|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 16:50:57   
Anoniman
Eh....nishta od recepta.... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 21:35:58   
Rina
Evo jednog proverenog, postalo mi je jedno od omiljenih jela user posted image


Đuveč sa kobasicom i pečurkama


Sastojci
150 g pečurki (po želji)
2 srednja krompira
2 crvena paradajza
2 šargarepe
150 g kobasice
½ ; kafene šoljice pirinča
2 češnja belog luka
1 glavica crnog luka
2 žute paprike
1/2 l tečnosti (supa ili vruća voda)
1 kašika aleve paprike
so, biber (po ukusu)

Priprema
Krompir oprati oljuštiti i iseći na kriške. Pečurke očistiti četkicom i iseći ih na deblje listiće. Paprike oprati, očistiti od semenki i iseći na kolutove. Crni i beli luk oljuštiti i sitno iseckati. Paradajz oprati, oljuštiti i na sitne kockice iseći. Kožicu s kobasice skinuti i iseći na tanke kolutove. Pirinač oprati u više voda.

U jednu šerpu sipati 2 kašike ulja i navedene sastojke sipati. Promešati, malo posoliti, dodati alevu papriku i uz neprestano mešanje malo propržiti (paziti da ne zagori). Ako je potrebno dodati malo tečnosti. Dodati po ukusu biber, izručiti u vatrostalnu posudu ili posudu od gline (zemljana) naliti tečnost, onako da pokrije pripremljenu masu i staviti da se peče. Peče se na 250°C oko 20 min. i još 20 min. na 200°C. Temperatura pečenja zavisi od šporeta. Pri kraju pečenja posuti iseckan sveži peršun.

Enjoy.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 21:45:14   
Anoniman
Ovaj djuvech se peche???user posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 21:52:08   
Rina
Hmmm pa da,zapece se u vatrostalnoj posudi u rerni,samo sto ja to ne bas tako dugo ,20tak minuta je dosta...jer prethodno navedene sastojke prokuvam lepo u serpi ...

Evo ti jos jedan ali i ovaj se zapece,sta cu kad volim da zapecem user posted image Ja drugaciji djuvec i ne znam...user posted image

Ðuvec od spanaca

Sastojci za 5 porcija
2 glavice manje crnog luka
2 male šoljice pirinca, što kvalitetnijeg
1 kg spanaca
3 jaja
1 pavlaka
soli
vegete

Priprema
Na masti propržiti sitno seckan crni luk (u meduvremenu ocistite i obarite uobicajeno spanac),
u dinstan luk dodati dve pune šoljice pirinca, vatra treba da je tiha, prodinstati pirinac (ne kuvati ga posebno),
dodati obaren i iseckan spanac, promešati polako, posoliti, dodati po želji vegete,
naliti malo toplom vodom i staviti u sud u koji cete peci.
Umutiti posebno jaja sa pavlakom, preliti preko duveca i zapeci.
Idealno je i hladno i možete po želji ukrasiti barenim jajima, ako služite kao predjelo.
Služiti uz pire krompir.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 21:56:41   
Anoniman
Hm...pa moratju da probam....jer ja znam samo za djuvech koji se kuva.....user posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 21:58:43   
Rina
E Smeshkice subota je uvece a mi se za djuvec uhvatile stvarno nema smisla user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 22:00:46   
Anoniman
hahhaha....ajd da nisam vecherala...al jesam....pa stvarno neznam shta smo toliko zapele user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rina)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 22:54:31   
magde
e cao SMESHICA koliko ima tvoja beba?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 22:55:49   
Anoniman
Eh....nemam bebu user posted image   shto?

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 22:57:43   
magde
ondak nisam u toku SORRY ja sam od danas clan i nisam znala da ima i srpski bila sam uclaneta na bosanski i se blokiralo nesto a inace sam iz makedonije.izvini jos jedan put ako sam nesto pogresila

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 23:00:30   
Anoniman
Ne brini...nisi mogla da znash user posted image

Josh jednom ti zelim dobrodoshlicu na ovaj forum user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 23:01:58   
magde
HVALA VAM IZ SRCA.izvinite ako ponekad gresni pisemuser posted image za sad mislim da mi super ide srpskiuser posted image izvinite moderatorke zbog ovakve pisanje na ova tema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ja neznam da kuvam :((
16.5.2009 23:10:06   
Anoniman
heheh....ma oprostitje nam one user posted image user posted image user posted image Dobro pishesh srpski...ne brini...razumemo se user posted image

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ja neznam da kuvam :((
17.5.2009 1:40:33   
Verus
magde dobrodosla!  svidecete ti se nasa RR videces!

