|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: mekane kiflice
14.5.2011 17:17:25   
Tea2
Iščitala sam sve reči hvale za ove Snežine kiflice,ali nikako ne mogu da nađem gde je postavila taj recept..

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: mekane kiflice
14.5.2011 17:35:53   
Tea2
Iščitala sam sve reči hvale za ove Snežine kiflice,ali nikako ne mogu da nađem gde je postavila taj recept..

U,, Receptima"!!!!

Samo mi nie jasno -da li posle mirovanja premazuje susamom i jajetom ?

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: mekane kiflice
15.5.2011 13:01:13   
snješka
Napravila sam ih maloprije po Snežinom receptu. Savršene su. Ja sam samo ostavila da nadođu kad sam ih zakuvala pa tek onda obrađivala margarinom i pravila kiflice. Ma savršenstvo.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kiflice
15.5.2011 16:11:44   
Lilly*
Snežin recet:

kiflice >
Sastojci:
1 dc mleka;pola čaše jogurta;1 dc ulja;1 jaje;1kvasac;1kašika soli;pola kašičice šećera;brašna po potrebi(otprilike 1kg)1margarin,2žumanca za premazivanje,susam ili kim,šunkarica,trapist sir.

Uputstvo:
Kada kvasac naraste u mleku i šećeru,sve sastojke(kvasac,jog.,ulje,jaje,so,malo brašna)izmutiti mikserom.Doraditi rukom,dodavajući brašna po potrebi.Podeliti testo na 4 lopte,kada prvu razvijemo što tanje oklagijom, narendati na nju četvrtinu margarina(njega je najbolje prvo zamrznuti)pa razvučemo sledeću,stavimo na prvu,pa margarin,i tako redom.Savijemo sve u rolat,sečemo ga na 5 delova,razvijamo,seći svaki deo na po 8 kiflica,po želji filovati(ja stavim kečap,salamu,sir)i zavijati.Ostaviti dva sata da miruju,premazati žum.,i susamom i peći.



_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kiflice
15.5.2011 16:16:29   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: snješka

Kifle iz pekare

Brašno po želji (oko 1 kg, malo manje), kvasac (2 kom), malo šećera, malo soli, oko 100 g putera ili margarina, mlijeko (oko 100 ml), voda (kao i mlijeka) i supena kašika bijelog sirćeta.
Sve zajedno zakuvati dovoljno čvrsto da se odvaja od posude, ali ne smije biti tvrdo. Nakon sat vremena prekuvati pa ostaviti da nadođe. Kad nadođe praviti male loptice, veličine loptice skočice . Ostaviti ih 10-ak minuta i svaku razvijati na elipsu, tanko. Elipse rolati u kiflice pritiskajući lagano rukom. Ostaviti u pleh da nadođu na duplu veličinu pa peremazati mješavinom mlijeka i ulja. Treba vrlo malo.
Vjerujte da budu čak i bolje nego iz pekare. (recept uzet od jednog starog pekara)


IZVORNA PORUKA: moja ciklama

a suvi kvasac, probao neko?

IZVORNA PORUKA: snješka

Ciklama, na suvi sam i mislila. Ta dva komada su u stvari dvije kesice.

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Jedva cekam da probam, mi ionako ne jedemo hleb nego samo ponekad kifle. Snjeska, koliko kifli izadje i koliko ostanu sveze. Nama stavrno ne treba mnogo pa razmisljam da li da pravim od pola ili od 1/4 mase

IZVORNA PORUKA: snješka

Mišu, možeš slobodno od pola mjere. A budu svježe i sutra dan, a mogu i da se zalede. Budu jednako dobre.

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Super, probacu sa zaledjivanjem. mm i ja pravimo za nas dvoje sendvic od jedne kifle

IZVORNA PORUKA: snješka


IZVORNA PORUKA: MaliMis

Super, probacu sa zaledjivanjem. mm i ja pravimo za nas dvoje sendvic od jedne kifle


Jaooooo Mm bi umro od gladi.

IZVORNA PORUKA: marince

moze pomoc,kako zakuvati i kako prekuvati?

IZVORNA PORUKA: MaliMis

ja obicno mleko pomesam sa kvascem i secerom, pa ostavim da nadodje. Mleko mora biti mlako ili toplo (ali ne pretoplo). E sad ne znamza suvi kvasac moram da proverim, nikad nisam radila sa njim. Na dno posude stavis so pa preko brasno (skoro sve), napravis malo udubljenje, pa tu ubacis kvasac, pa polako mesas i dodajes mlau vodu sa sircetom tako da so prakticno uzimas tek na kraju. Ja bih puter ostavila da se na sobnoj temperaturi skroz omeksa pa i njega ubacila i dodavala nakon toga brasno do zeljene gustine. Sada se to dobro izlupa ili izmesi i ostavi da naraste u toj ciniji (prekrijes vlaznom krpom) i pazi da ti ne pokipi testo i ne zalepi se za krpu. Ostavis na toplom mestu, npr blizu sporeta. Kad nadodje, umesis jos jednom i ostavis da odstoji jos desetak mi, kao sto pise u receptu.

ako bih ja, a Snjeska neka me ispravi.

