|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 14:41:33   
Cruella
ima 18 meseci. i fali mu samo donja desna..Ma nemam pojma, mi ih svi imamo, tako da ne znam sta je. Moracemo i mi kod zubara u skorije vreme, nego on nije miran ni minut pa sve cekam da postane malo ozbiljniji da bi bio laksi za saradnju


< Poruku je uredio Cruella -- 13.12.2018 14:45:09 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 15:51:26   
suzi kju
Maraj danas su ispirale kod zubara uredno, a rade to i kod kuce, inace pastu nece slatku nego ljutu, za svez dah 😆😆
I danas su bile zaista divne, doktorka se odusevila, saradjivale lepo, bas sam bila ponosna. Juce sam ih citav dan pripremala za to i super je ispalo 😊

(odgovor članu Cruella)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 16:30:19   
Misha i Ljisha
Moja D ima sve zdrave zubice. Od prvog oh negujemo. Evo P izbio zubic i kao i za nju uzecemo i za njega onu silikonsu cetkicu koja se stavlja na prst. Za negovanje prvoh zubica. D su krenuli se ispadaju zubi. Meni je bas zao jer su svi zdravi. Mogli su je ovi jos sluziti 😂 sestice joj nisu jos izasle. Bile smo vise puta kod zubara. Prvi put sa 2 godine. Obozava kod zubara da ide jer je hvale heehe cisto sumnjam da bi volela da je morala popravljati zubic. I u vrticu naravno posecuje ih stomatolog

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Nega mlečnih zuba
13.12.2018 17:49:31   
Mariya
IZVORNA PORUKA: jess021

Naravno da se mlecni zubi popravljaju, zasto ne bi?
Drugo, treba deci stvarati naviku da vode racuna i da redovno posecuju zubara.
Nisam bas za to da ih vodim od kad se pojave mlecni zubi, ali planiram da ih odvedem da kontrolu iako ja redovno pregleda i nista je primecujem. 


Kod nas je obavezno voditi ih , kad odes u savetovaliste , sa 6meseci pa sa 18 meseci se radi KS i zubar obavezno.
Bas zato to i radim, da se naviknu i da ih ne bude strah. Da znaju da treba da vode racuna o svojim zubicima. Kao sto sam pisala, kontrola traje 10 minuta ukupno za svo troje.

Ju, kod mene nema da se zubi ne peru svako vece!!! Ja ih vadim iz kreveta ako treba ali nema leganja bez pranja zuba, toliki sam manijakuser posted image

Zubari u Topoli inace preporucuju cim se pojavi zubic Prebrisati zubice cetkicom, gazon, onim silikonskim cudom sto se stavlja na prst.

< Poruku je uredio Mariya -- 13.12.2018 17:52:27 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Nega mlečnih zuba
16.12.2018 12:36:18   
Jekica86
Obavezno prati cim izbije neki zubic.
Marija to kod vas je bas dobro, sticanje navike i briga o zubima.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Nega mlečnih zuba
5.6.2019 15:04:26   
Rosita
Zubarka mi je preporučila za N pastu biorepair, ima u dm- u, jedina nema xxx nešto, zaboravila sam šta i kao pravi izbor je, za N samo taaanak razmaz. S tim što on ni ne da neko pranje, to je još navikavanje.


zZa D me pita koju koristimo, rekoh menjamo, gledam samo uzrast ( D gleda slike, pakovanje). Kaže da mora da piše minimum 1000 p.p. fluora, a više je poželjno. Dm- ova za 6+ ima 1450 tih jedinica.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Jekica86)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Nega mlečnih zuba
5.6.2019 15:41:42   
Filadendronka
Rosi, moje dete koristi Chicco od banane i jabuke. Koristila sam Curaprox cetkicu, a sad sam uzela TePe. Redovno mu perem od nekih 20 meseci. 

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Nega mlečnih zuba
21.10.2019 22:53:51   
Mirko Svirko
Zene,kakve zubice vam imaju deca?
Evo mi sada u 4 i po god imamo prvu kvarnu peticu i to rece nasa zubarka stavice lekic ali da dolazimo iz par puta. 
Kojom pastom perete zubice?

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Nega mlečnih zuba
22.10.2019 10:00:39   
kamičak
Decijom pastom Iz dm, njihova marka


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Nega mlečnih zuba
23.10.2019 10:48:50   
Mirko Svirko
Mi imamo pastu my little Vademecum. Od 0-6 god.Ukus jabuke. Ali eto zubic nam se pokvario prvi. I jos gora varijanta nece da sedne na stolicu bez mene. Pa sedim ja pa on kod mene i ja ga drzim. A ne znma kako cemo popravku... Pripremam ga psihicki.. ali kakve odgovore dobijam, ne znam dal me sokira ili sramoti.. Tipa da ce reci zubarki ne znas da popravljas dobro do onoga sedi ti zubarko ja cu da ti popravik zube.. 


