|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ogtt i insulin
1.3.2011 13:12:02   
ljiki@
Drage moje, ne znam da li vec postoji ova tema, ako je ima neko ce vec da me usmeri.
zbog steriliteta radila sam oggt i insulin i rezultati su sledeci....
Pre jela - gtt=5.2; insulin=<0.200 ref.vrednost= 2.6-24.9
60 min.- gtt= 6.3; insulin=0.562 ref.vrednost=2.6-24.9
120 min.-gtt=3.7; insulin=<0.200 ref.vrednost 2.6-24.9

Doktorka mi je prepisala siofor 850, 1 na dan.... ali rekla je da ovako nizak nivo insulina ne utice na sterilitet. Molim vas za vase misljenje, jer ona nije ni htela da radim te analize jer nemam policisticne jajnike, pa sam ja na moju odgovornost to privatno odradila i ispostavilo se da sam u pravu.
znam da ovde ima vas sa nazalost velikim iskustvom oko steriliteta, pa vas molim da mi malo pojasnite povezanost insulina, u mom slucaju ispod granice i steriliteta.... hvala i ljubac!!!!

< Poruku je uredio dijana1 RR -- 12.4.2013 0:40:20 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: oggt i insulin
1.3.2011 21:52:55   
Parižankaa
Ljiki,mislim da sam ti i na 2.forumu dala odgovor na ovo tvoje pitanje,al evo i ovde...
pošto posle 2 sata tvoje vrednosti glukoze nisu na nivou prve,već je reč o hipoglikemiji,a insulin baš ispod granice,vreme je za endokrinologa.
Je l ti to endokrinolog prepisala siofor 1x dnevno?
Ne čuh da je neko taku malu dozu pio...ipak taj nalaz treba da pogleda endokrinolog koji se bavi reprodukcijom,ili kome je specijalnost poremećaji u metabolizmu glukoze i insulina


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu ljiki@)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: oggt i insulin
2.3.2011 0:21:33   
lidija 011
Bas dobro da je neko otvorio ovu temuuser posted image ( taman sam se razmisljala i ja to da ucinim)user posted image ...
I ja sam radila oggt sa insulinijemijama i evo rezultata:
glukoza(uzorak 1)  5,4
glukoza(uzorak 2) 8,4
glukoza(uzorak3) 9,1
glukoza(uzorak4) 5,2
glukoza(uzorak 5) 6,3

insulin o' min 19,6
         30' min 82,6
        60' min 166
        120' min 76,9
        180' min 106........referentne vrijednosti su 5-25...
Koliko ja vidim slatka sam kao milka sa keksomuser posted image user posted image user posted image
Da napomenem da su mi radili i antitijela stitne(jer imam hasimotov sindrom) i da su se drasticno popeli  Anti TPO su mi >2000, a referentne vrijednosti su 0-5,61, anti tg su mi 12,83 a ref.vrij. su 0-4,11...na prethodnoj analizi bili su drasticno manjiuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: oggt i insulin
2.3.2011 7:25:51   
ljiki@
Draga moja, koliko je moj insulin "pao" ispod normale, toliko je tvoj "skocio"....moja drugarica je imala jako visok insulin, pila siofor i ostala trudna...posle 15 god.braka. Ja pijem siofor 850 1x dnevno....

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: oggt i insulin
2.3.2011 20:03:17   
Parižankaa
Lidija,imaš izraženu insulinsku rezistenciju,tako da ćeš sigurno biti na glucophagu ili sioforu...Interesuje me da li su ti to deca na avatarau?
Otkud da si proveravarala OGTT?
Anti TPO su jako izražena...
jesi li zakazala endokrinologa?


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu ljiki@)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: oggt i insulin
2.3.2011 20:06:08   
plačljiva
drage moje evo i mene,od kraja decembra pijem siofor 850 mg. dnevno po jednu tabletu.dosta sam se informisala,čitala,raspitivala i zaista je tačno da insulinska rezistencija može da bude prepreka začeću.nadam se da će nam siofor pomoći da ostanemo trudne...user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 2.3.2011 20:28:56 >

