|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Samostalno hranjenje
13.6.2011 12:23:46   
Verus
aster, mislim da ne brines, svako dete zaista sve uradi onda kada je za to spremno, a nekada, imam utisak da znaju a nece iz principauser posted image

H od pre nekoliko dana sama jede kasikom, i to lepo: jedino joj moram dati hranu u koju moze da umochi kasiku, jer jos uvek ne ume da zahvati, ali ce vremenom i to da ispraksa. Jednostavno je sama pocela da odbija da je hranimo stvari kao sto su vocni jogurt, nego hoce sama.  Tako da joj odvojim deo u siru posudicu i dam joj da brlja.  Sinoc je odbila da je hranim lazanju, sve dok joj nisam dala da drzi njenu kasikicu i mulja u isto vreme.  Nije mogla nista da zahvati ali je i dalje mochila i stavljala u usta, a ja sam je hranila izmedju zalogaja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Samostalno hranjenje
13.6.2011 14:19:33   
sneza24
Verus tako i ja radim kad nece da ga ja hranim.Dam mu kasicicu pa on mrlja po tanjiru a izmedju toga ga ja hranim i mnogo je srecan kad zavrsi jer misli da je sve sam odradio.
Zna on i viljuskom da jede i zna da pije sam iz case ali ima dana kad nista nece sam.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Samostalno hranjenje
16.6.2011 16:11:46   
aster

IZVORNA PORUKA: aster

Moje dete će za par dana da napuni 14 meseci i još ništa ne jede samo. Hoće on da drži u ruci i keks i hleb, igra se čovek,ali neće da gricka user posted image . Mogao bi baš i da počne. Ne znam jel treba da se brinem user posted image


Pojeli smo keksić sami user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Baš sam srećna. Iskreno, malo sam se brinula. Sad moram, kao i sve mame, da gledam šta mali miš stavlja u usta. Do sada me oko toga nije bolela glava.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Samostalno hranjenje
16.6.2011 19:10:32   
Inica
Ja sad kad vidim decu tog uzrasta meni prosto cudno, ali moja cerkica je sama pocela da jede sa kasikom sa godinu dana. A jos u dubku dok je bila ja joj stavim na tanjiric nesto od hrane, a ona to usputno capi. Najjaca mi je bila sa dzigericom, kako ju je tamanila tada :)

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Samostalno hranjenje
14.9.2011 11:25:47   
Modessty
Danilo ima ve' godinu ipo i obo\ava da hrani mene ili svogf tatu. Lepo nabode na primer paradajz viljuskom i samo kaze "mama rucaaa". user posted image I ho'e sam da jede griz, cokolino ili nesto slicno. Jes da mu malo curka i pada svuda okolko al nema veze.
Ja s njim imam drugi problem. Kad je rucak izgnjecen ili umiksan kao kasica sve pojede bez problema. Ali ako je sve to onako kako ga mi jedemo on nece. Nema sanse da mu aguras nesto od hrane u usta. Takodje voce jede samo iygnjeceno i pomesano sa jogurtom ili mlekom ili keksom. Jedino sto jede bey problema iseckano na kockice je jabuka. Sve sto mu je vlazno i ljigavo pod prstima on nece ni da pipne. Nece iseckanu breskvu, nece lubenicu.... Bananu samo ako mu deda oljusti i daje da gricka.
Hoce da jede pitu, burek, kiflu, hleb. Uyme u ruku i gricka. Ali voce i povrce nikako!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Samostalno hranjenje
14.9.2011 11:26:24   
Modessty
Ako ima tema prebacite. Ja ne nadjoh nista slicno

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Samostalno hranjenje
14.9.2011 13:08:32   
Modessty
Izgleda da niko nema komentar

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Samostalno hranjenje
14.9.2011 13:11:28   
lanajelena
Pa ne znam bas sta bih pametno rekla pa nek jede to sto voli a to sto ne voli cedi mu nek pije cisto da unosi vitamine

