|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 10:47:34   
Lu
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

IZVORNA PORUKA: Nedja

Bila sam freak i po pitanju ishrane, spavanja, ma svega, ali sam to malo prerasla kad je krenuo u vrtić i kad sam izgubila potpunu kontrolu. I dalje se super i zdravo hrani, i lepo spava, samo ja više ne razmišljam toliko baš o tome (valjda zato što i nemam problema tu).



Bravo za vrtić, donio mi je dosta olakšanjauser posted image
Mada svaki put pitam, kako je jeouser posted image

user posted image  


< Poruku je uredio Lu RR -- 31.1.2011 10:48:07 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 10:47:58   
Jele

IZVORNA PORUKA: Nedja

Kad ostavljam Nešu kod mojih, ostavljam im uputstva (čuvaju ga otkako je bio beba, znaju sve oko njega): kad izlazite napolje nemojte slučajno da mu puštate ruku, ne vodite ga na kej ili bilo gde blizu vode (to sme samo samnom), ne vodite ga nigde u velike markete ili na vašare gde je gužva, dva puta proverite da li ste zaključali vrata i izvadili ključ iz brave da on ne može da ga dohvati, sto puta ih podsećam da paze gde ostavljaju nož kad seku hleb...
Bojim se smrti, bojim se otmice, bojim se povrede, bojim se svoje nemoći ako mu se nešto desi, bojim se njegovog straha ako se nešto desi a ja nisam tu.
Bila sam freak i po pitanju ishrane, spavanja, ma svega, ali sam to malo prerasla kad je krenuo u vrtić i kad sam izgubila potpunu kontrolu. I dalje se super i zdravo hrani, i lepo spava, samo ja više ne razmišljam toliko baš o tome (valjda zato što i nemam problema tu).
Moram priznati da mi nije lakše kad vidim da nisam jedina, kontam da to nije normalno, bez obzira što je učestala pojava kod mama. I ponekad mislim da ću skroz poludetiuser posted image



Jao Neđo i kod tebe sam se našla, a zamisli kad moj tata prekrši pravilo i vodi ga gde ja ne dozvoljavam, strašno, celu sledeću noć imam noćne more da se nešto desilo... Meni je najveća frka kada prelaze put, tako da sam rekla dedi da to i ne rade već se igraju u dvorištu, ma imaju gde hoće, ne moraju u saobraćaj...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 10:51:40   
Jeca*
Lu, ja i sad pitam kako je jeo, spavao, da li je kakio? Milsim da sam najdosadnija mama koja dodje po svoje dete user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 10:59:02   
Jele

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Lu, ja i sad pitam kako je jeo, spavao, da li je kakio? Milsim da sam najdosadnija mama koja dodje po svoje dete user posted image


Meni je skroz normalno da se to pita.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 11:00:10   
Iwana87
valjda je to i nas posao,da neprestano brinemo.Neznam ko je napisao,kad spava zasto spava toliko,pa gledam jel dise,kad je budan sto ne spava sta ga muci,ali to su svakodnevni strahovi mogu reci sitni.Muce mene mnogo vece stvari,jel se njemu mozak noramlno razvija,jel stvarno napredan ili mi to nase dete pa ga uzdizemo do nebesa,hoce li umeti lepo da prica,jel ce imati drustvo,da nece da bude problematica,a sta ako sad odraste uz neku viku po kuci pa to dovede do frustracije pa dete postane narkoman,ili neki delikvent,mozda sam ja za to kriva ,pa pazim da ne povisim ton oko njega,pa da ne utice lose ova muzika na njega,sve to ostavlja trajne posledice,jao boze.Ja sam opsednuta i sad user posted image Za svaku i najmanju sitnicu ja promislim bar zilion puta.Hocu da ga ne drzim pod staklenim zvonom,tipa da se bude dezinfikovano oko njega,a ona negde u kuci vidim prasinu ili ne daj boze paucinu,a tu zivi beba,pa mrzim sebe najvise na svetu.Ovo roditeljstvo je najlepsa i najteza stvar koju covek moze da dozivi.Ja se toliko obradujem i uvek rasplacem svakom novom njegovom uspehu,prevrtanje na ledja,ustajanje,prvi korak,zub,da mislim ako nekad zavrsi neki razred kao odlican djak da cu umreti od srece.Lepo mm kaze da ja nisam normalna,ali on nije majka

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 11:01:03   
Olga75
ja pitam i da li se mozda secaju kakva je bila kaka user posted image
sacuvaj ma Boze , moracu danas da se iskontrolisem user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 11:04:46   
Jele

