|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krštenje
23.8.2010 20:42:05   
Anoniman
U manastiru Mala Ravanica u Vrdniku, prelep je, nekako...bila sam u dosta manastira, turistički...ovaj je toliko miran...spokojan i tih, kao da sam se vratila par stotina godina unazad, tako sam se osećalauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: Krštenje
23.8.2010 20:42:10   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Nedja

Hvala, i hvala na pomoći oko svegauser posted image

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Krštenje
23.8.2010 22:07:26   
Lu
Nedjo čestitam  na krštenjuuser posted image
Mi smo sinoć bili na jednom krštenju, kod nas (katolika) se obično krste skroz male bebe, mjesec-dva starosti, mada ima izuzetaka da budu i starija djeca.
Krstile se dvije bebe, nisu se čule cijelo vrijeme čak i kad ih je polio vodicom po čelu, valjda su ih mame dobro nahranile pa se nisu budileuser posted image
I ne traje dugo, nekih 40 minuta.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Krštenje
23.8.2010 22:49:57   
Anoniman
Hvala Luuser posted image
Mi smo se zajedno krstili, i sve zajedno, dakle sve je ponavljao dva puta, je trajalo oko 40 minuta, jer je pop video da se Neša unervozio pa jepričao toliko brzo da smo jedva uspevali da razumemo šta je rekao i da ponovimo za njim.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 229
   RE: Krštenje
20.3.2011 18:23:28   
Anck Su Nmaun
Mi planiramo da krstimo tacu za njen rodjendancic, pa smo razmisljali negde u NS Il Fruskoj Gori? Gde ima neko lepo mesto za to u toj okolini? Crkvica, manastir?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Krštenje
20.3.2011 18:43:28   
New Mom
Anck, tople preporuke za manastir Grgeteg (KLIK). Mm je poreklom odatle i to mi je želja za KL krštenje. Okolina je prelepa, manastir divan, atmosfera posebna.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Krštenje
25.3.2011 21:34:28   
choopa choops
Znalci pomagajte user posted image

MM je pozvan da bude krsteni kum jednom djecaku. No, ni on sam nije krsten, pa ce da se krsti prije toga i tako...Na netu ima svakakvih informacija, od toga da on ne moze da krsti drugo dijete ukoliko i sam ima djecu koja nisu krstena? do informacija da se ne krsti za vrijeme posta. user posted image
Anyway, tu smo gdje smo. Popa smo zvali i bukvalno telefonom zakazali krstenje jer je valjda ovih dana u frci i ne stize do crkve...interesuje me:
Ko placa krstenje i koliko otprilike?
Ko kupuje peskir i svijece?
Da li ste postili ako ste krsteni ili krstite u vrijeme posta? (ja kazem MM da treba, a tako sam i nasla na netu, medjutim ovdje nam nisu nista rekli).

Da li je OK poklon dukat sa likom sveca cije ime nosi crkva u kojoj ce biti obavljeno krstenje? i naravno jos nesto uz to, nego sad citam po netu da kao treba krst? A mi vec kupili dukat? user posted image

Svaka informacija je dobrodosla user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Krštenje
25.3.2011 21:35:16   
choopa choops
E da i kad se daju te pare za krstenje, kad se to dava i kako? Ja mislim da bi trebalo kad se zavrsi krstenje da kum ostane i casti popa? ILI?

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Krštenje
25.3.2011 21:41:06   
madre
choopa, sve sto znam jeste da se krstenja ne obavljaju za vreme posta, ali sada sam zbunjenauser posted image valjda sam u pravu. a dukat je po meni dobar poklon, pogotovu sto sam nesto nacula da poklon od kuma i treba da bude zlato, pa je po meni mnogo bolje to nego zlatni lancic ili bilo sta tog tipa.
edit: a sto se tice tih placanja i kupovine sveca i ostalog, mislim da to sve radi kum, ali mi necemo svom kumu dozvoliti da placa bilo sta vec cemo to mi. isto tako, za nase vencanje, sve smo mi placali, i burme smo kupili, kumovi nisu imali nikakve troskoveuser posted image


< Poruku je uredio madre -- 25.3.2011 21:43:47 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Krštenje
25.3.2011 21:53:18   
choopa choops
madre ma procitah i ja da se ni ne krstava ni ne vjencava za vrijeme posta, ali da se kao eto moze krstiti ako neko bas ima zelju. A oni prave rodjendan, pa bi da to bude ujedno. I naravno onda i MM mora da se krsti sad. A valjda je poenta jedino da se posti i ne pravi velika gozba? Nisam pametna user posted image

Znaci kazes moze dukat, nema veze sto nije krst? Ma i mi smo se vodili cinjenicom da sta god kupim od zlata, dok taj mali poraste nece ni nosit. A ovo je nekako vise bas uspomena...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Krštenje
26.3.2011 0:50:14   
gagana83
Krstenje moze da se obavi i u vreme posta.Mi smo Unu krstili za vreme posta,pitali svestenika i on je odobrio.
Samo je bitno da toga dana na trpezi budu samo posna jela.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Krštenje
26.3.2011 0:52:26   
gagana83
Време крштења
Имајући у виду, да свечани догађај крштења прате обавезно и гозбе, дакле, припреме свечаног ручка, црква препоручује, да се крштења обављају у дане када се мрси, а у противном, ако се крштење обавља уз пост, обавезно треба спремати посну храну. Велики грех чине они родитељи, који за тако важан и велики дан и догађај свога детета, уз пост припремају мрсну храну, и тако врше јавну саблазан и навлаче проклетство на себе и своје недужно дете. Иначе, крштење се може извршити у сваки дан, и у свако доба дана и ноћи. Добро је уколико се може крштење обавити празником да се дете и родитељи тај дан причесте, уколико није у оних првих четрдесет дана, када мајка не сме у цркву.