(odgovor članu ljiki@)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: oggt i insulin
2.3.2011 23:03:30   
lidija 011
Nisu, ali kao da jesu, to su mi sestrici i bratanac, a u medjuvremenu sam opet postala tetki jednoj Laniuser posted image user posted image
Pretpostavila sam da cu imati izrazenu insulinsku rezistenciju, imam PCOS, inverziju fsh i lh, Hasimotov sindrom...sto bi rekao moj endokrinolog, nakupilo se tu svega...Idem kod endokrinologa, naravno, 8-og imam opet zakazano sa najnovijim rezultatima, radila sam hsg, on je hvala Bogu savrsen i tako...pretpostavljam da ce mi ukljuciti metformine, ali ne znam sto cu sa ovolikim antitijelima stitne zlijezde-ne pije mi se pronisonuser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: oggt i insulin
2.3.2011 23:06:44   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: plačljiva

drage moje evo i mene,od kraja decembra pijem siofor 850 mg. dnevno po jednu tabletu.dosta sam se informisala,čitala,raspitivala i zaista je tačno da insulinska rezistencija može da bude prepreka začeću.nadam se da će nam siofor pomoći da ostanemo trudne...user posted image

naravno da moze biti prepreka-i on je hormon...i ja se nadam da cemo ubrzo ugledati user posted image ili user posted image ili user posted image user posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: oggt i insulin
6.3.2011 0:53:49   
Cecana
Lidija zasto su ti trazili da radis antitela stitne?
Ja imam usporen rad stitne, pre tri godine otkriven,ali doktorka mi nikad nije rekla da radim nista osim TSH.
Na poslednjoj kontroli pre 5 meseci mi je bila vrednost 4,62 i nije mi promenila terapiju,i dalje pijem Eutirox od 50.

Ogtt test sam radila pre dve godine na svoju ruku i uradili su mi samo vrednosti glukoze a ne i insulina(nisam bila dovoljno obavestena),na sta je dr rekla da su rezultati dobri.Inace imam inverziju fsh i lh,i jajnike nalik na pcos-tako pise u izvestaju.
Mislim da mi je krajnje vreme da promenim endokrinologa.Prvo cu da uradim analize hormona i ogtt kako treba i idem kod nekog drugog doktorauser posted image .

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: oggt i insulin
6.3.2011 20:11:23   
Parižankaa
IZVORNA PORUKA: lidija 011

Nisu, ali kao da jesu, to su mi sestrici i bratanac, a u medjuvremenu sam opet postala tetki jednoj Laniuser posted image user posted image
Pretpostavila sam da cu imati izrazenu insulinsku rezistenciju, imam PCOS, inverziju fsh i lh, Hasimotov sindrom...sto bi rekao moj endokrinolog, nakupilo se tu svega...Idem kod endokrinologa, naravno, 8-og imam opet zakazano sa najnovijim rezultatima, radila sam hsg, on je hvala Bogu savrsen i tako...pretpostavljam da ce mi ukljuciti metformine, ali ne znam sto cu sa ovolikim antitijelima stitne zlijezde-ne pije mi se pronisonuser posted image


za antitela štitne grickaj po 3 brazilska oraha dnevno,ili pij od natural wealth Se od 50 jedinica 2x dnevno


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: oggt i insulin
6.3.2011 22:39:02   
lidija 011
Pijem redovno selen i to bas od NW-auser posted image , samo sto ne smijem duzi period da  uzimam 100mcg, sad sam na pauzi sa njime, a pijem mumio smolu(najcistiji oblik mumia)...jedva cekam utorak, bas da vidim sta ce mi reci dr za antitijela (ona je endokrinolog, ginekolog, akuser-specijalista za sterilitetuser posted image )...prethodna 2 endokrinologa su mi rekli da nema potrebe za terapijom, da ce samo da se sredi-ocigledno su pogrijesili, ali sam ih na vrijeme zamijenilauser posted image ...
malo skrenusmo sa teme oggt-auser posted image


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: oggt i insulin
6.3.2011 22:54:17   
lidija 011
IZVORNA PORUKA: Cecana

Lidija zasto su ti trazili da radis antitela stitne?
Ja imam usporen rad stitne, pre tri godine otkriven,ali doktorka mi nikad nije rekla da radim nista osim TSH.
Na poslednjoj kontroli pre 5 meseci mi je bila vrednost 4,62 i nije mi promenila terapiju,i dalje pijem Eutirox od 50.

