|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Konjuktivitis
1.12.2018 19:18:00   
Sarav
Nisam radila par dana jer sam zaglavila konjuktivitis koje se na kraju razvukao na 3 nedelje. Prve nedelje sam stavljala Dexametason neomycin danju i Corticin noću. Druge nedelje Hloramfenikol, a treće nedelje samo Maxidex. Na kraju sam mislila da ću da oslepim, al sam se ipak povadila. 

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Konjuktivitis
3.6.2019 9:22:46   
Maraj
S vec par dana trlja oci. Najcesce kad jede.
Juce ujutru zatvorilo joj se jedno oko. Puno krmelja. Jutros oba zatvorena. Otecena. Bila u apoteci drzavnoj. Trazila acidi borici. Nije htela da mi da. Rece da vodim dete kod dr da pogleda....eto ti sad... najverovatnije da cu je i voditi

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Konjuktivitis
3.6.2019 13:38:08   
Maraj
I....bili kod dr.
Jeste pocetak konjuktivisa. Kaze desno oko vise.
Da ispiramo sa fizioloskim i ukapavamo 3×dnevno po 1 kap vigamox kapi. Tako 5 dana

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Konjuktivitis
4.6.2019 9:18:53   
Maraj
S od jutros manje krmelja tj uipste joj nisu bile slepljene oci. Al je podvig sipati joj kapi u oci. Bas ne da...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Konjuktivitis
8.6.2019 18:48:06   
vocicana
Joj Maraj, sada cuižitam za ovo sr... isto i kod nas, odakle i sta nije mi jasno.
Stavljam fizioloski i neke homeopatske kapi, bolje mu je jutros, to mi je donela drugarica iz Nemacke, bolje mu je, jutros sam htela da ga vodim na brzi bris.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Konjuktivitis
29.11.2019 14:11:56   
Maraj
L vec 3 dana ima nesto crvenije beonjace. Jutros S i ja ustale krmeljive. Njoj sam jedva oci odlepila. Kupih fizioloski i vigamox.
Tako da nas troje sad "bolujemo"
Suprug se jos drziuser posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 29.11.2019 14:12:36 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Konjuktivitis
29.11.2019 19:01:02   
flamingos
Maraj,ljubim vas da što pre prođe.Muke❤


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Konjuktivitis
30.11.2019 10:02:48   
flamingos
Voci,Maraj,kako ste?


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Konjuktivitis
30.11.2019 10:18:36   
Ivanka 75
Maraj, kad skidate naslage, fizioloski na tupfer i od spoljasnjeg dela oka ka nosu prevuci. Jedan pokret, jedan tupfer. Mnogo brze prolazi i ne zadrzava se infekcija dugo. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Konjuktivitis
30.11.2019 10:19:59   
mama Jo
kako ste Maraj


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Konjuktivitis
30.11.2019 12:26:39   
Maraj
Hvala drage sto pitate.
Bolje smo od jutros svo troje. Meni je mozda jos malo crveno desno oko. A njih dvoje su kao noviuser posted image
Nastavljam sa terapijom do utorka.
Uspevam nekako S da ukapam kapi u oci. Jeste cika i vriska...al nekako joj stavim

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Konjuktivitis
30.11.2019 14:34:15   
mama Jo
Dobro je Maraj. Jos tri dana samo cike i vriske...
Ja nisam nikada imala, ni moja deca, verujem da je vrlo neprijatno...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Konjuktivitis
22.12.2021 19:34:35   
nata11
Posle koliko dana obicno prolazi kod dece?

_____________________________





(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Konjuktivitis
22.12.2021 19:56:12   
Sanjica26 RR
Nato, ono sto si pisala dr Julki, meni lici na klasicni konjuktivitis.
Sta ste dobili od terapije?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Konjuktivitis
22.12.2021 20:10:19   
smeško
I meni. I nikako dirati oci kamilicom. Moze fizioloski rastvor ili vestacke suze bez konzervansa. Moze i 3%-ni rastvor borne kiseline za oci.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Konjuktivitis
22.12.2021 21:45:37   
nata11
Sanjice nismo isli kod dr. Primetila oko 4kad dosla sa posla. Isla sada do apoteke i dali mi ove kapi
3x1 kap rekose posto je mala.

user posted image

Odose malo vise u borbi da joj stavim.
Inace se zali na oci od Sv Nikole i danas je krenulo kremljenje koje iskreno nije preobimno ali nije ni za zanemariti. 
Citah u prethodnim postovima za kapi? To su te?Zena u apoteci reci da ce joj mozda mast izazvati jos vise iscedka iz ociju

_____________________________





(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Konjuktivitis
22.12.2021 22:00:36   
Ana RR
Nato, kada je M bio mali prepisivali su hloramfenikol mast ali sada se izbegava, kažu da su kapi bolje. Pomoći će joj te kapi, i mi smo koristili.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Konjuktivitis
22.12.2021 22:32:01   
Sanjica26 RR
Nato, uglavnom smo koristili kapi. Ok su te kapi, osim sto su kortiko.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Konjuktivitis
23.12.2021 1:02:22   
Mirko Svirko
Mi smo koriatili hloramfenikol mast i ispiranje fizioloskim.i te kapi deksametazon. To koristimo i za nosic.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Konjuktivitis
23.12.2021 7:30:04   
dddaca

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nato, kada je M bio mali prepisivali su hloramfenikol mast ali sada se izbegava, kažu da su kapi bolje. Pomoći će joj te kapi, i mi smo koristili.


Ana zasto se izbegava hloramfenikol? Nisam to znala, a mazala joj kad joj se zacrvene oci i pocnu da peckaju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Konjuktivitis
23.12.2021 8:28:34   
smeško
Nato, Tobrex kapi, verovatno. Ove jesu kortiko.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Konjuktivitis
23.12.2021 8:31:57   
dddaca
Sad se setih da smo ispirale oci i sa Acidi borici. Ali ne ona obicna, vec trazim u apoteci bas za oci.
Mada, po meni je to sve za prvu pomoc, ako se ne smiri za dan dva, mislim da treba otici kod lekara

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Konjuktivitis
23.12.2021 9:08:54   
nata11
Nije otisla u vrtić zbog druge dece bice kuci par dana. Praticemo.
Mozda bi i brze proslo ali ja dolazim oko 4 i tada krecem da cistim oko. Mm ili moj tata kada je cuvaju ne zele da joj stavljaju kapi jer vristi, place.... 
Moze biti od dima cigarete, od prljavih ruku, curi joj nos pa je mozda prenela, imamo psa... Ko zna.
Kako ste dozirali kapi samo recite molim vas? 

_____________________________





(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Konjuktivitis
23.12.2021 9:10:44   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: dddaca


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nato, kada je M bio mali prepisivali su hloramfenikol mast ali sada se izbegava, kažu da su kapi bolje. Pomoći će joj te kapi, i mi smo koristili.


Ana zasto se izbegava hloramfenikol? Nisam to znala, a mazala joj kad joj se zacrvene oci i pocnu da peckaju.


Pravo da ti kažem daco, ne mogu baš da se setim. Valjda mast kao mast nije dobra za oko. Pisala je o tome i jedna naša rrajka čiji je otac lekar.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Konjuktivitis
23.12.2021 9:32:26   
dddaca
Pogledacu posle u temi, bas me interesuje posto hloramfenikol koristimo kad nemam acidi borici za oci u kuci. A cesto nemam, jer kad otvorim, ona ima kratak rok

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here