IZVOR


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Krštenje
26.3.2011 0:57:48   
liliana
Čupka, krštenje  se, osim u iznimnim slučajevima, ne obavlja u vreme posta. Kum mora biti kršten, a nema veze da li krštava prvo ili drugo dete i da li su njegova deca krštena. Krštenje plaća kum (mada mi  našem nismo dali), isto treba i nešto da časti popa (i to smo mi platili). Ne mora bit krstić za poklon-dukat je u redu. T. je od kuma dobila zlatne minđuše, 50 Euro i haljinicu sa bolerom.
Peškir, tj belo kršteno platno i sveću kupuje kum


< Poruku je uredio liliana -- 26.3.2011 1:00:55 >


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Krštenje
26.3.2011 0:59:05   
liliana
Nadam se da sam ti pomogla


< Poruku je uredio liliana -- 26.3.2011 1:00:19 >


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Krštenje
26.3.2011 19:26:10   
*milica*
imam i ja jedno pitanje...
naime, treba da krstimo sofiju i stefana, pa me zanima da li kum moze da bude neko ko nam je (tj. mm-u) rodjak? Od svekrvinog brata cerka i zet su u pitanju, dakle mm-ova tetka i teca...
Nemamo bas neko drustvo pa samim tim ni izbor za kuma...pa smo mislili da bi mogao taj decko... s njima smo bas bas super.... i da li je u redi da decu krstimo u parnoj godini (sofija ima 3 a stefan godinu dana)?

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Krštenje
29.3.2011 0:53:24   
choopa choops
gagana i lili hvala user posted image

Evo samo da vam javim da se MM krstio (da ne brinete user posted image , salim se malo)

Uglavnom sve je proslo kako treba. Mi smo postili taj dan, a pop je rekao da bi bilo dobro da postimo cijele ove sedmice, naravno ako zelimo, pa da se u nedelju pricestimouser posted image No, MM je kum tome djecaku iduce nedelje, pa bi i tada dan trebao da posti, pa cemo vidjeti sta ce da radi. Treba da se dogovori ovih dana. Uglavnom kod nas to ide tako da onaj koji se krsti kupuje svijecu, peskir i placa krstenje, a kum samo daruje onoga koga krsti. Nebitno, najvaznije da je on to zavrsio i da je bilo divno user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Krštenje
29.3.2011 0:54:33   
Brana
Cestitam od srca!user posted image user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Krštenje
29.3.2011 0:58:04   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: *milica*

imam i ja jedno pitanje...
naime, treba da krstimo sofiju i stefana, pa me zanima da li kum moze da bude neko ko nam je (tj. mm-u) rodjak? Od svekrvinog brata cerka i zet su u pitanju, dakle mm-ova tetka i teca...
Nemamo bas neko drustvo pa samim tim ni izbor za kuma...pa smo mislili da bi mogao taj decko... s njima smo bas bas super.... i da li je u redi da decu krstimo u parnoj godini (sofija ima 3 a stefan godinu dana)?


Draga milice ja mislim da rođak ne može biti kum, jer se u pravoslavnoj veri razdvaja krvno i duhovno srodstvo, ali nadam se da će Sanjica26 videti tvoje pitanje i dati stručan odgovor-to je njena oblast.

Mislim da parne - neparne godine nemaju veza sa krštenjem, krštenje je sveta tajna koja nema veze sa godinama....

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Krštenje
29.3.2011 0:58:06   
IVA 11
Ja razmišljam o krštenju sina, s tim što moram i ja da se krstim i kumovi, jer niko nije kršten, samo mm. Ali šta znam, i jeste mi i nije do toga. user posted image

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Krštenje
29.3.2011 0:58:35   
liliana
Čupka, srečno bilo!!!

M
ilice, mene je, isto, na krštenju držao moj rođeni stric (pisala sam več- kum mi je bio na vojnoj vežbi-eee, mi iz 70-i neke...), tako da to nije problem.



_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Krštenje
29.3.2011 0:58:42   
Anoniman
Ne moze rodbina da ti bude kum na krstenju.

(odgovor članu *milica*)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: Krštenje
29.3.2011 1:01:34   
liliana
Maro, jel to znači da se ja trebam opet krstiti???user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Krštenje
29.3.2011 1:03:24   
Anoniman
Kaze popa da ne moras i da je to propust svestenika jer sam vec jednom negde pisala da se duhovno srodstvo izjednacava sa rodbinskim. Sad ispada da je tebi stric otac po tome. Moram da nadjem skener da vam sikopiram neke stvari.

(odgovor članu liliana)
  Direktna veza do poruke: 248
   RE: Krštenje
29.3.2011 1:04:40   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: liliana

Čupka, srečno bilo!!!

M
ilice, mene je, isto, na krštenju držao moj rođeni stric (pisala sam več- kum mi je bio na vojnoj vežbi-eee, mi iz 70-i neke...), tako da to nije problem.




onda možda grešim:)

čini mi se da roditelji nikako ne mogu biti kumovi svojoj deci, a sada za ostale rođeke nisam kažem sigurna.....

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Krštenje
29.3.2011 1:05:01   
liliana
??????user posted image
Pozzz za popa!!! Ti si njemu pomutila pamet!!!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here