|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 14:49:22   
boba 11
Nedjo ja BIh obavezno proverila kod lekarauser posted image

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 14:51:55   
gagana83
Joj Nedjo, i ja bih ga vodila kod lekara.
On je skoro imao probleme sa usima, je l tako? Je l slinavi, kaslje?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 15:43:16   
Anoniman
Mihiuser posted image Danas ga svakako neću voditi, kod dežurnih kretena ga vodim samo kad zaista nemam izbora, spavao je sad redovno, jede normalno, pomalo kašlje, ali ne stalno, nego se zakašlje s vremena na vreme, slina nema. Svaki čas mi govori da se odlično oseća (naravno pošto ga ispitujem stalno), i super je raspoložen. Verovatno ću ga sutra odvesti kod njegove dr da ga pogleda za svaki slučaj. Hvala na savetimauser posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 303
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 17:02:05   
jabudic
Boba, vi ste vjerovatno izuzetak. Bilo je jos troje djece u sobi, svima radjeno isto sto i mom sinu, i svi jednako dobro prosli.
I na kontrolama smo sretali djecu kojima je uradjena ta operacija, svi su imali samo rijeci hvale i za dr, i za to kako je odradjena operacija i za postoperativni period. Agresivnost je odlika totalne anestezije, i odraslom tesko pada kada se budi, a ne djetetu. Mi smo stvarno bili prezadovoljni, i on od tada nikada vise nije bio bolestan. Evo, sad 31. ce puna godina.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 17:47:12   
mihi
Nedjauser posted image .

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 17:50:26   
boba 11
Sve je moguce inace radjena je operacija pre 2.5 godine na KC u NS i ekstra je dr ali nema pravila verovatno nisu bili dobro sterilisani instrumenti a i vadili su mu sva tri krajnika.Inace sam i ja porodjena 2x na carski pa sam jako oset_ljiva po pitanju operacija.Mrzim bolnice kao i svi naravno ali ovo mi je zagorcalo i totalno sam razocarana.
A sto se tice bolesti isto ga hvata svaki virus tako da ni time nismo postigli nista

< Poruku je uredio boba 11 -- 8.1.2012 17:51:10 >

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 17:56:28   
cockic
mene zanima da li neko zna kako se dobije upala uva ako su leukociti
i crp uredu.mislila sam da je upala uva bakterioloska?

jer moj mali je sad imao trecu upalicu prvu sa 7 meseci,a sad od kad je
krenuo u vrtic jos dve za razmak po mesec dva.cistimo nosic redovno.

a da i te dve upale do sad su bile sa povecanim leukocitima i crp-om.
sem ove sad.

jeste da je slinav ali ne sad u ne znam kojoj meri ume i gore.
sve u svemu popio je dve kutije sirupa panklava.
nego vise nisam sigurna u dr pa me zanima da li upala uva moze
da bude i bez tih povecanih rezultata.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 17:58:33   
mihi
Boba naše bolnice su stvarno užasne, što se tiče opšte anestezije i CR, to su neželjeni efekti anestezije, bilo bi dobro da se CR radi u epiduralu ili spinalu i tih neželjenih efekata nema a za decu, ne znam verovatno je tvoj sin loše podneo kombinacijuanestetika koju su mu dali a to za ne sterilne instrumente je skandal i trbalo bi ih tužiti ako je to istina.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 18:05:20   
boba 11
Nazalost nije utvrdjeno da li je od toga ali kad sam razgovarala na imonologiji sa dr koja ga je lecila od upale ona nije rekla ni da jeste ni da nije od toga kao moguce.Pa smo isli na kontrole posle i navodno im je praksa da se rade dalja ispitivanja samo ako se infekcija ponavlja tj utvrdjivanje koja je to bakterija uzrokovala.E sad nisam htela da ga dalje muce jer je deset dana bio na Forkasu intravenski i stalno su ga bockali pa nisam insistirala ali posto je bio izolovan od svega zbog operacije tj oporavka ja smatram da nije moglo nista drugo biti uzrok osim te operacijeuser posted image A sad je to zastarelo i hvala bogu sve se zavrsilo nek je njemu dobro a ostalo nevredi pocinjati.Kad vidim kako ljudi prolaze zbog greski dr cak placaju i smrcu dece i zena na porodjaju ovo moje niko nebi ni uzeo u razmatranje.Tako da je ostalo samo da pretpostavljam da je touser posted image Sve to bude naplaceno jednog dana

