|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
25.2.2012 23:25:31   
Yula

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Tash

Jednostavno osećam da je spreman.

To je jako bitno.


Slazem se!

Bas jedva cekam da pocnes sa ostvarivanjem plana, tj. uvodjenjem ovih namirnica!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1401
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
25.2.2012 23:28:15   
Anoniman
I ja. Jao bre da mu dam tu prokletu bananu! MM se pre koji dan zeznuo, nasekao Luki bananu i dao mu Markovu viljušku. Žene moje, kad je Marko to video! "Mamaaaaa! Mamaaaaaa!" i sve me vuče da ustanem, onda trči u dnevnu sobu, pa nazad kod mene, pa u dnevnu (Luka jeo u dnevnoj), pa viče "Komba, komba!" (mislio je da je krompir), ma užas živi. Do kraja je mm uzeo Luki Markovu viljušku, jer nismo mogli da opstanemo.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1402
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
25.2.2012 23:44:26   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash


Yula, kako jogurt?


Da, ja zaboravih da napisem za to. user posted image

Jogurt super! Jutros je pojeo mali jogurtic od 50ml. Sve j eproslo standardno, stavise, kaka mu je bila bas tvrdnjikava jer sam izgleda malo bila preterala sa gustinom kasica. Ugavnom, kakio 2 puta. Nema nikakvog osipa.
Jos pre nego sto cemo poceti sa jogurtom, par dana ranije, pojavila mu se kao neka crvena bubuljicica levo od usta. Jedan dan se malo pojaca, jedan dan smanji, juce i danas je tu malo sire crvenilo, ali ubedjena sam 100% da to nije nikakva alergijska reakcija, jer kao sto rekoh, sve je pocelo mnogo ranije. A i npr. juce se bilo prilicno povuklo, da je alergija mislim da bi bivalo sve jace jer uglavnom skoro svaki dan jede manje vise isto. Dosta iritira to mesto lazom i prsticima i nokticima dok se igra sa lazom dok mu je u ustima.

Kada onomad imadosmo reakciju na pirinac, znate da nisam bila sigurna sta je, pa sam neko vreme bila izbacila i krusku, e pa od sutra cu ponovo da je uvedem kroz kupovnukasicu. Mislim, nema sta da je uvodim, samo cu je detetu dati.

Sto se tice jogurta-pavlake-sira-kaseina, o tome malo znam i zaista cu morati podrobnije da se raspitam. Licno, ne verujem da ima neke vece razlike izmedju pavlake i jogurta, osim u bakterijama i masnoci. ali, pokusacu nesto vise o tome da saznam. Nisam bila planirala da pavlaku uvodim kao posebnu nairnicu, ali videcu jos. Za sada i dalje furam samo jogurt, jos naredna 2-3 dana, pa cu onda, ako ne bude ikakvih reakcija, sto verujem da nece ni biti, jer da ima alergije mislim da bi odreagovao vec, ipak on dobija cist mlecni proizvod direktno, onda cu jel'te, pokusati sa ili articokom ili slatkim krompirom. To su mi neke nove ideje, rodjene u mojoj glavi juce. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1403
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
25.2.2012 23:50:36   
Yula
Da, sa jogurtom cu najnormalnije nastaviti dok uvodim nove namirnice i onda cu videti kako i sta sa pavlakkom, ali svakako planiram da je u skorije vreme uvedem. Jogurt jos uvek dajem ujutru, sada vec kao uzinu ( jutros je pojeo jogurtic a zatim teglicu jabuke ), ali za par dana cu ga prebaciti uvece uz palentu i kacamak. Mnogo mi sada sporije ide uvodjenje hrane, sto me malo nervira, ali opet, mnogo sam sigurnija po pitanju alergija, sto je ipak vaznije.