Smeshkice ma lako se kuva, sve je ulje i dinstani luk i dodas ostalo sta god 'oces! I tako skuvas papazjaniju najbolje jelouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ja neznam da kuvam :((
17.5.2009 20:31:47   
Anoniman
hahah...zato i pitam...bolje da pochnem od jela koja nisu bash ozbiljna....da neshto ne zeznem user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ja neznam da kuvam :((
15.3.2018 13:11:34   
Queen Lady
Ajde da osvezim temu. Nisam neki ljubitelj mesa, ne moram da ga jedem. E sad, trudim se da S jede sto vise mesa, ali imam problem sto ne znam da spremam meso,zbog toga mi je najlakse da mu skuvam pileci batak, jer sam za njega jedino sigurna kada je kuvano. Junetinu i svinjetinu bas nesto ne volim (bas specificno mora da bude spremljeno, sa nekim sosevima i zacinima, da bih mogla da ga jedem). Meni S ne sme da jede belo pilee meso, a junetinu i svinjetinu nikad nisam sigurna kada je kuvano, peceno, i uvek mi bude zivo, pa mu na kraju ili ne dam da jede ili cimam muza, da vidi da li je gotovo. Ako imate nekih recepata dobrih, a da mogu i deca da jedu, napisite. Moze i kuvanje u expresu, pa da se zapece, sve jedno. Ali eto ja meso zbog toga ne volim da spremam, jer nikad ne znam da li sam ga dobro skuvala... :(

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ja neznam da kuvam :((
15.3.2018 13:18:45   
vocicana
Oh, Queen, ja sam bila u 100 tripova dok nisam moralada skontam sta je I kako.
Najsigurica ti je u tom slucaju mleveno mesano meso, tetletina I svinjsko, pa mozes fasir sniclei pire, mozes lepe cufte da spremis, nije nista komplikovano, samo je vazno da poumeni sa obe straneuser posted image .
Moji ni to ne jedu, bar ne tako cesto.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ja neznam da kuvam :((
15.3.2018 16:31:11   
Queen Lady
Meni S ne bira,hoce sve da jede. Cekam jos dva meseca da prodje,da imam kuhinju samo za sebe,pa cu da isprobavam. Jedino mi je spremanje mesa muka,jer ga i slabo spremam bas zbog toga sto mi uvek nekako ostane zivo. A da samo skuvam junetinu i svinjetinu,bas nema neki ukus. A trudim se sto manje przeno da jedem.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ja neznam da kuvam :((
15.3.2018 22:27:13   
mama Jo
A to ti je iskustvo sve, videces kad par puta spremis skontaces vec i sama koliko dugo treba da se kuva koje meso. A uvek i mozes da probas u sred kuvanja 😊
Meni su npr.rekli za junetinu da se stavi malo sode bikarbone dok se dinsta, navodno brze omeksa...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ja ne znam da kuvam :((
15.3.2018 22:33:46   
emicaa
sto mi „neznam“ u naslovu bode oci user posted image
Za teletinu ti treba malo duze nego za piletinu.a mozes dinstati meso na malo luka,dodas mrkvicu i jos nesto od povrca sitno isjeckano.Pred kraj malo brasna a bude gusto kao sos i uz to pire.Moji oboje to obozavaju

