|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nega mlečnih zuba
2.8.2017 16:12:18   
dddaca
Javi sta ti je rekao zubar.
Moja se popravlja po pitanju pranja zuba, sad nakon sto ih ona istrlja, da i meni cetkicu, ali i dalje dobar deo paste proguta.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Nega mlečnih zuba
2.8.2017 16:15:46   
Sarav
Javljam, zvaću do kraja nedelje da zakažem

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Nega mlečnih zuba
22.11.2017 16:07:15   
IvanaSK RR
Mi smo koristili samo cetkicu do skoro. Onda je videla sina i on joj stavio nasu pastu, pa je "prala" zube sat vremena. Kupim joj njenu, al luda mala i dalje trazi nasu.
A da joj operem zube dozvoli mi citavih par sekundi.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Nega mlečnih zuba
22.11.2017 19:22:17   
Anck Su Nmaun
Uh kod nas napokon sve popravljeno i zdravo.
Isli smo i na stomatoloski da vidimo sta ce a resicom, za sad nista.
V ima svoju cetkicu koju zvace , na neki nacin i ocisti zubice. A posle.jos malko ja koliko mi dopuati.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Nega mlečnih zuba
22.11.2017 19:44:21   
emicaa
i srecko ima svoju cetkicu i obozava raditi sa njom oko zubica.Koliko on opere nemam pojma ali uvjek mu i ja operem da budem sigurna.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Nega mlečnih zuba
22.11.2017 19:57:17   
Sanjica26 RR
Da, nama je zubarka rekla da do prvog razreda peremo deci zube. Ja nekad i T operem sada kad je ona umorna.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Nega mlečnih zuba
22.11.2017 23:55:35   
MamaNecaVo
Mi zubice peremo od kako je izbio prvi.
Tako nam je zubar rekao i pridrzavamo se toga.
Mada duabe sva nega kada je sve do kvaliteta zuba.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Nega mlečnih zuba
7.3.2018 11:08:20   
Dora89
Prvo smo, dok nije izbio zub, desni čistili gazom umočenom u sodu-bikarbonu rastvorenu u vodi, a kad je izbio zubić, počeli smo sa pokvašenom četkicom, ujutro i uveče, plus pasta od pune 2 god.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Nega mlečnih zuba
7.3.2018 11:09:26   
Anck Su Nmaun
Ja ne zurim s pastom al cetkamo zubice svaki dan

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Nega mlečnih zuba
7.3.2018 14:07:33   
mama Jo
Mi isto uzimamo te decije paste, mada J.vise voli da jede tu pastu nego da pere zube sa njom 😂

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Nega mlečnih zuba
1.7.2018 13:37:07   
Anck Su Nmaun
V jako voli da pere zube , dodje do lavaboa i zine da mu perem user posted image

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Nega mlečnih zuba
1.7.2018 13:38:49   
IvanaSK RR
Ova moja hoce samo sama. Tako da verovatno nista ni ne opereuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Nega mlečnih zuba
1.7.2018 13:40:25   
Anck Su Nmaun
V se navadio na nasu pastu user posted image
jedan dan je pola sata vristao jer mu nismo dali vise user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Nega mlečnih zuba
9.11.2018 16:36:57   
veselicaa
Nina voli da pere zube,ima Weledinu pastu,pa sa njom joj dam da ih sama opere.Skoro smo uzimali novu cetkicu,pa smo joj kupili i Lacalut pastu,sa njom joj uvece ja operem zubice.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Nega mlečnih zuba
9.11.2018 20:34:14   
Misha i Ljisha
Jao procitah sta je Anck napisala. I nasa D voli nasu pastu 😂 
Inace ima sve zdrave zubice ali evo vec treci joj je ispao. Nekako sam se nadala da ce kasnije.  Sta znam al dobro predskolac je. Taman da ne krene krezubava u prvi razred vec sa lepim osmehom 😀

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Nega mlečnih zuba
24.11.2018 19:30:52   
Mariya
Mom L je apsolutno svejedno, on voli sve paste za zube, dečija ili za odrasle, nebitno, samo da se jedeuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Nega mlečnih zuba
26.11.2018 12:43:12   
AnaTamara

