|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:38:42   
*Alexx*
Kada su vaša deca počela da jedu sama? Kako je to teklo kod vas?
Recimo, Andrej ume da sam uzme i jede parčiće hleba, keks i tako te "čvrste" stvari. Povrće ne može da uzima rukom, ispada mu, pa se on iznervira. Ja sam mu dala neku dečiju viljuškicu, ali on ne ume da uzme hranu i stavi u usta - ume da uzme hranu, i ume da stavi viljušku u usta, ali ne kao povezane radnje. A ne dozvoljava da ga ja vodim.



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:42:09   
Jeca*
Rano je da ume sam da jede. Ne znam kad je Luka počeo bas onako lepo, ali recimo da sam ja u tom uzrastu u kom je sad Andrej počela da "serviram" jelo tako što smo uvek i on i ja imali kašičicu. Nemoj viljušku, daj mu malu kašiku. Viljuška može da ga bocne, ma koliko bila dečija, pa da ga odvrati (iz iskustva).
Davala sam mu da jede kašice, pavlaku, puding....kupiš plastičnu portiklu koja dole ima kao onaj deo u koji sve pada i ne razmišljaš user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:44:36   
Anoniman
Slažem se sa Jecom, rano je,i to jako. Mislim da je Neša prošlog leta počeo da jede sam, sa kašičicom, i to još uvek nespretno. Onda polako i viljuškom, a otkako je krenuo u vrtić, jede u supu bez prlovanja, ma sve jede sam, i to besprekorno.Dakle oko 2. rođendana,recimo.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:45:00   
Lu
Ja još uvijek ponekad hranim R.user posted image
Ne zato što ne zna nego se zamisli, zaigra i to traaajeeee ionda ga prođe glad ne može više, pa ga ja malo požurimuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:48:01   
Olga75
Zvercica supu ne zna da jede sama . Zna da jede kasikom ali nece malu nego veliku tako da je supa svuda user posted image .

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:48:25   
Anoniman
Lu, to se meni podrazumeva, radim to i jauser posted image Ali, poenta je da ume sam da jede, to što ponekad neće...to je drugouser posted image

Olga, Marija je mesec dana mlađa od Neše...pre mesec dana ni on nije znaouser posted image Ja često gledam po Jecinom Luki, i pomislim, pa kako Neša to ne zna...pa on nauči u roku od mesec dana koliko je Luka starijiuser posted image A i ako ne nauči, naučiće, svi odrasli umeju da jedu sami, nema tu izuzetakauser posted image


< Poruku je uredio Nedja -- 27.1.2011 11:49:55 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:48:59   
Jeca*
ma ja i dalje hranim Luku. Sedim pored njega i potpomazem, a nekad ga i skroz hranim, ako je "uspavan" ili sl. Ali recimo sad mu dam puding ili sl sto se lako jede i kazem evo jedi dok ja operem sudove ili sl. Mogu da se malo vise opustim. Ali i dalje sam tu negde user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:49:07   
*Alexx*
E pa dobro onda user posted image
Nego, čitam po nekim sajtovima kako bi trebalo sam da jede, blabla, pa se pitam šta to radim pogrešno.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:50:29   
Olga75
Alexx , jos je mali ipak je samostalno hranjenje slozeno , ima vremena user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:52:00   
Lu
Alexx prerano brineš, vidi nasuser posted image
Jede moj sve sam već odavno sa priborom, osim nožem, ali eto uvijek sam ja tu, što kaže Jeca, da malo poguramuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:52:01   
Jeca*
Off topic, Luka bi cini mi se trebalo sam da zna da se obuce i skine. Oblacenje nam ne ide nikako, carapice kad mu dam mogu da snimim film koliko je sladak i svima bi bilo smesno da gledaju user posted image  skidanje-pantalone, gace..carape onako, majica nikako user posted image  ali naucice, naravno!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:52:15   
New Mom
Baš sam čitala savete da se dete uči oko 9-10. meseca da jede samo.

