promene vode ili cega? Klima? user posted image

Ajde jos pisiteeee... user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
14.1.2011 21:44:59   
marince1
Shisji zbog promene klime,aivode ako koristisnjihovu.
Ja sam isla kolima pa sam iskusno ponela 2 balona rose user posted image
I pio je probiotik i nije bilo proliva.
A za haljinice neznams ta da ti kazem,David ih nesto ne voli user posted image
Mi smo nosili sorceve,majcice,pampers za plivanje,a imali smoi kupaciuser posted image
Kapica je najvaznija!



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
14.1.2011 22:13:05   
gagana83
Shishice,nama su najprakticnije bile haljinice,mada sam nosila od svega po malo: bodice,majice,sorceve...i naravno nesto od toplije garderobe za slucaj da zahladni.
Sve te stvarcice ne zauzimaju puno mesta,pa bolje ponesi vise,da se nadje.

Probiotik pod obaveznouser posted image Ja sam Uni pocela da ga dajem dan pre nego sto smo krenuli,tamo je popila ostatak.

Inace i mi smo koristili Chicco kremu i stik za suncanje i nismo imali problema.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
23.1.2011 19:35:18   
Shishica
I ja sam pomislila da nosim dva balona Rose.. user posted image

A probiotik..koji? Jesu li trpali kamencice u usta? Stalno mi to pada na pamet..
Ne znam ni sta da joj tamo dajem da jede.. nekako da nosim meso za supicu user posted image i da ima Plazme.., Cokolina.. Voce i povrce cemo tamo kupiti..moze se nesto malo i odavde nositi.. po koji sokic..

Sta smeju da piju za alergiju ne daj Boze? Vodicemo je i kod doktora pre toga, ali da cujem i od vas..

I da!!!! Posto MMR treba izmedju 12 i 15 meseci da se primi, a ona ce imati punih 14 kad ode na more.. da ipak onda primi kad se vratimo ili sa 12? Zbog simptoma...posto budu simptomi i kasnije od nje...? Haaaaaa?

A i mislila sam sesiric da ima i jednu maramu za plazu.. i sta za plazu da obuje? Sme bosa? Ako ne pece dole..

Kolica cemo verovatno nositi ova sto imamo..ne verujem da cemo kupiti letnja..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
23.1.2011 20:57:21   
marija32
Sishi, zasto bi joj davala ranije probiotik? Gde idete na more? Rosu nema potrebe da nosis, nego tamo kupis flasiranu vodu. Haljinice su najprakticnije i za uvece neke pamucne pantalone, majca i preko nesto. Moze bosa na plazi, a mozes i one gumene sandalice(ima super one Ipanema)
Poneses od lekova za temperaturu i alergiju (presing mi nosimo) i eventualno probiotik(recimo u Tunisu i Egiptu nasi probiotici ne pomazu) nesto protiv i posle ujede komaraca, a ostalo, nema potrebe, jer u svakom mestu imas dr.
Pozzuser posted image

< Poruku je uredio marija32 -- 23.1.2011 21:01:27 >


_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
24.1.2011 12:29:31   
Shishica
Idemo u Grcku..u Pefkohori..tamo smo bili 2007-me..

Pa pisale su zene da su davale deci dan pre nego krenu i tamo svaki dan probiotik.. ne znam ni ja zasto se daje ako nema problema..mozda preventivno..

Gledala sam sad te sandale na netu, jako su lepe user posted image

Sad cu da pisem spiskove za more sa podstavkama spisak za savlje u aprilu..(Njen i nasi rodjendani, nase vencanje i njeno krstenje..sve odjednom..) ... sta cu kad sam dokona.. user posted image

Samo se vakcine plasim..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
24.1.2011 12:48:27   
Jele

IZVORNA PORUKA: Shishica

I ja sam pomislila da nosim dva balona Rose.. user posted image

A probiotik..koji? Jesu li trpali kamencice u usta? Stalno mi to pada na pamet..
Ne znam ni sta da joj tamo dajem da jede.. nekako da nosim meso za supicu user posted image i da ima Plazme.., Cokolina.. Voce i povrce cemo tamo kupiti..moze se nesto malo i odavde nositi.. po koji sokic..