Danas smo isli u apoteku da uzmemo mleko, obezbedili smo se za narednih mesec dana i jace! Uzeli smo 10 kutija! Taman ce da bude dok ne odemo kod alergologa pocetkom aprila.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1404
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
25.2.2012 23:53:20   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

I ja. Jao bre da mu dam tu prokletu bananu! MM se pre koji dan zeznuo, nasekao Luki bananu i dao mu Markovu viljušku. Žene moje, kad je Marko to video! "Mamaaaaa! Mamaaaaaa!" i sve me vuče da ustanem, onda trči u dnevnu sobu, pa nazad kod mene, pa u dnevnu (Luka jeo u dnevnoj), pa viče "Komba, komba!" (mislio je da je krompir), ma užas živi. Do kraja je mm uzeo Luki Markovu viljušku, jer nismo mogli da opstanemo.


user posted image

Bice i to uskoro!

A zasto je alergolog toliko protiv banane, osim sto je sveza? Kod vecine dece ona je jedna od prvih namirnica. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1405
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
26.2.2012 0:20:57   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Macaki, a što te brine to uvrtanje kosice? Meni je to jako slatko. Pa moj brat je samo tako mogao da se uspava ali on je vrteo kosu njegove majke pa su mu na kraju kupili lutku i ceeelu je ućebao user posted image  


anci user posted image
nema me na fb, zbog onoj prokletog virusa nisam mogla citav dan ni da udjem, a sad mogu ali ne mogu nista da pisem...

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 1406
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
26.2.2012 0:40:59   
Anoniman
ajoj... taman sam sela da nam natenane pisem.. ova mala se pobudila. moram ici da joj dam da sisa i da je uspavam. kucam vam sutra nadugacko i nasiroko!!! cmok

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1407
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
26.2.2012 6:35:20   
Verus
Citam vas citamuser posted image   Taske, o ovome razmisljam nocas...njemu 12 marta pada 2 mesecna kontrola, i prve vakcine, da li je Marko tad vakcinisan?  Da li da idem sa onim sto pedijatar kaze/misli? Pa ako misli da vakcinisemo da radimo?  Poludecu sad od brige o tome..
IZVORNA PORUKA: Tash

Napravila sam plan uvodjenja namirnica zakljucno sa letom 2013te, koji planiram da dam svojoj dr da mi kaze dal ispravno razmisljam, i ukoliko sve bude islo po planu, ili sa malim odstupanjima, moje dete bi sa 3,5 god otprilike, jelo kao sva ostala deca koja nemaju alergiju i bilo bi vakcinisano kao sva ostala deca, te bi moglo krenuti u kolektiv! Mnogo se radujem! :) Sada pisem sa mob, pa vam to ne mogu prekucati, ali uvece cu pokusati da nadjem vremena za to.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1408
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
26.2.2012 7:39:26   
Anoniman
Banana ne jer nije sa naseg podneblja i jer je sveza.

Verus, pricala sam sa jednim pedijatrom iz Amerkie, ona tvrdi da nema kontraindikacija za vakcinu i da ne razume zasto M nije vakcinisan. Pricala je o nama i sa nekim alergologom, i sa dermatologom, oboje su rekli da je dete trebalo biti vakcinisano vec jer atopicari mnogo lakse sve pokupe, i da ovo sto sa M rade je vrlo opasno. Slusaj lekare, ali pitaj dal mozda znaju nesto o tome da Pertusis moze praviti probleme kod dece sa ekcemom, dal mozda samo njega, kao izolovanu kpmponentu odloziti. Marko nije primio sa 2m jer je tad imao bronhitis, pa smo posle cekali period inkubacije za boginje, i primio je tek sa 3,5, i nakon toga vise nista.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 1409
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
26.2.2012 20:56:01   
Yula
Ja vise ne znam sta da mislim! Jedemo jogurt bez problema, kaka ok, stavise, danas kakio samo jednom! Medjutim, tufnica u vidu bubuljice, koja nam se pojavila nekoliko dana pre jogurta, se svaki dan cas pojacavala, cas malo smanjivala, i sada je to crvena iritacija sa bubuljicama, precnika oko 1cm. Stvarno ne znam sta da mislim niti da sta da radim! Odlucila sam da mu neko vreme ne dajem jabuke iz teglice, jer, ne znam da li se secate, pisala sam ovde, da mu se pojavila mala urtika na ledjima u vidu jednog plikcica, onog dana kada sammu napravila kompot od obicnih, prskanih jabuka, inace, uvek jede BIO. Ove iz teglica su isto prskane. Jutros mu ih nisma dala, danas situacija nepromenjena, ali bar nije gore. Videcu sutra. Jutros se kao malo bila smanjila, bas posle uzine od jogurtica, ali kasnije u toku veceri se malo opet zajapurilo.