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ja ne znam da kuvam :((
15.3.2018 22:37:50   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: emicaa RR

sto mi „neznam“ u naslovu bode oci user posted image


Htela sam ovo da napisem jos kad sam videla da je aktivirana teme, ali aj' da ne ispadne da gundjam 😊
Ja sam isto novajlija u kuhinji, najcesce spremam piletinu pa sam donekle i ovladala kako i na koji nacin, ali ostala mesa onako... moram jos nekoliko puta da ih spremam pa da mogu tacno da znam kako i sta.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ja ne znam da kuvam :((
16.3.2018 6:15:42   
Queen Lady
Fala zene za savete, probacu. Ja kao stalno trazim po netu neke recepte za ta mesa, te dinstano, te peceno, te kuvano.... Ali nikako da se nakanim da probam. Meni za nas nije problem da spremam bilo sta. Za S mi je "problem" jer ne sme belo meso i belance, pa mi zao da spremim za nas nesto ukusno, a on ne sme da jede. Mada je razum, kad skuvamo jaje, on kaze mama daj mi to zuto, to belo ne smem... Ali isprobacu meso, pa ako naletim na neki dobar recept da mi je ispalo, javljam :D

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ja ne znam da kuvam :((
16.3.2018 6:36:47   
mama Jo
Pogledaj i na tim nekim stranicama koje se bave samo spremanjem hrane za decu, sigurno ces naci neke super recepte, ima ih gomila, ja ih vrlo cesto posetim, posebno kad je J bila manja pa kad smo tek uvodili hranu.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ja ne znam da kuvam :((
16.3.2018 7:18:04   
Misha i Ljisha
queen lady, trudi se onda rernu mozda vise da koristis. Ja imam taktiku kad pecem meso u rerni, stavim npr u onu kesu za pecenje, i dodas krompira, sargarepe, luka, sta god hoces od povrca, i stavis meso okrenes rernu prvo na 150, i prvih pola sata se to meni na 150 krcka, pa promuckam kesu pa jos pola sata na 150 i onda pojacam rernu na 220 ali tad skinem kesu da se lepo sve zapece i da meso bude lepo i rumeno. Tu nema greske.

Kad pravim paprikas, iseckam luk i dinstam ga onako dosta dugo da se sav istopi jer niko od nas ne voli da vidi parce luka u kuvanom (inace svezi luk obozavamo) i onda relativno dugo dinstam teletinu onako da se raspada. Recimo bar 15 min luk i bar pola sata dinstam meso, i duze nekad. Pa posle nalijem vode da se krcka. Volim kad je gust paprikas. Onako kao da je sav u saftu.

Mi obozavamo lovacke snicle. To ti je dinstanje do iznemoglosti user posted image luk se sece na kriske a ne na kocke i od gore se poredjaju telece snicle, i dinsta se i dinsta i dinsta... od zacina ide vegeta biber u zrnu i lovor, i dinstas i na kraju kad se snicle skoro pa raspadaju iseces krugove limuna i stavis od gore na svaku sniclu. Sluzim sa pire krompirom. Preukusno je. Dosta luka ide barem dve glavice onako povece. i ne doliva se puno vode da bude retko nego stalno dolivas po malo da na kraju ostane saft.

Mozes da pravis ajmokac, pilece dzigerice u saftu. Kod dzigerice je bitno da je ne osolis odmah jer se jako lepi i puno prska.

Mozes svinjske dzigerice meni je ona preukusna onako standardno pa kad su gotove da se isecka luk na njih.
Mi smo mesozderi i volimo meso u svakom obliku user posted image pogotovo mm a i D bas voli ali recimo nece pojesti meso iz pasulja tad jede samo pasulj. Nem pojma zasto.

Sve je stvar iskustva i navike

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ja ne znam da kuvam :((
16.3.2018 8:15:39   
Queen Lady
Sve deluje socno, ali cu morati da probam tek kada odem na trudnicko, jer ustajem u pet ujutru zbog posla, pa uvece dok uspavam S, nisam sposobna za tako dugo spremanje rucka. Uvek spremim nesto brzinski. Osim kad sveki spemi, ona ti treba cela pekara hleba koliko je masno, a meni masno, przeno i jela sa zaprskom nesto ne prijaju, ne mogu da ih svarim dosta dugo (mada i moja sveki u sve trpa mnogo ulja i uglavnom sprema przeno i bude mnogo masno, a ja nisam navikla na takvu hranu, pa pojedem pola kila hleba i samo mi bude jos gore). A za dva meseca (nadam se i krace) cu da imam kuhinju samo za sebe, a tada i planiram na trudnicko da idem, pa hvatam beleske za meso :D

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR
Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here