|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:35:15   
Anoniman
strasno je to sto prave cenovnike za crkvu! ali strasno! i to pogotovo za decu! ma ja ne verujem u crkvu, jer ih vode hohstapleri! Izvinjavam se izuzetcima!

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 176
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:43:02   
Anoniman
Hvala ti Buhlice punouser posted image
Nešu će da krsti mm-ov drug, kog sam ja odabralauser posted image a mene moja drugarica. Znači, on će sve vreme držati Nešu u rukama? Jeste velik čovek, al okilaviće se, koliko to otprilike traje?

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:45:53   
choopa choops
Nedjo mislim da ne mora da ga drzi bas cijelo vrijeme u rukama user posted image Traje malo manje od sat vremena cini mi se. Moze i da ga spusti, ali ga u tom slucaju drzi za rame cini mi se??/

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:47:22   
buhla
Znas kako kazu, u svakom zrnu ima kukolja. Oni ce kao i svi mi odgovarati pred Bogom za svoja (ne)dela.
Ja mogu da kazem za sebe da sam vernik - verujem u Boga, povremeno odem na litirgiju i da zapalim svece u crkvu, ali ne zbog toga da bi bila vidjena ili sto osecam neku obavezu, vec jednostavno sto se tako tad osecam i imam potrebu. U nekim crkvama sam se osetila nepirjatno, bas zbog nekih stavova i situacija, ali zbog toga ne mogu da kazem da ne verujem u crkvu i nikada zbog ponasanja ljudi u njoj necu i ne mogu da prestanem da verujem u Boga. user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:49:42   
Anoniman
To je neizvodljivo, pošto će Neša pobećiuser posted image A ako on baš ne bude mogao da izdrži, je l' može recimo mm da ga uzme dok traje krštenje? Mada, izdržaće valjda sat vremena...

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 180
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:51:06   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: buhla

U nekim crkvama sam se osetila nepirjatno, bas zbog nekih stavova i situacija, ali zbog toga ne mogu da kazem da ne verujem u crkvu i nikada zbog ponasanja ljudi u njoj necu i ne mogu da prestanem da verujem u Boga. user posted image


Istina user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:51:47   
buhla
IZVORNA PORUKA: Nedja

Hvala ti Buhlice punouser posted image
Nešu će da krsti mm-ov drug, kog sam ja odabralauser posted image a mene moja drugarica. Znači, on će sve vreme držati Nešu u rukama? Jeste velik čovek, al okilaviće se, koliko to otprilike traje?



krstenje traje od 30 do 45 min... sve zavisi od svestenika... mada ima nekih koji i za 15 minuta sve to obave... a jel ce u isto vreme davas krste ili ce prvo tebe pa njega?

p.s. moze tvoj muz da drzi Nesu!


< Poruku je uredio buhla -- 23.7.2010 11:53:24 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:54:42   
choopa choops
Ako ti je muz krsten, moze da drzi Nesu user posted image  

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:57:07   
Anoniman
U isto vreme, baš zbog njega,jer je mali. Ako može i mm da pripomogne, onda će sve biti ok.
Još jedna stvar-kakvu ulogu na krštenju ima kumova devojka? On je nedavno raskinuo osmogodišnju vezu sa devojkom koju sam obožavala i sad se zabavlja sa nekom...uf....al'' njegova je pa ću morati da je istrpim. Šta ona tamo radi, nije valjda da će sve vreme da stoji pored kuma?

choopa, kršten jeuser posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:58:40   
buhla
ma kakva kumova devojka, nema ona tu sta da trazi user posted image
stoji sa strane kao i svi ostali gosti koji prisustvuju krstenju, nije ona tu nikakav faktor! user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Krštenje
23.7.2010 11:59:17   
Ana RR
Nema ona nikakve veze sa tim, nije mu žena.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Krštenje
23.7.2010 12:00:00   
Anoniman
Dobro je, ja nemam pojma, nikad nisam bila na krštenju, pa stvarno ne znam ništa. Hvala ženeuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Krštenje
23.7.2010 12:00:22   
viking
Neđo, ja sam kao kumova žena samo imala obavezu da fotografišem user posted image  I neki put (pošto je mm krstio više dece) sveštenik mi kaže da stavim bebi ogrlicu sa krstom oko vrata, ali to nije bilo svaki put. Verovatno zavisi od sveštenika.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Krštenje
23.7.2010 12:01:48   
Anoniman
Ma kud je našao sad da menja devojku, ne odgovara mi tajminguser posted image
Može da fotografiše, to nije loša idejauser posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Krštenje
23.7.2010 12:06:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: buhla

Znas kako kazu, u svakom zrnu ima kukolja. Oni ce kao i svi mi odgovarati pred Bogom za svoja (ne)dela.
Ja mogu da kazem za sebe da sam vernik - verujem u Boga, povremeno odem na litirgiju i da zapalim svece u crkvu, ali ne zbog toga da bi bila vidjena ili sto osecam neku obavezu, vec jednostavno sto se tako tad osecam i imam potrebu. U nekim crkvama sam se osetila nepirjatno, bas zbog nekih stavova i situacija, ali zbog toga ne mogu da kazem da ne verujem u crkvu i nikada zbog ponasanja ljudi u njoj necu i ne mogu da prestanem da verujem u Boga. user posted image



ma ja ne verujem u crkvu, ali ne i u Boga, Boga nosim u sebi i to ne moze niko da mi istrgne! Ali verujem da su od crkve napravili sprdacinu... i to ogromnu!