Stvarno cu da skrenem vise, stalno sam u nekoj *ebe*oj frci, nekom grcu i strepnji! Ne mogu u potpunosti da uzivam sa svojom bebom, vec stalno je tu prisutan neki grc, sta uvesti, kada, da je kuvano, od cega mu je ova tacka... Pa se onda preslisavam kada je sta jeo... Svo slobodno vreme istrazujem po netu, mislim katastrofa! Ok, da ne preterujem, nisam nesto strasno opterecena, vec sam se navikla, ali taman pomisli covek da je nasao problem i samim tim nasao i resenje, ono cvrc, opet nesto.

Inace, jedemo jogurtic opusteno, jutros smo pojeli dva ona mala slatka, a veceras sam mu pomesala obican punomasni sa palentom. Nadam se da to nije previse? Opet, danas nam je bio 5. dan i s obzirom da ga zaista odlicno podnosio prethodnih dana, usudila sam se da mu ga dam i veceras.

Sutra uvodimo novu namirnicu, mada bi trebalo da sacekam da se ovo sa lica povuce, ali ako tako budem cekala, ne znam dokle cemo stici. Ja cu pokusati sa novom, a izbaciti teglice, pa ako se ovo povuce, onda su jabuke, a ako ne, onda cu videti sta i kako. Sto rece Skarlet O'Hara, o tome cu razmisljati sutra user posted image

Da, inace to izgleda rekla bih kao ono sto ima Macakina Ksenija, ajd da pokusam sutra da slikam i da postavim.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1410
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
26.2.2012 21:02:54   
Yula
E, moram i da vam ispricam sta je moje dete uradilo. Ovako mali, jos bre ne hoda, on se ladno pred mojim ocima, tako vesto popeo na kutiju od pelena pridrzavajuci se za ogradicu od kreveca, i hop, drugom se uhvatio za preckicu od kreveca, i podigao i stao uspravno na kutiju. Ja se prenerazila, pocela da se derem da muz brzo nadje fotoaparat da snimam, a budala, nisam se setiala da mi je telefon bio u ruci, mogla sam njime da snimim, ali eto, od frke se ne setih. Nadam se da ce narednih dana isto pokusati, ali samo u mom prisustvu, pa cu ovekoveciti i bas da vam pokazem, koja je to akrobacija, i to tako sigurno izvedena da sam ostala u soku i sa bukvalno otvorenim ustima. A plus kako je sisao, veoma pazljivo je spustio levu nogu sa kutije na pod, sve vreme se cvrsto drzao za resetkice kreveca, i onda mu druga zapela na kutiji. Nisam zelela da rizikujem da padne, pa sam mu pomogla da spusti i drugu nozicu.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1411
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
26.2.2012 21:41:42   
Anoniman
Yula, ne znam šta da ti kažem za tu tačkicu. user posted image Ja i dalje mislim da neke urtike (zovimo ih tako) nemaju veze ni sa čim. Prosto dođu, prođu... Nemam pojma. Naravno, i ja razmišljam kada imamo nešto novo na telu, preslišavam šta je jeo, naglas pričam mužu jer tako najbolje obradim šta je jeo jer nove namirnice uvek prati neka anegdota... user posted image Recimo, pre koji dan dođem sa posla, a Marko na stomaku, tik iznad pelene crveno, tačkasto. user posted image Pošto je sredina dana, nisam znala šta bih namazala (Pantenol, Dermalex, Fenistil, Mustelu), i na brzinu sam namazala Sebamed protiv ojeda i osipa, to mi se našlo u ruci. I gle čuda, za sat vremena se povuklo. Ne znam zašto se ne set_im češće to da namažem?
Da bi vam fotoparat slikao čisto takve promene, morate ga prebaciti na mod "kids & pets", tada slika u sekundi, i slika nije mutna ni ako se beba mrda, i ima još neka opcija, ne znam ime (nama je davno riknuo fotoaparat, što se podesi za slikanje izbliza.
Ne dopada ti se kako se vidi promena na onoj slici što sam ti sekla?