IZVORNA PORUKA: Iwana87

Lepo mm kaze da ja nisam normalna,ali on nije majka


user posted image user posted image Tako i moj. I nervira me kada nije u stanju da predvidi moguće eventualnosti i preduzme mere predostrožnosti, već kada se nešto desi (mada stvarno pazi) on se nađe u čudu. A kada ne može paralelno da radi dve stvari tipa pravi mu da jede i pazi na njega istovremeno ja flipnem totalno, pa meni su brate izrasle oči i na leđima...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 11:04:49   
minavb
Moj najveci strah-da li mu je dovoljno ovo sto pojede i kakve ce posledice imati to sto pije malo mleka i to sto ga pije u snu. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 11:06:13   
Snelle
Uh Ivana, i kod mene slična situacija, a stvarno se trudim da ne paničim. Pa kad nešto prihvatim kao sasvim normalno, kao kad se pre neki dan tresnula igračkom po glavi, pomislim "Kako možeš da budeš tako hladnokrvna" user posted image
Nego, mene muči još jedno pitanje - naši muževi! Mm kao i svaki otac, ne voli naše dete ništa manje od mene, ali ne mogu da se načudim kako on na sve reaguje hladnokrvnije od mene, npr. može da je sluša kako plače minutima i da je ne uzme....i kad ja kažem kako ja za sebe smatram da sam loša majka, on bez imalo razmišljanja kaže kako on smatra da je divan roditelj, a ja se "polomih" 10_x_ više oko deteta user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 31.1.2011 11:07:57 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 11:09:46   
Iwana87
jao mina,oko hrane vise neznam jel ce u zivotu projesti  sve,sve se plasim da mu nesto dam novo.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 11:09:48   
Olga75
i matori je mnogo opustaniji . Ja sam recimo kad je pocela da puzi posklanjala tepihe i svakih par sati ih prebrisavala asepssolom a ne daj Boze da nesto sa poda stavi u usta , odmah ispitanje maaa user posted image . I onda jedan dan ja dolazim sa pijace a moje dete kotrlja flasicu po podu i stavlja je u usta , kad se onda nisam slogirala ili ga umlatila necu nikada .
Njegovo objasnjenje : a kako ce da izgradi imunitet ako je pod staklenim zvonom ?


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 11:12:28   
minavb
IZVORNA PORUKA: Iwana87

jao mina,oko hrane vise neznam jel ce u zivotu projesti  sve,sve se plasim da mu nesto dam novo.

Cini mi se da me nista drugo ne brine i ne plasi, samo to oko hrane me ubija u pojam.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 11:18:36   
Jele
Što se tiče hrane Uroš jede dobro, pa se toga ne bojim, ali se bojim toga da mu se neće dobro razviti zubići jer mu ja još uvek sve miksam, mislim meso i povrće, to neće da jede u komadićima ili izgnječeno user posted image Inače, do godinu i nešto sam mu davala isključivo organski uzgajanu hranu, bila mi je frka od pesticida i ostalih gluposti...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Roditeljski strahovi
31.1.2011 13:18:41   
Iwana87
ma moje dete ne pravi problem za hranu,jede ali ne sme mnoge stvari,pa je strasno kad svaki dan razmisljam ako proba mozda  se desi nesto,i tako prolaze dani a ja se retko usudim na nesto novo.Mada mina vi ste se bas oko toga namucili.Neznam zene sta da vam kazem,sem da nekog resenja nema,paticemo se dok ne odrastu,a i onda,samo mozda na neki drugaciji nacin.Malo pre dok sam pisala i citala doslo mi je da vristim od muke.Najveca od svih jeste sto smo u vecini stvari same.Nasi m uglavnom ne shvataju dobar deo stvari.Ja legnem i mislim,da nije previse toplo u sobi,da ga pokrijem jos necim,da ga otkrijem,da ukljucim grejalicu,da iskljucim sad grejalicu.da smanjim ili pojacam svetlo,mm jednostavno legne,navuce jos jedno cebe jer mu je hladno i posle 2 minuta hrce u najvece.Sad me prolaze bebeci strahovi a pocinju oni najgori,vaspitavanje.Kako vaspitati i napraviti coveka od svog deteta,a sta radis i da li pravilno radis pokazace se tek kroz mnogo godina,a to vreme izmedju moci cu samo da lupam glavu jel sam u pravu ili ne.