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Samostalno hranjenje
14.9.2011 13:18:55   
Modessty
ma ja hocu da ga nekako nateram da jede sam, da gricka voce ili sargarepu. I da ruca seckanu hranu a ne gnjecenu ko da je beba. A mnogo je tvrdoglav pa nema sanse da nesto na silu proba. Cak i kad zna sta jede nekad odbija dok ga ne nateram da malo proba. Posle nema problema.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Samostalno hranjenje
22.9.2011 16:07:27   
NadaR
IZVORNA PORUKA: tijana86

Nadam se da nisam promasila (opet) temu. Kako da Vukasina nateram da sam jede . Vaspitacica mi kaze da nece da ga hrani i da sam trebala to do sada da ga naucim . Ok ja znam da sam trebala ali nisam . Pomozite mi . kaze mi vaspitacica da nece na spavanju ni da ostaje jer ne jede , samo stavi ruke iza ledja i to je to . Ja kazem ali juce je jeo a ona kaze pa mozda mu se svidjalo . Pa od 10 dana provedenih u vrticu samo 1 dan mu se svidjala hrana (ma sigurno) . Pomozite mi molim vas >


IZVORNA PORUKA: madre

a sta radi kada stavis tanjir sa hranom ispred njega?
ti mu hranu ubacujes u usta ili?



IZVORNA PORUKA: n i n a

Tijana tvoj sinčić će sad 3 godine, zar ne?! kako to da ne jede sam???
Moj sin nema ni dve godine i sve me gura da će jesti sam-i supu i jogurt i varivo... Ja mu samo nasečem na zalogaje, jer ne sme nož, sve ostalo on klopa sam... Tu sam naravno da mu pomognem, da što više završi u ustima, ali jede sve sam

Staviš tanjir ispred njega, daš mu escajg, i ti sedneš da jedeš i neka radi isto što i ti... Ne znam stvarno...?



IZVORNA PORUKA: tijana86


IZVORNA PORUKA: madre

a sta radi kada stavis tanjir sa hranom ispred njega?
ti mu hranu ubacujes u usta ili?


Nista pa ja ne mogu pa ja necu , e onda ja poludim i nahranim ga . Jer usled tog njegovog kenkanja uvek naidje neka "draga osoba" ili tu bude mm i onda ce mi dete ostati gladno . Uzmem i nahranim ga


IZVORNA PORUKA: Snelle

Nina, a kako si rešila problem letenja hrane sa svih strana, prljanje svega okolo? Ja sam jednom prilikom dala Lani sama da jede makarone sa nekim sosom, je je izrazila želju...rezultat je bio fleke od paradajz soka po ugaonoj garnituri  i od tada se ne usudjujem da isto pokušam  


IZVORNA PORUKA: tijana86


IZVORNA PORUKA: n i n a

Tijana tvoj sinčić će sad 3 godine, zar ne?! kako to da ne jede sam???
Moj sin nema ni dve godine i sve me gura da će jesti sam-i supu i jogurt i varivo... Ja mu samo nasečem na zalogaje, jer ne sme nož, sve ostalo on klopa sam... Tu sam naravno da mu pomognem, da što više završi u ustima, ali jede sve sam

Staviš tanjir ispred njega, daš mu escajg, i ti sedneš da jedeš i neka radi isto što i ti... Ne znam stvarno...?