Poslala sam mami plan uvođenja namirnica Marku, a ona mi je vratila "Na čemu ovo baziraš?". Nisam shvatila da li to znači da se ne slaže sa rasporedom, da li smatra da sam neke stvari preuranila, ili sam previše rasteglila... Ne volim kada mi tako odgovori, potonem. user posted image

Nisam vam rekla, bili smo kod berbera da se šišamo. Marko nije zucnuo, malo je bio radoznao šta mu zuji iza leđa, ali bio je divan! Sad je pravi dečak. I Luka je napokon uredan, baš su obojica zarasli. user posted image



< Poruku je uredio Tash -- 26.2.2012 21:44:08 >

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1412
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
26.2.2012 21:55:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

pon. 13.02.
-hleb i pečena svinjetina (sitno tanko sečena, kao salama) + 90ml ad mleka
-pečena jagnjetina, baren krompir i barene tikvice
-slatki griz
-hleb i pečena svinjetina (sitno tanko sečena, kao salama)

ut. 14.02.
-hleb i slanina + 90ml ad mleka
-barena svinjetina, krompir, brokoli
-palenta, kruška
-hleb i slanina

sre. 15.02.
-hleb i pašteta + 90ml ad mleka
-barena jagnjetina, krompir, karfiol
-griz, šljiva
-hleb i pašteta

četvr. 16.02.
-hleb i slanina + 90ml ad mleka
-čorba od kelerabe (svinjetina, keleraba, šargarepa, krompir)
-slatka palenta
-hleb i slanina

pet. 17.02.
-hleb, namaz od plavog patlidžana + 90ml ad mleka
-barena jagnjetina, krompir, paradajz, pirinač
-jabuka, šargarepa, cvekla, griz
-hleb, namaz od plavog patlidžana

sub. 18.02.
-hleb i slanina + 90ml ad mleka
-punjena paprika (paprika, paradajz, pirinač, svinjetina)
-palenta, šljiva
-hleb i pašteta

nedelja 19.02. (sutra)
-hleb i pašteta + 90ml ad mleka
-dinstana svinjetina, bareni krompir i prokelj
-??? nemam pojma šta će za ovaj obrok jesti
-hleb i slanina

Pre i posle svega ovoga ide po 240ml ad mleka.




Da obnovim ovo... user posted image

ponedeljak 20.02.
- hleb, pašteta + 90ml ad mleka
- bareno: jagnjetina, tikvice, keleraba, krompir
- palenta, breskva
- pita sa krompirom

utorak 21.02.
- pita sa krompirom + 90ml ad mleka
- bareno: svinjetina, blitva, krompir
- griz, kruška
- hleb, slanina

sreda 22.02.
- hleb i namaz od plavog patlidžana + 90ml ad mleka
- bareno: jagnjetina, brokoli, krompir
- palenta, višnja
- hleb, slanina