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Roditeljski strahovi
14.2.2015 19:05:46   
Figaro88
Ja jos uvek proveravam nocu da li Andrea diseuser posted image Strah me da je neko ne povredi,da se ne razboli,da joj ne padne secer dok spava,sto je veca cini mi se da sve vise brinemuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Roditeljski strahovi
14.2.2015 19:25:06   
serpica
Ja nemam neke preterane strahove u vez njihovog zdravlja koliko recimo brinem o njihovoj bezbednosti. Jos uvek vicem za njima dok silaze niz stepenice da se drze za ogradu,kad izadju vani sto puta napomenem starijoj da je drzi za ruku,kad je ispracam u skollu imam ritual svog jutra i tako...Kad mi nisu na oku mnogo vise brinem...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Roditeljski strahovi
14.2.2015 19:33:30   
veselicaa
Najvise brinem dok je A. u skoli.Ispracujem je svakog jutra a cesto je i sacekam.Zbog nase specificne situacije u vezi mesta gde zivimo mislim da je potpuno normalno da se brinem vise.U vezi S. strah me je kada trci,silazi niz stepenice jer je inace veoma brza i brinem se da ne padne.Sto se tice zdravlja brinem se kad god se prehlade,jer su obe imale zapaljenje pluca,pre dve godine imali smo zaista strasno iskustvo zbog lekarske greske sa Stasom i to je ostavilo traga na nasu psihu.Inace primecujem da svi roditelji imaju slicne strahove.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Roditeljski strahovi
14.2.2015 19:40:30   
wivern
Dok spava malo-malo pa ga cacnem da mi da znak da je sve ok. To mi je jedini strah za sada.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Roditeljski strahovi
15.2.2015 0:23:45   
Azra_
Kad je ova tema u pitanju, ja sam psihijatriski slučaj, pa bolje da ne iznosim javno svoje strahove. Ja se svega plašim, i o svemu brinem. Najcrnje moguće stvari mi prođu kroz glavu. Nikakva vajda od toga ni sa mene, ni za dete, ali to sam ja. Pokušavam da menjam, nekad uspeva , nekad ne.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Roditeljski strahovi
15.2.2015 2:12:13   
Ana RR
Mene muče mnogi racionalni i iracionalni strahovi... posle svega što se izdešavalo plašim se da li ću biti normalna i zdrava za svoje dete. Volela bih još jedno dete ali kad pogledam... moj tata je izgubio brata, mama je izgubila brata, moj brat od ujaka je poginuo, ostala sam bez sestre... plašim se da izazivam sudbinu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Roditeljski strahovi
15.2.2015 2:20:14   
Azra_
Da, mislim da nekako strahovi i potiču iz onoga što nam se dešava u životu. Meni je ova tema i tema saobraćaja slaba tačka. Gomila strahova. Opet, baš zbog toga šta sam preživela kao mala, šta se dešavalo meni i mojim roditeljima, koliko smo vremena proveli po raznim bolnicama, onda dve saobraćajke... Pa onda mislim da ću ja sa svojim detetom sada to proživljavati. Kada sam videla da to prevazilazi granice normalnog, išla sam kod psihijatra, na moju sreću, to je kućni prijatelj pa je bilo zaista opuštajuće.

< Poruku je uredio Azra_ -- 15.2.2015 2:23:47 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Roditeljski strahovi
15.2.2015 7:41:53   
mali_mis

IZVORNA PORUKA: wivern

Dok spava malo-malo pa ga cacnem da mi da znak da je sve ok. To mi je jedini strah za sada.


To sam i ja radila kad je bio beba, sada dok spava ga zagledam da li dise. Bojim se svega. Kad jede, dajem mu zalogaje kao pticici, kad pije vodu pa se zagrcne, skacem kao da me je neko polio vrucom vodom.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Roditeljski strahovi
15.2.2015 13:13:00   
veselicaa
Kako nam deca rastu,rastu i nasi strahovi.Ne kaze se uzalud,malo dete mala briga,veliko dete velika briga.Sta ce tek biti kada budu tinejdzeri user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Roditeljski strahovi
21.2.2015 10:23:32   
mila83
Veselice, o tome ne smem ni da razmisljam.koliko god se radujem sto mi M ove jeseni krece u skolu, toliko i ne....lako je kada su ti deca na oku,dok su mali, tada ti je najveca briga bolest.A sada,sta se sve ne desava , i po skolama i na ulici...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Roditeljski strahovi
21.2.2015 21:28:36   
mirkam

IZVORNA PORUKA: Iwana87

valjda je to i nas posao,da neprestano brinemo.Neznam ko je napisao,kad spava zasto spava toliko,pa gledam jel dise,kad je budan sto ne spava sta ga muci,ali to su svakodnevni strahovi mogu reci sitni.Muce mene mnogo vece stvari,jel se njemu mozak noramlno razvija,jel stvarno napredan ili mi to nase dete pa ga uzdizemo do nebesa,hoce li umeti lepo da prica,jel ce imati drustvo,da nece da bude problematica,a sta ako sad odraste uz neku viku po kuci pa to dovede do frustracije pa dete postane narkoman,ili neki delikvent,mozda sam ja za to kriva ,pa pazim da ne povisim ton oko njega,pa da ne utice lose ova muzika na njega,sve to ostavlja trajne posledice,jao boze.Ja sam opsednuta i sad user posted image Za svaku i najmanju sitnicu ja promislim bar zilion puta.Hocu da ga ne drzim pod staklenim zvonom,tipa da se bude dezinfikovano oko njega,a ona negde u kuci vidim prasinu ili ne daj boze paucinu,a tu zivi beba,pa mrzim sebe najvise na svetu.Ovo roditeljstvo je najlepsa i najteza stvar koju covek moze da dozivi.Ja se toliko obradujem i uvek rasplacem svakom novom njegovom uspehu,prevrtanje na ledja,ustajanje,prvi korak,zub,da mislim ako nekad zavrsi neki razred kao odlican djak da cu umreti od srece.Lepo mm kaze da ja nisam normalna,ali on nije majka


Jesam li ja ovo napisala user posted image
Potpisujem od rijeci do rijeci.Mada ne opravdavam.Ovo je strahovito pretjerivanje, ali prosto jace je od mene.

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here