|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
12.1.2012 15:48:35   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
12.1.2012 15:51:26   
mtajcica83
Moj svrco vec odavno vice mama i baba, a tatu nesto bas i ne zove(bice kako nije tu),jer je jedno vrijeme stalno zvao tata, mada ja mu ga na slikama pokazujem,..A za tatu sad kaze ee user posted image .. Kaze mnjam mnajm, da baci nesto ba,stipavivca mu je biba, kaze i dubai user posted image , i jebai user posted image ,kaze da, za vodu kaze vo, ima jos ali se ne mogu sjetiti..Ali bitno je da zove mama, pa za ostalo cemo lako user posted image , e da i kad mu je zima vice brr, akad se od necega prepadne kaze buu

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
12.1.2012 15:53:57   
MASHKA
Staša sa 16 meseci:
mama, tata, baba, deda, ona (Ivona), njam-njam, brći-brć, kiga (knjiga), dlaka( to joj je jedna od prvih reči jer mamine dlake nalazi svuda user posted image ) , gaka (patka), sat, sice (srce), pec, zec, taši-taši, slon, miš, beba...ima još par reči i zanimljivo je da ih sve skoro čisto izgovara!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
12.1.2012 16:02:55   
vukosava
Moja je prvo sto je rekla nemoaajjjj i to je drzalo par nedelja.
Dakle (do 13 meseci koje puni danas)
- nemoaaaajjj
- nje
- pa pa
- da da
- ma ma
- ga ga
- ba ba
- ta ta
- ajde (ovo bas lepo i jasno kaze i obozava da ponavlja - valjda cuje non stop kad je uzimamo)


A sta svesno kaze, mozda mama, tata i ajde (kazem mozda jer kaze ajde kad je presvlacimo, muzu se cini da ga pozuruje ili se on tripuje)

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
23.2.2012 13:22:11   
Lilla
Mozda mi necete vjerovati, ali moje dijete kaze mama user posted image Vec neko vrijeme govori MAM, obicno kada je gladan ili kada mu dosadi da lezi sam pa zeli da ga uzmemo, ali vec par dana lijepo i otegnuto izgovara MAMA, ja sam u cudu. Prvo sam mislila da umisljam ali je prije dva dana i mm zinuo u cudu i rekao da me sin zove user posted image Zar je moguce da tako rano pocnu?

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
23.2.2012 15:48:41   
vukosava
Mojoj je bilo "nemoaj" i "ne". A kasnije mama i tata

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
23.2.2012 16:15:20   
branki*
prva rec-mam,sto je kasnije postalo mama.zatim-ajde,tata,baba,dada,ali nista jos na nekom smisaonom nivou,vec samo mlati onako bzvuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
23.2.2012 16:27:50   
ishler
Kada se moze ocekivati prva recuser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
22.3.2012 13:14:56   
minna
ishler, jel mislis na prvu pravu smislenu rec ili ove prve mama, tata, baba, onako bezveze?

Vlada je sa oko godinu dana poceo da pita gde je, onako smisleno, to nam je jos uvek najcesce upotrebljavana rec. A sad mi je tako sladak kad ga nesto pitam a on razmisli pa kaze DAuser posted image Mada za sad zna oko 10-15 reci. Ne prica uopste puno.
A evo sad vidim na prethodnim stranicama da je u maju prosle god.prvi put rekao mama, ali bezveze naravno, znaci tad je imao 8,5meseci, pre toga je mlatio baba baba (sto bi branki rekla).

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
25.3.2012 21:47:42   
ishler
Mislim na pravu,
jer koliko vidim svi oko mene se hvale da su im deca propricala sa 3m,moje ispade nazadno,a bar da sam neka cutljiva,nego sam brbljivica.user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
3.10.2012 12:14:12   
PoisonEve
Minina prva rec je bila tata, reeetko kaze mama, al tati se uvek obraduje kad dodje kuciuser posted image
Zna da kaze ne i cesto ponovi neku rec kad se najmanje nadamo al kad je ucimo da kaze, nema sanse!
Pre neki dan svratila tetka od mm i ja joj kazem: Hvala ti sto si dosla, a buba ponovi: Hvala
Joooj kako nam je slatko to bilouser posted image
Juce mm joj kaze: Bravooo! Kad je sisla sa kreveta sama, i ona ponovi: Bavouser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
3.10.2012 12:18:31   
Sesilija 83
Nasa K vec mesec dana kad mm udje u kucu ona pocne da cvili na njega sa osmehom i tatatatata....i kad udje moja mama ona pocinje bababababa,i na sestricinu dadadada...

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
3.10.2012 12:18:43   
Anoniman
slatkica user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
3.10.2012 12:49:54   
cockic
lena od 5 meseca vice ta-ta-ta.a sad joj je i ta-ta asocira na tasi jer je naucila da tasi i onda kao hoce da peva tasi i krene tatata i tapseuser posted image

a inace koristi i baba,mama,papa,dada,nene,nana...bas dosta tih slogova a prva smisle rec videcemo koja ce biti.

mada mamu kad zove to radi jer nece da je u krevecu pa trazi da je izvadim samo zato me zove znaci vec zna da me trazi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
3.10.2012 16:29:10   
Anoniman
Unina prva rec bila je tata, sinoc je tako slatka bila, kaze moja mama "Una gde je Milan?" A ona kez od uha do uha i kaze " TAAAAATAAAAAA" user posted image

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
3.10.2012 19:59:10   
PoisonEve
Una je divno deteuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
29.12.2012 19:24:14   
panpan1
moje mdete sa 18 meseci jos uvek ne govori. prica nesto ali nista razumljivo. mogu reci da je prva rec ko i mama user posted image

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
29.12.2012 19:43:58   
cockic
sin je prvo rekao baba a posle mama pa tata to kazem za ove bebece slogove a tecno je rekao oko godiny dana koliko se secam znaci do drygog rodjendana je znao samo nas na zove vody je govorio afa a kad nesto trazi kaze ovo i pokaze na to sto hoce.ja mislim da je to sve sto je znao do drygog rodjendana da kaze tacnije sa 23 meseca je bas krenyo da prica.

(odgovor članu panpan1)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
30.12.2012 2:44:09   
opcinjena
mam user posted image trudila se,ponavlajal ko navijena sto puta dnevnouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
30.12.2012 13:34:55   
jelenica011
mama mama a kad se razbesni mamamamama user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
12.1.2013 22:45:50   
Sanchy
Tata,deda.....mene pomene kao mam kad place jer mu se spavkauser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
12.1.2013 22:49:28   
adulence
ja bih volela da moje dete prvo kaze tata,mm bi bio presrecan a i ja jer on mnooooooggggooooo radi da bi smo nas dve bile bezbrizne i zbog toga je i manje sa njom i znam da bi mu to jako znacilo....malo sam off oprostite...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
12.1.2013 22:50:31   
Sesilija 83
Sa 5 meseci prvo je bili tatatata kad mm udje u sobu,a poslw deda,dada,baba,ade...a tek za Bozic je prvi put rekla mama i to dok je sedela na nosi a ja se zagledala u nesto na tv-u,..znaci mama sa 10,5(bas sam bila u bedaku do Bozica)user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
12.1.2013 22:50:49   
NadaR
Vjerovatno ce reci ,ne brini A. Mamu zovu samo kad su gladni,bijesni i kad im se spava user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Mama ili tata (prva bebina reč)
12.1.2013 22:58:19   
Sanchy
To sam i ja zakljucilauser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here