IZVORNA PORUKA: snješka


IZVORNA PORUKA: marince

moze pomoc,kako zakuvati i kako prekuvati?


Pa zakuvaš da nije previše tvrdo, ali da se odvaja od posude. Kad naraste prekuvaš, tj. premijesiš rukama i opet ostaviš da nadođe. Moja greška, prekuvati je nešto drugo, ali to je izraz moje bake i ja ga nekako pokupila.


IZVORNA PORUKA: snješka


IZVORNA PORUKA: MaliMis

ja obicno mleko pomesam sa kvascem i secerom, pa ostavim da nadodje. Mleko mora biti mlako ili toplo (ali ne pretoplo). E sad ne znamza suvi kvasac moram da proverim, nikad nisam radila sa njim. Na dno posude stavis so pa preko brasno (skoro sve), napravis malo udubljenje, pa tu ubacis kvasac, pa polako mesas i dodajes mlau vodu sa sircetom tako da so prakticno uzimas tek na kraju. Ja bih puter ostavila da se na sobnoj temperaturi skroz omeksa pa i njega ubacila i dodavala nakon toga brasno do zeljene gustine. Sada se to dobro izlupa ili izmesi i ostavi da naraste u toj ciniji (prekrijes vlaznom krpom) i pazi da ti ne pokipi testo i ne zalepi se za krpu. Ostavis na toplom mestu, npr blizu sporeta. Kad nadodje, umesis jos jednom i ostavis da odstoji jos desetak mi, kao sto pise u receptu.

ako bih ja, a Snjeska neka me ispravi.

Bravo mišu, tako je. Samo što ja kvasac izmiješam sa brašnom, a nekad ga stavim u toplo mlijeko sa malo šećera da nakvasa.




_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kiflice
17.5.2011 16:27:40   
JMPM
Veceras kad dodjem sa posla cu praviti ove Snjeskine kifle,mnogo dobro zvuce user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kiflice
17.5.2011 17:38:39   
minavb
Potrebno za testo:
- 1.1 kg brašna
- 500 ml mleka
- 300 ml ulja
- 2 jaja
- 2 kašike šećera
- 1 kašika soli
- 50 gr svežeg kvasca
I još treba:
- 1 jaje(za premazivanje)
- susam za posipanje
- 1 margarin
U mlako mleko stavite kvasac, prstohvat soli i šećera i ostavite da nadođe. U vanglicu sjediniti ulje, jaja, šećer i so, a onda
dodajte i mleko sa nadošlim kvascem. Brašnom zamesite testo i ostavite 30 minuta na toplom mestu da nadođe.
Nadošlo testo podelite na tri dela. Svaki deo posebno razvucite oklagijom u krug prečnika 45 cm. Sa nožem isecite na 12
delova ili 16 ako želite manje kiflice. 50 gr od margarina istopite i uz pomoć četkice premažite svaki trougao, a onda urolajte
kiflice. Slažite na pleh na koji ste pre toga izrendali margarin (oko 75 gr) i ostavite još 30 minuta na toplom mestu.
Kiflice premažite sa umućenim jajetom i pospite susamom. Po želji na svaku kiflicu možete dodati i malo parče margarina.
Pecite kiflice u zagrejanoj rerni na 200 °C oko 18-20 minuta.
Ja umesto obicnog stavim integralno brasno i punim sirom , ajvaricem i kremom.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kiflice
17.5.2011 17:40:32   
JMPM
Njamiiiiiiiiiiii user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kiflice
17.5.2011 17:40:39   
Ana RR
user posted image

