|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
7.12.2013 17:28:45   
vonavoj
nemam vise snage..mislim da opet ima upalu uha..u nedelju,pre 6 dana je ispila ospamox koji je pila 10 dana..i evo danas nece da jede.to je prvi znak upale..sto znaci da je samo zalecena upala!! a operacija treceg krajnika nam je zakazana za februar..a do tada,sta raditi??? inace,nije slinava,odakle upala??????

(odgovor članu lepoticarka)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Dete boli uho
7.12.2013 17:40:05   
New Mom
Von, jel imate th pride pored ab? Kapi, inhalacije? Ab nije dovoljan, treba i lokalno napadati.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Dete boli uho
7.12.2013 18:05:21   
vonavoj
stavljam joj fiziomer i ab! ona nije slinava,ne kaslje..samo upala..zbog treceg krajnika!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Dete boli uho
7.12.2013 18:06:27   
vonavoj
Ne znam sto nam niko nije dao neke antibiotske kapi? Kljukam je ab!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Dete boli uho
7.12.2013 18:18:18   
New Mom
Nama su uvek i kapi davali. Imas iza negde moje postove oko toga. Stavlja se u nos, taman utice na spoj nos-uvo.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Dete boli uho
7.12.2013 21:12:00   
Miss Piggy

IZVORNA PORUKA: vonavoj

nemam vise snage..mislim da opet ima upalu uha..u nedelju,pre 6 dana je ispila ospamox koji je pila 10 dana..i evo danas nece da jede.to je prvi znak upale..sto znaci da je samo zalecena upala!! a operacija treceg krajnika nam je zakazana za februar..a do tada,sta raditi??? inace,nije slinava,odakle upala??????


Vonavoj, ne bih da te plašim, ali nama se upala vratila dva dana nakon završetka terapije Ospamox-om. Potpuno iste imam probleme sa detetom i upalama srednjeg uha i puno mi je pomoglo ovo što si pisala vezano za timpanometriju. Hvala, sugrađanko!

Od polaska u jaslice (polovina septembra) ovo nam je već četvrta upala uha i nije joj curio nosić pre upale. U novembru je primila Pneumo 23, nakon 9 dana- angina sa temperaturom 39.7. Dan pred kontrolu počinje da se žali da je boli uho, opet upala a sve vreme je bila pod ab! Ja sam stvarno očajna.





_____________________________

" I can't think about that right now. If I do, I'll go crazy. I'll think about that tomorrow. "

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Dete boli uho
7.12.2013 22:14:08   
vonavoj
ne plasis me,znam da joj ospamox nikad nije pomogao,uvek je posle toga morala da pije ili cefzil,ili panklav...makar 3 nedelje pod ab! a ovog puta je pila 10 dana ospamox,nije imala uopste temperaturu i dva dr su je pregledali,kao kontrola!
Mi smo utvrdili da je treci krajnik problem,samo da ga izvadimo!

(odgovor članu Miss Piggy)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Dete boli uho
8.12.2013 8:26:04   
cockic
meni lena uvek dobije i ab kapi,inace i ona ima treci aktivan od rodjenja.upale uva joj nije pravio,imala ih je sa 5m i sa 20m a isto bez ikakvih simptoma nosa.vise je bila kao zapusena.krci,a nema nista u nosu.
kad odemo kod dr.kaze da joj se sliva direkt u grlo.za sad ovaj dr. uglavnom daje neodeksacin kapi.a njena dr.od kad je bila beba je davala tako kad se zapusi i ima malo gusce slinice gentamicin kapi.
ali za ovo necurenje nosa,nego slivanje u grlo je uvek neodeksacin ili deksametazon neomicin.sto mu je dodje na isto,samo drugi proizvodjac.to se stavlja oko 5 dana dva-tri puta dnevno.koliko se secam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Dete boli uho
8.12.2013 8:35:37   
cockic
da se nadovezem na pneumo 23.znaci on ne moze da deluje odmah.tj. da dete nista nezakaci.tek nekih par meseci pocinje da stiti.tako sam razumela.sin nije imao nista 6 meseci onda je dobio upalu uva.pa sledece posle 6m je bila angina.koju je ok podneo.
tj.sa skakanjem po stanu.

deluje mi da sad vise kaci viruse.za godinu i po dana od kad je primio pneumo popio je dva ab.tad za upalu uva i za anginu.sto je bilo prosli decembar upala uva i sad u junu angina.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Dete boli uho
8.12.2013 15:47:12   
vonavoj
nema upalu uha,bila kod dr..nego kandidu u ustima,od ab...daktanol gel..

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Dete boli uho
9.12.2013 23:35:13   
Miss Piggy

IZVORNA PORUKA: cockic

meni lena uvek dobije i ab kapi,inace i ona ima treci aktivan od rodjenja.upale uva joj nije pravio,imala ih je sa 5m i sa 20m a isto bez ikakvih simptoma nosa.vise je bila kao zapusena.krci,a nema nista u nosu.
kad odemo kod dr.kaze da joj se sliva direkt u grlo.za sad ovaj dr. uglavnom daje neodeksacin kapi.a njena dr.od kad je bila beba je davala tako kad se zapusi i ima malo gusce slinice gentamicin kapi.
ali za ovo necurenje nosa,nego slivanje u grlo je uvek neodeksacin ili deksametazon neomicin.sto mu je dodje na isto,samo drugi proizvodjac.to se stavlja oko 5 dana dva-tri puta dnevno.koliko se secam.