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 190
   RE: Krštenje
23.7.2010 13:26:46   
smeško
IZVORNA PORUKA: buhla

Znas kako kazu, u svakom zrnu ima kukolja. Oni ce kao i svi mi odgovarati pred Bogom za svoja (ne)dela.
Ja mogu da kazem za sebe da sam vernik - verujem u Boga, povremeno odem na litirgiju i da zapalim svece u crkvu, ali ne zbog toga da bi bila vidjena ili sto osecam neku obavezu, vec jednostavno sto se tako tad osecam i imam potrebu. U nekim crkvama sam se osetila nepirjatno, bas zbog nekih stavova i situacija, ali zbog toga ne mogu da kazem da ne verujem u crkvu i nikada zbog ponasanja ljudi u njoj necu i ne mogu da prestanem da verujem u Boga. user posted image



Svaka cast! Slazem se, u potpunosti!user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Krštenje
23.7.2010 13:29:04   
Anoniman
bravo buhla,potpisujem svaku tvoju rec

(odgovor članu smeško)
  Direktna veza do poruke: 192
   RE: Krštenje
23.7.2010 13:38:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trinny

strasno je to sto prave cenovnike za crkvu! ali strasno! i to pogotovo za decu! ma ja ne verujem u crkvu, jer ih vode hohstapleri! Izvinjavam se izuzetcima!


trinny,moje misljenje je da bolje da postoji cenovnik nego da uzima kako ko i koliko stigne...i uopste mi ne smeta sto se naplacuje krstenje,vencanje i sl..pa moraju i svestenici od necega ziveti,oni nemaju platu niti socijalno,penzionu... i to je profesija kao i svaka druga i oni imaju porodice koje treba prehraniti. apsolutno nemam nista protiv placanja,a moji razlozi za odlazak u crkvu su licne zelje,i crkvu dozivljavam kao utociste gde se moje molitve mogu obaviti u duhovnom miru i tisini(i tisini u pravom smislu te reci)
a krstenje dozivljavam kao nesto veoma vazno i najvecu svecanost,tako da kad bude doslo vreme za krstenje mog user posted image bice za mene jako dirljiv momenatuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Krštenje
23.7.2010 14:29:58   
lanajelena
Nedjo drago mi je da ste se odlucili da krstite dete van NS jer je kod nas obicaj da se dete tri puta skroz potapa(ja sam se istraumirala kad smo Lanu krstili) svi kazu da je to pravo krstenje ali je jako stresno za gledati a i ostavlja jedno vreme traume kod kupanja,Lana i od mog brata cerka su vristale kad su se kupale naredne dve nedelje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Krštenje
19.8.2010 10:42:47   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Nedjo drago mi je da ste se odlucili da krstite dete van NS jer je kod nas obicaj da se dete tri puta skroz potapa(ja sam se istraumirala kad smo Lanu krstili) svi kazu da je to pravo krstenje ali je jako stresno za gledati a i ostavlja jedno vreme traume kod kupanja,Lana i od mog brata cerka su vristale kad su se kupale naredne dve nedelje


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Krštenje
19.8.2010 10:55:25   
Anoniman
Opet jauser posted image
Dakle, kad smo zvali manastir, rečeno nam je da treba da obučem suknju ispod kolena. Mm nije siguran, ali misli da je čovek rekao da sve žene koje će doći na krštenje treba da budu u suknji. Je l' to moguće? To mi užasno komplikuje život, sve drugarice koje će doći nemaju nijednu suknju ispod kolena, a da nema dekolteuser posted image I sad sam u nedoumici.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: Krštenje
19.8.2010 11:08:56   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Nedja

Opet jauser posted image
Dakle, kad smo zvali manastir, rečeno nam je da treba da obučem suknju ispod kolena. Mm nije siguran, ali misli da je čovek rekao da sve žene koje će doći na krštenje treba da budu u suknji. Je l' to moguće? To mi užasno komplikuje život, sve drugarice koje će doći nemaju nijednu suknju ispod kolena, a da nema dekolteuser posted image I sad sam u nedoumici.



pravilo svakog pravoslavnog hrama je da zena ne sme uci u pantalonama, a muskarac u kratkim pantalonama.
a dekolte....obavezno marama preko ramena ako su "gola" ledja

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Krštenje
19.8.2010 11:13:36   
Anoniman
Hvala Jecouser posted image
Upravo je mm dobio manastir, kažu-skromna odeća, žene u suknjama, pokriven dekolte i pokrivene ruke do laktova...uf, kako mi se sve iskomlikovalouser posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 198
   RE: Krštenje
19.8.2010 11:29:20   
prase
Pojedini manastiri, pogotovo "ženski", insistiraju na određenom načinu oblačenja. To uglavnom podrazumeva pokrivena ramena i pokrivena kolena za žene i dugačke pantalone za muškarce. Ima manastira u kojima je dopustivo da žena uđe u pantalonama, ali ima i manastira u kojima to nije slučaj. Najbolje bi bilo da nazoveš manastir pa da pitaš koja su pravila oblačenja na kojima se insistira, da bi blagovremeno obavestila goste.

Što se tiče držanja deteta u rukama... postoje delovi obreda krštenja kada dete mora da bude kod kuma u rukama i delovi kada to nije neophodno. Urošev kum je sitnije građe, a Uroš je krupan, ta kombinacija i sa njegovih 7 meseci nije baš glatko funkcionisala. Uz to je Uroš bio nervozan jer smo morali da ga budimo za krštenje... da ne dužim priču, sveštenik mi je davao znak u kojim momentima mogu da ga uzmem od kuma da kum malo odmori a da se Uroš malo smiri.




_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Krštenje
19.8.2010 11:35:01   
Anoniman
Hvala puno prase, i Neša je baš krupan, ali i kum je...a mm će biti tu da pomogne. Obavestila sam već sve žene, nije im bilo svejedno...al šta da se radi, što se mora-mora seuser posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 23.8.2010 14:37:27 >

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here