još da se nateram da umesim user posted image Mina, jel mogu ja kod tebe na kiflice user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kiflice
17.5.2011 18:05:35   
Verus
mina: jel moze puter umesto margarina? Znam kad mama mesi kroasane da uvek stavi margarin....ne znam da li se puter previse lako topi ili sta...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kiflice
17.5.2011 18:15:17   
Anoniman
Da li neko može da mi objasni kako najlakše da smotam urolam kiflice a da imaju neki lep izgled? Mislim, ja ih isečem na trougliće , pa presavijemuglove na unutra pa zarolam ali mi nekako nisu sve kiflice iste iako su trouglići istih dimenzija. Želela bih da izgledaju onako lepo kao pekarske, samo manje.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kiflice
17.5.2011 19:18:40   
Lilly*
Eeee Bubo, za to ti trebaju godine iskustva user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kiflice
17.5.2011 19:35:34   
Lilly*
Imam i ja jedan skroz šašav recept za kiflice. Jako jednostavne, ne mogu da ne uspeju, a meekee  "K'o duša" user posted image
Potrebno:
500 g brašna,
3 dl ulja, 150 ml tople vode,
1 prašak za pecivo,
+ pekmez, eurokrem... po želji
+ prah šećer pomešan sa vanilin šećerom.
Priprema:
Umesite brašno, ulje, vodu i pzp, podelite na 3 lopte, pa svaku još malo premesite, rastanjite ih oklagijom, podelite na 8 delova, filujte, umotajte kifle i pecite u zagrejanoj rerni na 200°C 10-15 min. Pečene uvaljajte u prah šećer.

Gotove su za, sve ukupno, pola sata.
Kada umesite, delovaće da je testo mekano, ali bolje nemojte dodavati brašna (osim ako je baš, baš mekano), jer će kiflice biti mekše. Ako se malo razdvoje, slepite prstima.
Kada ih pečete, 10-15 min. je sasvim dovoljno, biće još malko kao lepljive, ali kada se ohlade, to će biti to, tako će ostati mekane user posted image
Evo i slikica
user posted image


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kiflice
17.5.2011 22:14:13   
minavb

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Da li neko može da mi objasni kako najlakše da smotam urolam kiflice a da imaju neki lep izgled? Mislim, ja ih isečem na trougliće , pa presavijemuglove na unutra pa zarolam ali mi nekako nisu sve kiflice iste iako su trouglići istih dimenzija. Želela bih da izgledaju onako lepo kao pekarske, samo manje.

Ima jedna druga tehnika. Rastanjis testo i vadis krugove casom. Te krugove testa rastanjis da dobiju ovlik elipse (valjda se to tako zove) i onda urolas. Budu lepe,tanke kiflice i sve su iste velicine.
Verus, sigurno moze i puter mada nisam nikad mesila testa sa puterom.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kiflice
17.5.2011 22:19:29   
Pretty78
IZVORNA PORUKA: Pretty78

evo mojih.....sad ne stizem ali ako neko zeli u ponedeljak cu staviti i recept :)

user posted image



Obećani recept:

1kg brašna
3 žumanceta
0.5l mleka
2.5dcl ulja
1kk šećera
1kk soli
1 kvasac
.....u 2.5dcl ugrejanog mleka staviti 1 kafenu kašiku šećera i kvasac i ostaviti da nadodje.....brašno, ostalo mleko, ulje, so, žumanca staviti u jednu vecu činiju i onda dodati nadosli kvasac sve izmesati...meni nekad bude potrebno još malo brašna ...uglavnom ne treba da se lepi testo....ostaviti na toplo da se digne....pa onda podeliti na 8 jufkica svaku jufkicu rastanjiti i iseci na 8 delova filovati po zeli ili prazne, rolati i stavljati u pleh....svaku premazati zumancetom pa odgore susam i parce margarina...ostaviti ih da stoje u plehu posla sata i tek onda ih peći.....ako hocete slatke stavite vise sećera :)

priijatnoooooooooo

< Poruku je uredio Ana RR -- 22.5.2011 17:15:40 >


_____________________________

Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas.Ne znam mesto na kom živi ili počiva;Ne znam zašto nju i san mi java pokriva;Možda spava, i grob tužno neguje joj stas.Ja sad nemam svoju dragu, i njen ne znam glas!!

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kiflice
17.5.2011 22:26:04   
JMPM
Ko ce da kaze aaaaaaa user posted image
user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 22.5.2011 17:15:21 >

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kiflice
17.5.2011 22:29:45   
Shishica
JoooooJ STA mi radite user posted image

Ja obozavam da pravim kifle.. i jedeeeem i jeedem i jedem.... i jedem.

