|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mama će doći po mene!
8.9.2010 14:33:34   
Crvenkapa85
kad se nisam slogirala,i htela sam otici i razresiti to....al je radila posle u drugu smeni od 10sati pa se nismo sretale....vaspitacice koje je imala u jaslicama bile su predivne....sad nismo isli nedelju dana,bolesni smo...pa cemo videti od nedelje,malo ce ih se uzeleti pa ce valjda biti dobro

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Mama će doći po mene!
12.2.2011 12:28:47   
Clara82
I moj Steva često kada ostaje u vrtiću kaže:Mama, ti da dodješ po mene..valjda mu je tako lakše ostati heheuser posted image

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Mama će doći po mene!
11.1.2013 21:52:43   
jovana13
Janju smo letos ostavili kod moje majke da prespava. I ona je bila super vecerala obukla pidzamu popila mleko i moja majka je odvela da je uspava. Cak su moji zbog unucica kupili krevetac da imaju gde da spavaju kad dodju. Ali Janja je tad pocela da negoduje. Nista nije rekla samo se meskoljila. Na kraju je trazila da joj daju njen rancic i moja majka ukapira sta ona hoce i da nema vajde od spavanja. Dosli mi za nju i ona u kolima jos zaspala. Sad za reprizu nove opet je ostavimo u februaru ce 3g da napuni,pa rekoh ostace. I ona u kolima zaspala tamo smo je samo spustili u krevet. Zove mene majka oko 1 mi bili na proslavi, ja se javim i cujem "Mama,ajde dodji za mene necu da spavam kod babe" majka mi kaze kad se probudila trazila je da jede i onda je pocela da place i da vice Zovi mamu,zovi tatu. Kad su vasa deca pocela da spavaju kod bake i deke? Mozda je moja greska sto je nisam privikla kad je bila mala opet za tako neki vikend da ostane, ali nikad mi pre nije palo na pamet da spava kod njih.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Clara82)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Mama će doći po mene!
11.1.2013 21:59:13   
NadaR
Evo teme Jovana KLIK

Nastavicemo tamo o spavanju user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Mama će doći po mene!
27.11.2013 0:36:33   
vikiveki
Ovo je najpopularnija izjava dece u vrtiću.Anajid i ja sam vaspitač i stoji sve što si rekla.Meni je najgora scena ujutru kada pojedini roditelji ostavljaju svoju decu,a pri tome ga zagrle i očekuju da ga ja uzimam iz njihovog naručja ,a meni a verujem i detetu je jako ružno to,ispada kao da ga otimam.U takvim slučajevima dete se još više razbesni...takvi roditelji bi trebalo prvo da razgovaraju sa svojom decom i da im objasne da oni njih u vrtić ostavljaju da bi se ono tamo igralo

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Mama će doći po mene!
3.3.2015 15:45:24   
mila83
Sto se tice privikavanja odlaska dece u vrtic,nismo imali nekih problema. ispocetka je bilo to :mama ce doci po mene" ponavljanje vaspitacici u toku dana sto puta,sto je i normalno.
Mima je kratko vreme prestala da ide u vrtic,kada sam se porodila, jer sam prestala ja da je vodim,pa se ispostavilo da je bila ljubomorna sto sam ostajala sa bebom i mama vise nije dolazila po nju.Cim sam opet ja pocela da je vodim i odvodim nije bilo problema.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Mama će doći po mene!
3.3.2015 18:13:22   
serpica

IZVORNA PORUKA: vikiveki

Ovo je najpopularnija izjava dece u vrtiću.Anajid i ja sam vaspitač i stoji sve što si rekla.Meni je najgora scena ujutru kada pojedini roditelji ostavljaju svoju decu,a pri tome ga zagrle i očekuju da ga ja uzimam iz njihovog naručja ,a meni a verujem i detetu je jako ružno to,ispada kao da ga otimam.U takvim slučajevima dete se još više razbesni...takvi roditelji bi trebalo prvo da razgovaraju sa svojom decom i da im objasne da oni njih u vrtić ostavljaju da bi se ono tamo igralo