Ja KL polako učim, dam joj kašiku i tanjrić za nju u koji sipam malo hrane, pa se "uporedo" hranimo, malo bebi sama, malo mama da. U početku je više rasipala, ali sad solidno pogodi usta i zubima (vilicama) skine sadržaj.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:53:43   
SUPER MAMA
Ja momentalno se borim sa Monikom oko kasikice.Sve vise i vise hoce sama, recimo palenta, kiselo mleko, pavlaka, pilav, pise jede sama i lepo jede ali hoce i ostale stvari a nije jos tako spretna.Mozda ja malo preterujem samo se nadam da je nesputavam.user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:54:18   
Jeca*
Luka je sad već u fazi i da se zeza pa popije jogurt i viče: mamaaaaaaaa vidi imam bukoveeeeee user posted image
a prekjuce ga ja hranim a on drzi ruku na grudima. Rekoh, Luka sta ti je (a nisam mu namerno stavila portiklu), a on ce: pazim mama da se ne ispuljam, kao u vutiću user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:57:38   
Anoniman
Jeco, isto za bukoveuser posted image
A Neša nikad nije nosio portiklu jer se uvek brljao svuda osimpo njoj, ja ga puštam i da se umulja, i bude mi i pod, i sto muljav, ma sve...a sada jedva koju kap prospe i to retko. Pustiti decu da budu decauser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 11:59:35   
Didy
Stefan je prvo naučio da koristi viljušku i rano sam mu dala čak i onu pravu, samo malu. Negde proletos, znači sa godinu i po. Naš je problem bio (i još uvek je) što je on jako gadljiv i neće ništa da dira rukama što nije skroz suvo.user posted image Hleb i suvi keks hoće, kad je preliven čokoladom već neće. Krišku jabuke nikako nije hteo da uzme, a ja sam nekako htela da ga osamostalim, pa sam počela da mu seckam hranu na sitne komade, a on ju je bockao. Jabuke, pečene krompiriče, komade mesa i drugog povrća... I to je urodilo plodom, bilo mu je zabavno i stalno je vikao: "Boc".user posted image Toliko je uživao u tome da bi često količinski pojeo više nego kad bih ga ja hranila. Onda je polako počeo i kašikom da jede, ali samo supu (i bistru i onu sa komadima povrća i mesa). Paprikaše i jela slične gustine neće sam da jede, nemam pojma zašto.user posted image Vaspitačice u vrtiću kažu da tamo sve jede sam kašikom, a kad je nešto namazano na hleb, nema šanse da uzme u ruku, samo suv hleb.user posted image To njegovo gađenje ide dotle da on povrati ako mu se slučajno ruka uprlja od pavlake ili nekog namaza. Nadam se da je samo faza i da će proći, ali predugo traje.
Da, otkako je krenuo u vrtić, češće traži da ga ja hranim. Ili počne sam, a onda posle nekog vremena kaže: "Hajde mama pomogne, Stefan je mali".
Tako da, Aleks, svakako probaj, ali ne očekuj da će odmah početi sam sve da jede. I dalje ćeš ti biti glavni akter još dosta vremena.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 12:04:28   
Didy

IZVORNA PORUKA: Nedja

Jeco, isto za bukoveuser posted image



user posted image To im je, valjda, generacijski.user posted image I Stefanu je to glavna fora već nekoliko meseci. Otpije jogurt, nasmeje se, sav se ozari i kaže: "Ima bikove". Ali odmah sledi: "B(r)iši bikove!", što mi postaje već suludo da radim posle svakog gutljaja, ali on vrišti ako ga ne obrišem, ne podnosi da je musav i da su mu ruke prljave. Čak i ako se prospe malo hrane, on neće da jede dok ne obrišem.user posted image