< Poruku je uredio Ana RR -- 22.5.2011 17:15:05 >


_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Pretty78)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kiflice
22.5.2011 17:13:24   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: smeskicTB

"BAVARSKO PECIVO

Sastojci

1 kg brasna
5 dl. vode
1 dl. ulja
1 svezi kvasac
1 kasika soli
1 l. kljucale vode
4 kasike sode bikarbone
1 kasika soli
mak, susam lan, kim, seme
suncokreta i dr. za posipanje

Priprema

Kvasac umesati u brasno, dodati so i vodu i dobro mesiti testo dok ne pocne da se odvaja od posude. zatim dodati ulje da bi testo bilo glatko.
Po potrebi dodati jos brasna. Testo treba da je glatko i da se ne lepi.
Pokriti testo i ostaviti na toplom da naraste.Kad udvostruci volumen, otkidati parcice, praviti dugacke valjke i formirati kiflice, pogacice, perece...
U plicu posudu sipati vodu, so i sodu bikarbonu i pustiti da lagano kljuca. Oformljene oblike testa uz pomoc dve kasike - lopatice spustati u vodu, kratko kuvati (odmah ce da splivaju) i stavljati u pleh, koji ste prethodno obložili pek papirom (premazite ga uljem jer hoce da se zalepi papir za pecivo). Meni se to desilo u prvoj turi, pa sam sa mukom
skidala papirice. Peci pecivo u prethodno zagrejanoj rerni dok ne porastu i ne dobiju zlatno - braon boju. "



< Poruku je uredio Ana RR -- 22.5.2011 17:14:53 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kiflice
22.5.2011 18:21:59   
minavb
Recept za bavarsko testo (12 komada)

Sastojci

   * 1 1 / 3 šolje tople vode
   * 2 kašike toplog mleka
   * 2 1 / 2 kašičice aktivnog suvog kvasca (ili pola kocke svežeg kvasca)
   * 1 / 3 šolje smeđeg šećera
   * 2 kašike maslac, rastopljenog
   * 4 šolje brašna za sve namene (tip 500)
   * Krupna so sa posipanje
   * 2 litra hladne vode
   * 1 / 2 šolje praška za pecivo ili sode-bikarbone

Priprema

  1. U malu činiju stavite 1/3 šolje tople vode i kvasac, te ostavite da proradi.

  2. Dodajte preostalu šolju tople vode, uz mleko, šećer i rastopljeni maslac i mešajte dok se ne otopi šećer.  Dodajte brašno i mesite. Ostavite da narasta (30 min) i ponovo mesite dok se ne formira čvrsta jufka. Dodajte još brašna ako je potrebno.

  3. Prebacite testo se na sto i lagano mesite  2 minuta. Razvaljajte testo u dugu kiflu i podelite je na 12 delova. Pokrijte testo plastičnom folijom i vlažnom krpom i ostavite da odstoji 10 minuta.

  4. Oblikujte testo po želji (pletenice, kifle, zemičke) i prekrijte blago nauljenom plastičnom folijom, te ostavite da odstoji jos 30 minuta na toplom.

  5. Prethodno zagrejte u pećnici na 220°. Nauljite malo tapsije za pečenje.

  6.  U velikoj šerpi zagrejte vodu (2l) do ključanja i dodajte sodu (prašak za pecivo)

  7. Stavljate po dve kifle i ne kuvajte duže od 30 sekundi, uz jedno okretanje. Pažljivo izvadite testo rešetkastom kašikom i ostavite da se dobro ocedi. Zasecite kifle i pospite solju. Ponovite postupak sa ostalim kiflama (perecama, pletenicama, zemičkama).

   8. Stavite kifle na pleh za pečenje i pecite na gornjem ili srednjem nivou 8-10 minuta ili dok ne porumene.

   9. Ostavite da se prohlade 5 minuta, a zatim ih servirajte tople ili na sobnoj temperaturi.

Ovo cu da probam da pravim ovih dana.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kiflice
22.5.2011 18:25:36   
Ana RR
Mina, ne kapiram koliko vode ide. 1 šolja + 1/3 šolje?


< Poruku je uredio Ana RR -- 22.5.2011 18:28:46 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kiflice
22.5.2011 18:30:05   
minavb
Aha, u nastavku je malo jasnije. "Dodajte preostalu solju vode..."

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kiflice
22.5.2011 18:33:37   
Ana RR
Da, vidim. Tnx user posted image možda jedan dan budem imala snage da umesim (ili ću mami da prosledim receptuser posted image ).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kiflice
24.5.2011 11:05:44   
minavb
Bavarsko pecivo i kifle prvi put
user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kiflice
24.5.2011 11:08:05   
minavb
U mom receptu pise da kifle treba pustiti da narastu pa ih kuvati, i to je stvarno nemoguce jer splasnu i izgube oblik. Logicnije je oblikovati ih, kuvati pa onda pustiti da jos malo rastu pre pecenja, ili cak odmah peci. Ja nisam probala, cistaljka jeste i kaze da je super ukusno testo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kiflice
24.5.2011 11:08:23   
Ana RR
mmmmmmmljac user posted image user posted image dobaci jednu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pita sa mesom i jogurtom
Ringerajin kuvar: vikiveki
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here