|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
10.10.2009 19:59:13   
viking
Shishice, slažem se sa mišljenjem da je sreća zbog bebe mnogo jača od tuge za dedom, i ne mislim da će se svi rastužiti kada vide tvoje dete zbog uspomene na njega.
Što se običaja i verovanja tiče, ja na to ne dajem ni pet para. Nema tu generalizacije, svaka porodica je za sebe, nekome to zaista znači, neko to radi pod prisitkom i zbog okoline, u nekim porodicama (naročito kraljeviskim :) je običaj da se imena prenose da dede na unuka... Moj ti je savet da uradiš onako kako želiš i kako misliš da je za tvoju porodicu najbolje. Ako tebi nije bitno, tj. ako ti sama nemaš ime za koje si se zalepila, a znaš koliko bi ovo značilo tvom mužu, pa furaj...
U bliskoj okolini imam dva "slučaja" da su dečaci dobili me po dedama (jedan deda je pokojan, a drugi je i dalje živ), i veruj mi da ni jednom ni drugom detetu ništa ne fali.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
10.10.2009 20:09:01   
melania
Ja sam jos trudilica nazalost,a imena koja mi se dopadaju su za decaka Vuk,za devojcicu MIA.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
10.10.2009 20:47:58   
Shishica
Pa odavno smo se odlucili da bude Aleksa, ali sad eto bio bi Nebojsa.. A meni se mnogo svidja ime koje smo prvo odabrali..iz ljubavi.. A ovo drugo mi je nekako iz tuge i asocira me na tugu..
Hvala vam sto me hrabrite :)
Ja o tome vec mislim, ali ne znamo jos sta ce biti user posted image

Mozda bude i Ema ljubi je mama ima da se cerupamo..ona bik, ja bik.. Sa muskim bikovima sam super (MM je bik kao ja i drugari najbolji bili su bikovi), ali sa zenskim...uh.. user posted image

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
13.10.2009 13:33:38   
Lisica
MM i ja cekamo seku
sva imena koja su meni lepa su mi vec u porodici - Magdalena,Natalija,Ema,Renata,Klara- a ne zelimo da dajemo ime po rodjacima ,pa sam rekla muzu da joj da ime i on je to i uradio
zvace se Olga user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
13.10.2009 13:40:57   
Anoniman
Olga. Baš je lepo. user posted image

(odgovor članu Lisica)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
13.10.2009 13:41:41   
Modessty
nama je Olga jedna od opcija ako bude devojčica user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
13.10.2009 16:15:47   
pips
Cao cure! Ja i moj dragi smo mesecima (ali bukvalno) raspravljali o imenima i nikako nismo mogli da se slozimo. Konacno smo pronasli jedno koje nam se mnogo svidja, a sto je meni jako bitno ne poznajem nikog ko se tako zove, tako da me ni na koga ne asocira a i slaze nam se sa prezimenom. Ime naseg malise ce biti Dorian.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
7.11.2009 1:51:25   
Mašnica
IZVORNA PORUKA: Shishica

Pa odavno smo se odlucili da bude Aleksa, ali sad eto bio bi Nebojsa.. A meni se mnogo svidja ime koje smo prvo odabrali..iz ljubavi.. A ovo drugo mi je nekako iz tuge i asocira me na tugu..
Hvala vam sto me hrabrite :)
Ja o tome vec mislim, ali ne znamo jos sta ce biti user posted image

Mozda bude i Ema ljubi je mama ima da se cerupamo..ona bik, ja bik.. Sa muskim bikovima sam super (MM je bik kao ja i drugari najbolji bili su bikovi), ali sa zenskim...uh.. user posted image


SHISHICE, i moja beba će najvjerovatnije biti bik, a i ja sam bik. Nekako mi je drago zbog toga, za bikove mislim da su najmiroljubiviji znak. user posted image

Ako bude dječak, ja sam odabrala ime Nikša, samo se još niko nije složio user posted image

Ako bude cura, u opticaju mi je- Darija.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
7.11.2009 19:13:19   
Verus
Helena (eugi hvala na pomoci) i David (jos nemam Miljanin blagoslovuser posted image ), ova su nam lepa, a i ne znamo nikoga ko "nosi" ova imena. 


Ja maaaalo vucem i navijam za Helenu.user posted image

(odgovor članu Mašnica)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
7.11.2009 21:30:23   
Lisica
IZVORNA PORUKA: Mašnica

SHISHICE, i moja beba će najvjerovatnije biti bik, a i ja sam bik. Nekako mi je drago zbog toga, za bikove mislim da su najmiroljubiviji znak. user posted image

Ako bude dječak, ja sam odabrala ime Nikša, samo se još niko nije složio user posted image

Ako bude cura, u opticaju mi je- Darija.


pa ja sam bik u podznaku i znam jako puno bikova
bikovi su mirni ali ne i miroljubivi  user posted image
tvrdoglavi su,teraju svoje ali to rade stalozeno user posted image
a evo ja se slazem sa imenom Niksa user posted image

(odgovor članu Mašnica)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
7.11.2009 21:46:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Shishica

Pa odavno smo se odlucili da bude Aleksa, ali sad eto bio bi Nebojsa.. A meni se mnogo svidja ime koje smo prvo odabrali..iz ljubavi.. A ovo drugo mi je nekako iz tuge i asocira me na tugu..
Hvala vam sto me hrabrite :)
Ja o tome vec mislim, ali ne znamo jos sta ce biti user posted image