četvrtak 23.02.
- hleb i pašteta + 90ml ad mleka
- šnicle na luku, šargerpa, krompir
- griz, šljiva
- hleb, pašteta
*sok: cvekla, šargerpa, jabuka

petak 24.02.
- hleb, slanina + 90ml ad mleka
- bareno: jagnjetina. karfiol, krompir
- palenta, jabuka, šargarepa
- hleb slanina
*sok: jabuka, šargerpa, cvekla

subota 25.02.
- hleb, namaz od plavog patlidžana + 90ml ad mleka
- dinstana svinjetina, bareno: krompir i paradajz
- ćevapi i pomfrit (za dezert: hleb i "džem" od kajsija)
- hleb, namaz od plavog patlidžana

nedelja 26.02.
- hleb, slanina + 90ml ad mleka
- bareno: jagnjetina, prokelj, krompir
- griz, kajsija
- hleb, pašteta

Sok sam na dva mesta navela zbog cvekle, inače pije uglavnom kajsiju, jabuku, krušku i višnju. Breskvu i šljivu smo popili.

Dakle, sumnje od prošle nedelje... prošli smo ih: cvekla, keleraba, paradajz - ništa. Jedino pirinač nisam davala, i ni neću ovih dana. Ne planiram da ga ukinem iz ishrane, samo ću da ga dajem ređe. Sada, oko vakcine, neću.

< Poruku je uredio Tash -- 26.2.2012 21:58:25 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1413
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
26.2.2012 23:03:58   
Yula
Tash, sta mislis o slatkom krompiru? On i nije bas sa naseg podneblja user posted image
Ja sutra krecem sa novom namirnicom, ali jos uvek sam neodlucna;. Mozda ipak promenim, pa se vratim na odluku da uvedem articoku, ona mi ej sigurnija, samo sto je imam u teglici, bem ti teglice. Uglavnom, sigurna sam da nije od jogurtica, jer sam se bas dvoumila da li da ga uvodim, s obzirom na tu bubuljicu i taj osipic ispod brade.

Inace, zadovoljna sam super slikama koje si sredila, ali ne znam ima li potrebe sada to da objavljujem? Radije bih sutra slikala ovu promenu na licu i postavila. hvala ti na uputstvu, znam da ima neki mod za blizinsko slikanje, potrazicu ga.



_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1414
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
26.2.2012 23:08:28   
Anoniman
Ne komentarišem slatki krompir jer nemam pojma šta je to. Kako izgleda? U čemu se (na oko) razlikuje od običnog krompira?

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1415
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 14:50:38   
Anoniman
Mi sutra na vakcinu. Sve mi se uvija po stomaku od treme. Jadna moja bebica, ni ne zna šta mu se sprema. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1416
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 22:07:41   
Anoniman
Ubeđujem sebe da nisam nervozna, i ustvari se zaista ne osećam nervozno, ali organizam izgleda tvrdi suprotno. Ladno mi je počelo blago krvarenje u subotu, evo maločas se pojačalo, treba da pijem antibebi pilule do petka, pa bih tek u sledeći ponedeljak trebala dobiti. Zaista se nadam da je to od nervoze a ne da su neki problemi kod mene, jer sada zaista slabo imam vremena za sebe. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1417
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 22:11:59   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1418
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 22:25:38   
Anoniman
Hej, Yula, gledam ti slike na FB, jesi ti manekenka? user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 1419
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 23:03:30   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

Mi sutra na vakcinu. Sve mi se uvija po stomaku od treme. Jadna moja bebica, ni ne zna šta mu se sprema. 


Pre nekih sat vremena citam ovu poruku dok sam uspavljivala bebona, ja na jednom delu monitora citam forume, a on na drugom gleda teletabise, i bas se nerviram sto ne mogu da ti napisem neku rec podrske, nadam se da nisi vec zapalila sa rr na odmranje pred sutrasnji stresni dan.

Cuj, pokusaj maksimalno da se opustis, ja zaista verujem da se plasis bez razloga, uopste mi nije jasno cemu uopste hospitalizacija, ali ajde kapiram da zele da prate bebinu reakciju, sto je dobro, bolje tako nego da vas otaljaju. Tvoje dete nikada nije imalo anafilakticke sokove ( ako se to tako kaze, nikako da zapamtim tacan naziv ), tako da sam sigurna 1000% da ce sve proci u maximalnom redu.