Potpisujem,i ja ne uzimam decu iz narucje roditelja,i uvek kazem sto krace razdvajanje. Ja recimo vodim bebca dva dana u vrtic i on place ja ga spustim u sobu i odmah zatvaram vrata. Place naravno ali mislim da bi bilo jos gore da se oprastamo po pola sata...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Mama će doći po mene!
6.4.2017 20:59:21   
vocicana
Ovu temu sam iscitala, kakva su vasa iskustva sa vrticem, prvo sa jaslama, pa kasnije sa ticem?
Ne planiram dete u vrtic do druge godine, ali ovo sto sam procitala, ulazi bre, nisi ti mala vise, ostavilo me je bez komentara. U tom slucaju, razgovor sa vaspitacicom zavrsio bi se u 4 oka, bez svedoka i sa mnom Ausvicem!
Da li je moguce da ovakvi "primerci" postoje?

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Mama će doći po mene!
6.4.2017 21:19:52   
Anck Su Nmaun
Pa.ima svega ali nije to tako cesto. Ja nisam nikad.imala problema sa tum i tu uvek moraju roditelji da saradjuju!!! Nekad bi se deca lakse odvojila.da roditelji ne drame... bilo je par slucajeva u mim okruzenju. Samo otezaju decici.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Mama će doći po mene!
6.4.2017 21:24:26   
IvanaSK RR
Voci, polako, ne prenagljuj, drugačije je kad se to dogodi...
Sin je spavao kod moje mame pre prvog rodjendana i nije bilo problema, al tamo je sve po njegovom uvek user posted image
Sto se tice vrtica u početku jeste plakao, ali se naravno to sredilo vremenom. Ostavljala sam ga tako sto ga zagrlim, poljubim, kazem da ne brine da ce mama doci po njega posle rucka, sad nek se igra sa drigarima i da uziva.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Mama će doći po mene!
6.4.2017 23:10:04   
vocicana
Ja se nesto ne secam kako je bilo kada sam ja u vrtic krenula, ali msm da su me bili prvi put ubacili sa starijom decom, godinu starijom od mene. Uvek sam volela da se druzim, ali ovakvi komentari su strasni, nekada roditelji ostanu bez teksta zbog pedagoskog pristupa, hajde ulazi nisi ti vise mala...malo mi je tozaparalo usi. Ali deca su svako za sebe pprica, u pravu si Iv, sta znam....

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Mama će doći po mene!
7.4.2017 6:57:48   
IvanaSK RR
Svakakvih vaspitaca, ucitelja ima, ali i svakakvih roditelja, kao sto napisa Anck. Nekad jednostavno ostanes bez teksta u trenutku. A ne treba u nekim situacijama ni previse zastitnicki da se ponasamo prema deci..
Dete treba da se odvaja od roditelja, naravno, ako se moze. Mada ni to ne garantuje da ce lepo podneti vrtic.
Sin je sa tri godine isao na rekreativnu sa vrticem i super je bilo.
Maca jos nije nigde spavala bez mene, ponekad par sati bude sa mojom mamom i tada je dobra.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Mama će doći po mene!
7.4.2017 7:05:40   
Anck Su Nmaun
Mislim da trrba spremiti dete za vrtic, ako imate mogucnost i neko drugi da ga pricuva da se navikava na odvajanje. Pored toga isto tako napraviti detetu kuci raspored kao sto ce biti u vrticu i ustajanje i spavanje.
A ro da ce dete plakati treba sebe da pripremite jer je u pocetku skoro uvek tako, ali oni se brzo naviknu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Mama će doći po mene!
7.4.2017 8:40:27   
vocicana
KOliko voli drustvo i ne buni se ni9 za kakvu promenu prostora, mislim da ce kada me vidi namesto meni da rasiri rucice da se okrene prema vaspitacici. Tacno tako, svako dete razlicita prica.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Mama će doći po mene!
7.4.2017 8:52:23   
Anck Su Nmaun
Zavole oni jako brzo vrtic ali to si u pravi ,svaako dete je drugacije. T nikad problem nije pravila i sad kad dodjem po nju ona gundja sto nisam kasnije dosla. Nece da ide kod bake da ne propusti nesto u vrticu 😂
Dok je H prvo godinu u jaslicama kukala kad god.mora da ide. Nije bas bila hepi prvi godinu.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Mama će doći po mene!
7.4.2017 19:36:34   
Duškić
E ovo je suprotno skroz, moja cekica navikla da je tata vodi i dovodi iz vrtica pa kad vidi mene...cesto se namrsti i pita gde joj je tata i sto sam ja dosla...ccc