Mozda bude i Ema ljubi je mama ima da se cerupamo..ona bik, ja bik.. Sa muskim bikovima sam super (MM je bik kao ja i drugari najbolji bili su bikovi), ali sa zenskim...uh.. user posted image


Shishice, ja sam tek sad videla ovo, moj sin se zove Nebojsa po mom pokojnom stricu. Kad je umro, godinu dana pre nego sto sam ostala trudna, odlucila sam da cu nazvati dete po njemu, i kad sam saznala da sam trudna zamolila sam mm da mi ispostuje to jer mi je mnogo znacilo. Rekla sam mu da, ako bude devojcica, moze da je nazove i Asfaltina, samo da, ako je decak, nosi to ime koje mi toliko znaci u zivotu. Pristao je odmah. Osecam ponos u glasu moje rodbine kad izgovore njegovo ime, i iako ih ime ponekad podseti na strica,a to je vrlo retko,  to budi samo ono lepo u njima i uvek su nasmejani kada ga se sete. Tako sam stricu dala vecni spomen i nikada to ne bih promenila, i beskrajno sam zahvalna mm sto mi nije uskratio tu srecu.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 186
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:32:49   
Anck Su Nmaun
Evo definitivnog Izbora.... za decaka Nemanja  (tatica birao) za devojcicu Elena ( ja birala) .... samo jos da nam kazu kojeg je pola user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 25.12.2009 11:39:31 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:37:38   
NONA79
nisamo odabrali ime, a kad ćemo ne znamouser posted image user posted image , prije mjesec dana smo saznali da je djevojčica i nikako da smislimo ime???

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:40:05   
Mimče
mi imamo četiri imena u opticaju koja nam se sviđaju od kad smo počeli da želimo bebu pa cemo neko od njih, Pavle, Petra, Luka ili Jana

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:44:11   
Anck Su Nmaun
Elena mi je prelepo zensko ime i zelal sam ga jos dok nisam ni planirala bebu, za decaka sam htela neko drugo ali Dragi mi muz isto tako vice za Nemanju jos od kad ga znam ... tako da je bio dogovor - on decaku ja devojcici!

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:44:41   
jacagoga
Ako bude devojcica zvace se Helena a decak Ognjenuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:47:59   
NONA79
mi bismo lako da je dječak, ali teško da mi se koje sviđa za djevojčicu, to što mi se sviđa to su imena mojih sestara, rođene i od ujaka, tetke, strica....tako da i to malo imena ispada ...????

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:49:19   
Anoniman
mi smo sigurni da ce biti Teodora...vec je zovemo tako...ne pricamo "beba" nego "tea"

(odgovor članu NONA79)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:49:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jacagoga

Ako bude devojcica zvace se Helena a decak Ognjenuser posted image user posted image user posted image



svaka cast za Ognjen...da ja nosim decaka bio bi Ognjen.user posted image user posted image user posted image
staroslovensko ime.

(odgovor članu jacagoga)
  Direktna veza do poruke: 194
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:50:27   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: jacagoga

Ako bude devojcica zvace se Helena a decak Ognjenuser posted image user posted image user posted image



svaka cast za Ognjen...da ja nosim decaka bio bi Ognjen.user posted image user posted image user posted image
staroslovensko ime.



Pa nekako mi lepo zvuci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:51:02   
jacagoga
Oti a devojcica ce se zvati........

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:53:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

mi smo sigurni da ce biti Teodora...vec je zovemo tako...ne pricamo "beba" nego "tea"

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 197
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:55:23   
jacagoga
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: OTI

mi smo sigurni da ce biti Teodora...vec je zovemo tako...ne pricamo "beba" nego "tea"



Lepo, kasno sam videla da si vec napisala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 11:58:48   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: OTI

mi smo sigurni da ce biti Teodora...vec je zovemo tako...ne pricamo "beba" nego "tea"


To mi je lepo, a cula sam kad bebi pricas po imenu dok je u stomaku ono kad se rodi vec zna da kaze svoje ime user posted image user posted image user posted image salim se ... da se brze navikne na svoje ime!

I ja bih tako al eto nece da nam kazu pol... MM kaze sta si opterecena , nisam al sam radoznala i htela bih da zovem svoje bebce po imenu!


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 25.12.2009 11:59:47 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Trudnice, da li ste već odabrale ime za d...
25.12.2009 12:29:25   
ljubavce
Posto smo saznali da je decak odluka je pala na ime Vasilije (Vasa, Vaxi... tako mu sada tepam)user posted image user posted image user posted image

Tako da nam ime za devojcicu ostaje za neki drugi put. I onako smo bili neodlucni izmedju imena Teodora i Magdalena.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Neka ovo leto bude najsrećnije do sada!
Deca zaslužuju da imaju zamršenu kosu, stopala od peska, kolena zelena od trave, prljave ručice od igre. Ove stvari pune...
Karavan „Na putu kroz roditeljstvo“ dolazi...
Sledeća stanica karavana je upravo Novi Sad, gde će 25. maja u 11 časova u Kulturnoj stanici Eđšeg građani moći da sa st...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here