Kod nas je isti slučaj, samo ne dobijamo ništa sem ab. I to, onako, s' vrata. Meni je prekipelo i promenila sam izabranog lekara, vadili smo krv i uradili briseve. To je trebalo da uradimo čim je drugi put dobila upalu posle desetak dana, ali mi nije palo na pamet da pedijatar to ne bi predložio ako je potrebno.

Sad je opet pod terapijom, isto ima gljivice u ustima i skoro da i ne jede, čitav dan pod eferalganom i brufenom. Vodili smo je na orl pa joj je dr ispirala uho i stavila lek, nadam da će biti bolje sutra.

Ne znam koliko bi nam pomogao odlazak u slanu sobu, da li neko ima iskustva?

_____________________________

" I can't think about that right now. If I do, I'll go crazy. I'll think about that tomorrow. "

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Dete boli uho
13.12.2013 9:24:00   
lepoticarka
Kada je virus u pitanju možeš piti koji god antibiotik hoćeš i ukapavati Neodeksacin u uvo ali dok se virus ne istutnji džaba sve!
user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Dete boli uho
11.1.2014 0:18:15   
dijana1*
Vuka boli uhouser posted image isli smo kod dr i dobio je sirup i kapi za usi. U sirupu ima brufena ali sam mu ja posle dva sata od kada ga je popio dala i malo paracetamola jer se bas zali da ga boli. Zaspi na kratko i bol ga budiuser posted image
imate li savet kako da mu pomognem?

(odgovor članu lepoticarka)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Dete boli uho
11.1.2014 12:42:19   
Janncica
I kod nas upala desnog uha. Ne bi ni znali da nismo od pulmolog dobili uput za orl. Nos mu krci,li nista ne curi. Dobili smo hemomicin da pije. Sinoc je malo imao tempraturu i dala sam mu prcetamol,ali vise zbog bolova.Nije bila visoka temperatura. Samo da prodje vise.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Dete boli uho
13.1.2014 17:55:15   
reve84
Drugarice,

Ja sam odlepila opet upala usiju..Drugi put za nasih mesec i po dana zivota... Ne znam vise sta da joj radim.
Pili smo Sinacilin 7 dana na 8 sati zavrsili sa njim 8.1. i danas opet isto. Sad su nam dali da uradimo bris nosa, urin, urinokulturu i Cefalexin sirup na 8 sati.
Imate li neki savet kako da sprecimo tako cesto vracanje upale? Nosic joj cistim 2-3 puta dnevno, ispiram fizioloskim i cistimo pumpicom, nigde ni ne idemo, niti nam ko dolazi. Dusa me boli kad je vidim ovako malu da se muci!
Pomagajte!

_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Dete boli uho
13.1.2014 18:30:40   
Tiziana
Ona je jako mala i verovatno mora antibiotik jer je toliko malena.
Ali sam negde procitala,a probacu da nadjem i gde, da kad se upala uha leci antibiotikom da se mnogo cesce vraca. zato su kao bolje kapi za nos i usi. e sad zasto je to tako nemam pojma,probacu da nadjem gde sam procitala.

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Dete boli uho
13.1.2014 18:47:01   
minnica
Ja nemam iskustva sa upalom uha, pa ne mogu pomoći, ali se nadam da ćete se brzo izlečiti. user posted image

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Dete boli uho
13.1.2014 20:14:21   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: reve84

Drugarice,

Ja sam odlepila opet upala usiju..Drugi put za nasih mesec i po dana zivota... Ne znam vise sta da joj radim.
Pili smo Sinacilin 7 dana na 8 sati zavrsili sa njim 8.1. i danas opet isto. Sad su nam dali da uradimo bris nosa, urin, urinokulturu i Cefalexin sirup na 8 sati.
Imate li neki savet kako da sprecimo tako cesto vracanje upale? Nosic joj cistim 2-3 puta dnevno, ispiram fizioloskim i cistimo pumpicom, nigde ni ne idemo, niti nam ko dolazi. Dusa me boli kad je vidim ovako malu da se muci!
Pomagajte!

probajte da joj grejete uvo,ja sam grejala mekinje u krpu,pa na uvce! a jel ima temperaturu,kako znate da je upala usiju! moja je kao mala urlala,mozda je imala i upale usiju..posto ih je od kad je krenula u vrtic,imala 8 puta..evo i sad pije antibiotik,ali antib brzo deluje..za februar joj je zakazana operacija treceg krajnika!

