|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
10.12.2017 9:21:29   
Sanjalicaaa
Mi smo upalu sada izlecili. Ali bi mi dobro dosle te kapi kada idemo na put, a idemo uskoro pa da znam da li da ih uzmem.

Inače, ja imam stavljam jednom nedeljno Vaxol sprej, isto na bazi maslinovog ulja, po savetu orl.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Dete boli uho
26.12.2017 23:59:27   
MamaNecaVo
Mame,kako dajete bebama ab.Dobili smo malocas,treba da mu dam u 01h ali pojma nemam kako.A ima 16mes i nema sanse da ce progutati tabletu.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Dete boli uho
27.12.2017 0:02:59   
Sanjica26 RR
Ako je vec do sada lepo prihvatao sirup (nije povracao) onda lepo na kasicicu koliko pise mera. Mozes spricem da izmeris. Imas u kutiji. Ako povraca uz sirup onda uzmi spric i istisni u desni ugao usana da popije.
Ne piju bebe tablete.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Dete boli uho
25.10.2019 21:01:15   
branki*
meni se B zalio pre 5,6 dana da ga boli desno uvo..pritom je bio i slinav i kasljav i imao temperaturu i oko mu nekako isto krmeljalo.ja dam deksametazon kapi dva puta i stanem,da bi juce videla da je to uv bas onako kao prljavo,puno sekreta braon,.ja ajde da ga prvo operem ,da ne idemo kod dr,i sredim povrsinski ocistim,da bi danas kad sam dosa sa posla videla opet to isto uvo puno sekreta nakupljenog.odvedem u dom zdravlja,posaju nas u bolnicu kod usnog dezurnog ,on da savet telefonomuser posted image i dobio hidrogen,pa deksametazon i antibiotik neki sirup,,i kaze nam dr da opet u ponedeljak odemo u bolnicu da ipak vidi usni,

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Dete boli uho
25.10.2019 21:57:18   
Sanjalicaaa
Branki, on se sad ne zali da ga boli?


Ako si ga odvela. To je terapija za upalu uha, pomoci ce mu. Ali odvedi ga obavezno da mu pogledaju uvo. Samo da budes sigurna da je terapija ok. Jer razliciti antibiotici se daju za razlocit stepen upale. 
G je prosle nedelje ispala cevcica iz jednog uha. I odmah je zaradio upalu. Pio antibiotik. Izgleda da cemo se po ispadanju tih cevcica vratiti na staro sa upalama. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Dete boli uho
25.10.2019 22:14:05   
Ivanka 75
Kakve cevcice Sanjalice? 

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Dete boli uho
25.10.2019 22:27:40   
Mirko Svirko
Sanjalice, imate cevcice?Mi u ponedeljak idemo u BG, na operaciju sva tri krajnika i ugradnju tih cevcica. Da li je dete manje bolesno?I kako ide to?Jel to boli?
Branki, da sli su detetu radili timpanometriju? 


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Dete boli uho
25.10.2019 22:54:04   
flamingos
Mirko,i bolje da operiše sva tri krajnika dok je manji,kasnije su veće muke.Srećno!


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Dete boli uho
25.10.2019 22:57:23   
Mirko Svirko
Ako mi verujes vecu tremu imam ja.Inace nisam neki panicar ali sada mi nekako frka. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Dete boli uho
25.10.2019 23:33:33   
Sanjalicaaa
Ivanka, to su kao ventilacione cevcice koje vrse dreniranje da se ne skuplja sekret u srednjem uhu vec da curi napolje. 


Pa sada imamo samo jednu. U januru su stavljene i jedna je sada sama ispala, a i druga se sprema da ispadne.
Sto se tice operacije kad su sva tri krajnika u pitanju malo je duzi oporavak. Tipa deca koja operisu samo jedan idu odmah taj dan kuci, a ona koja operisu sva tri idu treci dan kuci. U sobi sa nama je bio decak koji je operisao sva tri i dete je bilo super, odmah taj dan je jeo puding, sladoled. Mi smo operisali samo treci krajnik, ali smo nagrabusili. Pisala sam u temi o krajnicima cini mi se.
Od tada pa do sada nije bio bolestan, nije popio nijesan antibiotik, ali evo sada kad mu je ispala ta jedna dobio je upalu odmah.
Ono sto je super je da mnogo bolje cuje. 

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 0:11:11   
Mirko Svirko
Sanjalice,nama je dijagnoza sekretorni otit. Tinpanometrija nikad nije skroz ok da je tip A. E sada on kao ok cuje. Ali videcemo sta ce reci..Iskreno i da 10dana ostanemo nema veze izdrzacu sve, samo da se vise zavrsi i da bude ok. Meni i njemu je veliko mucenje. Moram da te pitam, na kojoj klinici ste stavljali cevcice? Da li je to u BG ili neki drugi grad? Mi imamo zakazano na Dedinju.
Izvini sto te davim, stvafno mi je potrebno iskustvo neke mame koja je to prosla.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 7:07:35   
branki*
Nisu radili timoanometriju.pedijatar je pogledao čovek i uputio nas u bolnicu .ali to je bilo popodne i nema usnog nego je u pripravnosti i onda je on telefonom dao savet.možete da mislite.ne žali sa da ga boli sad.ali nam je pedijatar rekao da obavezno odemo u bolnicu kod usvog u ponedeljak.pije augmentin .izvinite zbog grešaka i nemam zareze sa telefona kucam pa nisam vešta. 