Sta smeju da piju za alergiju ne daj Boze? Vodicemo je i kod doktora pre toga, ali da cujem i od vas..

I da!!!! Posto MMR treba izmedju 12 i 15 meseci da se primi, a ona ce imati punih 14 kad ode na more.. da ipak onda primi kad se vratimo ili sa 12? Zbog simptoma...posto budu simptomi i kasnije od nje...? Haaaaaa?

A i mislila sam sesiric da ima i jednu maramu za plazu.. i sta za plazu da obuje? Sme bosa? Ako ne pece dole..

Kolica cemo verovatno nositi ova sto imamo..ne verujem da cemo kupiti letnja..


Mi smo i meso kupovali na moru, mm ga iseče na komadiće, ja ga stavim u kesice i u zamrzivač (imali tamo pregradak u frižideru), pa svaki dan vadila da kuvam, povrće kupovali isto tamo, sve uglavnom, ništa nisam nosila od hrane za Uroša. Na putu je jeo gotove kašice i malo plazma keksa. Vodu smo isto kupovali flaširanu na moru i sokiće...

Kupila sam i one Huggies pelene za Little swimmers, tamo smo mu kupili kao one ronilačke zatvorene mekane ''sandalice'' jer je plaža bila šljunkovita pa da mu ne ulaze kamenčići unutra. Kačket i šeširić tanki sa širokim obodom za plažu,...

MMR smo dali sa 19 meseci, tako da bih na tvom mestu dala posle mora, taman će i imunitet da ojača od morskog vazduha, ali to je moje mišljenje...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
24.1.2011 13:37:25   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Shishica

I ja sam pomislila da nosim dva balona Rose.. user posted image

A probiotik..koji? Jesu li trpali kamencice u usta? Stalno mi to pada na pamet..
Ne znam ni sta da joj tamo dajem da jede.. nekako da nosim meso za supicu user posted image i da ima Plazme.., Cokolina.. Voce i povrce cemo tamo kupiti..moze se nesto malo i odavde nositi.. po koji sokic..

Sta smeju da piju za alergiju ne daj Boze? Vodicemo je i kod doktora pre toga, ali da cujem i od vas..

I da!!!! Posto MMR treba izmedju 12 i 15 meseci da se primi, a ona ce imati punih 14 kad ode na more.. da ipak onda primi kad se vratimo ili sa 12? Zbog simptoma...posto budu simptomi i kasnije od nje...? Haaaaaa?

A i mislila sam sesiric da ima i jednu maramu za plazu.. i sta za plazu da obuje? Sme bosa? Ako ne pece dole..

Kolica cemo verovatno nositi ova sto imamo..ne verujem da cemo kupiti letnja..

Ja sam odavde nosila griz,palentu i pahuljice i to sam joj spremala za dorucak i veceru svih 10 dana.Za rucak sam joj nosila kupovne kasice,mi smo isli avionom pa nisam mogla da nosim meso,a bilo me strah tamo da kupujem( i ovde joj kupujem samo u 2-3 proverene radnje)
Vodu sam tamo kupovala.
Una nije trpala kamenje u usta ali je obozavala da jede pesakuser posted image
A sto se tice lekova, pitaj pedijatra,on ce ti najbolje reci.Ja sam dobila spisak sta mi treba od lekova,mislim da sam ga bas na ovoj temi postavila.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
24.1.2011 14:02:09   
marija32
ZA vakcinu pitaj pedijatra sta ti savetuje ili zovi halo bebu. Probiotik nikada nisam davala detetu preventivno, a putovali smo sa njom svuda. A sto se spiskova tice, ja imam jedan od kada mi je cerka bila beba i samo ga update-ujemuser posted image
I obavezno ono protiv komaraca u zid sto ide i nikako Chiccovo-bacanje para je.