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 18:07:50   
boba 11
Cockic neznam mi nismo nikad zbog upale vadili analize krvi pa nisam toliko upucena ali kod nas je bio slucaj da zbog raznih upala grla krajnici su stradali i cedili se u kanal pa je zato doslo do upala i nije se resilo dok nismo izvadili krajnike.Inace da nije uticalo na sluh ne bih sigurno nidozvolila operaciju

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 18:13:07   
mihi
IZVORNA PORUKA: cockic

mene zanima da li neko zna kako se dobije upala uva ako su leukociti
i crp uredu.mislila sam da je upala uva bakterioloska?

jer moj mali je sad imao trecu upalicu prvu sa 7 meseci,a sad od kad je
krenuo u vrtic jos dve za razmak po mesec dva.cistimo nosic redovno.

a da i te dve upale do sad su bile sa povecanim leukocitima i crp-om.
sem ove sad.,

jeste da je slinav ali ne sad u ne znam kojoj meri ume i gore.
sve u svemu popio je dve kutije sirupa panklava.
nego vise nisam sigurna u dr pa me zanima da li upala uva moze
da bude i bez tih povecanih rezultata.


Cockíć do   upale ušiju kod male dece dolazi zbog pritiska sekreta (secretorni otitis) na membrane untrašnjeg uha, tu se razvija i infekcija i zbok toga Le migriraju u krvotok  (fagocitoza) i detktuju se povišeni Le u krvi a zbog infekcije raste CRP. Pogledaj temu Prevenar.

Najčešći uzročnik. Streptoccocus pneumoniae, ali ima i drugih, možda da popričas sa pedijatrom da se deteu da vakcina prevenar.

< Poruku je uredio mihi -- 8.1.2012 18:17:04 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 18:14:48   
cockic
pa ne njemu su vadili ks zbog kaslja i sto je bio slinav.

i onda kad su stigli rezultati on kaze ajde jos kod usnog ovo je sve ok.
tu sam se iznenadila niti grlo a imao upalu uva.

mada nem je dr rekao da je to sve jer mu rastu 5ce ranije on tek
ima 20 meseci a koliko znam one rastu do 3 godine.a njemu samo one i fale
ima sve zubice user posted image

a njemu i kad rastu rasu sva cetri odjednom.

mora da ga to isto muci pa mu baca na uvo vise nisam pametna.nije imao
problem sa usima i nadam se da kad mu one izbije vise i nece.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Dete boli uho
8.1.2012 18:21:42   
mihi
Rast 5 može lokalno da predstavlja vrata infekcije, jer je sluzokoža tu malo oštećena zbog rasta zuba ali direktno to nema veze sa upalom uha. Jeste r5adili timpanometriju, moj savet je da ga pogleda neki dobar ORL.

Recimo prof. dr Rade Kosanović, jer tu i adenoid (treći krajnik isto može da pravi problem). Mog sina je om gledao posle upale uha u maju uradio timpanometriju, prepisao nam flavamed zbog sekreta i Physiomer kids i hvala Bogu sve se sredilo i više nismo imali problema, obzirom da dete ide u vrtić teoretski su šanse za infekcijama veće.

