|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 22:47:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Jaooo
Ajde dobro,a bar Luki stavi dekicu nek sjedne pod trešnju i daj mu ih u tanjuru bez košpica


IZVORNA PORUKA: Anoniman

E to mogu da preživim.


IZVORNA PORUKA: stella

Da vas malo kritikujem, dajte pisite dnevni meni pa mozda i od vaseg menija nesto pokupimo,pokoju idejicu


IZVORNA PORUKA: Lu RR

08.30 doručak  (vrtić)-kifla namazana sirom,nesqik.
11.30.ručak (vrtić)-špagete s mesom.
12.30 kod kuće monte(2kom),prije spavanja.
16.30 kod kuće,neznam kako bi ovo nazvala užina ,čorbica od krumpira i junetine.
iza toga jedemo voće,ovaj put jabuke
18.30 šnita nutele i nesqik.
Tako je izgledao naš jučerašnji meni


IZVORNA PORUKA: Anoniman

Jedan netipičan dan: ustali smo u 10h

Doručak: sendvič sa pilećim prsima, tost topi sir i vajkrem, jogurt
Ručak: punjene paprike
Užina: jaffa cakes... inače bude konkretnije, ali smo imali goste koji su doneli Jafu...
Večera: Viršla, kečap, hleb namazan margarinom, jogurt


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Doručak:
jaje,šnita nuttele,šolja nesqika
Ručak;
mahune s teletinom(kao gulaš)
užina:
milch snite i par kinder čokoladica
večera:
slaninica,kruh i šolja nesqika


IZVORNA PORUKA: Anoniman

IZVORNA PORUKA: lu

Doručak:
jaje,šnita nuttele,šolja nesqika


Jel ovo znači da prvo jede jaje, pa posle parče hleba sa nutelom?
Moj neće da jede još i nutelle posle doručka. Ustvari, uopšteno eurokrem (bilo koji) ne jede. I zamislite - ne voli palačinke!


IZVORNA PORUKA: Lu RR

Da,jaje umutim sa malo vrhnja umjesto mlijeka i kad je gotovo dodam pola šnitice kruha,izmrvim,a poslije toga šnita nuttele(bez kore).


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 22:47:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Evo copy iz teme Ishrana deteta od 1-2 god:

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR



Moj je savjet držati se reda,doručak-ručak-večera i dva međuobroka oko kojih ja ne pravim frku to jede kad poželi ali ova tri glavna nikada ne preskačemo i tako je naviknut.



U potpunosti se slažem sa ovim. Nekada užina, nekada ne, i tu nema problema, ali tri glavna obroka ima svaki dan!


IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

I Milos voli supu i corbu .. pogotovo ako unutra ima mrkve .. (nekad hoce cak i prstima je vadi odozdo )




I Luka obožava šargarepu u supi, ali mu je ja zgnječim viljuškom, i onda ne može da je vadi!


I Luka obožava slaninu, obožava šunku, obožava kobasice, čak i ljut kulen rado uzme iz tatinog tanjira. (hajde da naglasim za naredne čitaoce, Luka sada ima 3,5 godine), međutim, kada god da pitaš šta želi da jede, reći će "Viršle!" . Od salami najviše voli GALA pileći parizer, i zaista je predivan, svi ostali su  . Voli paštetu sa šunkom, po nekada i paštetu sa povrćem, a i paštetu sa tunjevinom.
Jedno vreme je jeo isključivo sir, uz sve (uz doručak, uz ručak, uz večeru), sada neće, jedino ako mu stavim na sendvič, pa ugrejem sendvič u mikrorerni da se sir otopi.



Još bih dodala da rado jede kuvano jaje, kajganu i jaje na oko, moče.

Od kuvanih jela najviše voli pohovano i španać, takođe voli boraniju, ali onu široku pa je moja baka po mađarskoj kuhinji pravi malo slatku, pasulj obožava, sve vrste supa i čorbi (recimo paradajz čorbu jede isključivo ako mu stavim malo šećera u nju, drugačije ne, ali ni ja je ne jedem bez šećera)... U principu jede sve, ali ovo nabrojano nikada ne pravi problem. I da, obožava sve vrste testa, i uvek me zamoli da mu malo testa ostavim praznog, i to pojede posle ručka.