Pa moj problem je sto sam ga taman pustila da jede kako hoce i sve to . I ako ne jede puno jeo je sam . Dorucak i veceru obavezno a rucak uz moju pomoc , ali onda odemo za selo na 5 meseci i tamo ga moja draga mama jurila po dvoristu da mu daje da jede . I ako sam ga ja pre toga nahranila ili ugrabila priliku kada smo sami pa ga pustila da sam jede. Ali gospodju to ne zanima nego trci ya detetom i guramu , da li ono bilo kod krave ili svinja , da li ono bilo u pesku ili u bazenu njoj to nije bilo bitno jer ja tamo ne postojim tamo sam samo sluzavka a ona mu je mama to mi je dala do znanja . Zato smao sada samo na dobar dan (promenih temu) ali morala sam opsirno da objasnim .


quote]IZVORNA PORUKA: n i n a

Mi u kuhinji na zidu imamo pločice, na podu-topli pod, stolica za hranjenje od one kao mušeme, dakle sve lako perivo... Nikako nisam rešila taj problem, metla i četka čekaju u ćošku kraj obroka  A sad leti kad smo vežbali jedenje supu, bio je potpuno golišav u stolici  Ali kako vreme prolazi sve manje nereda ostaje za nama

Tijana on je već veliki-nemoj ti da popuštaš. Neće on umreti od gladi, kad bude gladan uzeće i te kako sam  



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Samostalno hranjenje
22.9.2011 16:12:23   
*Alexx*
Andrej jede kako hoće. Nekad hoće da jede sam sve, nekad počne sam pa se smori i da meni kašiku da nastavim, a nekad moram ja sve. Ne uzbuđujem se preterano. Naučiće sad u vrtiću user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Samostalno hranjenje
22.9.2011 16:19:51   
NadaR
 Svakako mora pokusavati sam , ne moze drugacije ni nauciti. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Samostalno hranjenje
22.9.2011 16:22:07   
NadaR
IZVORNA PORUKA: bebać

Ja znam da su sva djeca različita, ali meni je to bezveze hraniti dijete od 3 godine. Pusti ga Tijana i 5 dana neka ostane gladan, ali 6ti će uzeti i pojesti nešto SAM,jednostavno MORA(biološka potreba).

Sergeja sam hranila do nekakvu godinu i pol, hajde da kažem do 2..i GOTOVO.Drago mi je kad vidim da je dosta samostalan u sdvemu, ali je i nemiran puno...to valjda ide skupa


IZVORNA PORUKA: Verus RR

tijana: da, i sama kazes trebala si ranije, ALI nadji nesto sto voli.  Npr. Helena obozava da jede viljuskom, jer puno "strucnije" ume da je koristi od kasike.  Znaci, lakse joj je da ubode komad hrane i samu sebe hrani, nego sto moze da zahvati kasikom.  Pa, ti jedan dan kad sednete uzmi malu viljusku, pa pokusaj.  Pravi smesne zvuke dok ubadas, izmisli pricu o tome sta radis i sl.  Ako vidi to kao igru pozelece da proba, a sa viljuskom je lako. 

Npr. ako Helena, ne ubode svaki put, ja kazem "evo mama ce" i samo joj ubodem i dodam, a ona sama sebe nahrani. 



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Samostalno hranjenje
3.11.2011 17:57:00   
jass0507
drage mame,
nisam sigurna da sam u pravoj grupi ali sigurna sam da neko od vas ima savet. Imam problem sa prelaskom na cvrstu hranu. Moj decak ima 14,5 meseci i uglavnom moram da mu pasiram hranu. Pocela sam da uvodim cvrstu hranu sa 11 meseci i pre, ne secam se tacno, uglavnom lizne ili gricne i baci. Probala sam sa koricom hleba, keks i mekan i tvrdi... ne vredi. Jedino sto je upalilo je smoki. Drugi problem je sto se stalno davi. Sto god da mu dam da nije pasirano nego viljuskom malo usitnim odmah pocinje da se davi. Ne znam ni sama sta da radim, gde sam pogresila... Nece nista slatko da jede, ni cokoladice, ni kolace, ni keks, ni mleko nece da pije, vocni jogurt... |Da li panicim bez potrebe? Hoce li se to promeniti? Imate li neki savet i koja su vasa iskustva?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Samostalno hranjenje
3.11.2011 18:06:08   
Inica
A pre 11og meseca nisi mu davala nista cvrsce, kao sto je plazmica, smoki, korica hleba, itd...?