_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 12:06:21   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Didy

user posted image To im je, valjda, generacijski.user posted image I Stefanu je to glavna fora već nekoliko meseci. Otpije jogurt, nasmeje se, sav se ozari i kaže: "Ima bikove". Ali odmah sledi: "B(r)iši bikove!", što mi postaje već suludo da radim posle svakog gutljaja, ali on vrišti ako ga ne obrišem, ne podnosi da je musav i da su mu ruke prljave. Čak i ako se prospe malo hrane, on neće da jede dok ne obrišem.user posted image




user posted image  isto
za to smo same krive user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 12:07:46   
Anoniman
Didy, Neša ne podnosi da je musav/prljave ruke/prljavo bilo šta.
Namazan hleb ne jede uopšte, nikada, a sve što je gnjecavo pojede na brzaka i onda urla da mu perem ruke.
Ako vidi dlaku u tanjiru (oooops) kreće mu pegla.
Ako bilo kako uprlja ruke, kao da je smak sveta.

A opet, u stanju je da mesi testo satvremena.

mnogo oni izmišljaju, čini mi seuser posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 12:09:18   
Ana RR
Didy, moja mama priča da sam bila ista takva, i dan danas retko šta jedem rukama. Ribu jedem viljuškom i nožem, šta dalje da ti pričam. Ali više nemam opsesiju da ne smem baš ni malo da se uprljam, mada imam i dalje neke momente user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 12:16:30   
Didy
Ne znam, najviše mi je zbog vrtića, jer tamo neće da jede doručak, a vaspitačice kažu da je samo on takav od svih u grupici...
Ako vidi mrvicu na podu, odmah povrati... Samo idem sa usisivačem i kupim mrvice po stanu.user posted image Sad sam ga bar naučila da ne povrati odmah, već da me zove da pokupim.user posted image
Situacija: Doručkovao je, silazi sa stolice i spušta se na pod da uzme igračku. Vidi mrvice koje su pale za vreme doručka i počinje da se gadi i povraća.user posted image Ne mogu nešto pokupiti iste sekunde, a ne znam kako da ga odviknem. Ne mogu vikati na njega kad se ispovraća ili ga kažnjavati zbog toga... Ne znam...
Kad odemo negde sa društvom, sva deca jedu prstima, musava, prljava, a on sedi i bocka viljuškom, pazi da se ne umusa i ne isprlja. Možda je to i bolje, ali ponekad zna da izludi...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 12:18:08   
Jeca*
ukljuci ga u pravljenje rucka, mesenje testa, daj mu da on usisa...?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 12:18:25   
Anoniman
Jesi pokušala ti da se umusaviš i "umrvaviš" pa da probaš uzorom da mu pokažeš da je to ok?Ja bih prvo tako probala. Ako ne ide, pustila bih da prođe malo vremena, pa opet pokušala istom metodom jer mi druga ne pada na pametuser posted image

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 12:26:34   
Olga75
Moje dete je stalno musavo , da je sretnete na ulici dinar da joj udelite user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Samostalno hranjenje
27.1.2011 12:27:36   
Didy

IZVORNA PORUKA: Nedja

Jesi pokušala ti da se umusaviš i "umrvaviš" pa da probaš uzorom da mu pokažeš da je to ok?Ja bih prvo tako probala. Ako ne ide, pustila bih da prođe malo vremena, pa opet pokušala istom metodom jer mi druga ne pada na pametuser posted image


Probala, ne vredi. Traži da se odmah obrišem ili umijem. Nekad se desi da mi se npr. malo uprlja prst od pavlake dok ga hranim, ja to ni ne primetim, on hoće odmah da obrišem i buni se dok to ne uradim.
Stalno pričamo da može ponekad i malo da uprlja ruke dok jede, da to nije ništa strašno i da ćemo se dobro umiti i uprati kad završimo s jelom, ali ne vredi.
Sad sam se već pomirila s tim da je jednostavno takvo dete, takav se rodio, jer ni ja ni mm nismo takvi, od nas nije mogao to da vidi. Ako se promeni, promeni, ako ne, nije ni to najstrašnije na svetu.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here