|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete boli uho
14.7.2015 15:45:48   
aleksandrici
Za takvu vrstu infekcija antibiotik je zakon.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Dete boli uho
29.1.2016 20:34:20   
mamin mish
Napokon nadjoh temu. Kad me mrzi da sednem za komp nego kucam sa tel.
Elem ovako. U decembru mu se T pocne zaliti da je boli uvo i naravno di uvece krene i T do 39. Cujem se sa dr (posto je bio vikend) i ona mi kaze Otol H i brufen do ponedeljka i onda kod ORL. Upala levog uveta. Terapija 3x5ml Palitrex kapi u nos. Ok to sve proslo kad treceg januara sve ponovo. Opet kod ORL sad upala deanog uveta posto je nedelju dana pre toda zavrsila sa AB daje nam samo kapi za nos i kontrole svaki drugi dan. Ok prodje i to. Zavrsi se raspust mi krenemo u vrtic kad veceras opet boli uvo. Ali sad jos nema T. Jel ima neko neku ideju sta da radim ili kod kog dr da je vodim u NS a da je dobar. Mislim tri upale za mesec dana pa zar to nije mnogo.

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Dete boli uho
29.1.2016 20:48:36   
Didy
MM, verovatno će morati ab. Ja odmah 3x3 dana špricam operil u nos čim vidim da imaju sekreta u grlu i odmah 3x3 fluimucil ili bisolvon da izbacuju sekret. Kapi obavezno da ne bi sekret otišao na uši. Nema ti druge. AKo završe s upalom ušiju, obično daju ab jer je to baš bolno.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Dete boli uho
29.1.2016 20:57:12   
mamin mish
Didy jedini problem je sto njoj ne ciri nos niti kaslje. Zato mi i nije jasno odakle sad opet bol u uhu.
Mi koristimo olynth kapi tri puta dnevno i marosl izmedju kad nam curo nosi i inhalacije bisolvonom za izbacivanje sekreta. Ali sada ga uopste nema. Nos suv ko barut.

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Dete boli uho
29.1.2016 20:59:52   
Didy
Da, to se Stefanu jednom desilo, ja sam isto bila u čudu. Odvedi je sutra svakako kod dežurnog lekara, nek je pogleda, pa će vam svakako reći šta dalje.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Dete boli uho
29.1.2016 21:18:29   
mamin mish
Planir ja svakako da je vodim kod dr. Ako skoci T idemo veceras ako ne sutra kod dezurnog nek je pogaleda i da uzmemo uput za deciju bolnicu necu vuse da se zezam sa lekarima u domu zdravlja.

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Dete boli uho
29.1.2016 21:21:16   
Didy
Možda ti je to i najbolje. Ja imam baš dobro iskustvo s orl doktorima na dečjoj. Jedino što je uvek gužva.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Dete boli uho
29.1.2016 21:22:26   
Zemunka85
Didy iiiistoooo kod naseg kumica.
Dan pre je bio savrseno raspolozen, legao isto takav. Budi se sa otecenom zlezdom iza uva i vice da ga jako boli.
Onda ga odvede kod DR on kaze da je mnogo jaka upala i da moze cak i da prokrvari - dobio je brufen protiv bolova i AB. Neverovatna stvar - kod DR su bili SESTI svih 6 decaka ispred je doslo sa upalom uha. Sve isti simptom - bol u uhu, bez temperature.
Taj dan je kumicu sve gore boli ga konstantno i ipak krece temperatura....
Sad je vec 3. dan pod kapima, antibioticima i sl i od skoro je bolje.

Da sto pre ozdravite user posted image

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Dete boli uho
29.1.2016 21:29:39   
Didy
Sofija se noćas oko 1h probudila vrišteći. Skapiram posle nekog vremena da je boli uho, dam joj brufen da se umiri i da se svi naspavamo i danas je odvedem kod dr, kaže jeste upala levog uha, dobije panklav. Već duže od nedelju dana je puna sekreta. Krenula sam odmah s kapima za nos i s fluimucilom. Nema T, samo kašlje, boli je grlo, dam joj na sve to i sirup za grlo i apis gola sprej za grlo. I noć subotu na nedelju se probudi s laringitisom, odvede je mm na hitnu, sutradan odemo u dečju, dobije inhalacije 3 dana fiziološki, pantenol i efedrin kapi. I ja računam efedrin su kapi za nos, prekinem s operilom. U sredu završimo s inhalacijama i eto je upala uha te noći. Nema T, ali postane tako nervoza i kuka... Valjda će panklav pomoći. Inače, ovo je njoj prva upala uha u životu, sa Stefanu sam apsolvirala upale ušiju. user posted image

< Poruku je uredio Didy -- 29.1.2016 21:30:58 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Dete boli uho
29.1.2016 21:30:38   
mamin mish
Imam ja super iskustvo sa dr u Decijoj. Ove u DZ sam zamrzela jos pre tri godine kad sam se vukla sa T zbog stalnih upala grla a nio nihe hteo da preporuci vadjenje krajnika. Samo da ja dobijem uput.