< Poruku je uredio Inica -- 3.11.2011 18:10:45 >

(odgovor članu jass0507)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Samostalno hranjenje
6.11.2011 10:31:52   
Olga75
dete mora da proba samo , znaci posuda sa hranom koja je izgnjecena viljuskom pa onda ako ne ide priborom neka proba prstima , ako nastavi da se davi posle nekog vremena najbolje je po savet kod dr

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jass0507)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Samostalno hranjenje
24.1.2012 22:45:50   
izabella7

IZVORNA PORUKA: Modessty

Ja s njim imam drugi problem. Kad je rucak izgnjecen ili umiksan kao kasica sve pojede bez problema. Ali ako je sve to onako kako ga mi jedemo on nece. Nema sanse da mu aguras nesto od hrane u usta. Takodje voce jede samo iygnjeceno i pomesano sa jogurtom ili mlekom ili keksom. Jedino sto jede bey problema iseckano na kockice je jabuka. Sve sto mu je vlazno i ljigavo pod prstima on nece ni da pipne. Nece iseckanu breskvu, nece lubenicu.... Bananu samo ako mu deda oljusti i daje da gricka.
Hoce da jede pitu, burek, kiflu, hleb. Uyme u ruku i gricka. Ali voce i povrce nikako!


Kod nas je ovako,jede sam hljeb,zemicke,keks,onaj bebi musli,jogurtice,voce isto hoce ali u sitnim komadicima, ali kad se radi o povrcu i mesu nema sanse,jos uvijek mu sve pasiram.Ko bebi,grozno.Ali nema sanse drugacije,ako mu naleti neki komadic ne daj boze to je gadjenje,davljenje i u zadnje vrijeme je naucio kako da to fino izvadi iz usta.Onda nece ni da proba nista novog,nista sto je njemu nepoznatog oblika ili sto nije u njegovoj plavoj posudici jel,te.Mm kaze da ga pustim da ogladni pa da mu dam ali joj...Meni u interesu da pojede pa kako god,tjesim se da unosi sve sto treba pa sad...




(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Samostalno hranjenje
2.4.2012 15:14:50   
minna
Vlada je sa oko 18 meseci poceo da jede sve sam. Do tada se snalazio i pokusavao, nesto je mogao nesto ne. Od tad i supu, sveuser posted image To je sve naucio u jaslicama, ja mu sad nekad samo pomognem da ubrzamo, ako se zagleda u crtani, pa uspori previse (obicno pred kraj obroka).

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Samostalno hranjenje
2.4.2012 15:37:46   
Jovana131
Janja otkad je krenula u vrtic sa 17mes vise nije bilo sanse da je ja nahranim sve je sama pocela da jede, ne pasiram joj od godinu dana nista samo joj sipam kao za nas. Vodu je takodje sa 17mes sama pocela da pije iz case..

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Samostalno hranjenje
15.5.2012 16:41:43   
Anoniman
Evo jede uglavnom sama , ja samo dovrsim kad se smori , jede sama i kasikom i viljuskom , samo sto nekad koristi i ruke pa recimo stavlja krompir u kasiku rukom pa kasiku u usta user posted image Kad je rekla Sama tad je i pocela da jede sama user posted image

