|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Konjuktivitis
11.1.2014 12:31:32   
Janncica
Meni J prosle nedelje imala konjuktivitis.Pedijatar rekao ispiranje fizioloskim i hloramfenikol uvece.
Jutros i S se budi sav krmeljav.Zvala sam ujnu koja je ocni lekar.Kaze ispiranje fizioloskim i Tobrex kapi 3 puta na dan. user posted image Toliko ljudi ima isti problem(a nismo sa njima bili u kontaktu) da to nije normalno. Mozda je od vremena.user posted image

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Konjuktivitis
12.1.2014 16:14:45   
madre
vidim da dosta pisete o ispiranju oka fizioloskim ili acidi borici... e sada, mene zanima kako ispirate, sipate na tupfer pa brisete oci ili stvarno ispirate... ono kao u spric pa polako, direktno u/na oko, otvoreno/zatvoreno?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Konjuktivitis
12.1.2014 16:34:06   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: madre

vidim da dosta pisete o ispiranju oka fizioloskim ili acidi borici... e sada, mene zanima kako ispirate, sipate na tupfer pa brisete oci ili stvarno ispirate... ono kao u spric pa polako, direktno u/na oko, otvoreno/zatvoreno?


Gornji kapak se povuče tako da oko bude skroz otvoreno, od spoljašnjeg ugla oka se u mlazu (pritisne se bočica pa tako) ispere da ide ka unutrašnjem uglu oka i tek onda se na isti način (od spolja ka unutra) oko obriše sterilnom gazom.
nezgodno je da ovo radi jedna osoba, treba pomoćnik...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Konjuktivitis
12.1.2014 16:38:04   
New Mom
Ja stavim acidi borici na tufer, pa prevucem preko spoja kapaka od spolja ka unutra (nema trljanja), pa drugim tuferom to isto drugi kapak.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Konjuktivitis
13.1.2014 9:26:39   
Peace*
Acidi borici se sada pakuje u male bočice, kao Adrian T kapi za nos. Tako lako mogu da se kanu u oko.



_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Konjuktivitis
14.1.2014 11:19:05   
Torbica
Dosada je tih Acidi borici kapi bilo jedino u drzavnoj apoteci na Naselju jer oni imaju tu komoru da budu sterilne kapi, rok im je 5 dana.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Konjuktivitis
14.1.2014 11:47:33   
Peace*
Ja kupila u Lilly na Spensu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Konjuktivitis
14.1.2014 12:01:21   
Torbica
Nisam ih uzimala vise od godinu dana, moguce da sad ima i drugde. Dr je uvek insistirala na ovima iz komore...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Konjuktivitis
30.1.2014 19:37:48   
doktorkakristal
Dori vec par dana suzi desno oko,nije crveno i nema sekreta,prvo nisam obracala paznju,al vidim da danas vise suzi pa me zanima da nije poceo konjuktivitis,ja sam joj kapala moje mleko u oko,imate li neki savet mozda ?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Konjuktivitis
30.1.2014 20:24:32   
Torbica
Doco, uradila si najbolju stvar, samo joj ukapavaj svoje mleko i dalje, nista drugo i proci ce, videces! Bar 3-4 puta dnevno! Pozdrav

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Konjuktivitis
30.1.2014 20:37:24   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: doktorkakristal

Dori vec par dana suzi desno oko,nije crveno i nema sekreta,prvo nisam obracala paznju,al vidim da danas vise suzi pa me zanima da nije poceo konjuktivitis,ja sam joj kapala moje mleko u oko,imate li neki savet mozda ?


Možeš pored toga blagom kamilicom da čistiš okice - od slepoočnice ka nosu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Konjuktivitis
30.1.2014 21:18:18   
doktorkakristal
hvala drage moje user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Konjuktivitis
30.1.2014 21:20:53   
lesica
Doco, i stavljaj za svaku dremku novu jastučnicu, otkuvanu i sveže opeglanu. I da Dori brzo prođe okce. user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Konjuktivitis
30.1.2014 21:53:55   
Modessty
ja sam samo brisala okice fiziološkim nakapanim na gazicu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Konjuktivitis
31.1.2014 8:18:29   
doktorkakristal
LESICE primljeno k znanju user posted image
MOD brisem vec fizioloskim,nadam se da ce proci