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Mama će doći po mene!
8.4.2017 8:41:38   
vocicana
E Duskicu nasmeja me hahahaaa. Divni su, ali zaista drugacije reaguju na sve. Malisa je uglavnom sa nama, pa je to malo bzv, ali je presrecan kada je sa decom, pa prosto sebe kritikujem cesto sto se ceste ne vidjam sa sestrinom decom recimo, ali mladja je non stop drljava, pa sam prosto uvek na distanci, a ona ga toliko voli. Neka poraste jos malo, pa ce morati sa drugarima u tic, ja od maja ulazim u smenu, treba izdrzati stvarno, ali sve ce to biti ok.
Ja i sestra smo mnogo volele vrtic, dan danas se secam mnogih stvari i svaka mi izmami osmeh na lice.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Mama će doći po mene!
8.4.2017 15:22:48   
Anck Su Nmaun
Ma.bice to draga svw super, samo malo kad se ustosite user posted image

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Mama će doći po mene!
8.4.2017 21:18:43   
Duškić
Voci, mora tako, priviknuces se ti opet na te smene, valjda ce ti malo i kol. izaci u susret, imas malo dete. Moja cerkica voli vrtic i mi smo stalno sami pa voli drustvo, prijA joj. Juce nas je crtala, haha. Ali ovo, mama ce doci po mene cccc bas nju briga user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Mama će doći po mene!
28.6.2017 12:30:26   
Viksica
Eh, decici je najlepse sa mamama :) Valjda im je uteha i pruza im sigurnost kad kazu - Mama, ostacu ali ti da dodjes po mene :D

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Mama će doći po mene!
8.3.2018 10:17:56   
Dora89
Možda nisam kompetentna da pričam na ovu temu, pošto moje dete ne ide u vrtić, ali volela bih da kažem svoje iskustvo. Moje dete čuva dadilja, i kad odlazim, naravno da me dete moli da ostanem, a ja kažem da moram da idem na posao, ali ću da se vratim, i da se mama uvek vrati, zagrlim dete, poljubim, kažem da je volim i odem. To sve traje pola minuta, i pri tome sam mrtva hladna, znači nema prenemaganja, nema sentimentalnosti, nema vraćanja na poziv. Lepo se pozdravim sa bebisiterkom, da dete vidi da imamo korektan odnos i da ja garantujem da dete može imati poverenja u nju. Kod kuće sam tu maksimalno uz dete, ali, kad imam posla, kažem da imam posla i da ćemo kasnije da se igramo. Sve mirno pričam, bez emocija, jer je to, jednostavno, činjenica, svidelo se to detetu ili ne, i ne objašnjavam previše. U trenucima bliskosti objašnjavam detetu natenane i sa puno emocija zašto odrasli idu na posao, pričam da je mnogo volim i da mama, i kad ode, uvek se vrati. Kad se igra sa drugom decom, ne uplićem se ni na sekund, osim ako dođe do mogućnosti povređivanja. Puštam dete da se samo snalazi kako će da se uklopi - ili da sluša starije dete od sebe, ili da zabavi mlađe dete. Videću šta će biti u vrtiću, ali trenutni rezultat je da bilo ko može da čuva moje dete, ono sve prihvata, i nikad ne plače, a kad ide u igraonicu, ni ne pozdravi se sa mnom.

(odgovor članu Viksica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Mama će doći po mene!
28.4.2018 14:10:12   
MimaKos
To je vise bio fazon kod nas, i prepoznaju klinci ko je cija mama, ja je pokupim sa posla i ponekad i duze ostane ali nema vece srece!

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Mama će doći po mene!
28.4.2018 14:50:42   
mama Jo
Hahahaha, sjajno!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Mama će doći po mene!
28.4.2018 15:44:20   
Anck Su Nmaun
user posted image user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Mama će doći po mene!
28.4.2018 16:54:02   
MimaKos
I ono obavezno ,mama hoces TI da dodjes po mene danas, mooolim te, jer je i deka vodio.. a kad se pojavim na vratima oni kao pilici svi, najvaznije je ko ce kuci prvi :) decija posla :)

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here