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Dete boli uho
29.1.2016 21:32:14   
Didy

IZVORNA PORUKA: mamin mish

Imam ja super iskustvo sa dr u Decijoj. Ove u DZ sam zamrzela jos pre tri godine kad sam se vukla sa T zbog stalnih upala grla a nio nihe hteo da preporuci vadjenje krajnika. Samo da ja dobijem uput.


A to ti je ko da dobiješ preporuku za NASU. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Dete boli uho
29.1.2016 22:22:17   
jess021
Mamin mishu, u ZOV ima odlicam lekar ma Orl, zove se Jelena Strajnic. Ne znam kom dz pripadas i da li mozes kod nje ako ne pripadas Zmaju.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Dete boli uho
30.1.2016 8:25:10   
mamin mish

IZVORNA PORUKA: Didy




A to ti je ko da dobiješ preporuku za NASU. user posted image



I do njih bi pre dosla nego da dobijem upit za deciju.

Jess mi i idemo u dz ZOV postobnam je tamo odabrani pedijatar. A prosli smo sve ORL i u ZOV i na limanu. Jednostavno T ina strah od dr a niko od njih ne ume sa decom

Elwm nocas krenula i T nije prelazila 38. Sto znaci da cim stignem sa posla idemo jod dr.

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Dete boli uho
30.1.2016 8:48:28   
jess021
Jeste bili kod Jelene Strajnic?
Zato sam ti i pisala jer sam ja L vodila kod nje, pa me odusevila kako je umela sa njom koja je beba. Nije htela da joj daje ab iako je imala blagu upalu desnog uveta, vec smo isli na dva dana na kontrole.
Kod kog pedijatra ste u zov?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Dete boli uho
30.1.2016 10:16:14   
mamin mish
Bili smo i kod nje. Sa bebama je lakse nego sa starijom decom. Ova moja zna sta je ceka ali neznam zasto se toliko boji ORL kad pregled nista ne boli.
Idemo kod dr Ilijevic (to mi je tetka pa zato inace smo iz petrovaradina)

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Dete boli uho
20.4.2016 21:47:14   
Vatrena
Smiju li se koristiti Gentokulin kapi protiv upale srednjeg uha,imali neko iskustva?

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Dete boli uho
20.4.2016 22:40:12   
choopa choops
Ja ne znam. Šta kaže pedijatar?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Vatrena)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Dete boli uho
20.4.2016 22:53:11   
Vatrena
Pedijatar kaže da može,a nekako mi sumnjivo pošto na uputstvu lijeka piše da se nesmije koristiti za upalu srednjeg uha iz opasnosti od gubitka sluha....nekako me strah jer i na internetu sam našla isto.Upitanju je dijete.

< Poruku je uredio Vatrena -- 20.4.2016 22:54:16 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Dete boli uho
21.4.2016 0:04:13   
choopa choops
Uh, Ne znam. Ja bih onda odvela ili kod još jednog pedijatra ili ORL za djecu...user posted image Zeznuto...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Vatrena)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Dete boli uho
21.4.2016 8:12:04   
Sanjalicaaa
Mi te kapi uvek stavljamo u nos. Nikada nam nisu rekli da stavljamo u uho. Verovatno tako može.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Dete boli uho
21.4.2016 8:35:20   
vonavoj
Moja je sad dobila deksametazon neomicin,jer je 3 nedelje pila antibiotik i dalje ima jednu ruzicastu tackicu!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Dete boli uho
21.4.2016 21:08:08   
Vatrena
Trenutno koristi antibiotik u sirupu Xiclav 3 ml na svako 12 sati,Flavamed sirup za iskašljavanje,mada ne kašlje ali nadam se da će je antibiotik potjerati da istjera taj sekret od upale,i dajem joj te kapi pod strahom.I bili smo na ORL i propisali nam kapi za uho Garamycin,eh sad negdje je to Gentamicin,a u apoteci su mi dali ovaj Gentokulin kao to je to,zamjena za ove što je doktor propisao.Ko će ga znati.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Dete boli uho
21.4.2016 21:09:10   
Vatrena

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Mi te kapi uvek stavljamo u nos. Nikada nam nisu rekli da stavljamo u uho. Verovatno tako može.

pročitaj uputstvo ako ti je pri ruci.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Dete boli uho
21.4.2016 21:23:32   
Sanjalicaaa
Što tačno? Nije mi pri ruci, nemam lek u kući. Mi smo ih koristili svaki put kad smo imali upalu uha, i uvek smo ih stavljali u nos.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Vatrena)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Dete boli uho
21.4.2016 21:33:12   
Vatrena

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Što tačno? Nije mi pri ruci, nemam lek u kući. Mi smo ih koristili svaki put kad smo imali upalu uha, i uvek smo ih stavljali u nos.

zašto u nos a ne u uho?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here