Vidite ovde, sa leve strane stoji JELOVNIK ZA MART 2010, u PDF formatu je, pa ne mogu da ga ubacim ovde. Za svaki mesec, na sajtu vrtića izlazi mesečni meni za vrtić, pa možda vam to pomogne sa idejama: KLIK




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
5.6.2011 22:49:34   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

Luka na sve što stavim na sto kaže BLJAK! Više se ni ne obazirem... user posted image


Lara kaze bljak, to je fora iz Pepa Prase (kakvi debili user posted image ).

Ona jede tu i tamo i Olga ne sekiraj se zvercice su nam slicne tezine i visine. Ja se ne opterecujem, prezivjece sigurno, zilava je to sorta user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
8.6.2011 16:38:07   
Olga75
Choopa , jesu one zilave sorte
ali kad krene tzv . jedenje kosa mi se digne na glavi
danas je pojela dva zalogaja kiselog mleka ( moja mama pravila , kupio brat kravu sa teletom ) i pola cinijice ( znate onu od kinder lade ) paradajz corbe
i jos posle toga podrignula , kao puna sam user posted image
bar da zdere smoki ili cokoladu ili bilo sta uzmedju pa da znam , jela je to i sad ne moze

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
23.7.2011 10:19:13   
Olga75
evo mene posle nekog vremena da kazem:
meso i dalje ne voli , obavezno zavrne nos ali pojede malo i sve pod ucenom user posted image
ali pocela je da jede ribu , meni je to stres jer se uzasavam koscica i zalogaj deset puta razmrvim pod prstima .
Hleb i dalje bojkotuje , za ceo dan pojede oko pola parceta tost hleba
Mleko je bolna tacka , jedva pola  deci user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
23.7.2011 10:20:49   
minavb
Pa od cega zivi to djavolce?user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
23.7.2011 10:26:08   
Olga75
po nekada se i ja pitam
pojede npr. pola krastavca i dva ona ceri paradajza i popije pola dcl jogurta , to je dorucak
rucak : pola cinije supe sa pola onog batacica od krila , malo sargarepe , persuna , celera ( znaci koliko zahvati pola cinije od kinder lade ) i mozda , ali kad je baaaas raspoloena supenu kasiku variva
vecera : paprika i kasicica pavlake a ono hleba rasporedi na sva tri obroka
uzina je pola vocke , juce je to bila breskva , prekjuce je bilo pet kupina
i tako user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
23.7.2011 10:33:19   
minavb
U tom uzrastu inace malo jedu. Uvek nam je profesorka pricala da deca sama odrede koliko im treba i da ih ne treba siliti, koliko pojedu, toliko im je dovoljno. Sumnjam da cu se toga setiti kad bude trebalo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
23.7.2011 10:37:06   
Olga75
neces sigurno ,
kao da zivi od vazduhaa samo da vidis tu dramu kad se postavi sto user posted image
neeecu , ja ne vli tooo , bljaaak , fuuuuj , pa suze krokodilske , pa uzme u usta i muljaaa, prevrce , hoce da povrati , kao da sam joj servirala da mi prostite kaku user posted image
i tako svaki zalogaj , dok pojede 100 gr hrane prodje sat vremena i to je to


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
23.7.2011 11:16:30   
Anoniman
Meni se čini da ona najviše jede sveže voće i povrće? Znači da joj vitamina ne manjka, što je važno, ja je ostalo ne bih terala da jede ako baš neće (naravno da bih pokušavala, ali ne bih na silu)...ima takve dece, bitno je da ona ne jede usput neke čipseve i smokije, i da kad dođe vreme za obrok bude zaista gladna, pa ako neće-neće, a ne da neće zato što se najela grickalica. Bratova ćerka (5 god) za ceo dan pojede pola jajeta, sredinu jednog parčeta hleba i jedan krastavac, recimo. Ne kažem da je to dobro, ali ona je jednostavno takva oduvek, i sad kad je velika, ničim ne mogu da je nateraju i ucene da jede, jednostavno, neće.
A možda joj ne prija ništa toplo/kuvano po vrućini.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
23.7.2011 12:24:03   
Olga75
povrce mi nikada nije bilo problem , problem mi je sto ne jede meso i jaja , nedeljno pojede mozda 200 gr mesa i jedno jaje user posted image
mleko , nikako , za celu nedelju mozda pola litre i pola litre jogurta