_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 9:13:21   
Sanjalicaaa
Augmentin je super. Ako ima upalu pomoci ce mu sigurno.
U Gradskoj bolnici u Bg. Pitaj ako te nesto zanima.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 9:23:41   
Mirko Svirko


user posted image

Ovo je nas timpanometrijski nalaz. Bitno da vas je pokrio th da ne bi mozds dobio temperaturu ili da ga ne bi jace bolelo.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 9:33:16   
Mirko Svirko
Sanjalice, nemoj da mi se smejes,pretpostavljam da je to jako malo,koliko sam shvatila. I znam da sluzi kao ventilacija bukvalno.. Ali da li to sme da se kvasi? I da li to boli njega? Normalno moze da obavlja sve aktivnosti? 

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 9:33:44   
Ivanka 75
Ajde uputite me, molim vas, zasto se stavljaju te cevcice, prvi put cujem? 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 9:37:03   
Mirko Svirko
Eto i sada sam pisala post za postom jer nisam videla Sanjalicin post. Jako se izvinjavam preko telefona sam uglavnom. Pripazicu da ne pisem post za postom. Ivanka, cevcice sluze da bi imao ventilaciju. Jer se u srednjem uhu zadrzava sav sekret koji se nagomilava i steti detetu sluh. Moje dete retko kad slinavi,on bude zapusen i onda timpanometrijski nalaz nije kako tteba. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 9:58:31   
kamičak
Svirko, kakvi su prethodni nalazi timpanometrije? Ovaj koji si poslala je dosta dobar i nije za hirurgiju..

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 10:11:43   
Mirko Svirko
Kamicak,ovaj je najgori. E sad ne razumem se bas do detalja ali koliko sm ukapirala cuje nize tonove. A dobra timpanometrija treba da bude tip A. Mozda su zato stavili znak pitanja za cevcice a u KBC "DRAGISA MISOVIC" ne radi timpanometar. Pa kad budu operisali krajnike odlucice za cevcice u toku same operacije.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 10:17:33   
kamičak
Pa i jeste A, na levom uhu je malo razvucen pik, a na desnom se lepo vidi. Mozda svakako treba vaditi 2 krajnika, pa hoce da uklone i treci kad vec operisu.  Srecno i javljaj kako ste prosli.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 10:31:35   
Mirko Svirko
Hvala  ti puno Kamicak ❤

Dobro sam znaci razumela. Prostudirala sam i dr google 🤦‍♂️Jedna muka manje bar.Znam da posle operacije daju Brufen na 6h jer je u sobi bila devojcica koja je operisala sva tri i stavljala cevcice. 


(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 10:34:50   
Sanjalicaaa
Nama je timpanometrija bila C.


Da, jako je mala. Videla sam kad su mu je izvadili prosle nedelje. Debljine je kao vlast kose, a duzina recimo 1cm.
Njih to nista ne boli. Ne smeju usi da se kvase. I kad ga kupas moras da mu stavljas cepove. Jer njima su tada bubne opne otvorene i moze vrlo lako da dodje do ozbiljne infekcije.Medjutim mi smo isli i na more i kupao se celo leto na bazenima. Kupao se normalno, samo smo stavljali cepove i nisamo mu dozvoljavali da roni. Medjutim par puta je zaronio, i nista mu bilo nije. Sto se tice cepova, najbolji su silikonski. Kad smo bili u Grckoj nakupovala sam ih puno, da imam, jer su mi njihovi mnogo bolji nego ovi sto sam nasla kod nas.

Da, posle operacije im svima daju antibiotik i brufen. Veruj mi oni to tako dobro podnose, kao da nosu imali operaciju. Jedino sto ces morati 3-4 dana samo lasasto da mu dajes, puding, sladoled, hladno. To bude mucenje jer oni mukice budu gladni, a ne smes da im das.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 26.10.2019 10:37:44 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 11:13:08   
Mirko Svirko
Kako si mi lepo detaljno objasnila,svaka ti cas_t. I hvala ti puno. 
Inace voli da jede ali sve usitnjeno jer  jako tesko guta,bas su uvecani krajnici. 
Nabavicu ja cepove za svaki slucaj. Mada kako mi kamicak kaze mozda i nije ovo za cevcice. Nama je tip A, a vama je bilo tip C, pa ste stavljali. Videcu kako i sta, pa javljam.Hvala vam zene.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 12:45:01   
Tiziana
Nama je timpanometrija bila ravna crta. Potpuno ravna. Poceo je bio da ne cuje kad mu pricas iza ledja ili sa strane. Izvadili smo samo treci krajnik, nisu mu stavljali cevcice. Nakon toga se sve sredilo.

Intervenciju smo radili kod Dr. Zutic, privatno. 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Dete boli uho
26.10.2019 15:35:54   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Mirko Svirko

Eto i sada sam pisala post za postom jer nisam videla Sanjalicin post. Jako se izvinjavam preko telefona sam uglavnom. Pripazicu da ne pisem post za postom. Ivanka, cevcice sluze da bi imao ventilaciju. Jer se u srednjem uhu zadrzava sav sekret koji se nagomilava i steti detetu sluh. Moje dete retko kad slinavi,on bude zapusen i onda timpanometrijski nalaz nije kako tteba. 



Aaaaazato mog sestrica cesto salju na preglede usiju je cesto ima upale uveta. 
Hvala! 

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here