(odgovor članu Jovana131)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Samostalno hranjenje
23.1.2013 15:23:14   
bea83
Vidim da su iskustva različita, al mene zanima ima li beba koje su krenule oko godine u vrtić i koliko im je trebalo da savladaju samostalno hranjenje? Mi smo krenuli u vrtić sa 11 meseci (pre dve nedelje) i tamo svi jedu sami osim ako je nešto baš tečno tu im pomaže vaspitačica. E sad svi su stariji od njega po 5,6 meseci. Kako da mu pomognem da što brže nauči? njega mesto ne drži, hranjenje je prava avantura...Jede sam hleb,keks i tako to, jede i namazan hleb isečen na kockice ali gadi mu se voće i povrće, samo brlja po rukama i pravi gadljivu facuuser posted image a od upotrebe kašike smo baš dalekooo, trenutno centrira samo u nosuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Samostalno hranjenje
23.1.2013 22:23:47   
Bebilina
Cerkicu smo rano, vec sa 6.5-7 meseci podsticali da sama uzima dajuci joj "hranu za prste". Bila je zainteresovana i lepo joj je islo, sa 18m je kasikom supu bez prosipanja jela, viljuskom puno ranije.

Sin ima skoro 6m i prosle smo nedelje startovali sa dohranom. Njemu od starta dajemo sve u komadima, kuvano na pari povrce za sad i fenomenalno ide. Em sto on voli da sam uzima, em sto je i kolicina i tempo po njegovoj volji, em sto nema problema sa komadima i davljenjem. Jednostavno mu na pari skuvam cvetice brokolija raznih velicina, sargarepu na kolutice, stavim pred njega na stolicu za hranjenje (cinija zavrsi na podu user posted image ) i on to kupi, stavlja u usta, zvace, mulja, sise, ma sve radnje radi user posted image
Princip se zove "baby led weaning" i planiramo da po njemu nastavimo. E kad su kasasti obroci u pitanju (mada ih izbegavamo) onda ja punim kasiku a on grabi i stavlja u usta. Istovremeno koristimo dve pa se menjamo- koju on baci ja punim user posted image
Ova metoda je "prljava", prepuna loma i nije za one sto vole da im je sve ko u apoteci. Mi smo opremljeni perivom stolicom za hranjenje, portiklama dugih rukava i na podu oko stolice nemamo tepih. Umazemo se nekad manje, nekad vise, al svaki obrok protekne uz osmehe, radost i odusevljenje novim otkricima tako da planiramo po istom principu i nadalje. Nema po meni boljeg za stvaranje zdravih navika u ishrani, a probala sam i druge sa cerkom user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 23.1.2013 22:26:04 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Samostalno hranjenje
24.1.2013 8:19:31   
Brand new mama
Eto-znala sam ja da nisam blesava:) I ja sam moje klince "gurala" da sami pocnu da jedu,a ne da ih(hm,hm) drzim za ruke i guram kasike. I. je fenomenalno znao da koristi i kasiku,a onda sam dobila M. i moja m. je u odusevljenju sto on fino jede odlucila da je bolje da ga ona hrani(brze i cistije),a kasnije je s. imala slican trip saa maleckim...ali mi zivimo sami far far away tako da to brzo prodje,i mi se vratimo dirty hranjenju;) Tako veliki decki znaju da dodju do stola,mrvac se pentra u stolicu,sad vec i tanjir dobije,ali vise nije potrebno kupanje posle rucka.
P.S.-I ja sam mladjem klincu ubacivala sve u komadima(ne bas od samog pocetka,ali tad krupno pasirano),a starijem nisam-valjde covjek izgubi strahuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Samostalno hranjenje
12.3.2013 2:08:40   
vikiveki
Moj najmladji sin je počeo sam da jede od skoro ali uvek mu više ispadne nego što pojede tj. uspe da stavi u ustauser posted image Pola zalogaja se izgubi na putu od kašike do ustauser posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Samostalno hranjenje
12.3.2013 22:14:18   
Figaro88
Andrea odavno sama jede,pustala sam je jos do je bila beba da mrljavi i uci.Sada je pocela i sama da uzima stvari iz frizidera,sama sebi sipa mleko,otvori sokic....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Roditelji, da li znate za pravilo 3-6-9-12?
U eri moderne tehnologije zavisnost od interneta je nažalost sve prisutnija, naročito među mladima. Kao i svaka druga b...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here