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
1.8.2011 20:41:10   
Olga75
danas je vecerala griz sa kecapom user posted image



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
1.8.2011 21:17:27   
simke
IZVORNA PORUKA: Olga RR

povrce mi nikada nije bilo problem , problem mi je sto ne jede meso i jaja , nedeljno pojede mozda 200 gr mesa i jedno jaje user posted image
mleko , nikako , za celu nedelju mozda pola litre i pola litre jogurta



Takva sam i ja bila i ostala...i ništa mi ne fali(osim par kilograma viška)user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
14.8.2011 15:24:03   
Olga75
evo i danasnji dan zasluzuje da ga podelim user posted image
do 14 h je popila 2,5 dcl mleka i nista vise
onda je dosao rucak : pojela je 4 kotura sargarepe , 2 kotura persuna i 1 kockicu celera sa malo supice
jedam kotur kuvanog krompira ionda je pocela :
fuuuj , buaaah ( kao da ce da povrati
) bljaaaak , radi se o komadicu krmenadle sa rostilja user posted image
i to je gadjenje trajalo dobrih 20 minuta . Onda sam je oterala od stola user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 89
   [Obrisana poruka]
14.8.2011 15:30:54   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
17.8.2011 13:06:35   
biba*
da se prikljucim u klub mama ocajnica i nejelica.Nasi obroci su katastrofa,ja sam zaista ocajna i neznam sta da radim.Moja djevojcica(ima 2,5 god)jos uvijek ne pojede 1 jaje,ni 1 hrenovku ma nista.to je sve po dva tri zalogaja i gotovo,ne jede slatkise pretjerano (ako se dve tri bombone ne smatraju puno)ne pije sokove,jedino sto redovno pije mlijeko 3X dnevno po 200 ml.Ima li iko kakav savjet,vidim da nas ima sa tom mukomuser posted image

_____________________________

ako vam se neka ptica pos..e na glavu,obrišite se diskretno i pravite se ludi,kao i uvijek kad su vas pos..li

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
17.8.2011 14:47:14   
Brand new mama
Mislim da svi sa klincima oko 2 godine imamo istu mukuuser posted image .Moj dečkonja je bio djete za primjer-tri glavna i dva međuobroka,voće,povrće...sve super.A sad jedan dan doručkuje-dva ne.Neće da pije čistu vodu-pogleda u flašu i zna da nije sok po boji(sipam mu sok samo trećinu,ali ipakuser posted image )Voće-no way! Ponekad samo bananu. Voli slatkiše,ali ih ne dobija često...I bude mi žao kad se iznerviram zbog njegovog ne-jela.Ali se onda sjetim šta je moj stric pričao mojoj mami-da nije poznato da je i jedno dijete umrlo od gladi,a da je imalo šta da jedeuser posted image .

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu biba*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
23.8.2011 9:22:30   
*Alexx*
Ja samo da se "zapljunem" ovde user posted image

Da doprinesem: Cute Food For Kids


< Poruku je uredio *Alexx* -- 23.8.2011 9:26:50 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
1.10.2011 15:48:11   
Olga75
da ne bude da se samo zalim moje dete je danas pojelo :
cinijicu palente , pola paradajza , 1 dcl jogurta za dorucak
krusku za uzinu
cinijicu supe , parce gibanice , dve smokve za rucak
vocni jogurt za uzinu
sad ostaje vecera , sto se mene tice kako hoce user posted image
kad nema mesa i jaja lepo jede


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
1.10.2011 19:39:49   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: Olga RR

povrce mi nikada nije bilo problem , problem mi je sto ne jede meso i jaja , nedeljno pojede mozda 200 gr mesa i jedno jaje user posted image
mleko , nikako , za celu nedelju mozda pola litre i pola litre jogurta