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Nega mlečnih zuba
23.10.2019 22:25:24   
Sanjalicaaa
Ne znam da li je prava tema,pitanje je da li je ok da prvo ispadnu gornje jedinice? Obicni prvo idu donje koliko ja znam. G isoale obe gornje jedinice pre jedno mesec dva.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Nega mlečnih zuba
4.7.2020 9:39:13   
IvanaSK RR
U novembru sam maci primetila promenu na cetvorci, zubar rekao da samo malo bolje peremo zube. Početkom marta je pocela da se zali da je boli taj zub. Nisam je vodila kod zubara zbog Kovida. I pre neki dan smo izvadili zubic. Prvo je stavljena plomba (ljubicas_ta 🤣) a drugi deo zuba otvoren da bi se cistio,ali zapala hrana i natekao joj obraz... Tako da smo dosli do zubic vile 😀 Sad bi svaki dan u prodavnicu,kaze da joj zubic vila ostavila mnogo parica 🙄

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Nega mlečnih zuba
4.7.2020 9:41:47   
Mirko Svirko


user posted image
Nase petice sv eimaju rupice pa mu cackalicom vadim hranu i ovu pastu koristimo. Nismo isli kod zubara zbog ovog stanja.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Nega mlečnih zuba
4.7.2020 9:51:45   
mama Jo
Ju nisam ni znala da postoje ljubicaste plombe ☺️
Ivana, pa kako je reagovala, je l' bila mirna kod zubara, je l' je bolelo dok je radika?

Mirko, kako mislis svaka petica ima rupice?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Nega mlečnih zuba
4.7.2020 10:36:27   
Sanjica26 RR
I Sofi je stavljena na cetvorci ljubicas_ta plomba🤣



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Nega mlečnih zuba
4.7.2020 10:41:14   
Mirko Svirko
Svaki zubic (mislim da je petica ili sestica nisam sada sigurna) ima otvor. Busila je zubarka jer su imali neke crne tackice ona kaze karijes.. pa izdubila je malo i svi su sada zdravi, ponekad kad se bas neka hrana zaglavi tu izvucemo ali smo ok. Samo da redovno peremo. On mi se nesro zali za jedan zubic da ga boli kad peremo...



(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Nega mlečnih zuba
4.7.2020 11:58:29   
IvanaSK RR
Da je zubar u novembru njoj ocistio onu tackicu ne verujem da bi smo sad morali vaditi zubic. Ali dobro,mlecni je,nema veze. Ima i malu promenu na cetvorci sa druge strane pa cemo to u ponedeljak rešavati. U suštini,nije to nju bolelo,ali ona je kraljica drame 🤣. Kad joj je vadjen zub dala joj je anesteziju. Toliko je bio propao da se skoro i sam klatio i brzo je izvadjen. Pa gospodjica nije htela da zagrize onu vatu i krvi do kolena 🤣

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Nega mlečnih zuba
4.7.2020 16:33:44   
mama Jo
Jaoj Ivana pa vi ste onda imali pravu avanturu.
Mi bi trebali na kontrolu, dobro ste me podsetile da zakazem.
I J je pre god.dana imala jednu tackicu... Ja sam se bas ozbiljno bila smorila zbog toga, ali od tada hvala bogu sve ok.
Ja joj reeovno virim, ali svakako nismo biki od novembra recimo a rekla nam je dodjemo za 3 meseca cisto da proverimo. Ja onda zaboravih u februaru da zakazem, posle sve ovo oko korone...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Nega mlečnih zuba
4.8.2020 11:22:36   
nata11
Mi smo 13.5m.  Gore 6 zubica, dole 2.
Juce uzeli ovo:

user posted image

Danas poceli bez paste 



_____________________________





(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Nega mlečnih zuba
4.8.2020 11:30:02   
ivaMark
Poceli samo sa pranjem bez paste kad su imali po cetiri zuba....posle toga gel za pranje zuba u DM, narandzasto pakovanje...pa paste...trenutno koriste Elmex gel. J nema ni jedan kvaran, sa nepunih sedam joj je ispao prvi zubic ☺️☺️ za sada ima cetiri nova. L ima jednu tacku izmedju cetvorke i petice, ne vidi se ovako, zubarka mi je rekla... Inace zanimljivo, J je pre mesec dana imala na donjoj petici tackicu i naravno ja manijak uzmem cetkicu pa joj ribam, nista....i dalje je ima...pa sam cackalicom pokusavala, mislila sam da je nesto od hrane...nista...imala je to dve, tri nedelje i samo je nestalo.



_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Nega mlečnih zuba
4.8.2020 13:42:42   
Mirko Svirko
Ma mi peremo. Ujutru mi nesto zabusava. Ali uvece obavezno. 

I te petice mu sve sa nekom tackicom.. nista ga ne boli. Ali verovatbo cu ga voditi kad se smiri sve ovo sa koronom.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Nega mlečnih zuba
4.8.2020 13:45:05   
mama Jo
Mladja toliko negoduje kad treba da se peru zubi da me to izludjuje. Ali generalno je u necu fazi. Moglo bi to kod nje mnogo bolje da se pere.
Starija je osta takva bila, ali sada bez problema pere ja sam iskontrolisem. Po nekoliko puta na dan uzme i pere. Sad bas treba da odemonda zamenimo cetkice, to bas cesto radimo, mozda cemo i danas otici da uzmemo nove 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Nega mlečnih zuba
4.8.2020 13:47:28   
Mirko Svirko
Ja nadgledam pranje. Ovaj moj kao pere zubice on ostavio cetkicu i napravio sapunicu. Iz lavaboa pena party 😂


On se smeje, slatko se ismejao..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 348
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here