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Jao procitah sta je Anck napisala. I nasa D voli nasu pastu 😂 
Inace ima sve zdrave zubice ali evo vec treci joj je ispao. Nekako sam se nadala da ce kasnije.  Sta znam al dobro predskolac je. Taman da ne krene krezubava u prvi razred vec sa lepim osmehom 😀


Ja sam vec pisala, mojoj T je prvi zubic ispao sa 4.5 god, u avgustu, drugi pre par dana, a obe gornje sestice su joj izasle. user posted image

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 9:58:30   
Mariya
Evo napisaću i ovde,moja deca kod zubara idu  svako od prvog mlečnog zuba. L ima 21 mesec, bio je dosad 3x. Baš pazim na to da ih vodim redovno, valjda što sam ja kao dete navukla strah pa neću da se to ponovi sa njima. Dr pregleda zube,redosled,stanje,broj,žlezde,da savet ako treba i to je to. 10 minuta za 3 dece svakih 6 meseci mi stvarno nije teško.Inače Lu je imala karijes na prednjem mlečnom zubu sa 4, zubar je rekao da neće da popravlja jer je mali, neće uticati na stalne zube jer će joj uskoro ispasti,a neće da je traumira tako malu popravkom. I bio je u pravu, taj zubić je ispao uskoro a stalni sekutići su joj zdravi. (svi zubi su joj ustvari zdravi.) pored toga što je ja vodim 2x ona je išla i sa vrtićem i sa školom,jednom godišnje.H ima perfektne,savršene i zdrave zube, nije što je moja ali ima neverovatan osmehuser posted image L sam vodila i zato što škripi zubima, ima fleke i vidi se da su mu istanjeni od toga ali rekla je da je sve ok i da se to dešava.Maltretiram ih stalno sa pranjem zuba, mislim da je u ovom slučaju posebno značajno sprečiti a ne lečiti. 


(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 10:06:44   
jess021
Naravno da se mlecni zubi popravljaju, zasto ne bi?
Drugo, treba deci stvarati naviku da vode racuna i da redovno posecuju zubara.
Nisam bas za to da ih vodim od kad se pojave mlecni zubi, ali planiram da ih odvedem da kontrolu iako ja redovno pregleda i nista je primecujem. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 13:40:59   
suzi kju
Kod nas u vrticu dva puta godišnje je sistemski i bio je oktobra, i tada je sve bilo ok.Pre nekolike dana sma Emi primetila izmedju jedinica tackicu pa bih da joj to sredim. Bili danas kod zubara, zakazali nam za januar tako da cemo otici negde privatno da to sredimo. Jedino je moja greska sto ne operu zubice bas svako vece, i to se pod hitno menja i ne znam da li koristite one tecnosti za ispiranje usta poput listerina i tako tih, uopste nisam gledala ima li ih za decu? 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 13:55:42   
Cruella
da li se nekome desilo da kod izbijanja preskoci neki zub? mom fali donja desna dvojka, ostale ima, ima i cetvorke, sad mu izbijaju 5ice

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 13:57:39   
Maraj
Suzi moj L zna i pastu da proguta. Valjda mu prija ukus jagodeuser posted image
Ne znam al i da postoji ne bi mu dala tu tecnost jer bi i nju gucnuo

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 14:16:54   
dunja RR
Mi smo popravili kod zubara u domu zdravlja 2 zubica i na 3. Mu je nesto malo stavila. Odemo s vremena na vreme da mu detaljno ocisti i ispolira sve zibice, a ista ta dr mu dolazi i u vrtic. I dobio je od nje u DZ diplomu za najhrabrijeg pacijenta, jer zena nije mogla da veruje koliko on voli da popravlja zubice. S sad jedva ceka januar, tada imamo kontrolu. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 14:24:48   
dunja RR
I meni je bas drago sto nema strah, stvorice dobru naviku da brine o svojim zubima u zivotu. Ja imam par popravljenih zuba u detinjstvu a kasnije u zivotu nijedan kvar nisam imala, imam zdrave i jake zube, redovno idem na kontrole. Jedino sto bi trwbala staviti fiksnu protezu ali ne da mi se :) 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 14:24:48   
Milena18
Cruella, koliko ti je dete? Moja devojčica ima skoro 2 i po godine i nema nijednu dvojku. Računam da je to genetski, ja ih isto nemam. Mi isto idemo ovih dana kod stomatologa pa ću videti šta će reći, prošli put nije bila nešto zabrinuta.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 [13] 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here