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Konjuktivitis
31.1.2014 8:43:41   
Klarita
K od se od ponedeljka budi sa krmeljivim okom. Prvi put nam se to dogadjauser posted image Umivam je par puta dnevno kamilicom, na sta ona toliko dramatizuje, da user posted image Malo joj i crveno u uglu, ali evo vec jutros malko bolje. Juce u vrticu vidim nije jedina, njih troje cetvoro je sa crvenim okicama. Niko se nije obratio pedijatru, ja cekam jos danas, pa od sutra hloramfenikol. Kod nas na jugu Acidi borici sterilne nema nigde,a sutra mozda idem za Nis pa cu da pokusam tamo da kupim.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Konjuktivitis
31.1.2014 13:54:15   
Modessty
Klarita ako ih ima još sa crvenim okicama onda je definitvno konjuktivit. Bolje je ipak odvedi lekaru.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Konjuktivitis
31.1.2014 15:48:36   
Klarita
Ona se ne zali ni na svrab, ni na peckanje, ni na sta...Evo, malocas je uzeh iz vrtica i desno oko je bolje, a sad se crveni u uglu levouser posted image
Nas problem je sto NAS pedijatar radi samo ujutru, nemamo specijalistu oftalmologa od Nove godine, ugasila se sluzbauser posted image Ne mili mi se nikako da je vodam na tam' na vam' pa i u Le onda trebamo, jer sve mi nekako deluje ne tako strasno, a opet user posted image sve se plasim da usput ne pokupi jos nesto, jer imamo mi privatne lekare i vodim je ja ali kod njega recimo bude strahovita guzva uvek, dovode decu iz celog Jablanickog regiona, pa se ceka po sat-dva, pa mislimuser posted image u cekaonici jos bude zilion baba, deda, ujaka, strina i ostalih koji prate malu decu i bebe, a izgleda i snajkeuser posted image

Pozvacu ga veceras telefonom, pa ako on smatra da trebam da je vodim, odvescu je, ali pred kraj radnog vremena i da mi garantuje da ce da nas primiuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Konjuktivitis
23.3.2014 12:57:29   
Moiraina
Ja vec mesec dana mucim muku sa konjuktivitisom. Nosim sociva 20 godina i ovo je prvi put da imam ovaj problem. Prvo mi je zahvatio oba oka, u kombinaciji sa pocetkom upale sinusa. Dr je rekla ispitanje fizioloskim (ceo spric od 5ml po svakom oku), onda neke kapi i uvece Chloramfenicol. Proslo je za 3 dana, ali nisam smela da stavim sociva jos nedelju dana, sto je za mene mucenje, jer me od naocara boli glava, nisam navikla. Onda me je uhvatio neki virus sa temperaturom, i konjuktivitis se vratio na levom oku, opet ista procedura. I taman i to zalecim, a od juce mi levo oko opet crveno i boliiii. Izludecu vise, mesec dana sam nikakva, konjuktivitis-virus-sinusi... user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Konjuktivitis
23.3.2014 16:04:04   
Ivanka 75
Mor, kad ispira se od spoljasnjeg ugla oka ka unutrasnjem i onda se na isti nacin i obrise - spolja ka unutra. Ako se ne radi tako onda ostaju krmelji unutra pa sve jovo nanovo. I ne ispiraj fizioloskim nego Ocuflash-om, mala bocica pa moze direktno iz nje.
Ja sam na detetu i mm usavrsila ispiranje ociju i borbu sa konjuktivitisom i raznim povredama oka user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Konjuktivitis
27.5.2014 10:02:49   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Medolinak

Nisam nasla nigde slicnu temu pa molim moderatora, ako postoji negde, da prebaci...

Moja D. ima skoro cetiri meseca, zadnjih mesec dana posle spavanja bude joj blago natecen kapak na onoj strani na kojoj je spavala. To posle bude tako neko vreme, pa se vrati u normalu. Juce na kontroli to spomenemo nasoj predijatrici, malo me cudno zena pogleda i pita me da li je stalno tako, ja joj kazem da nije, vec samo nakon spavanja. Ona kaze da nesto nije u redu kapak bi stalno bio natecen. A evo danas, bas kao za inat jedno oko joj se zakrmeljavilo user posted image

Mame imate li iskustva sa tim naticanjem? Da opet napomenem, bude samo otecena ona strana (tj. kapak) na kojoj je spavala, pa se nakon nekog vremena otok povuce.



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Konjuktivitis
27.5.2014 10:11:05   
Torbica
Nemam iskustva sa tim. Jednostranim oticanjem. Ne znam da li je u pitanju gornji ili donji kapak, kod malih bebica nekad hoce da bude neprohodan suzno-nosni kanalic. Svakako ako sumnjas da nesto nije ok, odvedi bebu kod oftalmologa.
Mi smo sve konjunktivitise resavali prskanjem iz sike, svezeg mlekca, uvek uspesno.
Srecno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Konjuktivitis
27.5.2014 12:10:36   
Medolinak
Cini mi se da je vise gornji kapak, ali mislim da to nema veze sa konjuktivitisom. Od jutros joj je malo oko krmeljavo, pocela sam da joj to cistim kamilicom. Njoj se ova otecenost javlja mesec dana unazad, znaci samo strana na kojoj spava. Ako spava na levoj njoj bude nateceno levo oko i obrnuto. Ne izgelda to toliko strasno, samo joj jedno oko nije toliko "sirom" otvoreno, ako me razumete. Povuce se, ali me interesuje da li je to normalna pojava kod beba.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Konjuktivitis
27.5.2014 12:15:09   
Torbica
Ja sam imala tri bebe, nikad nisam primetila to sto opisujes.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Medolinak)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Konjuktivitis
5.11.2014 20:28:25   
milicicak
Mini bubi se crveni levo oko. Nema krmelja, ne suzi, ne svrbi je, ne ide u vrtic...
Konjuktivitis ili ja panicimuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here