|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 30 [31] 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 15:32:33   
pari


IZVORNA PORUKA: Rosita

Imaš u c receptima štanglice sa semenkama, super su. Imaš i neke pogačice sa jogurtom, isto baš lepe i zdrave. Nekad kupiš kiflu pa ti napravi omiljeni sendvič... 


Rosi, koje su to pogacice sa jogurtom? Ne mogu da nadjem...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 15:41:57   
veselicaa
Draga ja pravim po ovom receptu Slani štapići/perece sa susamom

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 15:42:52   
veselicaa
Ne stavljam kajmak vec sir.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 15:46:58   
Ana RR
Kada ide pre podne u školu jako mi je nezgodno. Ne stignem da ustanem ranije da bih nešto spremila, nekad uveče zamutim proju pa ustanem 15ak minuta pre njega da stavim da se peče. Ili mu napravim sendvič u kifli sa pavlakom, jajetom (umućeno jaje, kako on kaže) i krastavcima. Inače kupi u pekari kiflice ili tako nešto. Kada ide posle podne onda mi je lakše jer ruča pre škole pa ponese nešto. Danas je poneo proju i jabuku, npr. On ne jede suhomesnato tako da je sendvič za njega namazana pavlaka ili puter na hleb user posted image Imam u zamrzivaču pripremljene burgere za njega, svaki odvojeno zamrznut. Pa je i to opcija, ako nemam gužvu na poslu zamesim mu lepinjice, namažem pavlaku, stavim krastavce i burger. Ili zamotam u tortilju, tada voli da stavim i kukuruz. Ako dobro ruča pre škole a ima samo 4 časa onda ponese samo bananu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 15:53:27   
veselicaa
Ana i moja S kada pravim tortilje,kukuruz je obavezan user posted image Ne gleda meso,da li je piletina ili svinjetina,koje povrce ima,samo da ima i kukuruzuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 15:58:12   
Sanjica26 RR
Anci, on bas lepo rucka.
Mi imamo uzinu u skoli. Juce je npr imala gibanicu. Pre neki dan proju.
Inace kad ide pre podne doruckuje. Ostane nesto od vecere proja, gibanica ili kiflice. Ako nema nista onda bude sendvic, przena jaja, makarone sa sirom, keks i mleko. Zavisi sta želi.
Kad ide posle podne obavezno ruca. Ne nosi nista, jer ima uzinu. Ali ako ima neku aktivnost posle skole onda obavezno uzme neku vockicu ili sto kaže Olga pokleknem za sevendejs. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 16:02:13   
Ana RR
Vesi, ako se Marko pita onda može i bez mesa user posted image

Sanjči, pa sad da baš lepo ruča ne znam koliko bih se složila user posted image zapravo je kao i ja što sam bila - ono što voli to jede i ne buni se ali kada nešto ne voli... onda ručak traje dva sata.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 16:06:37   
Sanidej
Odlicne perece i stangle sa susamom radi Boneti, uzimam to u Dis marketima.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 22:36:11   
Rosita


IZVORNA PORUKA: pari



IZVORNA PORUKA: Rosita

Imaš u c receptima štanglice sa semenkama, super su. Imaš i neke pogačice sa jogurtom, isto baš lepe i zdrave. Nekad kupiš kiflu pa ti napravi omiljeni sendvič... 


Rosi, koje su to pogacice sa jogurtom? Ne mogu da nadjem...


Pogačice

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 22:45:56   
pari
Hvala! Jesi ih pravila?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 22:48:40   
Rosita
Jesam pari, nisam skoro jer ne jedem mlečno, a ranije često, meni su baš fine. Vadila sam čašom.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 22:52:52   
pari
Psenicne klice jedino nikad nisam koristila...stamislis da li moze bez toga?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
13.3.2019 22:57:44   
Rosita
Pa može sa nečim da se zameni. Ali to regularno imaš u zdravoj hrani. Ima i klica drugih žotarica. Na meru i nije skupo.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
19.4.2019 21:07:26   
mama ivane
Mojoj deci kako padne na pamet, nekad vole sve , nekad Ono sto su voleli da jedu vise nevole , a nekad skoro da nece da jedu !