< Poruku je uredio mihi -- 8.1.2012 18:25:34 >

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Dete boli uho
16.7.2012 19:11:10   
lesica
Dakle u subotu je pocelo sa T i slinavljenjem i kasljanjem,danas smo dobili dijagnozu-upala oba uha. Terapija 7 dana antibiotik 2x dnevno,fizimer,probiotik,inhalacije i eferalgan prema potrebi. Za nedelju dana kontrola na ORL. Mojoj sreci nikad kraja user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Dete boli uho
16.7.2012 19:24:36   
lesica
Ah da,da ne zaboravim. Kada nam je dr prepisala terapiju kaze zena: " Dakle pocelo je,nazalost sada cemo se vidjati bar jednom mesecno,dok se ne prilagodi vrticu i ojaca imunitet." user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Dete boli uho
20.7.2012 11:49:50   
nenuska12
Da li neka mama moze da mi kaze sta je dobro dati bebi za jacanje imuniteta?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Dete boli uho
20.7.2012 11:52:41   
lesica
Nenuska pogledaj ovde KLIK

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu nenuska12)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Dete boli uho
20.7.2012 14:14:32   
nenuska12
Hvala puno.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Dete boli uho
26.8.2012 3:31:59   
MiskeFTWPK
Ovako.Budi se meni dete ujutru i zali se da ga boli levo uho.Pogledala sam i videla da se uho malo nadulo i bilo crveno.Inace moj sin sada ima 14 godina.Kada je imao 12 imao je tesku upalu desnog uha.Bilo je uzasno.Uhh,ta upala nam je odmor upropastila.Inace ja i muz pogledamo lupom malo bolje kad ono negde na samom ulazu u uho,zapravo odma na otvoru na skoljci videli smo sitnu belu bubuljicu.I sada je pitanje da li je to samo obicna bubuljica koja ce proci za koji dan ili je bolje da odemo kod lekara?Inace zali se samo na dodir.Kada je imao upalu stavljali smo hidrogen,dosta je pomogao.I sada smo stavili par puta.Stavljali smo i stapice za usi skroz do dna to ga ne boli.Po meni upala je kad boli onaj kanal dole.Ali bilo kako bilo tu odmah na samom ulazu u uho je ta mala gnojava bubuljica.Sta preporucujete?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Dete boli uho
26.8.2012 11:11:19   
New Mom
Po meni kod dr neće biti na odmet. Sve što je vezano za uši i oči, bolje pregledati za svaki slučaj.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu MiskeFTWPK)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Dete boli uho
30.8.2012 0:47:15   
MiskeFTWPK
Proslo mu je uho samo od sebe.Nismo bili kod lekara zato sto je bol svakim danom bio sve manji.Evo sinoc mu je proslo.Sada je sve ok.Ocigledno da je bila samo bubljuljica.Srecna sam zbog toga. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Dete boli uho
4.3.2013 20:27:24   
bojanica7
moje dete ne boli uvo, ali ima upalu srednjeg uha. eto samo da napisem:
juce iz cista mira pocelo da joj curi iz uveta. kao masnija vodica. prvidno. i odvedemo je kod dezurnog jer mi je precudno da bilo sta curi iz uveta, iako se nije zalila d aje boli, niti je imala temperaturu...
uglavnom: nije mogla da vdii dobro, pa nas je danas poslala kod orl. on kaze upala uha. cudno mu sto prethodno nije bio zacepljen nos, i sto nije bila prehladjena... i sto nema temperaturu i sto je ne boli. eto. dobila kapi i ispiranje danas i za pet dana. kontrola za sedam dana. to je to.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu MiskeFTWPK)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Dete boli uho
5.3.2013 6:48:09   
bojanica7
nocas se vrtea i budila i zalila da je boli uvouser posted image dakle, prvo je procurilo, pa je prestalo da curi i pocelo da boli... eto! toliko o bezbolnoj upali uha...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Dete boli uho
5.3.2013 6:56:59   
Anoniman
Meni je Una pre dve nedelje imaal problme sa uhom, sva sreca pa je umela da kaze, pa smo odmah odreagovali, a uho bas zna strasno da boli, da vas sto pre prodje Bojanice...user posted image

(odgovor članu bojanica7)
  Direktna veza do poruke: 324
   RE: Dete boli uho
5.3.2013 8:27:17   
bojanica7
hvala, UMo (sto mi se svidja skracenica)user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here