Nisam sigurna da I pojede vise mesa od ovoga, a voli ga. Jeo bi ga non-stop, kao i jaja, pa se ja trudim da ne preterujemo.
Danas:dorucak: slana palacinkka sa sunkom i kackavaljem (ostatak jučerašnjeg ručka), užina: dve banane, ručak: musaka od tikvica (jedan tanjir) i dva kisela mleka, užina: parče torte (imali smo goste), sada se kupa, a večera će biti mleko i plazma.
Juče: doručak: plazma sa mlekom, užina: dva mini kroasana i sok od jabuke, ručak: dve slane palačinke i šolja jogurta, užina: banana i jabuka, večera: proja i dve šolje čokoladnog mleka.
Prekjuče: diručak: topli sendvič (praška, puter, kačkavalj, kuvano jaje), užina: sok od jabuke, ručak: tanjir krompir-paprikaša sa belim mesom, užina: groždje, večera: (famozna) plazma sa mlekom.
Ne brojim mu zalogaje. Ponekad pojede više nego ja, ponekad jedva sklopimo tri obroka. Nikada ga ne teram da jede, sam traži, takav je. Ono što ne voli je uglavnom sveže povrće , tipa paradajz, paprika, kupus...sveže salate uopšte ne jede. Voće svo obožava pa oko toga ne pravim problem. I ribu voli. To jede barem jednom nedeljno.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.10.2011 0:23:27   
Anoniman
Luka je za doručak pojeo sendvič (pavlaka, šunkarica, tost topi sir) sredine hleba (bez korice) i šoljicu jogurta
Za ručak je pojeo 10 zalogaja supe, jedan batak, dve supene kašike španaća
Bili smo na rođendanu, tamo je jeo one silne grickalice, non-stop je žvakao, probao dve torte, ni jedna mu se nije dopala. user posted image
Nije hteo da večera.

I čudimo se što sa 5 godina ima 16kg? A kako da ima više!? user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.10.2011 0:27:09   
Anoniman
Joj, sad čitam ta sam pisala da Luka jede (tad je imao 3,5god). Sad pola toga neće. user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.10.2011 0:41:03   
Mivica
Boris može da podnese jedino mleveno meso, npr. dva ćevapa sa roštilja i to smatra ogromnim uspehom user posted image . Nikada nije jeo paradajz, krastavac, papriku, , nemam načina da ga prevarim. Sa voćem je u svađi, dolaze u obzir banane i jabuke, ali par zalogaja i to je to. Mleko i mlečne proizvode voli. Paštete obožava. Za slatkiše živi i prodao bi i oca i majku za krem bananicu. Davio bi se u njima da ja ne udaram embargo user posted image .

_____________________________

"Zeko, zeko, zeko...
tape meke...gude usi...lep...
zeko, zeko, lep!" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.10.2011 9:46:01   
Anoniman
Neša jako mnogo jede, ali jako mnogo.
Pre neki dan sam ostala zapanjena, iako ima dobar apetit: za doručak je pojeo 1,5 moču, ja ih pravim dosta debele, i čašu jogurta. Onda je za užinu pojeo 200 grama onog jogurta od vanile sa čokoladnim kuglicama. Za ručak je pojeo tanjir supe sa rezancima, 4 krilca, veliku kutlaču boranije. Za užinu jednu bananu i jednu jabuku, pa posle malo indijskog oraha. večerao je 2 velike viršle, malo hleba, krišku sira, šolju mleka.
Dakle...ja ne pojedem pola toga za jedan dan.
Ali on nikada nije imao problema sa stomakom, ili sa probavom, nije debeo, nekako je duguljast...ne znam ni da li da brinem.

(odgovor članu Mivica)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ishrana dece starije od dve godine
2.10.2011 9:52:10   
Olga75
namoj da brines ako se ne goji preterano , oni jos uvek znaju koliko im je dovoljno
( pazi ko ti kaze user posted image )
ne jede slatkise i to je ok


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
BUDUĆE VOĐE: 7 osobina prolećnih beba
Zima, proleće, leto ili jesen ... Da li znate da godišnje doba utiče na našu ličnost? Mnoga istraživanja pokazala su kak...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here