Ogtt test sam radila pre dve godine na svoju ruku i uradili su mi samo vrednosti glukoze a ne i insulina(nisam bila dovoljno obavestena),na sta je dr rekla da su rezultati dobri.Inace imam inverziju fsh i lh,i jajnike nalik na pcos-tako pise u izvestaju.
Mislim da mi je krajnje vreme da promenim endokrinologa.Prvo cu da uradim analize hormona i ogtt kako treba i idem kod nekog drugog doktorauser posted image .
Naravno da sam sama uradila kompletan pregled stitne, jer prosli endokrinolozi su rekli da nije nista, iako mi je i tsh, tada(prije 3 god) bio oko 8, a antitijela >600, objasnjenje je bilo da se ne reaguje terapijom sve dok je ispod 10user posted image ...a imam i kalcifikate na desnom reznju...ocigledno je da su bili neozbiljni, iako sam naglasavala da zelim da ostvarim trudnocu...uradi sve hormone stitne zlijezde i obavezno antitijela (oni pokazuju da li imas Hasimotov sindrom-o njemu imas u temi-porodicno zdravlje)...Cim su ti lh i fsh u inverziji(lh veci od fsh) onda je 90% PCOS, jos ako imas cistice na jajnicima, onda je 100...uradi i oggt sa insulinijemijama(ako mozes drzavno, jer je pozeljno da lezis i mirujes dok ti vade krv) i sa svim rezultatima kod nekog dobrog endokrinologa koji se bavi i sterilitetomuser posted image
U sustini, problem PCOS-a je nablaza stvar koja je mogla da nas "strefi"...skup je simptoma, a ne moramo da imamo svaki od njih...
zelim nam ubrzo user posted image

< Poruku je uredio lidija 011 -- 6.3.2011 22:56:26 >


_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: oggt i insulin
6.3.2011 23:06:10   
lidija 011
I razumijem te potuno, ja sam sve to morala sama da uradim, niko da mi kaze:uradi to to to i to...bila sam bijesna kao ris...meni svaki malo jaci stres poremeti ciklus...a samo su me tapsali po ramenu i govorili da ima vremena...draga moja, dok ne preuzmemo stvar u svoje ruke, ni ljekari nece nista uraditi(cast izuzecima-a moj sadasnji dr to jeste, na srecu)...ali, zato su tu i nase ringerajke, koje su mi dosta pomogle da se pokrenem sa mrtve tackeuser posted image user posted image user posted image ...hvala vam zeneuser posted image user posted image user posted image ...

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: oggt i insulin
9.3.2011 0:20:11   
lidija 011
Drage moje, od sjutra sam na glucophagu...prvih 10 dana 1 dnevno, sledecih 10 2x1, onda nastavljam 3x1 do kontrole(za 2 mjeseca)...naravno, izgrdila me da smrsam nekih 7-8 kg (da se vratim na mojih 60kg), ali i da ce glucophage da mi pripomogne user posted image ...za antitijela stitne zlijezde je rekla da znaju da variraju i da je sve ok dok je TSH u granicama, samo se mora kontrolisati redovno, pogotovo u ranoj trudnoci...za 2 mjeseca kad se smiri rad jajnika-stimulacije...i rekla mi je da ne izazivam vise cikluse koji kasne, jer nista ne postizem, osim sto krvarim...sve u svemu-nije loseuser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: oggt i insulin
10.3.2011 22:05:26   
lidija 011
uhhh, drage moje, mnooogo mi je muka od ovog sioforauser posted image a jos ga uzimam posle jela...valjda ce proci za par dana

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: oggt i insulin
11.3.2011 16:04:29   
plačljiva
DRAGA JA SAM PRVIH DESETAK DANA IMALA NEVEROVATNU MUČNINU OD SIOFORA.Doktorka mi je rekla da moram to izdržati.Posle toga mučnina je prestala.I evo već 3 meseca sam na sioforu.Shvati da moraš da izdržiš!!!Jer on može i tek kako da nam pomogne,i da smršamo i da zatrudnimo!!!user posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: oggt i insulin
12.3.2011 1:08:40   
lidija 011
Danas mi je vec mnogo lakseuser posted image , samo mi je malo muka posle jela...nadam se da se nece pogorsati kad povecam dozu(za nekih 8 dana)...hvala sto me tjesis dragauser posted image

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: oggt i insulin
12.3.2011 1:28:16   
1zvezdana1
sve ce se to srediti sto se tice siofora popi ga za vreme jela ja tako tada mi najmanje smeta pa probaj i tiuser posted image

_____________________________

zivot je kratak-ili suvise dug -da bi sebi mogla da dozvolim taj luksuz da zivim lose

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: oggt i insulin
12.3.2011 15:49:51   
Parižankaa
Lidija,pa piješ li siofor ili glucophage? Sad si me zbunila...