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.4.2019 16:11:02   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Olga75

evo ja da pocnem i odmah trazim savet : jako ali jako malo jede
uglavnom nista ne voli i sve joj je bljak user posted image


osam godina posle: sve je njam i sve hoće user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
20.4.2019 16:32:48   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Olga75


IZVORNA PORUKA: Olga75

evo ja da pocnem i odmah trazim savet : jako ali jako malo jede
uglavnom nista ne voli i sve joj je bljak user posted image


osam godina posle: sve je njam i sve hoće user posted image



I ja sam zbog ovog komentara usla u temu 😊 
Do pre 3 god (kad je imala 5 god) sve se svodilo na krompir, piletinu, supu, jabuke i banane, i poneki izlet sa nekim konkretnim jelom. 
Sad sa 8 god jede sve, ljuto, slano, masno... Sveeeeee ljubi je majka ❤️
Ne jede: pomfrit iz Meka, šlag, mančmelou, patlidžan i kuvanu šargarepu,... bombone počela da jede prošli mesec, tj lizne ih i spusti 😊 Žvake  ne žvaće ič... 

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.4.2021 8:57:18   
nata11
Jel normalno da dete 2 dana jede sve sto vidi, toliko da je opominjes da se zaustavi a onda nista ne jede nedelju dana?


Pitam za drugaricu user posted image

_____________________________





(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.4.2021 9:02:42   
mati
user posted image Mladji M je takav. Ovako kako si napisala tako i on, zato je i smajli.
Ne znam sta da ti kažem. On nekada pojede po dva tanjira recimo podvarka ili pilava. Onda nista. I opet ja napravim pilav, neće. Ne znam više od čega živi, zalihe nema. Ono što može uvek jesu nudle. Tako da je to neki, ne kompromis nego moje neko rešenje.
I sada kad ide popodne tj, u drugu smenu, ne jede pre škole, za užinu nema vremena jer je deset min odmor, i jede tek u jedan.
Sada sam počela sa ucenama. Tačnije kaznama.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.4.2021 15:46:14   
flamingos


IZVORNA PORUKA: nata11

Jel normalno da dete 2 dana jede sve sto vidi, toliko da je opominjes da se zaustavi a onda nista ne jede nedelju dana?


Pitam za drugaricu user posted image
Ne znam baš koliko je normalno da nedelju dana ništa ne jede,ali,to da 2 dana jede sve što vidi se dešava.Pozdrav tebi i drugarici.❤


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
23.6.2021 10:16:30   
nata11
I evo 4 dana kako ne jede. Juce sam joj silom nagurala 6 kasika supe. user posted image Onda je u prodavnici videla cokoladne stapice i sve ih olizala i bacila i to je bila vecera.

_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
23.6.2021 13:55:34   
mama Jo
Nato, tako i moje mladje dete slicno... Sad da je ne ureknem, neko vreme fino jede sve.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
27.6.2021 10:18:55   
flamingos
Nato,ručka li dete?Mislim na vas.❤Nasmeja me sa ovim za štapiće.❤


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
17.8.2021 9:10:46   
nata11
Mi sada jedemo ali nekih 5 jela: pica, virsle, supica (5-6 kasika), hleb sa pavlakom, posebna salama.
Jasno da od kvalitetne ishrane nema nista. Dinstala meso, mesala, ma nedam joj pola dana da jede pa nudim zitarice ma kakvi. Ako bas bas ogladni moze i plazma sa mlekom ili proja.
Inace bas pije tecnosti dfosta- instant cajeva u granulicama, vode, mleka. Sok ne voli u poslednje vreme.

Juce ceo dan nije imala stolicu i danas se zali da je boli pupa. Cekam da odnesem stolicu na analizu, izbacicu instant hladne cajeve i praviti domace sa medom pa rahladiti i nemam ideja stvarno kako je naterati vise da jede.

Corbu joj silom nagurala 2 kasike ona se posle ubila povracajuci user posted image

_____________________________





(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
17.8.2021 11:20:15   
IvanaSK RR
Nato, ja sam tih problema imala sa sinom, a ni sa macom nije nesto mnogo bolje. Cokolino je jedino uvek bilo za da, eventualno ponekad supa. Za sve ostalo teraj, moli, guraj u usta... Uzas. Sin sada ima 14 godina, vremenom je počeo vise i bolje da jede. Izbirljiv je i dalje. On salate ni dan danas ne jede, od voca samo banane i jabuke. Hvala Bogu, on je dosta zdrav, retko se razboli, trenira cetiri, pet, sest puta nedeljno...
Razumem te potpuno, ali ja jedino sto mogu reci je da se ti sto manje nerviras.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
10.1.2022 8:12:31   
nata11
Ja imam problema kako dete odviknuti od mleka.


Prvo je nocu nalivanje na svaka 3-4 sata e sada je poceli I preko dana. Daj mama mleka I onda krene plakanje, vristanje I unesto 3 obroka I uzine I''ma jedan obroka.



_____________________________





(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 30 [31] 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 30 [31] 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here