Uzivaj, imas ti do mora ihahajuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
24.1.2011 14:07:31   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marija32

ZA vakcinu pitaj pedijatra sta ti savetuje ili zovi halo bebu. Probiotik nikada nisam davala detetu preventivno, a putovali smo sa njom svuda. A sto se spiskova tice, ja imam jedan od kada mi je cerka bila beba i samo ga update-ujemuser posted image
I obavezno ono protiv komaraca u zid sto ide i nikako Chiccovo-bacanje para je.

Uzivaj, imas ti do mora ihahajuser posted image


U vili gde smo mi boravili su bila neka balkonska vrata sa po 3 krila-jedno krilo je imalo obicno staklo,drugo je roletna a trece je komarnik,fenomenalna stvaruser posted image
Nosili smo i aparat sa onim tableticama,ne secam se da li je bio Raid ili Autan ali nam nije bio potreban.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
24.1.2011 14:14:26   
Shishica
Hvala vam RR-ajke..
A sto se tice komaraca..mi nesto nismo imali problema na moru sa njima... bar se ne secam.. Najveci problem imam ja sa alergijom na sunce i odlaskom u vc..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
24.1.2011 14:15:47   
marija32
U pravu si Gagana, komarnici su zakon, ja ih u stanu imam na svakom prozoru koji se otvara i na balkonskim vratima, nikada nemam komaracauser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
24.1.2011 14:16:44   
marija32
IZVORNA PORUKA: Shishica

Najveci problem imam ja sa i odlaskom u vc..


user posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
24.1.2011 14:51:20   
Shishica
user posted image

Ne znam kako nedostaje to pre "i".. Sa alergijom na sunce!

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
24.1.2011 16:35:41   
maja19
Ja sam s Nikolom isla prvi put na more kad je imao godinuipo dana...nosila sam gotove kasice, za svaki slucaj mada je sve jeo u restoranu..tamo kupovala mleko, vocne jogurte, a odavde ponela citavu apoteku...za komarce, nivea kremu za suncanje, povidon jod, gazice, hanzaplast, brufen, eferalgan cepice, probiotik, smectu..i svasta jos..

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
27.1.2011 21:21:33   
Shishica
Zasto je zakljucana tema Pelene za bazen ili more ??

..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
27.1.2011 21:36:44   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Shishica

I ja sam pomislila da nosim dva balona Rose.. user posted image

A probiotik..koji? Jesu li trpali kamencice u usta? Stalno mi to pada na pamet..
Ne znam ni sta da joj tamo dajem da jede.. nekako da nosim meso za supicu user posted image i da ima Plazme.., Cokolina.. Voce i povrce cemo tamo kupiti..moze se nesto malo i odavde nositi.. po koji sokic..




Mi smo poneli pakovanje male Rose i naravno da smo se zeznuli, imaju tamo neku vodu za decu, pa smo Lari tu kupovali i davali, ništa joj falilo nije, tako da nema potrebe da vučeš vodu. Što se hrane tiče, mi ove godine nećmo nositi ništa specijalno za jelo, neke mame su kupovale tamo kašice (videla sam neke Aptamil). Stvarno mislim da nema potrebe vući hranu na more. Inače, Lara je  tamo svako veče pila i malo česmovače (čim počne kupanje, ona pije vodu kao kuče), pa je samo dva dana imala malo retku stolicu, ali kupili smo onaj probio kid (ili kako se već zove) i to je bilo to. U principu, mi smo poneli sve od lekova što nam je rekla doktorka i na svu sreću smo sve i vratili.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Šta spakovati za more (saveti i iskustva)?
27.1.2011 21:40:06   
Shishica
user posted image I Ema lize vodu k'o pas..

Jedino sigurno znam da cu nositi Plazmu..

Imam osecaj da ce to tako brzo doci, a tek za 5 meseci idemo..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here