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Dete boli uho
13.1.2014 20:47:01   
doktorkakristal
REVE odvedi je kod dobrog ORL specijaliste da je pogleda detaljno,kod tako male dece tj beba upala nosa brzo prelazi u upalu uha zbog anatomije eustahijeve tube u tom uzrastu,ako se upala ponavlja moze biti razlog tome urodjeni poremecaj tog kanala,nije strasno ali treba na vreme otkriti i nauciti kako prevenirati,ovo sam naucila od pedijatara dok sam bila na stazu

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Dete boli uho
29.1.2014 10:39:27   
Didy
Da li dete može da ima upalu uha i kad nema sekreta?
Sofiji je noćas curilo žuto iz desnog uha, vidi se na posteljini i oko uha joj je skoreno žuto. Kad sam uzela da je obrišem, počela je da plače i da se uvija. Na kraju nisam uspela da ustanovim da li je boli ili ne, pošto se uvijala kako priđem uhu.
Stefan je uvek imao upale uha praćene visokom T i obilnom sekrecijom iz nosa, a Sofija nema ništa od tih simptoma, nema T, ne curi joj nos, skroz je čist već mesec dana. Svakako planiram popodne da je vodim kod njenog lekara, ali me zanima sad šta bi to moglo biti. Inače, ona ima baš mnogo cerumena uvek, otkako se rodila. Da nema veze s tim?user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu lepoticarka)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Dete boli uho
29.1.2014 13:12:53   
Klarita
Didy, ako si joj cesto cistila uvo onim stapicima, moguce je da se gomilao u unutrasnjosti, pa da napravi problem. Svakako je odvedi, ja se uopste ne bih igrala s usima, jer meni su to nocne more od bolova kad se setim svojih upala (a, imala sam ih 2 puta samo). Znaci, ja bih otrcala kod pedijatra ili ORL-a...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Dete boli uho
29.1.2014 13:25:09   
Torbica
IZVORNA PORUKA: Didy

Da li dete može da ima upalu uha i kad nema sekreta?
Sofiji je noćas curilo žuto iz desnog uha, vidi se na posteljini i oko uha joj je skoreno žuto. Kad sam uzela da je obrišem, počela je da plače i da se uvija. Na kraju nisam uspela da ustanovim da li je boli ili ne, pošto se uvijala kako priđem uhu.
Stefan je uvek imao upale uha praćene visokom T i obilnom sekrecijom iz nosa, a Sofija nema ništa od tih simptoma, nema T, ne curi joj nos, skroz je čist već mesec dana. Svakako planiram popodne da je vodim kod njenog lekara, ali me zanima sad šta bi to moglo biti. Inače, ona ima baš mnogo cerumena uvek, otkako se rodila. Da nema veze s tim?user posted image


Da, postoji - otitis media nonsuppurativa iliti srpski - negnojna upala uha, mi kazemo serozna. Ovo je 90% to, cim je bol prisutan. Ako je upaljeno, uvek boli. user posted image Nema temp u startu, tek nakon par dana kad se razvije ali do tada se vec dijagnostikuje jer se lepo vidi da je uho crveno. Ne bi trebalo da je od cerumena, cerumen ne boli. Ne moze se toliko nakupiti, to sam htela da kazem.. Zato i izlazi visak.

< Poruku je uredio Torbica -- 29.1.2014 13:27:13 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Dete boli uho
29.1.2014 18:17:55   
Didy
Bili smo kod doktora. Gledao je baš dugo to uvo na koje se žalila i kaže da je tek malo crveno, sami početak upale. Drugo je u redu. Pogledao joj je i grlo i kaže da su krajnici malo upaljeni, opet sami početak.
Dao joj je fluimucil 2 puta dnevno, kapi za nos i antibiotik sinacilin. Ja sad ne znam da li da joj dajem antibiotik.user posted image Nešto ne bih, baš ih ne volim. Ona je dobro, raspoložena je, jede normalno, ne žali se na bol, ne curi ništa iz uha. Kaže doktor da redovno ide u vrtić jer nije zarazna.
Torbice, šta tvojima daje Basara kad imaju upale ušiju? Stefan nije imao već više od dve godine, ali mislim da mu nije davala antibiotik za upalu uha, pogotovo ne za ovu u povoju.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Dete boli uho
29.1.2014 18:32:59   
milicicak
Didy, mi smo sa otitis mediom sa pocetkom upale uva na dobar dan :( pojavi se cim se prehladi...
uglavnom, nama je terapija: toaleta nosa milion puta dnevno, inhalacije 3%NaCl-om, chloramphenicol u nos ako slinice nisu bistre ili neodeksacin u uho ako su slinice bistre. Nikad nije dobila antibiotike da pije.
Ali T povlacimo iz vrtica odmah, da ne bi od druge dece pokupila virus/bakteriju pa zakomplikovala situaciju..

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Dete boli uho
29.1.2014 18:40:12   
Modessty
NAma su oba puta dali antibiotik. Alikod Danilo se to tako brzo iskomplikuje da je ispalo dobro što odmah pokrijemo antibiotikom. Pored antibiotika podrazumeva se da se stavljaju kapi u nos, a da se uvce ispire sa Acidi borici

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here