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu 1zvezdana1)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: oggt i insulin
12.3.2011 20:15:42   
lidija 011
Aglurab, glucophage, gluformin, meglucon, metfogama, metformin,siofor, tefor su razlicite farmaceutske kuce za jedan lijek-metformin...on je glavna aktivna supstanca...koji god da uzmes od ovih nisi pogrijesila, to su sve paralele...samo sto su neki manje poznati nama(aglurab, meglucon, metfogama-koja se mislim vise ne uvozi kod nas)...ja sam izabrala siofor zbog farm. kuce koja ga pravi, nema drugog razloga(a i pogodno mi je da izracunam kada treba da krenem da pijem jacu dozu, posle njega cu preci na glucophage, jer u njemu ima 50tbl.(kad budem pila 3x1))

_____________________________

When you cry ,I''''ll wipe away all of your tears, when you scream ,I''''ll fight away all of your fears...

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: oggt i insulin
28.3.2011 21:22:28   
Odri Hepbern
Devojke , radila sam jutros test i rezultati me bas brinu , a kod dokt imam zakazano tek u sredu.
Glukoza 0' 4.70, 60' 3.76, 120' 3.11 ( referentne vrednosti su 3.33-6.10 ).
Insulin 0' 5.08, 60' 64.4, 120' 36.9 ( ref vrednosti su 6.00-27.00 ).
Pre nekoliko dana sam radila i hormone , svi su u redu. E da, imam policisticne jajnike , to sam saznala skoro. Do sad mi ni jedan doktor to nije rekao.
Sta bi ovi rezultati mogli da znace? Imam insulinsku rezistenciju?
user posted image

(odgovor članu lidija 011)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: oggt i insulin
29.3.2011 9:23:03   
plačljiva
Mislim da imaš insulinsku rezistenciju,ali blažeg oblika.Mislim da ćeš dobiti terapiju od svog doktora.Glavu gore i sve će biti ok.Meni je u decembru utvrđena insulinska rezistencija,i evo već tri meseca sam na terapiji,smršala sam 8 kg.i nadam se trudnoći.user posted image

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: oggt i insulin
29.3.2011 11:36:32   
rada78
drage moje,
i ja da vas pozdravim...spremam se za vto kod ivanovica...radila sam ogtt i prepisan mi je siofor koji sam jako loše podnela.
trenutno pijem gluformin i videću šta dalje, naravno nadam se uspehuuser posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: oggt i insulin
29.3.2011 14:00:22   
Odri Hepbern
Ma , nadam se da ce biti sve ok, ali sam se bas demoralisala jer se vec 3 godine borimo sa azospermijom , i sad ispada i da samnom nece sve ici lako. Kad te nece onda te bas nece!
A od te terapije za rezistenciju mrsavite? Ja nemam problema sa kilogramima, ali ,kao i svako zensko, gubitku od 2-3 kg se ne bih bunila.

(odgovor članu rada78)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: oggt i insulin
29.3.2011 14:49:46   
plačljiva
Draga Odri,i mi smo se 3 godine borili sa oligoastenospermijom,i suprug je pio sve i svašta,dok ja nisam otišla kod prave doktorke i koja mi je postavila dijagnozu vrlo brzo insulinske rezistencije.Iskreno,žao mi je što ranije nisam saznala za problem,već izgubila 3 godine...Pijem lek,na mene je delovao tako što sam smršala,ali to nemora da znači da će biti slučaj i sa tobom.Žao mi je što moram da konstatujem,ali uglavnom se kod žena konstatuje neki problem,navodno i muškarci sa graničnim spermogramom mogu imati dece prirodnim putem.Važno je da smo ušle u tu priču i nadam se brzo user posted image .Mnoge devojke sa insulinskom rezistencijom su ubrzo posle terapije ostajale trudne...

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here