Koliko dana na kraju ostajete? STa kaze Luka sada na sve to? Mare naravno nema pojma? Muz? Tvoja mama?

Imate veliki user posted image user posted image user posted image od mene i Lakija, msilicemo sutra ceo dan na vas!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1420
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 23:05:00   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

Hej, Yula, gledam ti slike na FB, jesi ti manekenka? user posted image


user posted image Nisam. Jednom prilikom sam imala mali izlet u te vode.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1421
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 23:09:06   
Anoniman
Luka jedva čeka da odemo jer dadilja dolazi popodne da se igra sa njim, čak je rekao "Nadam se da se M neće osuti, to je gadno, imaš tačkice po telu, ali temperatura nije ništa, mogao bi imati temp pa da ostanete u bolnici" user posted image , mukica, ništa on ne kapira. Obećala sam mu da čak i da izađemo da ću M da odvedem da on može da se igra sa dadiljom, i zamolila ga da ne želi bratu loše zbog igre sa dadiljom. Kako oni naivno poimaju svet.
Muž... neće biti ništa, sve će biti super, ali je zvao direktora dečije bolnice da nam obezbedi krevet a ne krevetac za slučaj da ostajemo.
Mama... neće biti ništa, ali posle bolnice dolazite kod mene da mi budete na oku.
Svekrva... neće biti ništa, ali kako progovori na rubu je suza.

I kako onda da mislim pozitivno? Ja se zaista trudim, ali svi su skeptični, Šatro nasmejani, šatro super, a osetim da nije tako, da su svi nervozni. Nisam bre nikome ni trebala reći, sama da sam sve odradila, i gotovo.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1422
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 23:17:20   
Anoniman
Odoh sad u krevet. Bilo bi zgodno da sutra ne budem mnogo nervozna jer će onda i Marko biti nervozan. Danas je dete provrištalo sa mnom i sveki u kući, samo mi je visio oko nogu, mama pa mama, a ja kao pokušavam da spakujem tašnu za slučaj da ostanemo u bolnici.
Držite nam fige. Vrlo je verovatno da ću pre pisati na FB zbog lakšeg pristupa, nego ovde, ali prekucaće već neko.
Ljub.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1423
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 23:17:52   
Yula
Ih, bre, majku mu, bas su user posted image Pa, koju on to vakcinu prima? Nemam pojma, moje dete je isprimalo sve vakcine koje treba do ovog uzrasta, niko nam nikad nista nije ni spomenuo, ali, niko nije ni znao za alergije do nedavno, pa eto, sve prodje, hB u najboljem mogucem redu. Laki nije cak nikada ni temperaturu imao kao posledicu vakcine! Mare je duplo stariji od lazara i sigurno i mnogo snazniji, sve ce to biti u redu, kazem ne da te tesim, vec sam zaista ubedjena u to!

Ajde laku noc i izvestavaj nas o svemu. user posted image user posted image

< Poruku je uredio Yula -- 27.2.2012 23:20:02 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1424
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
27.2.2012 23:21:30   
Anoniman
Ma najobičniju, onu što je trebao primiti sa nekih 3,5 meseca. Difterija, Tetanus, Pertusis, Parotit, Meningitis.
Američki pedijatri mi tvrde da su ovo sve gluposti što rade sa Markom, da je davno trebao biti vakcinisan. Ali ebi ga, kada ti ovako nešto prirede... u*ereš se, neminovno je.
Inače, negde sam čitala da su reakcije na vakcine mnogo blaže kada su bebe male, jer nemaju izgarđen imunološki sistem, pa ne reaguju na njih kao kada su stariji pa se imunološki sistem bori protiv bolesti koja se ubaci putem vakcine. Dal je to istina ili ne, nemam pojma.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  55 56 [57] 58 59   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here